Cashout


Zajímá vás, co je cashout? V tomto článku se dozvíte všechno potřebné. Porovnáme cashout v jednotlivých sázkových kancelářích a vysvětlíme vám, proč se cashout vyplatí a v jakých situacích je nejlepší ho využít. Projdeme si také, na základě čeho sázkovky cashout počítají. Sázkové kanceláře prostřednictvím cashout nabízejí možnost odkoupení tiketu ještě před ukončením všech vsazených příležitostí, tedy dříve, než se tiket stane nevýherním. Podle Zákona o hazardních hrách lze výše uvedené udělat v případě, kdy je na tiketu vyhodnocena kladně alespoň jedna příležitost. Informaci, jestli ho můžete využít, najdete v detailech každého tiketu. Nyní se podíváme na hlavní výhody a nevýhody.

Cashout vypocet

Cashout výhody Cashout nevýhody
Minimalizování ztrát Vyplacená částka bude nižší než částka uvedená na tiketu
Okamžité získání hotovosti vázané v tiketech Cashout není stále k dispozici
Minimalizování ztrát Vyplacená částka bude nižší než částka uvedená na tiketu
Okamžité navýšení stavu peněžních prostředků na hráčském účtu Spíše se vyplatí sázkovým kancelářím než sázejícím

Funkce cashout

Funkci cashout nabízí velký počet českých i zahraničních sázkových kanceláří. Cashout se však v českých a v zahraničních sázkových kancelářích trochu liší. Zatímco u zahraničních sázkových kanceláří je výplata tiketu možná kdykoliv, v České republice to jde u tiketu s minimálně jednou kladně vyhodnocenou příležitostí. Jako hráč máte možnost požádat o vyplacení tiketu, když je odehrána část ze vsazených příležitostí. Právě cashout se dá využít jako užitečný nástroj Money Managementu. Funkci cashout můžete použít pro AKO sázky. Další možností je použití této funkce u LIVE sázek a to i v případě, že se daný západ nevyvíjí dobře. Pokud vsadíte na výhru celku, ale ten v poločase prohrává, můžete tiket jednoduše prodat. Funkce je dostupná na rozhraní webových stránek, ale i v aplikacích pro Android a iOS.

Častečné vyplacení

Možná přemýšlíte nad tím, proč byste si vlastně měli nechat vyplatit menší výhru. Důvodů může být více a my pro vás uvádíme ty nejčastější. Může se třeba stát, že kvůli nečekané události, například zranění jednoho z klíčových hráčů, se šance změní ve váš neprospěch. Případně tým podává horší výkon, než jste při podání sázky čekali. Nebo dojdete k závěru, že daná výhra je pro vás již dostatečná a není třeba dále riskovat. Cashout vám pomůže i v případě, že se dostanete do nenadálých finančních problémů a potřebujete rychle hotovost. Díky tomu dostanete k dispozici peníze, které máte v sázkách vázané. Po tom, co cashout provedete, peníze jednoduše vyberete z herního konta.

Cashout částečné vyplacení

U cashout částečné vyplacení můžete využít takzvaného posuvníku. Díky němu si určíte výši vyplacené částky. Potom již stačí kliknout na tlačítko cashout neboli vyplatit nyní. Zbylé peněžní prostředky zůstávají dále ve hře a budou vyhodnoceny na základě konečného výsledku. Funkci posuvník respektive částečné vyplacení však nabízí velmi malý počet sázkových kanceláří.

Cashout výpočet

Cashout výpočet, tedy u částky, která bude vyplacena sázkaři žádajícímu o cashout, se berou v úvahu aktuální kurzy nevyhodnocených tipů, původní vklad a vyhodnocené tipy. Pokud tedy nebudeme brát v potaz, že v kurzu je již zahrnuta marže sázkové kanceláře, zjistíte hodnotu okamžité spravedlivé výplaty, když vydělíte potenciální výhru aktuálním kurzem.

Cashout vypocet

Cashout dostupnost

Cashout dostupnost, respektive možnost předčasně vyplatit tiket, se v čase mění. V případě, že cashout není právě dostupný, může být k dispozici později. Závisí to na aktuálním kurzovém vývoji sázkových příležitostí. Pokud se změnily kurzy, nebo je sázka zavřená či pozastavena, funkce cashout není v té době k dispozici. S výše uvedeným se můžete setkat u LIVE sázek nebo v případě, když jste natipovali na postup. Jakmile se odehraje první zápas, nebudou kurzy po určitou dobu k dispozici a cashout se tak nedá vypočítat. Funkci cashout můžete znovu využít v případě, že sázková kancelář vypíše kurzy k druhému zápasu.

Cashout na mobilu

Co se týče využití služby cashout na mobilu, je to individuální podle zvolené sázkové kanceláře. U ní si tedy můžete ověřit, zda je možné prodej tiketu zařídit i přes toto zařízení. Některé sázkové kanceláře nabízejí jak aplikace ke stažení, tak mobilní web dostupný přes váš prohlížeč.

Tipsport cashout

Tipsport cashout lze využít v průběhu rozehraného zápasu, u předzápasového i live tiketu, na webových stránkách Tipsportu i v mobilních aplikacích, u všech typů sázek (Kombinátoru, Maxikombinátoru, Extratipu i AKU sázky), u tiketů zařazených do soutěží i u tiketu vsazeném za Nety nebo s bonifikací.Cashout Tipsport není dostupný v případě, že nemáte na tiketu vyhodnocenou minimálně jednu příležitost, dále po dobu dostupného storna tiketu nebo v případě, že je některá nevyhodnocená příležitosti na tiketu stažena z nabídky, nebo skončila a čeká na vyhodnocení. V tomto případě musíte počkat na opětovné vypsání této příležitosti nebo na její vyhodnocení. Cashout Tipsport rovněž nemůžete použít v případě, že byl tiket vsazený na pobočce, což platí i pro tikety, které byly vsazené na Tipkartu.

Tipsport cashout

Fortuna cashout

Fortuna cashout umožňuje předčasnou výplatu na AKO tiketech, na kterých je kladně vyhodnocená alespoň jedna příležitost. Výše této výplaty závisí na aktuálním průběhu vsazených příležitostí a je v rozmezí od 0 do 100 % možné výhry, která je určena původním celkovým kurzem a vkladem na tiketu. Když si zobrazíte na webových stránkách detail náhledu vašeho tiketu typu AKO, najdete tam současnou hodnotu a možnosti předčasné výplaty. Funkce předčasné výplaty cashout Fortuna nemusí být nabízena vždy a na všech AKO tiketech.

Fortuna cashout

Chance cashout

Chance cashout můžete využít v průběhu rozehraného zápasu, na webových stránkách Chance i v mobilních aplikacích, u tiketů zařazených do soutěží nebo u předzápasového i LIVE tiketu. Dále ho využijete u všech typů sázek jako jsou AKU sázky, Kombinátoru, Extratipu i Maxikombinátoru a rovněž u tiketu vsazeném za guldeny nebo s bonifikací.

Chance cashout není dostupný po dobu storna tiketu, na tiketu vsazeném na pobočce, což platí i pro tikety vsazené na kartu Golden Clubu. Dále ho není možné vyplatit, pokud na tiketu nemáte vyhodnocenou alespoň jednu příležitost nebo v případě, že některá nevyhodnocená příležitost na tiketu je stažena z nabídky, skončila a čeká na vyhodnocení. V takovém případě počkejte na vyhodnocení této příležitosti nebo na její opětovné vypsání.

Synottip cashout

Jedinou podmínkou využití Synottip cashout je, že musíte mít na tiketu uhodnutý minimálně jeden zápas. Tuto funkci můžete využít jak v SYNOT TIP mobilní aplikaci, tak na webových stránkách. Cashout je dostupný v mobilní aplikaci pro Android a nově i pro iOS. Cashout Synottip platí nejen pro předzápasové tikety, ale i pro LIVE tikety.

Sazka cashout

Také společnost Sazka cashout nabízí. A stejně jako konkurence, i společnost Sazka podmiňuje využití cashoutu přítomností alespoň jedné úspěšné příležitosti na tiketu. Jinými slovy, cashout Sazka můžete použít, pokud jste už uhodli alespoň 1 zápas na vašem tiketu. Poté můžete inkasovat peníze na základě aktuální kombinace kurzů zbývajících sportovních událostí. Kromě předzápasových tiketů lze cashoutovat i v případě live zápasů.

Sazka cashout

Společnost Sazka přichází s radou pro hráče, kteří si oblíbili funkci Sazka cashout. Nevyplatí se sázet jen na 1 zápas, i když právě ten jediný vás v daný hrací den zajímá. Přidejte k němu ještě jednu událost, třeba s velmi nízkým kurzem (například 1,05). Jakmile tato událost vyjde, máte oprávnění využít cashout Sazka. Nemusíte čekat na konec dalších vsazených zápasů. Funkcí Sazka cashout se lze vyhnout hořkému zklamání, když vám finanční výhru vyfoukne gól v poslední minutě utkání.

Často kladené otázky

Vyplatí se funkce cashout?

Sázkové kanceláře by nezavedly cashout, kdyby to pro ně nebylo výhodné. Kurz v momentě cashoutu je pro hráče lehce nevýhodný. Na druhou stranu, s cashoutem se dá operovat tak, aby byl pro hráče užitečným pomocníkem. Zkušení hráči to dovedou. Nemá smysl využít funkce cashout v momentě, kdy už se vám na tiketu zazelenalo několik příležitostí a v té další vámi vsazený tým prohrává v poločase 0:1. Cashoutem získáte méně, než byl váš vsazený vklad. Lépe je tiket ponechat – pokud se událost nadále bude vyvíjet nepříznivě, přijdete jen o vsazený vklad. Ale pokud se vývoj otočí, stále zůstáváte ve hře o velmi pěknou výhru.

U které sázkové kanceláře je cashout nejvýhodnější?

Tipsport cashout, Synottip cashout nebo snad cashout Sazka – je to poměrně jedno. Sázkové kanceláře s touto funkcí nakládají podobně. Tento faktor by neměl hrát roli při výběru sázkovky, u které chcete provozovat kurzové sázení.

Lze používat cashout na mobilu?

Cash out funguje v sázkách na desktopu i v mobilu. I na cestách můžete být v kontaktu s aktuálně hranými zápasy a s vašimi nadějně se vyvíjejícími tikety.

Existují nějaké alternativy ke cashoutu?

Jak uvádíme výše, kurz cashoutu není vždy výhodný. Existují jiné způsoby, jak se pojistit proti případnému nezdaru na vašem AKO tiketu za 50 Kč. Představme si situaci, že 5 událostí již vyšlo a na tiketu zbývá poslední zápas, Slavia vs České Budějovice, kde sázíte na výhru domácích. Když to vyjde, inkasujete výhru ve výši 1000 Kč. V tento moment můžete buď využít cashout, nebo vsadit nový tiket, kde bude sázka na neprohru hostí. Když vsadíte na tuto akci částku 100 Kč, budete mít jistotu, že neproděláte. Čekáme, že na neprohru Českých Budějovic proti Slavii bude kurz nejméně 3.0, takže vás aktuálně čeká buď výhra 1000 Kč, nebo 300 Kč v případě úspěchu druhého tiketu. Na něj můžete nasázet i další události, ať celkový kurz ještě více vystoupá nahoru. Tato strategie je legální a z dlouhodobého hlediska více rentabilní, než využívání cashoutu.

Chci využít cashout a nefunguje to. Co se děje?

Jedna nebo více příležitostí na tiketu je aktuálně zablokována. Je to běžné zvláště u live sázek, kde dochází ke krátkodobé blokaci kurzů, když se právě kope pokutový kop nebo je vytrvalý tlak na jednu branku. Rovněž je běžné, že není možné sázet na fotbalový zápas ve chvíli, kdy se hraje již 90. minuta nebo když se utkání blíží do konce a už je v podstatě rozhodnuto o vítězi. Pak tato jedna událost znemožní celkový cashout tiketu.

Kdy je mi převedena vítězná částka na účet, když využiji cashout?

Vítězná částka je převedena okamžitě. Vaše sázkařské konto je navýšeno hned co potvrdíte, že chcete cashout.