Live sázky


Live sázky a live sázení se ve světě sportovních sázek těší čím dál větší oblibě. Na rozdíl od těch klasických sázek umožňují sázení v průběhu sportovních událostí. Live sázení je určeno pro ty hráče, kteří mají zrovna čas sledovat vybraný zápas a chtějí v jeho průběhu zvýšit svoji šanci na výhru. Díky tomu, že probíhají v přítomném okamžiku, jsou mnohem dynamičtější a vy se výsledek svého snažení dozvíte prakticky okamžitě. V tomto článku se na live sázky podíváme podrobně. Dozvíte se výhody a nevýhody, které s sebou live sázky nesou, poradíme vám strategii, kterou se v průběhu hraní vyplatí dodržovat i kde najdete nejširší nabídku live sázek a probereme i konkrétní funkce u jednotlivých sázkových kanceláří, které se vám při live sázení budou hodit.

Live sázky

Sázková kancelář Možnost sledování více zápasů najednou Uzavření sázky na jedno kliknutí Funkce Match Tracker Živé přenosy zápasů Živé přenosy zápasů v mobilu
Tipsport Ano Ano Ano Ano Ano
Fortuna Ano Ano Ano Ano Ano
Chance Ano Ano Ano Ano Ano
Synottip Ano Ano Ano Ano Ano
Sazka Ne Ano Ne Ano Ano

Live sázení strategie

Pro live sázení je dobré mít v povědomí strategie, které se v průběhu hraní vyplatí dodržovat. Právě díky nim totiž zvýšíte pravděpodobnost výhry, sázení pro vás bude zábavné a dlouhodobě udržitelné. V opačném případě live sázení bez strategie může velmi rychle ublížit vaší výhernosti. V současné době jsou přitom live sázky součástí základní nabídky většiny sázkových společností. Výhodou tohoto způsobu hraní je bezpochyby skutečnost, že máte možnost mnohdy narazit na velmi zajímavé kurzy. A to především v situacích, kdy favorit zápasu ve hře prohrává, ale vy stále předpokládáte jeho výhru. Strategií live sázení pochopitelně existuje velká řada, my jsme pro vás vybrali čtyři základní, kterými je vhodné se řídit.

Live sázení na sport v kterém jste v obraze

Při live sázkách vždy buďte v obraze. Vyplatí se totiž sázet právě na takový sport, ve kterém se dobře vyznáte. Rozumíte fotbalu? Nebo jste nadšený hokejista? V tom případě se pravděpodobně o jednotlivé zápasy sami zajímáte. Možná znáte i samotné hráče, jejich přednosti i to, v čem jejich hra pokulhává. Díky tomu se můžete v jednotlivých hrách mnohem lépe zorientovat a sázení pro vás bude výhodnější. A zároveň vás bude i mnohem více bavit.

strategie live sázení na sport

A co když žádný takový sport nemáte? V tom případě si zkuste vyhradit jeden, na který se plně zaměříte. Nastudujte si jeho kompletní pravidla, aby vás nic nepřekvapilo. Věnujte čas čtením aktuálních zpráv i nejrůznějších statistik. Sledujte zápasy a zabývejte se jejich analýzou. Přečtěte si informace o jednotlivých hráčích, případně je sledujte na sociálních sítích. To všechno vám pomůže daný sport lépe poznat a znásobíte tak možnost, že budete v live sázkách úspěšní.

Úspěšné sázkaře spojuje jedno. Sázejí na takové sporty, kterým rozumí a třeba se v nich i sami amatérsky realizují. Díky tomu znají kompletní pravidla a vědí zajímavé informace o jednotlivých týmech.

TIP

Vyberte si vhodnou sázkovou kancelář pro live sázení

Vyberte si vhodnou sázkovou kancelář, jejíž prostředí vám bude plně vyhovovat. Před tím, než se do live sázek pustíte, si plně vyzkoušejte prostředí sázkové kanceláře, ve kterém se budete hraní věnovat. Ne vždy vám přitom musí vyhovovat stejná sázková kancelář, ve které sázíte běžné sázky. Při live hře se kurzy neustále aktualizují a plně reagují na aktuální dění a prostředí je zkrátka trochu odlišné. Ne všichni poskytovatelé přitom nabízejí nabídku zápasů a live přenosy, které vás doopravdy zajímají. V takovém případě zkrátka budete muset najít tu společnost, která má daný zápas ve svém repertoáru.

V České republice má pro live sázky udělenou licenci od Ministerstva financí pět sázkových společností. Jedná se o Tipsport, Chanci, Fortunu, Synottip a Sazku. Pro nové klienty navíc nabízejí zajímavé bonusy, a vy si proto můžete hraní vyzkoušet nanečisto.

TIP

Při live sázení sledujte zápas až do konce

Další důležité pravidlo při live sázení zní – sledujte hru až do konce. Při tomto způsobu sázení je důležité dostat se naplno do děje hry. Nesledujte zároveň dva nebo tři zápasy. Raději si vyhraďte čas na to, abyste mohli vybraný zápas sledovat opravdu od začátku až do konce. V průběhu se na něj soustřeďte a všímejte si všech drobností, které vás mohou přiblížit k výhře.

Při živém sázení je důležité sledovat statistiky ze zápasu, ale také vycítit, co všechno se ještě v průběhu hry může stát. Pokud se na zápas budete opravdu soustředit, můžete odhalit nejrůznější úskalí nebo přednosti obou týmů. Pokud plánujete spíše podat větší množství sázek, je vhodnější je podat jako předzápasové. Na live sázení si ponechte opravdu jen jeden zápas v jednom časovém úseku.

Při live sázení sledujte zápas až do konce

Nevěnujte se sázení, zatímco musíte pracovat nebo studovat. Vyhraďte si opravdu striktní časový úsek, ve kterém vás nebude nic ostatního rozptylovat. Díky tomu předejdete neuváženým sázkám a zvýšíte možnost výhry.

TIP

Naučte se svou hranici

Naučte se svou hranici a za všech okolností ji dodržujte. Live sázení vás může strhnout svým vysokým tempem a vy se snadno můžete nechat unést atmosférou. Nenechte se však ovlivnit vidinou stále většího a většího výdělku. Při sázení doporučujeme vždy podat jen takové množství sázek, abyste o nich vždy měli přesný přehled.

Pokud byste u live sázek seděli po dlouhou dobu, mohla by utrpět vaše soustředěnost a vy tak byste zbytečně minimalizovali možný zisk. Proto si na sázení vyhraďte určitý časový úsek a jakmile skončí, věnujte se zase něčemu jinému. Vždy berte hraní jako zábavu a nikoliv jako povinnost.

Live sázky vás někdy mohou strhnout a držet vás u počítače i několik hodin. V takovém případě však již vaše pozornost začne pomalu ale jistě klesat, a vám se může přestat dařit. V takové situaci je důležité si uvědomit, že se jedná jen o hru a sázení na chvíli vystřídat s jinou činností.

TIP

Výhody live sázení

  • Při live sázení můžete tipovat v průběhu zápasu
  • V rámci live sázení můžete sledovat přímý přenos ze zápasu a mít tak aktuální informace
  • Live sázky dávají možnost spekulace s kurzovými rozdíly
  • Můžete narazit na velmi zajímavé kurzy, pokud například favorit nevyhrává

Nevýhody live sázení

  • Na přijetí live sázky někdy můžete čekat několik vteřin
  • Při důležitých situacích není možné podávat live sázky (například při červené kartě, pokutovém kopu a dalších)
  • Někdy nejsou přímé přenosy zápasů dostupné a vy můžete sledovat pouze takzvané Match Trackery
live sázení nevýhody

V současné době jsou live sázky součástí základní nabídky většiny sázkových společností. Výhodou tohoto způsobu hraní je bezpochyby skutečnost, že máte možnost mnohdy narazit na velmi zajímavé kurzy. A to především v situacích, kdy favorit zápasu ve hře prohrává, ale vy stále předpokládáte jeho výhru.

Tipsport live sázení

Tipsport live sázení jsou mezi hráči velmi oblíbené. U live sázení si přitom můžete užívat živé přenosy přímo ze zápasů v TV Tipsport a poskytovatel nabízí i možnost pohodlného mobilního sázení. Ohledně live sázení přitom právě Tipsport perfektně splňuje i ty nejpřísnější standardy. Nabídka zápasů zde totiž téměř konkuruje některým světovým kancelářím. K dispozici dále máte i nejrůznější praktické funkce, které vám maximálně zjednoduší vaše hraní. Co se samotné nabídky týče, nejvíce zápasů obvykle objevíte v sekci fotbalu, ledního hokeje a tenisu.

Tipsport sázky

Pokud právě není dostupný live přenos ze zápasu, nabízí Tipsport praktické trackery znázorňující aktuální dění na hřišti. Prohlížet si zde na jednom místě můžete také zápasové statistiky, případně průběh zápasů komentovat s ostatními hráči. Každý registrovaný sázkař zde také může psát takzvané předzápasové analýzy, díky čemuž si můžete přečíst, co si o zápasu myslí ostatní sázkaři.

Fortuna live sázky

Stejně jako Tipsport, i Fortuna live sázky nabízí. Fortuna přitom poskytuje kurzy, které jsou srovnatelné s mnohými evropskými konkurenty. Díky tomu, že se specializuje právě na online sázky, se u hráčů těší velké oblibě. Hraní si můžete užívat buď v přehledném prostředí na webu, nebo si stáhnout mobilní aplikaci a sázet kdykoliv se vám to zrovna hodí.

live sázení u fortuny

Fortuna nabízí živé přenosy jednotlivých zápasů ve Fortuna TV a vy je proto můžete sledovat prostřednictvím webového rozhraní. Nechybí ani fórum, ve kterém si hráči často vyměňují své tipy a strategie a slouží také pro pochlubení se výherním tiketem. Fortuna používá pro live sázky takzvaný flash – pokud tento modul nemáte ve svém prohlížeči, tak se vám stránka s live sázením bohužel nenačte.

Chance live sázky

Neméně zajímavé jsou také Chance live sázky. Pyšní se kvalitní a propracovanou live sekcí s intuitivním a přehledným prostředím. Nabídka jednotlivých sázkových příležitostí je přitom více než dostačující. Zajímavou funkcí je možnost označit svá oblíbená utkání, která se následně budou zobrazovat úplně nahoře. Díky tomu je nebudete muset vždy složitě vyhledávat, ale budete je mít na jednom místě.

Chance live sázky

U každého live utkání je možné si zobrazit statistiky obou týmů, a to včetně jejich vzájemných střetnutí. K dispozici je také přehledný live chat, který umožňuje komunikovat s ostatními hráči a předávat si své znalosti. Zároveň zde lze sdílet své tikety sázky online a pochlubit se ostatním. Kvalita přímých přenosů obvykle bývá velmi dobrá a pokud živý přenos není dostupný, můžete využívat alespoň tracker.

Synottip live sázky

I Synottip live sázky nabízí, podobně jako všechny sázkové kanceláře uvedené výše. Množství příležitostí pro live sázení je poměrně dost a jistě si zde proto vyberete. Hlavní nevýhodou tohoto poskytovatele byla dlouhou dobu skutečnost, že v rozhraní nebyly dostupné přímé přenosy zápasů. Live sázky zde tak dávaly smysl pouze s kombinaci s živým vysíláním, které vám běželo někde jinde. Od letošního roku však sázková kancelář vyslyšela přání svých klientů a u vybraných zápasů live přenosy nabízí. U Synot Tipu dále nepřijdete ani o sázky na takzvané e-sporty, které v poslední době neustále získávají na popularitě.

live sázení u Synottip

Synot Tip dále nabízí poměrně podrobně zpracované předzápasové statistiky. V přehledně uspořádaných tabulkách tak vždy najdete aktuální informace k jednotlivým utkáním. Sázková kancelář nabízí i možnost sledovat hned několik zápasů najednou. Pokud se vám například potkají dva důležité zápasy v jeden časový okamžik, neuniknou vám. A nechybí ani přehledná mobilní aplikace, ve které se můžete hraní věnovat kdykoliv a kdekoliv.

Ostatní sázkové kanceláře s live sázením

A jaké jsou ostatní sázkové kanceláře s live sázením? Na českém trhu působí především čtyři výše uvedené sázkové kanceláře, které jsou bezpečné a ověřené. I když si můžete hraní užít u spousty jiných provozovatelů, jsou to právě tito provozovatelé, u kterých si nemusíte dělat žádné starosti, a kteří zároveň mají udělenou licenci od Ministerstva financí.

Sazkabet live sázky

Sazkabet symbolizuje poskytovatele sázkařských her, který se těší stále větší oblibě. Jedná se přitom o řešení pod taktovkou Sazky, které umožňuje jak klasické tak i live sázky. Nabídka jednotlivých zápasů je přitom poměrně široká a pokrývá všechny oblíbené sporty, jako je fotbal, hokej, tenis a mnohé další. Sazkabet se pyšní i praktickou a přehlednou mobilní aplikací, ve které se můžete hraní oddávat. Na druhou stranu neumožňuje sledování více zápasů najednou. Nabídka live přenosu je ale v ČR asi nejširší. Pokud chcete live sázet ve dvě v noci je pravidlem, že Sazkabet pro vás nabídku mít bude.

Sazkabet live sázky

Závěrečné zhodnocení

A jaké je naše závěrečné zhodnocení? Jak vidíte, live sázky nabízí prakticky všechny sázkové kanceláře. U jednotlivých z nich se však mnohdy liší to, jaké zápasy pro sázení nabízejí. Tento způsob hraní má bezesporu výhodu v tom, že se jedná o dynamickou a rychlou hru. Na výsledky své snahy proto nemusíte čekat nijak dlouho, naopak se je dozvíte během několika málo minut (nebo nejpozději po skončení daného zápasu). V průběhu live sázení můžete sledovat živý přenos přímo ze zápasu, díky čemuž získáte obrovskou výhodu. Uvidíte totiž aktuální situaci na hřišti a budete moct sledovat případné problémy nebo výhody obou týmů. Zároveň budete informováni o všech změnách a můžete na ně včas zareagovat.

Pokud patříte mezi naprosté začátečníky na poli sázení, doporučuje se obecně začínat s klasickými sázkami. Jakmile pochopíte jejich princip a třeba si osvojíte i nějakou strategii, můžete se pustit do live sázek, které mohou být zpočátku pro začátečníky trochu obtížné. Vždy však doporučujeme, abyste se drželi sportu, který dobře znáte a jste obeznámeni s jeho pravidly. Díky tomu pro vás bude tipování na něj mnohem jednodušší, než kdybyste začínali úplně od píky.

Nyní už víte, jací provozovatelé live sázky nabízejí a jaké výhody a nevýhody se s jejich prostředím pojí. Díky tomu se budete moct lépe rozhodnout, u které sázkové kanceláře zkusíte své štěstí. Nebo můžete postupně vyzkoušet live sázky u všech těchto společností a až poté si vybrat, která z nich vám bude vyhovovat nejvíce. Navíc získáte příjemné vstupní bonusy, díky kterým pro vás bude hra ještě o trochu zábavnější a nebudete muset hned ze startu vkládat do hry pouze své vlastní peníze.