Oktagon 49 program


Oktagon 49 program tentokrát proběhne 18.11.2023 v Kolíně nad Rýnem. Jde o další turnaj pořádaný v Německu a celý večer je proto plný velmi zajímavých zápasů. Představí se 18 zápasníků z Čech i zahraničí. Oktagon program nabídne titulový zápas Moeil vs Todev, dále souboj Christiana Eckerlina a Leandra Silvy, dojde také na welterweight fight Kalašnik vs Stolze. V tomto článku se na Oktagon MMA program podíváme podrobněji.

Oktagon program

Oktagon program dnes Čas Sledovat zdarma u Tipsportu
Hatef Moeil (DE) vs Lazar Todev (BG) 22:00 Začít sledovat
Christian Eckerlin (DE) vs Leandro Silva (BR) 18:00 Začít sledovat
Kerim Engizek (TR) vs Ahmed Sami (EG) 18:00 Začít sledovat
Deniz Ilbay (DE) vs Corey Fry (UK) 18:00 Začít sledovat
Andrej Kalašnik (CZ) vs Niklas Stolze (DE) 18:00 Začít sledovat
Konrad Dyrschka (DE) vs Thiago Silva (BR) 18:00 Začít sledovat
Jorick Montagnac (FR) vs Steve MacDonald (CA) 18:00 Začít sledovat
Ivan Klevets (UA) vs Jake McHugh (UK) 18:00 Začít sledovat
Roman Paulus (SK) vs Arijan Topallaj (DE) 18:00 Začít sledovat

Titulový zápas Hatef Moeil vs Lazar Todev

Oktagon program doručí divákům titulový zápas o pás šampiona těžké váhy. Šanci získat ho dostala jednička těžké váhy Oktagonu Hatef Moeil a dvojka stejného žebříčku, Lazar Todev. Oba dva neprohráli jediný zápas od roku 2018, půjde tak o velmi tvrdý souboj špičkových fighterů. Německý Boss Moeil má bilanci 14-4, vyhrál většinu zápasů skrz KO, TKO. V Oktagonu zatím ukončil dva zápasy na TKO a jeden až na body. Jeho hlavní zbraní je obrovská síla, techniku nemá zase tak precizní.

Titulový zápas Hatef Moeil vs Lazar Todev

Bulharský striker Lazar Todev se dostal do Oktagonu jako celkem neznámý zápasník, ale ihned si získal respekt vyřízením Adama Palasze, který sám pomýšlel na titul v těžké váze. Jeho bilance je 9-5, z toho 6 vítězství je přes KO, TKO. Dokáže ale doručit i rychlou submisi. Rozhodně má velmi dobrou šanci získat titul šampiona.

Zdroj: FB organizace Oktagon

Tip na vítěze

Oba zápasníci mají velmi podobný styl, můžeme proto očekávat vyrovnanější souboj, než by se mohlo zdát podle kurzů. Celé utkání se tak může protáhnout. Jak Moeil, tak Todev, by si měli pohlídat nečekaná KO ze strany svého soupeře. Bude jim trvat déle, než dojde na rozhodnutí.

Počet zahájených kol zápasu více než 1.5
1.48

Zápas Christian Eckerlin vs Leandro Silva

Duel Eckerlin vs Silva nabízí souboj dvou velmi kvalitních fighterů. Domácí Eckerlin si vysloužil přezdívku Frankfurtský král díky zaslouženému obdivu německých diváků. V zápase neprohrál už 6 let. Tentokrát si ale možná ukousnul příliš velké sousto. Silva Apollo Leandro je velmi komplexní fighter, schopný je jak v postoji, tak na zemi. Eckerlin je kvalitní postojář, ale na zemi dokáže doručit submisi pouze slabším protivníkům. Je tak otázka, zda se mu podaří najít recept na Apolla.

Zápas Christian Eckerlin vs Leandro Silva

Zdroj: FB organizace Oktagon

Tip na vítěze

V tomto případě to vypadá na vítězství Silvy. Frankfurtskému králi chybí jasná cesta k vítězství. Silva se dokáže velmi dobře bránit jeho útokům v postoji a na zemi je Brazilec jasně lepší. Prohrát může pouze v případě, když se bude předvádět před publikem a zbytečně riskovat. Eckerlin zvládne obranu dobře, takže ani konec na submisi či KO čekat nemůžeme.

Leandro Silva zvítězí skrz bodové rozhodnutí.
1.85

Další zápasy na programu Oktagon TV

Program Oktagon TV dnes samozřejmě nabídne i další zajímavé zápasy. Fight, který stojí za pozornost, je ten mezi Kerimem Engizekem a Ahmedem Samim.. Engizek je zde rozhodně favoritem, v Oktagonu se zapsal jako perfektní striker. Můžeme tak očekávat jeho vítězství skrz KO. Program Oktagon obsahuje také zápas brněnského fightera Andreje Kalašnika a Niklase Stolze, který působil v UFC. Kalašnik je zde v pozici outsidera, ale i v té dokázal několikrát zvítězit. Ať už bude mít převahu jakýkoliv z obou soupeřů, zápas pravděpodobně skončí na body.Roman Paulus se postaví domácímu Arijanu Topallajovi. Oktagon kurzy favorizují Pauluse, který je komplexnějším bojovníkem a měl by ustát pokusy o KO ze strany německého fightera. Velmi vyrovnaný bude pravděpodobně střet Denize Ilbaye a Coreyho Frye. Můžeme tedy očekávat, že se souboj protáhne do několika kol.

Další zápasy na programu Oktagon TV

Zdroj: FB organizace Oktagon

Jaké jsou prize money pro vítěze

Výše Oktagon prize money pro zápasníky je přísně střeženým tajemstvím. Ondřej Novotný i Pavol Neruda jsou velmi zdrženliví ohledně toho, kolik si zápasníci mohou za souboj vydělat. Platí ale, že pokud si zápasník teprve buduje jméno, musí počítat s nižší odměnou. Ta může mít na Oktagonu velikost okolo 25.000 Kč. Poněkud známější bojovníci si mohou přijít na mnohem vyšší sumu, ta se obvykle pohybuje v rozmezí od 100.000 do 200.000 Kč. Hvězdy české MMA scény pak mohou za účast na turnaji inkasovat až 400.000 Kč. V případě zahraničních špičkových zápasníků jsou sumy ještě vyšší.

Úroveň zápasníka Prize money za turnaj Oktagon
Nováček Okolo 25.000 Kč
Zkušenější fighter Od 100.000 do 200.000 Kč
Nejznámější bojovníci Přes 400.000 Kč

Kdy očekávat program budoucích Oktagonů

Jednotlivé eventy Oktagonu jsou plánované měsíce dopředu. Díky tomu už teď známe program budoucích Oktagonů. Níže v tabulce najdete všechny oznámené budoucí Oktagony, včetně místa jejich konání. Pro každý z nich bude samozřejmě dostupný Oktagon live stream.

Datum konání Program Oktagon turnajů Místo konání
18. 11. Oktagon 49 Kolín nad Rýnem
9. 12. Oktagon 50 Ostrava
29. 12. Oktagon 51 Praha
27. 01. Oktagon 52 Newcastle

Oktagon historie programu

Také předchozí galavečery Oktagonu měly velmi dobře sestavené zápasy. Níže se můžete podívat, jaká byla Oktagon historie programu.

Datum konání Program Oktagon turnajů Místo konání
11. 02. 2023 Oktagon 39 Mnichov
04. 03. 2023 Oktagon 40 Ostrava
15. 04. 2023 Oktagon 41 Liberec
29. 04.2023 Oktagon 42 Bratislava
20. 05. 2023 Oktagon 43 Praha
17. 06. 2023 Oktagon 44 Oberhausen
28. 07. 2023 Oktagon 45 Praha
16. 09. 2023 Oktagon 46 Frankfurt
07. 10. 2023 Oktagon 47 Bratislava
4. 11. 2023 Oktagon 48 Manchester