Typy sázek


Jaké typy sázek můžete u různých sázkových kancelářích uzavřít? Jestliže s kurzovým sázením teprve začínáte, tak raději zvolte takové druhy sázek, kde hned na začátku neztratíte vše. Sázení na sport by pro vás mělo být v první řadě koníčkem a zábavou. V současné době existuje 12 typů sázek. Nejpopulárnější je AKU sázka, Kombinovaná sázka a Live sázka. My vám vysvětlíme, jaké sázkové tipy můžete vyzkoušet a v čem se liší. Také se podíváme na to, jak nakombinovat sázkové tipy tak, abyste zvýšili šance na výhru. Zjistěte, které druhy sázek jsou vhodné pro začátečníky a v čem se různé sázení tipy liší. Pokud se sázením na sport teprve začínáte, nenechte nic náhodě a zjistěte, které druhy sázek jsou pro vás nejlepší. Vyberte si typ sázky, který preferujete.

Typy sázek

 • Jednoduché sázky
 • Akumulované sázky (AKU sázky)
 • Kombinované sázky
 • Sázky na tutovku (tutovka)
 • Systémové sázky
 • Live sázky
 • Teaser sázky
 • Podmíněné sázky
 • Nepřímo podmíněné sázky
 • Multi sázky
 • Nejpoužívanější sázky
 • Nejlepší sázky na začátek
 • Jednoduchá sázka (SOLO sázka)

  Jednoduchá sázka (SOLO sázka) je v podstatě ten nejsnazší způsob sázení vůbec. Najít ji můžete také pod názvy Straight nebo Single sázka. Už podle názvu můžeme vyčíst, že se jedná o sázku na jednu sázkovou příležitost – jeden zápas na tiketu. Výhra se vypočítá tak, že vynásobíte vsazenou částkou daným kurzem.

  Typy sázek SOLO

  Vsadíte si 1000 Kč na svého favorita. Kurz bude 2,6. V případě, že váš tip bude správný, získáte 1600 Kč čistého. V případě prohry ztratíte 1000 Kč.

  Příklad

  Akumulovaná sázka (AKU sázka)

  Akumulovaná sázka (AKO sázka) nebo také je můžete najít pod názvy Parlays, Accumulator, Akovka, AKU sázky. AKO sázka je více tipů na jednom tiketu. Minimální počet sázek na jednom tiketu jsou 2 sázkové tipy.

  Jedná se o typy sázek, s kterými můžete hodně a rychle vydělat, ale také prohrát. Vyhráváte v případě, že všechny vaše tipy na vsazeném tiketu jsou správné. Kurzy na AKO sázce se násobí a tím vám vznikne výsledný kurz. Vaše sázka se pak výsledným kurzem násobí.

  Varianty AKO sázek:

  • Double – dvojkombinace
  • Treble – Trojkombinace
  • Four fold – čtyřkombinace
  • Five fold – pětikombinace
  • Six fold – šestikombinace
  • Seven fold – sedmikombinace
  Typy sázek AK

  Vyberete si 6 zápasů a zvolíte šestikombinaci (six fold). Kurzy budou dané sázkovou kanceláří např. 1.6, 2.0, 1.8, 3.5,4.1,1.1. Vy vsadíte 10 Kč. Pokud kurzy vynásobíte mezi sebou vznikne vám celkový kurz 90,9216 x 10Kč. Výhra tedy bude 909 Kč. Ovšem pokud jen jeden tip bude špatně, prohráváte vše.

  Příklad

  Kombinovaná sázka

  Kombinovaná sázka (KOMBI Sázka) je ideální pro ty, kteří si chtějí uspořádat tiket podle sebe. Navíc nemusíte ani trefit všechny sázkové tipy správně, a i přesto můžete vyhrát. Kombi je kombinovaná sázka na skupiny AKO sázek. Vybrat si můžete od 2–32 sázkových událostí a rozřadit je do 16 skupin.

  Automaticky pak budou sázkovou kanceláří vybrány jejich přípustné kombinace: 1 – AKA, 2 – AKA, 3 – AKA, 4 – AKA atd. Vše budete mít na jednom KOMBI tiketu. Vsazené částky se mohou lišit. Tedy na 2 – AKA vsadíte 5Kč, na 4 – AKA 10Kč. Pojďme se podívat na konkrétní příklad a vysvětlit si to jednodušeji. Využít můžete například u sázkové kanceláře Fortuna tzv. fortuna kombinátor a nakombinovat si svůj první tiket.

  Kombinovaná sázka na mobilu

  Vsadíte si tiket na 3 různé zápasy: A – Slavia Praha – Zbrojovka Brno, B – Teplice – Sparta Praha, C – Sparta Praha – Litvínov. Automaticky se vygenerují přípustné kombinace:

  • 1-AKA – A, B, C
  • 2-AKA – AB, AC, BC
  • 3-AKA – ABC

  Vy si vyberte, jestli chcete všechny 3 kombinace nebo třeba pouze jednu z těchto. V případě, že správně tipnete všechny 3 kombinace, berete celou výhru. Pokud by například zápas ve skupině B nevyšel a ostatní ano, pak ty kombinace, v kterých je skupina B, prohrávají a ostatní jsou výherní.

  Příklad
  Kombinovaná sázka

  Sázka na jistotu (Tutovka)

  Sázka na jistotu (Tutovka) již z názvu napovídá o jaký druh sázení se jedná. V případě, že jste si na 100 % jisti, jak zápas nebo konkrétní sázková příležitost dopadne, pak sázíte na jistotu. Tedy na vámi podaném tiketu označíte tutovku.

  Vyhráváte v případě, že jsou všechny vaše sázení tipy správné. V opačném případě ztrácíte vše. Takže pokud si výhrou jisti nejste, využijte raději jiné druhy sázení. Například systémové sázky, o kterých se vše dozvíte v dalším odstavci.

  Systémové sázky

  Systémové sázky jsou v podstatě další variantou kombi sázky. Sázkové tipy si složíte z několika událostí/tipů a nakombinujete je do skupin. Například u sázkové kanceláře Fortuna najdete tzv. fortuna kombinátor, který vám automaticky z vámi zvolených skupin vygeneruje vhodné kombinace.

  Výhodou systémových sázek je, že i v případě, že některý z vašich tipů nevyjde, vyhráváte. Počet tipů, které je potřeba uhodnout správně se řídí podle vámi zvolené kombinace. Pokud vyjdou všechny vaše tipy, celková výhra je vaše. Podívejte se na kombinace, které jsou u systémových sázek možné.

  Systém Počet sázek Systém Počet sázek Systém Počet sázek Systém Počet sázek
  2/3 3 3/4 4 4/5 5 5/6 6
  2/4 6 3/5 10 4/6 15 5/7 21
  2/5 10 3/6 20 4/7 35 5/8 56
  2/7 21 3/7 35 4/8 70 6/7 7
  2/8 28 3/8 58 6/8 28
  7/8 8

  Zvolíme například systémovou sázku 2/4. To znamená, že minimálně 2 skupiny ze 4 musí být správné, abyste získali výhru. Skupiny budou A, B, C, D. Z nich vám vznikne 6 kombinací a to konkrétně: AB, AC, AD, BC, BD, CD. Pokud uhodnete všechny kombinace, vyhráváte maximální možnou výhru. Pro minimální výhru vám stačí 2 správné kombinace.

  Příklad

  Live sázky

  Live sázky neboli „živé sázky” jsou typy sázek které se stávají čím dál více atraktivní pro fandy sportovního sázení. Chcete si vsadit v přímém přenosu a zažít tak dvojitý adrenalin? Dnes už to není problém. Sázkové kanceláře se předhánějí s nabídkou zápasů k live sázkám a v počtu živých přenosů.

  Živé sázky

  V článku Live sázky se tomuto tématu věnujeme více. Zjistíte, jaké výhody u živého sázení najdete a jakou nejlepší strategii zvolit. Vsaďte si při sledování přímého přenosu v reálném čase a oslavte nejen vítězství vašeho oblíbeného týmu, ale třeba i vaši osobní výhru.

  Teaser sázky

  Teaser sázky jsou typy sázek nejvíce využívané konkrétně při sportovních sázkách v basketbalu a fotbalu. Jedná se o sázku pro více týmů. Teaser sázka je složena minimálně ze 2 zápasů a vztahují se na ně pevně dané kurzy. Výsledný kurz je dále ovlivněn také počtem zápasů a počtem prodaných či nakoupených bodů.

  Teaser sázky

  Tedy například pokud si vsadíte na basketbalové utkání, kde bude vypsaná hranice over/under 190 bodů a vy podáte Teaser sázku na over + 8 bodů, výsledná hranice over bude změněna na 182 bodů.

  Vsadíte si na Lakers + 5 bodů – vyhráváte v případě, že Lakers prohrají maximálně o 4 body. Pokud si vsadíte na Clippers – 6 bodů – výhra je vaše, pokud Clippers zvítězí minimálně o 5 bodů.

  Příklad

  Podmíněné sázky

  Podmíněné sázky jsou typy sazek skládající se z řady či řetězce jednoduchých sázek. Uzavřít můžete 2-12 jednoduchých tipů s podmínkou, a to buď jednoduchou nebo dvojitou. Rozdíly jsou vysvětleny v textu níže. Počty možných tipů vždy určuje sázková kancelář. Sázky můžete snižovat nebo jsou určeny vaším prvním vkladem.

  Typy podmíněných sázek:

  1. Jednoduchá podmínka – u jednoduché podmínky je rozhodující první tip na kterém závisí ostatní tipy v řadě. Tato podmínka platí pro každý jednotlivý tip. Tedy pokud první tip bude správný, stává se účinným i druhý tip atd. V případě, že druhý tip už správný nebude končíte.
  2. Dvojitá podmínka – u dvojité podmínky je rozhodující první tip, který v případě, že je správný stává se i druhý tip účinným v opačném případě sázka končí. Pokud je například. první zápas zrušen pak i v tomto případě pokračujete na druhý tip. To je hlavní rozdíl mezi jednoduchou a dvojitou podmínkou. Dvojitou podmínku využívejte především v případě, že je velká pravděpodobnost, že zápas bude zrušen (kurz 1.0).

  Funguje to tak, že například na první tip vsadíte 100 Kč při kurzu 2.0. pokud je správný vyhráváte a získáte 100 Kč. Druhý tip jste nesnížili, opět je tedy vsazena částka 100 Kč při kurzu 1.5. Získáte 50Kč. Třetí zápas je zrušený, ale vy jste uplatnili dvojitou podmínku a pokračujete dál na čtvrtý. V případě, že čtvrtý tip nevyjde a vy vsadili na 5 zápasů, sázka končí.

  Příklad

  Nepřímo podmíněné sázky

  Nepřímo podmíněné sázky jsou obdobné, jako podmíněné sázky s tím rozdílem, že jsou pro ně vytvořeny 2 tikety. První tiket je složen z vámi zvolených událostí od prvního tipu až k poslednímu a druhý obráceně od posledního tipu k prvnímu.

  Čímž se stane, že vaše výsledná vsazená částka bude dvakrát tak vysoká. Uplatnit můžete jednoduchou i dvojitou podmínku. U nepřímo podmíněných sázek ovšem není možné snižovat vklad u jednotlivých zápasů. Další podmínky zůstávají stejné i logika vyhodnocování, jako u podmíněných sázek.

  Multi sázka

  Multi sázka je ideální sázka pro nerozhodné sázkaře. Jedná se totiž o takovou sázku, kde můžete na jeden zápas/událost vsadit dvě různé samostatné sázky. Na jednu stranu minimalizujete riziko tím, že pokryjete více možností výsledků u jedné příležitosti. Na druhou stranu, pokud ani jeden z vašich tipů nebude správně ztrácíte vše.

  Nejste si jisti, zdali vsadit na remízu nebo vítězství u vašeho oblíbeného fotbalového týmu. Tak zvolíte multisázku, kterou pokryjete 2 ze 3 možných výsledků. Ten třetí je samozřejmě prohra a vy jste si jisti, že to se stát nemůže. Vytvoříte tedy 2 nezávislé sázky. Vloženou částku, která může být např. 200Kč rozdělíte na půl, tedy na každý zápas vsadíte 100Kč. U první události bude kurz 2.50 a u druhé události bude kurz 3.10. Tip A vyjde a vy získáte 250 Kč – 100 Kč (vložená částka) = 150 Kč. Pokud vyjde tip B získáte 310 Kč – 100 Kč (vložená částka). = 210Kč. V případě, že nevyjde ani jeden tip, ztrácíte vše.

  Příklad

  Nejpoužívanější sázky

  Nejpoužívanější sázky jsou takové, které přinášejí nejvyšší zisk a minimalizují riziko. Nicméně každý si musí zvolit tu svou nejvhodnější strategii. Teaser sázky se využívají nejvíce u basketbalových utkání nebo u fotbalu.

  Nerozhodní hráči zase upřednostňují multi sázky. Milovníci přímých přenosů fotbalových utkání rozhodně nejvíce využijí live sázky a o to víc zábavy si u sázení užijí. Hojně používané jsou také systémové sázky, které minimalizují riziko prohry a dají se nakombinovat přesně tak, jak potřebujete.

  Ostřílení sportovní fandové a profi sázkaři sázejí na tutovku nebo využívají AKO sázky, kde mohou díky správným tipům vydělat skutečně velké peníze. Pokud ovšem ostřílený hráč a skalní fanoušek sportovních utkání nejste, pak raději začněte pozvolna tak, abyste hned na začátku nepřišli o vše.

  Nejlepší sázky na začátek

  Nejlepší sázky na začátek jsou takové, kde si vyzkoušíte různé kombinace a zjistíte, jak to funguje. Tedy doporučit všem začátečníkům můžeme systémové sázky. Například přes fortuna kombinátor si zvolíte systém a složíte si tiket. Výhodou je, že nemůžete okamžitě přijít o vše, ale stačí vám jen určitý počet správných tipů proto, abyste vyhráli.

  Jakmile zjistíte, jak to funguje a budete si jistější, můžete pokračovat s podmíněnými sázkami s dvojitou podmínkou. Dvojitá podmínka je výhodná v tom, že i když bude zápas zrušen, stále máte šanci na výhru. Rozhodně doporučujeme vybrat si takový typ sázky na začátek, kde neztratíte vše a sázení pro vás bude především zábava.