Jak sázet na volby


Jak sázet na volby, ať už se jedná o ty prezidentské, parlamentní, senátní, krajské či komunální? Nejen na sport, ale i na volby si můžete vsadit a zpříjemnit si období plné emocí třeba výherním tiketem. Společenské sázky jsou v ČR čím dál tím více oblíbené. Zjistěte, kde vsadit na volby, jak na ně sázet, co zohlednit a u kterých sázkových kanceláří tento neobvyklý druh sázek najdete.


Jak sázet na volby

Druhy sazeni na volby

Sázení na volby je čím dál tím více oblíbené, a to nejen v ČR. Jen u Tipsportu je aktuálně na prezidentské volby podáno více než 1400 tiketů. Ovšem stejně tak ostře sledované byly i parlamentní volby do poslanecké sněmovny, které se konaly v roce 2021. Vsazeny byly tikety jen u Tipsportu za 102 mil. Kč a nejvyšší výhru si odnesl sázející u Fortuny v hodnotě 1.6 mil. Kč. Sázení na volby se i v ČR stává oblíbenou disciplínou. Na jaké volby v ČR sázkové kanceláře vypisují kurzy, najdete v tabulce. Pro více informací se stačí prokliknout odkazem v tabulce.

Vyberte si sekci Jak sázet na volby

 • Kde si vsadit na volby
 • Jak si vsadit na volby
 • Kurzy na volby – co znamenají kurzy
 • Sázky na volby
 • Přehled všech druhů voleb, termíny a sázkové příležitosti
 • Senátní volby
 • Parlamentní volby
 • Volby do Evropského parlamentu
 • Komunální volby
 • Krajské volby
 • Často kladené otázky
 • Kde si vsadit na volby

  Kde si vsadit na volby u sázkových kanceláří? Sázejte tam, kde je to bezpečné. V tabulce najdete přehled všech legálních sázkových kanceláří v ČR, u kterých je sázení na volby legální a bezpečné. Všechny tyto sázkové kanceláře pro nové klienty mají připraven vstupní bonus, který se pohybuje ve výši 200 – 500 Kč. Záleží na podmínkách konkrétní sázkové kanceláře a aktuálně vyhlášené promo akci. Aktuální nabídku sázkových kanceláří vidíte přehledně vypsanou v tabulce. Stačí se registrovat, ověřit údaje online nebo na pobočce a uvítací kredit vám letí na účet.

  Sázková kancelář Vstupní bonus Kde vsadit
  Tipsport 300 Kč sázka zdarma Vsadit zde
  Fortuna 500 Kč sázka zdarma Vsadit zde
  Betano 500 Kč sázka zdarma s kódem HRAD500 Vsadit zde
  SazkaBet 500 Kč za registraci Vsadit zde
  Chance 200 Kč Vsadit zde
  Synottip 500 Kč Vsadit zde

  Kurzová nabídka na volby se liší u každé sázkové kanceláře. Kurzy se nastavují podle výsledků aktuálních volebních průzkumů, které se každý měsíc aktualizují. Proto je dobré, tyto specifické sázky plánovat dlouhodobě dopředu, protože zrovna u těchto speciálních sázek můžete narazit na Value Betting, tedy hodnotnou sázku. Jak na to, si povíme v dalších odstavcích.

  Vstupní bonus je bonus k registraci, který získáte zdarma bez podmínek na protočení. Jedná se o odměnu za dokončení registrace i s ověřením osobních údajů. To je možné provést online, ale i na jakékoliv pobočce. Vstupní bonusy u sázkových kanceláří se vyplácejí buď najednou – tedy po dokončení registrace nebo postupně s plněním jednotlivých kroků. Získat tak můžete do začátku zdarma kredit na první volební sázky.

  Jak si vsadit na volby

  Pojďme se podívat, jak si vsadit na volby a co je důležité sledovat před podáním sázky. Vývoj kurzů ovlivňují volební preference, nálada ve společnosti, ale zamíchat kartami mohou i předvolební diskuse kandidátů nebo odstoupení kandidáta z voleb. Asi nejvíce ovšem preference občanů ovlivňují informace z médií, které především těsně před volbami jsou v plném proudu. Proto je důležité sledovat průzkumy, měnící se kurzy, ale i samotné kandidáty a jejich vývoj v čase. A kde sázky na volby najdete?


  Jak si vsadit na volby

  • Přejděte na web vybrané sázkové kanceláře
  • Přihlaste se do svého účtu nebo se zaregistrujte
  • Klikněte na kurzovou nabídku
  • Najděte společenské sázky, speciální sázky nebo sekci určenou přímo pro volební sázky
  • Vyberte si kandidáta a kurz a vsaďte si na svého favorita

  Kurzy na volby – co znamenají kurzy

  Kurzy na volby se řadí mezi tzv. dlouhodobé sázky, proto jsou vypisovány již měsíce dopředu. Jak v nich číst? Které kurzy určují favorita, které naopak outsidera voleb, a na které se tedy vyplatí sázet a naopak? V ČR jsou kurzy vypisovány v tzv. decimální hodnotě. Detailní vysvětlení, jak se např. decimální kurzy liší od zlomkových (britských) i jejich převody, najdete v článku sázkové kurzy vysvětlení. V ČR se setkáte se s kurzem 1.01, ale i např. 1800. Čím je kurz nižší, tím větší je šance na to, že skutečně daný kandidát vyhraje a obráceně.


  Kurzy na volby - co znamenají kurzy

  Rozhodně nedoporučujeme sázet na outsidery s vysokými kurzy, leda, že byste si byli jisti, že se jedná o „hodnotnou sázku“. Především začátečníkům doporučujeme sázet tam, kde se to vyplatí a zároveň je reálná šance na výhru. To ovšem může být u kurzu 1.5, ale i 4.5O. Jak se zorientovat a vybrat si kurz a favorita správně si povíme v následujícím odstavci. Kurzy na volby se v čase mění a vychází především z předvolebních průzkumů. Najdete je v sekci Speciální či společenské sázky nebo se stačí prokliknout kurzy u jednotlivých sázkových kanceláří v tabulce a nic hledat nikde nemusíte.

  Sázková kancelář Kurzy na volby
  Tipsport Kurzy na volby zde
  Fortuna Kurzy na volby zde
  Betano Kurzy na volby zde
  Chance Kurzy na volby zde
  Synottip Kurzy na volby zde
  Sazkabet Kurzy na volby zde

  Sázky na volby

  Jak podávat tedy sázky na volby s vyšším kurzem a kdy se to vyplatí? Pouze tehdy, pokud politické dění dlouhodobě sledujete, máte ho jako koníček nebo jste politolog a jednoduše jste v obraze co se dlouhodobého politického dění týče. Jestliže se politice až tak nevěnujete, inspiraci od zkušenějších sázejících najdete u Tipsportu, Chance i Fortuny ve formě analýz. Podívat se můžete i na kterého kandidáta se sází nejvíce nebo se zapojit do diskuze a probrat volby s ostatními. Vsadit si můžete tzv. SÓLO sázku nebo AKO sázku s více příležitostmi na jednom tiketu. Pojďme si jednotlivé typy sázek vysvětlit na konkrétním příkladu.

  Využijeme k tomu aktuální volby na prezidenta ČR. Aktuální favorit č. 1 u Tipsportu je P. Pavel. Kurz na sázkovou příležitost „Vítěz voleb“ je u P. Pavla 1.75. SOLO sázka znamená, že na tiket můžete přidat pouze jednu sázkovou příležitost. Tedy při vsazení SOLO sázky ve výši 200 Kč a jejím pozitivním vyhodnocení by celková výhra činila 350 Kč (200 x 1.75), z toho čistá výhra pak 150 Kč (350/výhra – 200/vklad). Pokud váš favorit nevyhraje, tiket propadá a o vklad přijdete.

  Při vsazení AKO sázky je to trochu složitější. Na tiket můžete přidat více sázkových příležitostí. Kurzy se mezi sebou násobí, ale pokud je jeden tip chybný, prohráváte vše. Opět pojďme použít kurz u sázkové příležitosti „Vítěz voleb“ 1.75 vypsaný u P. Pavla a na tiket přidáváme ještě sázkovou příležitost, že prezident bude zvolen v prvním kole s kurzem 40. Pokud bychom tento tiket vsadili za 100 Kč a byl by vyhodnocen úspěšně, vyhráli bychom balík. Kurzy se násobí, tedy 1.75 x 40 = 70 x 100 = 7.000 Kč. Čistá výhra by činila v tomto případě 6900 Kč. Nicméně větší pravděpodobnost je, že v prvním kole prezident zvolen nebude, proto pokud by tento tip byl chybný, pak je celý tiket nevýherní.

  Přehled všech druhů voleb, termíny a sázkové příležitosti

  A na závěr se pojďme podívat na všechny typy či druhy voleb, které se v ČR konají a můžete na ně podávat sázky u Tipsportu, Chance, Fortuny, Betano i SazkaBet. Sázkové příležitosti u těchto speciálních sázek nejsou tak bohaté, jako je tomu u těch sportovních. Většinou u volebních sázek najdete na výběr 1-8 sázkových příležitosti. Nejvíce jich je u voleb parlamentních a při volbě prezidenta. I tak se můžete skvěle zabavit a oslavovat při šťastném výběru 2x tolik.

  Senátní volby

  Senátní volby se konají každé dva roky, ale pouze v jedné třetině volebních obvodů. V ČR je celkem 81 volebních obvodů a stejný počet senátorů. Každé dva roky se volí v 27 volebních obvodech a délka mandátu všech senátorů je 6 let. Poslední senátní volby proběhly v roce 2022. A jaké příležitosti k senátním volbám vypisují sázkové kanceláře? Senátní volby nemají takovou voličskou účast jako prezidentské nebo parlamentní volby, a proto ani sázkové příležitosti nejsou příliš propracované.


  Senátní volby

  V roce 2022 probíhaly poslední senátní volby v ČR a pro zajímavost ve 27 volebních obvodech, dle informací z webu irozhlas.cz, volební účast byla pouhých 19,44 %. Nejvyšší účast byla ve volebním obvodě Jihlava 38,74 %, nejnižší naopak v Karlových Varech, kde k urnám dorazilo pouhých 10,22 % voličů. A podobné to je u všech volebních obvodů v ČR. Sázkové příležitosti u senátních voleb se proto dají spočítat na jedné ruce, ale na vítěze prvního případně druhého kola sázku podat určitě můžete. Další senátní volby budou probíhat v roce 2024.

  Parlamentní volby

  Poslední parlamentní volby do poslanecké sněmovny proběhly v ČR v roce 2021 s volební účastí 65,43 %. Standardně se parlamentní volby konají každé 4 roky, ale ve výjimečných případech mohou být vyhlášeny předčasné volby. Sázkové příležitosti u těchto voleb jsou oproti těm Senátním volbám pestřejší. Na co vše si můžete vsadit:

  • na vítěze
  • umístění do 3. místa
  • kdo získá více hlasů
  • přesný výsledek atd

  U parlamentních voleb je sázková nabídka pestrá a tyto sázky se těší čím dál tím větší oblíbenosti. Jak jsme již zmínili na začátku článku jen u Tipsportu se loni podali sázky za více než 100 mil. Kč. Celkově pak v součtu u Tipsportu, Fortuny i Chance za 195 milionů korun. A ani výhry nebyly k zahození. Ta nejvyšší činila u Fortuny 1.6 mil. Kč a padaly i další statisícové výhry. Další parlamentní volby do poslanecké sněmovny se budou konat v roce 2025.

  Volby do Evropského parlamentu

  Volby do Evropského parlamentu se vyhlašují každých pět let. Poslední volby do Evropského parlamentu v Česku se konaly 24. a 25. května 2019. Volební účast byla o trochu vyšší než u těch senátních, necelých 30 %. Evropský parlament má celkem 705 poslanců a při přidělování křesel se zohledňuje počet obyvatel každého státu. Českou republiku zastupuje 21 poslanců, Německo pro zajímavost 96 a Malta, Kypr nebo Estonsko jen 6 poslanců. Volby se konají ve všech 27 zemích Evropské unie. Vzhledem k nízké volební účasti ovšem i u tohoto typu voleb jsou sázkové příležitosti dost osekané. Vsadit si můžete na úspěšnost jednotlivých poslanců, kteří by rádi usedli do Evropského parlamentu a získali jedno z 21 křesel přidělených ČR.


  Volby do Evropského parlamentu

  Komunální volby

  Poslední komunální volby (volby do zastupitelstev obcí) se konaly 23. a 24. září 2022 společně s těmi senátními. Vyhlašuje je prezident ČR min. 90 dnů před jejich uskutečněním a to každé 4 roky. Ty další se tedy budou konat v roce 2026. V komunálních volbách si občané ČR volí nové starosty a další zastupitele na magistrát a radnici. Volební účast byla v roce 2022 dle informací seznamzpravy.cz 45,30 %. Sázkové kanceláře i na komunální volby vypisují sázkové příležitosti, ale ani zde se velké nabídky nedočkáte. V tomto případě v tom hlavní roli ani tak nehraje volební účast, jako složitost vypsání všech kurzů a sázkových příležitostí. Komunální volby probíhají ve všech městech a větších vesnicích. Složit pro každé město vhodné kombinace sázkových příležitostí je téměř nemožné. Vybrat si proto můžete především z vypsaných kurzů na vítěze a dalších příležitostí pro komunální volby ve velkých městech v ČR.

  Krajské volby

  Krajské volby a komunální volby jsou si v mnohém podobné. V první řadě, se konají také jednou za 4 roky a ani u krajských voleb nenajdete velkou kurzovou nabídku. Vsadit si můžete třeba na to, zda konkrétní strana vyhraje v některém vámi zvoleném kraji. Poslední krajské volby se konaly v roce 2020 s volební účastí 37,95 %.


  Krajské volby

  Často kladené dotazy

  U kterých sázkových kanceláří mohu sázet na volby?

  Sázet na volby můžete u všech legálních sázkových kanceláří – Tipsport, Chance, Fortuna, Synottip, Sazkabet. Kurzy jsou vypsané dlouhodobě dopředu. V tomto článku najdete všechny sázkové kanceláře i tipy, kde a jak sázet na volby.

  Jaké typy voleb lze sázet?

  Na všechny, které v ČR máme. Tedy na parlamentní volby, senátní, volby do evropského parlamentu, krajské i komunální. V tomto článku najdete více informací.

  Co se stane s tiketem, když se druhé kolo voleb nebude konat?

  Tiket sice propadne, ale vám se vrátí vklad na herní konto.