Hledáte tipy, jak sázet na koňské dostihy? I u sázení na dostihy platí pravidla, která když dodržíte, jednoznačně zvýšíte šance vašeho vsazeného tiketu na výhru. Poradíme vám konkrétní kroky pro detailní analýzu před sázením i kde následně vašeho favorita a dostih můžete sledovat online. Připravili jsme pro vás tipy a rady, jak sázet na koňské dostihy a kompletní seznam jednotlivých dostihových akcí, závodišť i s termíny pro váš lepší přehled.
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.
Základem pro sázení na dostihy jsou dostatečné informace
Základem pro sázení na dostihy jsou dostatečné informace. Ačkoliv se může zdát, že sázení na dostihy je hlavně o náhodě, není tomu tak. Najdou se sice jednotlivci, kteří si na dostizích vsadí tiket jen pro zábavu, ale ti investují do tiketu finance v řádech desítek korun. Pro vyšší sázky se pak vyplatí udělat si analýzu před podáním tiketu. A jak sázet na dostihy na základě zjištěných informací a kde je sehnat? Ideální je znát žokeje nebo někoho ze stáje svého favorita osobně nebo se ve stáji pohybovat. Pokud ovšem toto štěstí nemáte, v následujícím odstavci se můžete inspirovat, na co si dát pozor a co si zjistit před podáním tiketu při sázení na dostihy.
Fortuna bonus 300Kč zdarma za registraci
Nebo 6.000Kč za vklad na první sázky
Na co si dát pozor před sázkami na dostihy a na co se zaměřit?
Při sázení na dostihy a investování většího finančního obnosu do této aktivity, je výběr strategie sázení zásadní. Jestliže tedy berete sázení na dostihy jako investici, která se vám (dle vypsaného kurzu) vrátí i s úroky, pak se zaměřte především na těchto 8 aspektů:
- Výsledky koně z minulých dostihů
- Zdravotní stav koně
- Odpočinek koně mezi dostihy
- Forma žokeje
- Délka závodiště a celkovou charakteristiku trati
- Povrch dostihu
- Počasí
- Startovní pozice koně v boxech
Díky analýze zjistíte:
- který kůň je lepší na dlouhé tratě a který na ty kratší
- jak se mu vedlo v předešlých dostizích
- zda kůň neprodělal v minulosti nějaký úraz, a pokud ano, zda může jeho výkon negativně ovlivnit
- na jakém povrchu se mu daří nejlépe a naopak atd
Důležité je také zjistit, zda kůň má mezi jednotlivými závody dostačující odpočinek, kolik závodů za měsíc odjel a jaký dopad to má na jeho výkon. K ruce si můžete také vzít analýzy jednotlivých sázkových kanceláří, které jsou pro aktivní klienty dostupné nejen u dostihů zdarma. K dispozici jsou i statistiky a vsazené tikety zkušenějších sázkařů. U Tipsportu, Chance i Fortuny najdete tipů pro sázení na dostihy nespočet.
Kde sázet na dostihy
Možností, kde sázet na dostihy je mnoho. Vsadit si můžete online nebo přímo na závodišti u bookmakera i na pobočce sázkové kanceláře. Bez fronty si pak pohodlně vsadíte online např. u Tipsportu, Chance, či Fortuny. Tyto sázkové kanceláře nabízí nejbohatší dostihovou nabídku. Vsadit si online můžete i na ty nejprestižnější dostihové závody v ČR, jako je Velká pardubická, České Derby, Evropský pohár žokejů, Tipsport Gomba handicap nebo Velká jarní cena v Chuchli Praha. Velká pardubická je jeden z vůbec nejnáročnějších dostihových závodů v Evropě. Taxisův příkop představuje pro mnohé jezdce i koně velkou výzvu. I když v roce 1994 byl příkop upraven a snížen z 2 m na 1 m, nehody na něm v průběhu času neustaly. Příkop je hluboký 1 metr – hloubka propasti je 260 cm, délka 400 cm a čím blíže je kůň k doskočišti, tím více její dno stoupá. Na odskoku je Taxisův příkop vysoký 1,5 m a dlouhý 1,8 m.
Druhou významnou dostihovou akcí je České Derby, které se jezdí v Chuchli Praha a zakončuje tak první polovinu dostihové sezóny. V druhé polovině pak můžeme doporučit Evropský pohár žokejů. Ten se ovšem v roce 2022 neuskutečnil z důvodu problémů při financování projektu. V následujících sezónách by mu snad už nemělo nic stát v cestě. A samozřejmě další akce, na které mnoho příznivců koňských dostihů čeká celý rok. Velká Slušovická, Velká Jarní cena v Praze, Jarní cena klisen v Mostu nebo Pardubické dostihy.
Nejznámější zahraniční dostihy
Mezi vypsanými kurzy sázkových kanceláří ovšem najdete i zahraniční prestižní dostihy, a i u nich můžete využít live sázky a sledovat dostihy živě. O tom více v následujícím odstavci. Mezi ty nejznámější zahraniční dostihy patří anglický Epsom Derby, známý též jako Derby Stakes. Jedná se o nejprestižnější dostih a největší britskou národní sportovní událost. Dostih je zařazen v tzv. Triple Crown (trojkoruně) britských koňských dostihů a vyplňuje prostřední část. Poprvé byl odstartován v roce 1780 a aktuálně se koná každoročně každou první červnovou sobotu.
Dalším nejznámějším zahraničním dostihem je Kentucky Derby, které se každoročně koná ve městě Louisville v Kentucky každou první sobotu v květnu (pravidelně). Kentucky derby je první částí v závodech Triple Crown. Nejprve se jede Kentucky Derby, následně Preakness Stakes a poté Belmont Stakes. Kůň musí vyhrát všechny 3 závody, aby získal cenu Triple Crown. Tento dostih je v Severní Americe jeden z nejvíce navštěvovaných a jeho návštěvnost předčí i ostatní závody Triple Crown.
Kde sledovat dostihy živě
Pojďme se podívat, kde sledovat dostihy živě. V případě, že jste klientem sázkové společnosti Tipsport, pak není nic jednoduššího než si dostihy spustit na TV Tipsport, kde pro sledování live streamu je podmínkou být aktivním hráčem u této sázkové společnosti a mít vsazený min. 1 tiket zpětně alespoň 30 dnů. Tipsport nabízí nejen přímé přenosy z dostihových závodů, ale i z dalších sledovaných sportovních utkání. Účet si můžete vytvořit online a získat přístup ke stovkám živých přenosů denně. Vybrané dostihy živě přenáší stanice ČT Sport. Dostihy z Chuchle pak můžete sledovat živě např. na webu chuchlearena.cz/dostihy-zive nebo vybrané dostihy online najdete i na stránkách dostihy.cz /dostihy-online. V tabulce vidíte seznam všech dostihů pro rok 2024.
LIVE STREAM ŽIVĚ + 300 Kč ZDARMA ZA REGISTRACI
Dostihový závod |
Kde je závodiště |
Měsíc |
Podzimní brněnské dostihy |
Brno |
5.10.2024 |
Křišťálový pohár města Pardubice |
Pardubice |
12.10.2024 |
134. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou |
Pardubice |
13.10.2024 |
Cena zimního favorita, Českomoravská cena |
Most |
19.10.2024 |
Cena prezidenta republiky |
Praha |
27.10.2024 |
Velká Slušovická steeplechase |
Slušovice |
28.10.2024 |
Závěrečný dostihový den |
Pardubice |
2.11.2024 |
Pražský zimní favorit |
Praha |
9.11.2024 |
Seznam dostihových závodišť v České republice
V České republice je celkem 10 dostihových závodišť. Najdete je v Pardubicích, Praze, Mostu, Kolese, Lysé nad Labem, Slušovicích, Karlových Varech, Brně, Netolicích a Světlé Hoře. Pojďme se na ně jednotlivě podívat.
Fortuna bonus 300Kč zdarma za registraci
Nebo 6.000Kč za vklad na první sázky
- Pardubická dostihová dráha je asi nejznámější v ČR, hlavně proto, že se na ní jezdí jeden z nejtěžších dostihů Evropy – Velká pardubická. Tento dostih je posledním z deseti dostihů pořádaných na tomto závodišti a koná se každoročně druhou říjnovou neděli. Kromě překážkových dostihů při návštěvě Pardubického závodiště můžete také vidět dostihy cross country, kdy koně závodí na travnatém povrchu i na oranici.
- Chuchle Arena Praha je dalším z velkých a významných závodišť v ČR. Tato dráha je výjimečná především tím, že umožňuje start až 16 koním v jednom dostihu. Jezdí se na ní významné dostihy, jako je v červnu České Derby nebo Zlatý pohár EŽ Praha. Dostihová sezóna v Chuchli trvá od začátku dubna do konce října a navštívit můžete 20 dostihů/rok.
- Slušovický areál je považován za jednu z nejhezčích dostihových drah na Moravě. Závodiště bylo vystavěno teprve v roce 1981. Pořádají se na něm překážkové a rovinné dostihy. Jako jediná dostihová dráha v ČR se může pochlubit klopenými oblouky. Nejznámějším překážkovým dostihem je Velká Slušovická steeplechase, která se jezdí každoročně na konci října. Každoročně se ve Slušovickém areálu jezdí 5 dostihových závodů od dubna do října
- Závodiště v Karlových Varech připravuje každoročně 7 dostihových akcí. Tradičně se každý rok konají dostihové dny v rámci Mezinárodního filmového festivalu v červenci např. „Letní cena klisen“, na konci měsíce pak „Den evropské šlechty“ nebo „Cena města Karlovy Vary“.
- Dostihové závodiště Most na severu Čech je druhé nejmladší závodiště v ČR. První dostih se na něm konal až v roce 1997. V současné době se zde pořádá celkem 7 dostihových akcí, jednou z nich je pak prestižní „Jarní cena klisen“ pořádaná v květnu.
- Další navštěvované závodiště, především při prvomájových steeplechase dostizích či Memoriálu Evy Palyzové, se nachází v Lysé nad Labem. V průběhu roku se zde pořádají 3 dostihové akce.
- Dostihové závodiště v Brně, stejně jako to v Lysé nabízí 3 dostihové akce za rok. Podzimní, jarní a letní brněnské dostihy. Ačkoliv Brno je druhé největší město České republiky, toto závodiště je první ze dvou nejmladších závodišť. První novodobý závod se zde konal v roce 1998. Pardu.
- Kolesa je druhé ze dvou nejmladších dostihových závodišť. Konají se zde každoročně 1–2 listopadové akce a to: 6.11 – „Dostihový den Kolesa“ a 7.11 – „Překážkové a rovinné dostihy“.
- Závodiště v Netolicích pořádá 1 akci ročně a to: „Velká cena Netolic“. Areál byl vystavěn roku 1954 a na jedinou každoroční dostihovou akci se sem sjíždí tisíce lidí.
- Poslední závodiště ve Světlé Hoře nabízí 1 překážkový dostihový den v červenci. Toto závodiště sice nenabízí nejsledovanější dostihy ovšem pokud ho navštívíte, můžete celý závod sledovat z prostředka dostihové dráhy, z diváckého sektoru.
Kde hledat startky na dostihy
Kde hledat startovní listiny, co na nich najdete a proč je dobré se na ně před závodem mrknout. Startky neboli startovní listiny jednotlivých dostihů najdete na oficiálních webech konkrétního závodiště. Všechny pak pod jednou střechou a přehled všech aktuálních startovních listin k jednotlivým dostihům najdete na webu dostihyjc.cz, v sekci „Startky declaration“. Doporučujeme web navštívit, protože nejen že zde najdete startky, ale také kompletní informace o koni i jezdci. Nemusíte tedy chodit pro analýzy daleko. Stačí se prokliknout jménem koně na startovní listině nebo jménem žokeje a zobrazí se vám počet startů žokeje, počet vítězství, % úspěšnost, poslední start a další informace, které byste při analýze měli vzít v potaz.