Wimbledon


Tenisový turnaj Wimbledon se opět blíží, 3. července bude rozehrán 136. ročník. Nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj bude znát své vítěze v neděli 16. července. Wimbledon živý přenos nabídne Eurosport. Nebudou to ale všechny zápasy. Koho tenis opravdu zajímá nebo kdo chce využít Wimbledon kurzy a sázet live, ten může využít některý online stream. Wimbledon live stream zdarma přináší například TV Tipsport, Chance nebo Fortuna. Z placených televizí ještě zmiňme televizi Eurosport. Kompletní program Wimbledonu je v následujícím odstavci.

Wimbledon program

Wimbledon program – rozpis zápasů

Fáze turnaje Kategorie: singly muži Kategorie: singly ženy
1. kolo pondělí 3. července a úterý 4. července 2023 pondělí 3. července a úterý 4. července 2023
2. kolo středa 5. července a čtvrtek 6. července středa 5. července a čtvrtek 6. července
3. kolo pátek 7. července a sobota 8. července pátek 7. července a sobota 8. července
4. kolo neděle 9. července a pondělí 10. července neděle 9. července a pondělí 10. července
Čtvrtfinále úterý 11. července a středa 12. července úterý 11. července a středa 12. července
Semifinále pátek 14. července čtvrtek 13. července
Finále neděle 16. července sobota 15. července
 • Událost: Wimbledon
 • Místo: Londýn, Velká Británie
 • Čas: Pondělí 3. července – 16. července 2023

Vyberte si sekci Wimbledon 2023

 • Wimbledon program – rozpis zápasů
 • Live stream Wimbledon 2023
 • Wimbledon kurzy
 • Wimbledon pavouk
 • Zvítězí Novak Djoković
 • Zvítězí Alcaraz Garfia
 • Zvítězí Daniil Medveděv
 • Zvítězí Iga Swiatková
 • Zvítězí Aryna Sabalenková
 • Zvítězí Elena Rybakinová
 • Kdo vyhraje Wimbledon dle sázkových kanceláří
 • Wimbledon 2023 prize money
 • Wimbledon 2021 výsledky
 • Wimbledon 2022 výsledky
 • Často kladené otázky
 • Live stream Wimbledon 2023

  A kde najdete live stream Wimbledon 2023? Pokud jste dříve byli zvyklí sledovat turnaj na ČT sport nebo Nova Sport, letos budete muset naladit jiný kanál. Vysílací práva na vrchol travnaté sezóny vlastní Eurosport. Jedná se však o kanál placený. Klienti sázkové kanceláře Tipsport mohou sledovat tenisové bitvy na TV Tipsport. Všechny zápasy Wimbledon živě zdarma lze jednoduše otevřít na obrazovce počítače, notebooku nebo mobilního telefonu. Stačí mít aktivní konto Tipsport. K tomu účelu lze využít náš bonusový kód, který hráči přinese zajímavý příspěvek na první sportovní sázky.

  Wimbledon 2023 Informace
  Kdy: 3.-16. červenec 2023
  Kde: Londýn, Anglie
  Prize money: 44.700.000 £
  Čeští hráči: 13 – dvouhra
  Poslední vítěz: Novak Djokovic
  Poslední vítězka: Elena Rybakina
  Kde sledovat živě: Fortuna TV, Eurosport

  Wimbledon kurzy

  Wimbledon kurzy jsou přichystány. Klienti sázkových kanceláří mohou vsadit na své favority. K tomu nechybí ani bonusy pro nové klienty. Například sázková kancelář Tipsport nabízí Tipsport bonus za registraci ve výši 300 Kč pro nově registrované zákazníky. Připomeňme také, že koho přilákají Wimbledon kurzy na stránky sázkové kanceláře a zaregistruje se, ten může zápasy rovněž sledovat. K dispozici totiž je Wimbledon live stream zdarma.

  Hráč Kurz Tipsport Kurz Fortuna
  Novak Djoković 1.75 1.80
  Garfia Alcaraz 5.00 4.70
  D. Medveděv 7.00 8.50
  A. Zverev 13.00 15.00
  J. Sinner 13.00 15.00

  ✓ Kurzy jsou orientační a mohou se mírně lišit.

  Hráčka Kurz Tipsport Kurz Fortuna
  Iga Swiatková 5.00 4.70
  Elena Rybakina 5.00 5.00
  Aryna Sabalenka 5.00 5.00
  Coco Gauffová 15.00 14.00
  Ons Jabeur 17.00 16.50

  ✓ Kurzy jsou orientační a mohou se mírně lišit.

  Wimbledon kurzy v kategorii singlu mužů nejvíce favorizují Srba Novaka Djokoviće. Není divu, tento tenista vyhrává Wimbledon pravidelně od roku 2018. V kategorii ženského singlu je situace trochu nepřehlednější. Největší šanci má podle sázkových kanceláří Polka Iga Swiatková, stejně tak ale může zahrozit i Aryna Sabalenková nebo Elena Rybakinová. Kdo je dle kurzů favoritem je ihned patrné. Jednotlivým favoritům se ale nyní budeme níže věnovat podrobněji.

  Wimbledon pavouk

  Wimbledon pavouk je neúprosný. Zpočátku se turnaje zúčastní stovky tenistů z celého světa. Každý hráč se při cestě do finále musí prokousat vyřazovací fází. Výhra znamená prodloužení pobytu v Londýně, prohra je automaticky konečná. Tato knock-out fáze zahrnuje 7 kol. První čtyři jsou jednoduše nazvaná 1., 2., 3. a 4. kolo, dále je pak čtvrtfinále, semifinále a finále. Co se týče českých reprezentantů, už nyní má místo v hlavní soutěži zajištěno 13 z nich. Dalších 7 zabojuje o účast z kvalifikace. Z mužů určitě uvidíme Jiřího Lehečku a Jiřího Veselého. Mezi ženami nebude chybět Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Karolína Muchová nebo její jmenovkyně Plíšková. Těšit se můžeme i na Barboru Strýcovou, pro kterou se jedná o jeden z rozlučkových turnajů.

  Zvítězí Novak Djoković

  Srbský fenomén moc dobře ví, jaký to je pocit vyhrát Grand Slam. Wimbledon vyhrál už 7x. Pořád mu to ale nezevšednělo, pořád má motivaci. To dokázal na nedávném French Open, kde získal rekordní 23. grandslamovou trofej. Tím se odpoutal od Rafaela Nadala a jen jedna velká trofej mu chybí k vyrovnání naprostého rekordu Margaret Courtové. Druhou motivací je možnost získat kalendářní grandslam. To se zatím povedlo jen Rodu Laverovi a Johnu Budgeovi. Pro Novaka Djokoviče by to tak znamenalo další zápis do historie. Tato meta se zpočátku roku zdála nedosažitelná vzhledem k povinnosti očkování v USA, kde se bude konat závěrečný grandslam sezóny. Tato podmínka vstupu je ale zrušená a fenomenální Srb se tak bude moci podívat i na americké betony.

  Novak Djokovic - Wimbledon

  Novak Djoković
  1.75

  Zvítězí Alcaraz Garfia

  Tenisoví fanoušci si zvykají na nové jméno mezi elitou. Je mu pouhých 19 let, Rafael Nadal by skoro mohl být jeho tátou. Kvůli svému nízkému věku ještě neměl moc šancí startovat na Grand Slamech, přesto už jeden získal, když loni triumfoval na US Open.. Už ale udivil veřejnost ziskem titulu v Miami a v Barceloně. Probojoval se do světové desítky, kde drží 9. místo. Má rychlé nohy, cit pro míč a vynikající forhend. Nechybí ani vítězná nátura, skutečně se rve o každý balon. K tomu přidejte výborné podání a vysokou agresivitu. Slabin tedy moc nemá, tou hlavní je zatím stále menší nedostatečná zkušenost z velkých zápasů.

  Alcaraz Garfia - Wimbledon

  Alcaraz Garfia
  5.00

  Zvítězí Daniil Medveděv

  Daniil Medveděv se na wimbledonské kurty vrací po loňské pauze způsobené zákazem startu ruských a běloruských tenistů. Wimbledonské trávníky mu však zatím nikdy příliš nechutnaly. Nejdále to na nich dotáhnul do 4. kola. A příprava před turnajem zatím také nejde podle plánu. Z Hertogenbosche se musel po prohře s Mannarinem Rus poroučet už v prvním kole. Stejně jako v Paříži, kde hned ze startu podlehl Seybothu Wildovi. O motivaci má tak určitě postaráno.

  Zvítězí Daniil Medveděv

  Daniil Medveděv
  7.00

  Zvítězí Iga Swiatková

  V kategorii žen se na pozici favoritky vyhřívá 21letá Polka Iga Swiatková. Po letech chaosu, kdy v ženském singlu hvězdy začaly zářit a hasly, je tu někdo, kdo má šanci stát se dominantní postavou. Alespoň tak to vidí někteří tenisoví odborníci a stejně tak i my. Iga Swiatková se totiž už více než rok vyhřívá na pozici světové jedničky, na kontě má tři triumfy z French Open a v loňském roce ovládla i US Open.

  Ale to nejlepší ji teprve čeká. Swiatková je rychlá, je jí vždy plný kurt. Má unikátní forehand topspin, který dosahuje otáček až 3400 rpm. Takovou rotaci umí jedině Rafael Nadal. Kromě toho má nejrychlejší backhand i forehand na ženském okruhu. Z tohoto důvodu Polce sedí nejvíce rychlé povrchy. Osobně preferuje beton, ale na wimbledonské trávě by to také nemuselo být špatné.

  Swiatková - Wimbledon

  Iga Swiatková
  5.00

  Zvítězí Aryna Sabalenková

  Pokud má někdo skvěle nakročeno k ovládnutí wimbledonských trávníků, je to Aryna Sabalenková. Letos už triumfovala na Australian Open, na French Open došla až do semifinále, kde ji senzačním způsobem vyřadila Karolína Muchová. Bělorusce však spíše než antuka sedí tvrdší povrchy, na trávě si také nevede špatně. Loni se představila na turnaji v Hertogenboschi, kde prohrála až ve finále. Na Wimbledonu v loňském roce startovat nemohla, letos si tak bude chtít spravit chuť a porážet soupeřky svou tvrdou hrou a superrychlým servisem.

  Zvítězí Aryna Sabalenková

  Aryna Sabalenková
  5.00

  Zvítězí Elena Rybakinová

  Elena Rybakinová z Kazachstánu bude na Wimbledonu startovat jako obhájkyně titulu, což nikdy není snadná úloha. Do karet jí ale rozhodně bude hrát právě povrch, na kterém drží skvělou kariérní bilanci 22/7. Opírat se může o skvělý servis sahající k 200 km/h, dobrý pohyb i agresivní hru od základní čáry. Na nedávném Roland Garros musela před třetím kolem odstoupit kvůli nemoci, určitě si tak bude chtít spravit chuť.

  Zvítězí Elena Rybakinová

  Elena Rybakinová
  5.00

  Kdo vyhraje Wimbledon dle sázkových kanceláří

  Stoprocentní odpověď na to, Kdo vyhraje Wimbledon dle sázkových kanceláří, vám nedáme. Každý si může udělat své vlastní závěry. V mužské části turnaje by titul mohl získat Novak Djoković, sebrat mu jej ale může mladý Carlos Alcaraz. Co se týče ženského pavouka, situace je extrémně vyrovnaná. Skvělou sezónu zažívají Swiateková, Sabalenková i Rybakinová..

  Wimbledon 2023 prize money

  Fanoušky tenisu jistě bude zajímat Wimbledon prize money. Neboli jinými slovy, kolik si vítězové vydělají. Wimbledon 2023 prize money jsou motivací, protože oproti minulým ročníkům došlo k navýšení odměn. Na vítěze čeká solidní balík 2 350 000 liber.. Také finalisté se dostanou těsně přes milion – konkrétně na částku 1 175 000 liber. Ačkoli velkou část těchto peněz spolknou daně, pořád se tenista slušně zajistí.

  Tabulka odměn pro účastníky turnaje Wimbledon 2023
  Vítěz – 2 350 000 £
  Finále – 1 175 000 £
  Semifinále – 600 000 £
  Čtvrtfinále – 340 000 £
  4. kolo – 207 000 £
  3. kolo – 131 000 £
  2. kolo – 85 000 £
  1. kolo – 55 000 £
  Wimbledon 2023 prize money

  Wimbledon 2022 výsledky

  Jméno Single muži Single ženy
  Vítěz turnaje Novak Djoković (SRB) Elena Rybakina (KAZ)
  Poražený finalista Nick Kyrgios (AUS) Ons Jabeur (TUN)
  Semifinalisté Cameron Norrie (CAN) a Rafael Nadal (ESP) Simona Halepová (RUM) a Ons Jabeur (GER)
  Čtvrtfinalisté Jannik Sinner (ITA), David Goffin (BEL), Cristian Garín (CHI) a Taylor Fritz (USA) Ajla Tomljanovićová (AUS), Amanda Anisimovová (USA), Marie Bouzková (CZE) a Jule Niemeierová (GER)

  Wimbledon 2021 výsledky

  Jméno Single muži Single ženy
  Vítěz turnaje Novak Djoković (SRB) Ashleigh Bartyová (AUS)
  Poražený finalista Matteo Berrettini (ITA) Karolína Plíšková (CZE)
  Semifinalisté Denis Shapovalov (KAN) a Hubert Hurkacz (POL) Angelique Kerberová (GER) a Aryna Sabalenková (BEL)
  Čtvrtfinalisté Márton Fucsovics (HUN), Karen Chačanov (RUS), Félix Auger-Aliassime (KAN) a Roger Federer (SUI) Alja Tomljanovićová (AUS), Karolína Muchová (CZE), Viktorija Golubicová (SWI) a Ons Jabeurová (TUN)

  Historie Wimbledonu

  Turnaj odjakživa organizuje All England Club, také povrch, na kterém se hraje, je už přes 100 let stejný – tráva. S Wimbledonem je spojeno mnoho tradic. Šlo o poslední turnaj, kde všichni hráči povinně nastupovali v bílém. Od toho se už upustilo, přesto nadále řada tenistů ctí tuto barvu oblečení. Diváci se zase těší na tradiční pokrm spojený s turnajem – jahody se smetanou. Nejvíce titulů na turnaji nasbíral Švýcar Roger Federer. Ještě o titul více získala Martina Navrátilová.

  Historie Wimbledonu

  Wimbledon – muži Počet trofejí
  Roger Federer (SUI) 8
  William Renshaw (GBR) 7
  Pete Sampras (USA) 7
  Wimbledon – ženy Počet trofejí
  Martina Navrátilová (CZE – USA) 9
  Helen Wills Moody (USA) 8
  Steffi Graf (GER) 7

  Často kladené otázky

  Kdy se hraje Wimbledon 2023?

  Nejslavnější tenisový turnaj světa startuje v pondělí 3. července. Zápasy budou probíhat až do neděle 16. července.

  Kde se hraje Wimbledon?

  Tradičně zápasy hostí travnaté kurty v jihozápadní části Londýna v areálu All England Club.

  Na čem se hraje Wimbledon?

  Wimbledon se po celou dobu existence turnaje hraje na původních travnatých dvorcích. Tento povrch je typický především pomalými odrazy míče.

  Kde sledovat zápasy Wimbledon 2023?

  Pokud chcete sledovat opravdu jakýkoli zápas Wimbledonu včetně předkol nebo zápasů jiných hráčů než Čechů a Slováků, pak vřele doporučujeme nabídku sázkové kanceláře Tipsport.

  Budou na Wimbledon 2023 přítomni diváci?

  Letošní ročník by měl probíhat zcela bez jakýchkoliv covidových restrikcí.