Kdo vyhraje Premier League


Premier League odstartovala 11.8.2023 a my se můžeme těšit na jednu z nejlepších událostí fotbalové sezóny 2023/24. Kdo vyhraje Premier League, jaké jsou prognózy a analýzy na vítěze a kdo je favoritem sázkových kanceláří? Získá čtvrtý titul v pořadí tým Manchester City nebo je vystřídá Liverpool? Podíváme se na top 5 týmů podle sázkových kanceláří, jaké změny v týmech proběhly i jak se jim dařilo v uplynulé sezóně.

Kdo vyhraje Premier League

Tým Kurz Tipsport
Manchester City 1.40
Arsenal 7.50
Liverpool 9.00
Tottenham 25.00
Manchester United 30.00
Newcastle 40.00
Chelsea 50.00
Brighton 60.00

Dominantní Manchester City

Favoritem sázkových kancelář je samozřejmě dominantní Manchester City, který si na svůj účet připsal již 3 titul v pořadí. Výhru v posledních 5 letech neobhájil jen v roce 2020 kdy ho vystřídal tým Liverpoolu. Celkem se pyšní 9 tituly v Premier Leguage a letos se chystají přivézt si celkově desátý. Jejich ambice potvrdil v minulém roce i přestupující Erling Haaland z Dortmundu, který podepsal v červenci 2022 pětiletý kontrakt s Manchester City. Posila to byla pro tým Manchesteru City obrovská. Tento mladý norský střelec v 35 zápasech dokázal nastřílet 36 branek. Celkové složení týmu je tedy opravdu špičkové.

Dominantní Manchester City

Ovšem ačkoliv titul v Premier League získal tento fotbalový klub již 9x, v Lize mistrů se mu to v loňské sezoně povedlo poprvé. V roce 2021 jim titul utekl jen o fous. Také letos se budou snažit Ligu Mistrů znovu vyhrát. Otázkou je, jestli své síly spíše nebudou soustředit právě na tuto událost. Sázkové kanceláře anglický fotbalový tým vidí jako favorita a jasného vítěze Premier League a aktuálně mu připisují kurz 1.40.

Manchester City
Vsaďit si s kurzem 1.40

Arsenal má jiné priority

Arsenal získal v minulém roce smutný rekord, povedlo se mu totiž vést tabulku po 248 dní a nezískat titul.. Bohužel, Arsenalu došel v závěru dech a pouze 3 z 9 finálních zápasů dokázal proměnit ve vítězství. Přesto se Arsenalu podařilo po několika smolných letech probojovat do Champions League. Pozornost trenéra i týmu tak bude po zbytek sezóny rozdělená. V týmu zároveň došlo k několika změnám, které byly provedeny s myšlenkou na titul jak v Premier League, tak právě v Lize mistrů.

Smolný Tottenham

Mezi posily v týmu patří Kai Havaretz, Declan Rice nebo Jurrien Timber. I tak se ale zdá, že v porovnání s City a Liverpoolem není Arsenal tak dobře vybaven. Zvlášť pokud vezmeme v potaz zranění Gabriela Jesuse. A přestože sázkové kanceláře Arsenalu věří, je otázka, kam nakonec upře své snažení.

Arsenal
Vsaďit si s kurzem 7.50

Liverpool má konečně jenom jeden cíl

Liverpool pod taktovkou Jürgena Kloppa má na svém kontě připsaných už krásných 19 titulů z Premier League. Ten poslední získali v covidovém roce 2020. V předminulém roce ovládli anglické pohárové soutěže, a ani v Lize mistrů se jim nevedlo zle. V této sezóně si ale v Lize mistrů nezahrají, poté co skončili až na pátém místě v loňské Premier League. Tentokrát tedy Liverpoolu nezbývá nic jiného, než se soustředit na dobré umístění v Premier League.

Pohárový Liverpool

Tým je v dobré kondici, přestože se trenér musel vyrovnat s odchodem skvělého kapitána Jordana Hendersona do Saudské Arábie. . Tým je ale celkově posílen o argentinského hráče Alexise Mac Allistera z Brightonu a Dominika Szoboszlaie z Leipzigu. Sázkové kanceláře tým Liverpoolu vidí jako favorita č. 3 s kurzem 9.00, ovšem šance na sesazení Manchesteru City z první příčky mohou být i větší.

Liverpool
Vsaďit si s kurzem 9.00

Posílený Manchester United

Manchaster United má na svém kontě celkem 20 titulů z Premier League. Konkrétně 12 titulů z Premier League a 8 titulů z Football League First Division, která předcházela Premier League. Mohli bychom tedy říct, že se jedná o jasného favorita. Ovšem vzhledem k uplynulým rokům, kdy se tomuto fotbalovému týmu zrovna nedařilo, je pravděpodobnost výhry nižší. V sezóně 2022/23 skončili na třetím místě a dokázali vyhrát EFL pohár. Dá se říci, že po několika smolných letech se Rudým ďáblům začíná dařit pod vedením Erika ten Haga.

Posílený Manchester United

Do další sezóny vstupuje Manchester United posílený o útočníka Rasmuse Hojlunda z Atalanty. Do týmu vstupuje také brankář Andre Onana z Interu a Masoun Mount, který přestoupil z Chelsea.. I přes tyto změny se zatím zdá, že Manchester United postrádá dravé útočníky, kterými se můžou pochlubit další týmy. Rashford a nově Hojlund zatím nedosahují takových kvalit. To vše se ale může po změnách v týmu obrátit a Manchester United tak může překvapit..

Manchester United
Vsaďit si s kurzem 30.00

Chelsea zažila nejhorší rok v moderní historii klubu

Minulá sezóna byla pro Chelsea naprostou katastrofou. Chelsea skončila na dvanáctém místě, a přitom ještě před dvěma lety dokázala porazit Manchester City a získat titul v Lize mistrů. Poslední titul v Premier League získala Chelsea v roce 2017. A v letošním roce na vítězství ani nepomýšlí. Můžeme se ale těšit na mnohem lepší výkon, než v předchozí sezóně. Jak se říká, ode dna vede cesta pouze nahoru. Chelsea obměnila trenéra a do nové sezóny vstupuje pod vedením Mauricia Pochettina, který by pro tým mohl představovat vítanou změnu. .

Omlazená Chelsea

Chelsea v posledních letech získávala hráče se zvučnými jmény, ale nedokázala je využít. To by se nyní mohlo změnit. Mezi nové hráče v této sezóně patří Deivid Washington ze Santos, připojil se také Djorde Petrovic z New England Revolution. Z týmu naopak odcházejí Bashir Humphreys a Diego Moreira. I tak bychom ale od Chelsea mohli v této sezóně vidět mnohem lepší umístění. .

Chelsea
Vsaďit si s kurzem 50.00
Tip redakce sazkovekancelare.cz

Manchester City je horkým favoritem na vítězství i v této sezóně, tým si jde pro čtvrtý titul v řadě a desátý v Premier League celkově. A zdá se, že Manchester City je favorit právem. Proto tipujeme, že vítězem budou právě Citizens, kteří mají obrovskou motivaci i odpovídající složení týmu.

Vitězem bude Manchester City
1.40

Často kladené otázky

Kdy se hraje Premier League 2023/24?

Premier League startuje 11.8.2023 a dohráno bude 19.5.2024.

Kdo je největším favoritem na vítěze v Premier League 2023/24?

Největším favoritem je podle sázkových kanceláří Manchester City, který bude obhajovat titul. Na druhém místě je pak Arsenal.

Kde sledovat Premier League 2023/24?

Všechny zápasy Premier League bude vysílat placený program Canal+ Sport televize Skylink a freeSat.

Kdo bude obhajovat titul z loňské sezóny?

Obhajovat titul bude opět tým Manchester City, ten získal v minulé sezóně i titul Ligy mistrů.