Sázky Over / Under


Sázky over / under jsou u českých sázkařů velmi oblíbené. Navíc jsou perfektní i pro začátečníky. Jak fungují sázky over / under na branky? Na jaké sporty můžete sázet, jaké sázky se vyplatí nejvíce a proč nezanedbat důkladnou analýzu? Zjistěte, v čem se liší over sázka od under sázky, jaké jsou hranice a jaké kurzy se řadí mezi nejhodnotnější.

Sázky Over / Under

Zkusit Sázky Over / Under v Tipsportu

Sázka Under / Over – vysvětlení sázky na počet gólů, bodů

Nejprve si pojďme vysvětlit, jak fungují sázky Under/Over. Pokud vám angličtina problém nečiní, pak asi už tušíte, že budete sázet buď na více/méně gólů v daném zápase. Sázkové kanceláře u jednotlivých sportovních zápasů nastavují konkrétní limity na góly a vy pak můžete vsadit, zda bude gólů více – tedy sázka Over nebo méně, sázka Under.

Co znamená Over / Under

Co znamená Over/Under jsme si již okrajově vysvětlili, ale pojďme se na ně podívat detailněji. Ať už jste hráčem u Tipsportu, Fortuny nebo jiné sázkové kanceláře, sázky Over/ Under najdete u každého bookmakera. Sázet ovšem nemusíte pouze na počet gólů, ale také na počet rohových kopů nebo počet vyloučení. K jednotlivým sportům se dostaneme v další části článku.

Co znamená Over / Under

Bookmaker vždy určí hranici, tedy stanoví počet branek, které v zápase padnou a vy si pak podle provedených analýz, nastavených kurzů a možné výhry zvolíte, zda budete sázet na více či méně gólů. Můžete si vsadit na celkový počet branek v zápase nebo zvolit více adrenalinovou variantu. Především u fotbalu a hokeje je nabídka pestrá a široká. V případě vsazení si na celkový počet branek je pro vás následná předzápasová analýza mnohem jednodušší, než pokud budete sázet například na počet branek, které dá první či druhý tým v prvním nebo druhém poločase. Jak na to?

Jak sázet under / over

Už jsme si již řekli, že v první řadě bude nutná předzápasová analýza. Tipsport nabízí detailní analýzy, diskuse a fóra, kde sdílí hráči informace, které především pro začátečníky mohou být k nezaplacení.

Jak sázet under / over

U over sázky byste si měli být jisti, že vámi vybraný tým je v plné síle a je schopný splnit vaše očekávání. U soupeře se pak ujistěte, zda nezměnil obsazení a neposílil si tým, abyste nebyli následně překvapeni silnou obranou a díky tomu nižším počtem branek vašeho favorita. Důležitou informací pro vás bude také průměr gólů ať už vstřelených či obdržených u jednotlivých týmů.

V případě, že zvolíte sázky over / under na počet branek v zápase, pak jsou analýzy jednodušší. Samozřejmě záleží, do jakého rizika se rozhodnete jít a zda jsou oba týmy dostatečně vybaveny na to, vaše očekávání splnit. Na co si dát pozor a další důležité faktory, na které byste při sázení under/over sázek neměli zapomenout najdete ve spodní části článku. Jedním z velmi důležitých ukazatelů je také kurz sázky, stejně jako u ostatních kurzových sázek. Vysvětlíme si to na konkrétních příkladech.

Over / Under sázky příklady

Pojďme se podívat na dva konkrétní příklady Over/Under sázek.

Příklad sáky Over / Under na počty branek

Pokud budete sázet na jistotu, nečekejte že zbohatnete. Např. u sázky under 5 s kurzem 1,01. V případě, že byste vsadili 1000 Kč a vyhráli – tedy celkový počet branek v zápase by byl nižší než 5, vaše čistá výhra bude činit 10 Kč.

Over / Under sázky příklady

U Over sázky by to mohlo být mnohem zajímavější co se týče výhry, ovšem podle nastaveného kurzu 11 je zřejmé, že šance na výhru by byly v tomto případě téměř nulové. Dejme tomu, že by náš tip vyšel a zápas skončil se 7 góly. 1000 x 11 = 11 000 Kč – tedy výhra 10.000 Kč. Rozdíl je zřejmý. Nicméně doporučujeme sázet spíše na nižší kurzy, kde není tak vysoké riziko prohry. Doporučuje se držet se kolem kurzu 2.00.

Sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna i další sázkové kanceláře v ČR nabízí detailní analýzy u každého zápasu. Můžete zjistit na co se sází nejvíce, přečíst si rady a tipy od zkušenějších sázejících a podle toho se rozhodnout. Inspirace je rozhodně dost.

Příklad Sázky Over / Under asijský handicap počty branek

Také milovníci asijského handicapu si přijdou na své i u sázek over/under. Opět se na konkrétním příkladu podíváme na to, v čem je rozdíl. Hranice počtu gólů u asijských sázek over/under je nastavena na celá čísla, půlky, ale zde také na čtvrtiny. Může se to zdát matoucí, ale uvidíte sami, že to má docela zajímavou logiku. Ukážeme si to na sázce over 1,25. Vy se na základě analýzy rozhodnete vsadit na over 1,25 s kurzem 1,99. Co se bude dít? Vaše sázka bude rozdělena na dvě, a to konkrétně:

 • Over 1
 • Over 1,5

Průměr těchto dvou čísel je 1,25. Na rozdíl od standardních over/under sázek, zde můžete získat také svůj vklad z poloviny zpět.

 • Pokud zápas skončí bez branek s nulou – prohráváte.
 • S prvním gólem získáte polovinu vkladu
 • S druhým a každým dalším gólem už víte, že máte vyhráno

V následujícím odstavci najdete různé varianty over/under sázek a detailní informace k jednotlivým sázkám.

Over / Under sázky příklady 2

Sázky over / under na fotbalový zápas

Výsledek sázky Over (více) Více (Over) Méně (Under) Výsledek sázky Under (Méně)
 • Výherný tiket − jestli padne 1 a více gólů
 • Nevýherný tiket – jestli nepadne ani 1 gól
0.5 0.5
 • Výherný tiket − jestli zápas skončí bez gólů
 • Nevýherný tiket – jestli padne 1 a více gólů
 • Výherný tiket − jestli padne 2 a více gólů
 • Nevýherný tiket – jestli nepadne ani 1 gól
 • Jestli padne 1 gól dostanete polovinu z čísté výhry
0.75 0.75
 • Výherný tiket − jestli nepadne ani 1 gól
 • Nevýherný tiket – jestli padne 2 a více gólů
 • Jestli padne 1 gól, dostanete polovinu vkladu
 • Výherný tiket − jestli padne 2 a více gólů
 • Nevýherný tiket – jestli nepadne ani 1 gól
 • Jestli padne 1 gól, vráti se vám vklad
1 1
 • Výherný tiket − jestli nepadne ani 1 gól
 • Nevýherný tiket – jestli padne 2 a více gólů
 • Jestli padne 1 gól, vráti se vám vklad

Vyhodnocení sázek Over / Under před koncem zápasu

Vyhodnocení sázek Over/Under před koncem zápasu není nemožné. Především u sázky over / under při asijském handicapu a over sázek, ale i under sázek často můžete odhadnout, jak se vaše šance na výhru vyvíjí.

Například při over sázce 0,75. Představte si situaci, že zápas začíná, hráči jsou plni adrenalinu a nabití energií a v prvním poločase padá první gól – vy máte polovinu výhry v kapse. Protihráč si to ovšem nenechá líbit a v brance je druhý gól, celkové skóre 1:1 a vy máte výherní tiket a šťavnatou výhru doma, ještě před koncem zápasu.

Vyhodnocení sázek Over / Under před koncem zápasu

U under sázek je logika stejná, jen bohužel v tomto případě nevyhráváte, ale prohráváte. Opět příklad na under sázce 0,75. Pokud si představíte naprosto stejnou situaci, jako v předešlém odstavci, tak je vám jasné, že už s prvním gólem ztrácíte půlku a následně při vyrovnání soupeře váš tiket prohrává.

Kde využít sazky over/ under – na jakých sportech je nejlepší tento typ sazky použít

Sázky over / under můžete sázet snad u všech sázkových kanceláří. Samozřejmě my doporučujeme registrovat se a sázet pouze u českých licencovaných sázkových společností jako je Tipsport, Fortuna, Chance, Synnotip nebo Sazka. Sázet je možné na různé sporty, rozdíl je pouze v tom, že nesázíte na počet branek v zápase, ale na počet bodů, setů atd.

 • Fotbal – počet branek
 • Hokej – počet branek
 • Basketbal – počet bodů
 • Tenis – počet setů
 • Volejbal – počet bodů
 • MMA – počet zahájených kol
 • Americký fotbal – počet bodů
 • Bandy – počet branek
 • E-sporty – počet map, počet bodů
 • Florbal – počet branek

A tím výčet sportů rozhodně nekončí. Nejčastěji se sází na počet branek ve fotbalu nebo hokeji. Nicméně to jsou dva sporty, které v ČR mají dlouholetou historii, a tedy i spoustu fanoušků. V zahraničí se ke klasickým sportům přidávají také e-sporty.

Kde využít sazky over/ under – na jakých sportech je nejlepší tento typ sazky použít

Logika je stejná. Sázet můžete nad/pod sázky na počet bodů, které hráč nasbírá nebo počet map, které ve hře odehraje. I zde je nutné si provést analýzu a dát si pozor na důležité faktory, které mohou vaši sázku ovlivnit ať už pozitivně nebo negativně. Pojďme se na ně podívat.

Over / Under sázky důležité faktory

Pojďme si shrnout over/under sázky důležité faktory, které byste měli znát, než sázku podáte. Sázkové kanceláře vás v tom nenechají a samozřejmě s analýzou faktorů vám pomohou. V jejich nabídce najdete nejen možnost sázet, ale podívat se i na detailní analýzy, přečíst si konkrétní tipy zkušených sázejících a mnoho dalšího. Co byste tedy neměli zapomenout zkontrolovat před vsazením tiketu over/under sázky na počet branek?

 1. Průměr obdržených i vstřelených branek
 2. Střelce týmů
 3. V jaké formě se mužstvo nachází
 4. Zda hráči nastoupí na zápas a v jakém složení – seznam hráčů, kteří na zápas nenastoupí je zveřejňován 30 min. před plánovaným utkáním
 5. Zkontrolovat zápasy ve stejném období (týdnu) daného mužstva

5 zásad pro tipovaní na Over / Under sázky:

Nezanedbat důkladnou analýzu týmů nejen poslední zápas

Nedělejte začátečnické chyby a zaměřte se na důkladnou analýzu, a nikoliv pouze na výsledky posledního zápasu. Pokud nechcete při sázení udělat chybu, pak pro vás bude stěžejní, vyhledat si výsledky týmů alespoň 20 zápasů zpětně. Samozřejmě je to individuální a řídí se to sportem, na který budete sázet.

 • Fotbal – cca 20 a více zápasů
 • Basketbal – 20 a více zápasů
 • Hokej – 10 a více zápasů
 • Americký fotbal – 20 a více zápasů
 • Baseball – 20 a více zápasů
Nezanedbat důkladnou analýzu týmů nejen poslední zápas

Zaměřte se na atypické výsledky

Dalším důležitým ukazatelem budou nestandardní výsledky týmu. Ty vám mohou se sázkami dobře zamávat. Jak to? V případě, že budete například sázet na fotbal na konkrétní tým, najdete si 20 zápasů a zjistíte, že celkový počet branek ve všech zápasech bude 60. Tedy průměr jsou 3 góly a podle toho byste mohli sázet na jistotu – over 2,5.

Zaměřte se na atypické výsledky

Jenže co když v posledních 3 zápasech byly výsledky týmu extrémně vysoké, nebo naopak – extrémně nízké. Budeme se držet první varianty. Řekněme, že tým v posledních 3 zápasech změnil taktiku a zajistil si tak výhru 5:0, 5:2, 5:1. Což je 15 gólů jen v posledních 3 zápasech. Tedy pokud bychom tyto zápasy dali stranou a spočítali si průměr zbylých zápasů, dostaneme se na průměr gólů 2,25. Což by mohlo zamíchat kartami a sázka over 2,5 by pro vás nemusela být tou nejlepší volbou.

Méně někdy znamená více

Ačkoli vysoké kurzy jsou lákavé, ve většině případů je šance na výhru nulová. Nejhodnotnější jsou kurzy, které se pohybují kolem hodnoty 2.00. Zde se nabízí over/under sázka 2,5. Ovšem v nabídce najdete také kurzy vyšší než 5 a tam byste měli být velmi opatrní a více se zaměřit na důslednou analýzu, než sázku podáte.

Jděte do hloubky

Už jste si připravili analýzu počtu branek z minimálně 20 fotbalových utkání a teď se pojďme zaměřit na další faktory a hloubkovou analýzu. Tedy zaměřit byste se nyní měli nejen na vstřelené a obdržené branky, ale i na další ukazatele, jako jsou:

 • Střely na bránu vašeho mužstva a střely proti vašemu mužstvu
 • Střely mimo bránu vašeho mužstva a kolik bylo vystřeleno proti němu
 • Zprůměrujte si také počet střel na bránu s počtem vstřelených branek

Pokud strávíte čas s těmito analýzami, pak budete ve velké výhodě. Zjistíte si více informací, pochopíte, jak tým funguje a jaký je jeho potenciál.

Zaměřte se na různé situace v zápasech

Hledejte, pátrejte a získejte všechny informace, které máte k dispozici. Projděte si jednotlivé zápasy a zjistěte, jak si váš tým vede při konkrétních utkáních.

 • Favorit utkání – odehrál váš tým zápas, v kterém byl jednoznačným favoritem? Zjistěte si strategii vašeho týmu. Tedy zda vyhrává s vysokým náskokem nebo naopak nasazuje slabší hráče do těchto téměř jasných zápasů a výsledky nejsou až tak vysoké, jak by se dalo očekávat?
 • Výsledky venku – je váš tým slabší ve hraní venku? Pak je dobré se podívat na výsledky, kterých v takovýchto utkáních dosahuje. Jsou výsledky tragické a soupeř vyhraje vždy o velký počet branek nebo se hráči snaží nedat mu nic zadarmo a výhra až tak jednoduchá pro soupeře není?
 • Často kladené otázky

  Co to je sázka over/under?

  Under znamená pod a over znamená nad. Tedy při podání over/under sázky sázíte na více či méně branek, setů nebo map, podle zvoleného sportu.

  Čím se mám řídit při podání sázky under/over?

  Stejně jako u klasických sázek se neobejdete bez detailní analýzy. Záleží, zda budete sázet na celkový počet branek v utkání nebo si vyberete tým a vsadíte např. na počet branek týmu v prvním či druhém poločase. Na co se zaměřit a jaké faktory zohlednit před vsazením tiketu najdete v tomto článku.

  Kde mohu sázet under/over sázky?

  Vybrat si můžete kteroukoliv českou licencovanou sázkovou kancelář. Doporučit vám můžeme Tipsport, Fortunu, Synottip nebo Chance.

  Co znamená over 2,25?

  Jedná se o over sázku při asijském handicapu na branky. Pokud vsadíte over 2,25 pak vyhráváte v případě, že váš tým nebo celý zápas (podle toho na co sázíte) dá v utkání 3 a více branek. V případě 2 gólů ztrácíte polovinu vkladu a prohráváte, pokud v zápase padne 0 – 1 gól. V článku najdete detailní vysvětlení a ukázky všech over/under sázek i s informacemi o výhře či prohře.

  Jaký je rozdíl mezi over / under a asijským handicapem?

  Klasické over/under sázky na počet branek v zápase mají vždy hranici branek určenou celými či půlenými čísli. Under/ over sázky při asijském handicapu, mají navíc i čtvrtiny. Tedy setkat se můžete s hranicí over/under 1,25,1,75,2,25, 2,75 atd, u kterých nejen že můžete vyhrát nebo prohrát celý vklad, ale také můžete získat polovinu vašeho vkladu zpět. V článku najdete detailní informace.

  V čem se liší over/under 3 a over/under 3,5?

  Rozdíl je v možné výhře. Zatímco u over/under sázky 3,5 můžete buď vyhrát nebo prohrát u over/under sázky 3 navíc získáváte při stejném počtu gólů (3) celý vklad zpět. Tedy pokud byste vsadili over 3 a padli 3 góly víte, že jste sice ani nevyhráli, ale ani neprohráli. Zatímco v případě over 3,5 vyhráváte padnou-li 4 branky a více a prohra je, pokud padne 0-3 branek.

  Vyplatí se sázet under/over sázky na vyšší kurzy než 2.00?

  Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Vždy je důležité, abyste si u vyšších kurzů udělali detailní analýzy týmů a použili je jako odrazový můstek. Jak se říká risk je zisk, ale také být nemusí, pokud budete střílet naslepo. Proto pokud zjistíte na základě hloubkové analýzy, že výhra je možná i s vyšším kurzem, pak vám nic nebrání sázku podat.

  Na jaké sporty mohu sázet over/under sázky?

  Nejoblíbenější jsou sázky na počet branek ve fotbale nebo v hokeji. Ale sázet můžete i na další sporty, jako je tenis, basketbal, volejbal, MMA, americký fotbal a mnoho dalšího. U každého sportu na webu sázkových kanceláří najdete nabídku sázení, vyfiltrujte si počet branek, setů či map u e-sportů a zobrazí se vám příležitosti pro sázení over/under.