Strategie sázení


Strategie sázení a kurzové sázení je pro sázkaře nejen koníčkem a zábavou, ale také způsobem, jak si přijít na pěkné peníze. Strategií sázení je velké množství a každá se řídí pevně danými pravidly. Zkušení sázkaři vědí, že výběr vhodné strategie pro sportovní sázení přináší z dlouhodobého hlediska zisk. Naopak pokud nejsou kurzové sázky podávány systematicky a s rozmyslem, připraví se o spoustu peněz. Pojďme si detailně rozebrat a podívat se na ty nejlepší strategie sázení na sport, které jsou již vyzkoušené a dlouholetými hráči úspěšně využívané. Zjistěte, která strategie sázení je vhodná pro začátečníky a které se naopak v začátcích vyhnout a proč.

Strategie sázení

Vyberte si vhodnou strategii na sázení:

 • Strategie stejný vklad
 • Jednotkový systém vkladu
 • Strategie vsadit všechno
 • Strategie Martingale
 • Strategie Fibonacci
 • Kellyho strategie
 • Hodnotné sázky
 • Strategie proporční sázení
 • Strategie stejný vklad

  Strategie stejný vklad je nejsnazší sázení na sport. Sám název už naznačuje, jak tato strategie sázení funguje. V podstatě jde o to, že vždy vsadíte stejnou částku. Bohužel to má jednu velkou nevýhodu a to je, že se nezohledňuje výše kurzu při výpočtu kurzové sázky, jako u ostatních strategií. To znamená, že při kurzu 1.1 byste vsadili stejnou částku jako při kurzu 6.5.

  U strategie stejný vklad se doporučuje vsadit maximálně 0,9% z celkové výše banku. Pokud bank je 100 000 pak v tomto případě je to 900 Kč s jakýmkoliv kurzem.

  Příklad

  Jednoduchý způsob, jak nepřijít o spoustu peněz, na rozdíl od jiných systémů sázení. Na druhou stranu nenabízí ani možnost, jak se dostat k vysokým výhrám. Pokud patříte mezi ty sázkaře, kteří upřednostňují možnost zvolit si výšku sázky, pak tuto strategii asi nevyužijete.

  Jednotkový systém vkladu

  Jednotkový systém vkladu se zdá jako ideální strategie pro kurzové sázení. Jde o to, sestavit si vlastní stupnici důvěry. Tu použijete na vaše tipy u sázení na sport. Hodnota stupnice se řídí od 1-10,1-20 atd. Nejnižší hodnota důvěry = minimální sázka, nejvyšší hodnota důvěry = maximální sázka, která by neměla přesáhnout 5% z výše banku. Nejpoužívanější je stupnice od 1–10. Značí se jako Unit – 1/10 je 1U (Unit).

  Jednotkovy system vkladu

  Bank má hodnotu 100 000 Kč a vaše sázka bude 4% = 4000 Kč. Pokud bychom to převedli na unit (univerzální jednotka) částka bude 400 Kč. Na stupnici od 1-10 tedy bude maximální sázka 4000 Kč a minimální 400Kč.

  Příklad

  Příklad stupnice důvěry

  • 1/10 – nejnižší důvěra, vysoký kurz -1 UNIT = 400 Kč
  • 2/10 – nízká důvěra – 2 UNIT = 800Kč
  • 3/10 – nižší důvěra – 3 UNIT = 1200Kč
  • 4/10 – nižší důvěra – 4 UNIT = 1600Kč
  • 5/10 – průměrná důvěra – 5 UNIT = 2000 Kč
  • 6/10 – nadprůměrná důvěra – 6 UNIT = 2400 kč
  • 7/10 – vysoká důvěra – 7 UNIT = 2800 Kč
  • 8/10 – velmi nadprůměrná důvěra – 8 UNIT = 3200 Kč
  • 9/10 – tomuto tipu opravdu věříte – 9 UNIT = 3600 Kč
  • 10/10 – jednoduše víte, že to na beton vyjde – 10 UNIT = 4000Kč

  Strategie vsadit všechno (all in one)

  Strategie vsadit všechno je velmi riskantní, ale pokud jste si jisti výhrou můžete velmi rychle zbohatnout. Spočívá v tom, že vsadíte celý svůj bankroll a pak už jen čekáte na výsledky. V případě výhry můžete začít slavit. Pokud prohrajete, přijdete kompletně o všechno.

  strategie all in

  Jestliže jste zatím kurzové sázení na sport nezkoušeli, nedoporučujeme s touto strategií začínat. Sportovní sázení má být v první řadě o zábavě, proto si pro vaše první sázky vyberte třeba následující strategii martingale, která je pro začátečníky ideální.

  Strategie Martingale

  Strategie Martingale je při správně nastaveném rozpočtu způsob, jak si přijít k pěkným ziskům. U této strategie kurzového sázení je důležité vsadit tiket s minimálním kurzem 2.0 a vyšším. Logika je vcelku jednoduchá. Při každé prohře zdvojnásobíte sázku.

  Pokud vyhrajete nejen že vyrovnáte ztráty, ale také si můžete přijít na pěkné peníze. Při výhře se vše resetuje a vy začínáte od znova. Bohužel je potřeba počítat i s variantou, že štěstí není zrovna na vaší straně a vaše prohry se budou zvyšovat.

  Základní sázka je 100 Kč, při prohře se každá další sázka zvýší 2x tedy na 200Kč, 400Kč, 800 Kč, 1600 Kč atd. V případě, že u tiketu za 800 Kč vyhrajete, zisk bude 100 Kč ztráta 0 Kč. A vy můžete začít od začátku. Čím vyšší bude vaše první sázka, tím vyšší bude také váš zisk. Důležité je, správně si nastavit rozpočet.

  Příklad

  Strategie Fibonacci

  Strategie Fibonacci trochu připomíná předešlou Martingale strategii. Zde se kurzové sázky ovšem řídí tzv. Fibonacciho posloupností – číselnou řadou, kde se sčítají dvě předešlá čísla. Fibonacciho řada je 0, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34 při každé prohře. Kurz sázení by měl v tomto případě být opět minimálně 2.0, ideálně vyšší.

  První tiket vsadíte v hodnotě 100 Kč, při prohře navýšíte dle Fibonacciho řady na 200 Kč. Při další prohře na 300 Kč atd. Jedná se o strategii, která vám může při dobře nastaveném rozpočtu a výhodném kurzu přinést poměrně vysoký zisk.

  Příklad

  Kellyho strategie

  Kellyho strategie nazývaná také jako Kellyho kritérium, je vhodná pro zkušenější sázkaře. Podstata této strategie spočívá v odhadu pravděpodobnosti na výsledek konkrétního zápasu. Zároveň je důležité si dobře nastavit rozpočet.

  Nejprve je nutné si zápas zanalyzovat a podle Kellyho rovnice určit pravděpodobnost výhry. Jak jsme si řekli na začátku, doporučená výše sázky by neměla překročit 5% z výše banku. U této strategie toto pravidlo neplatí. Výška sázky se řídí Kellyho rovnicí.

  Vyberete si zápas a na favorita bude vypsán kurz 2,05 což představuje 49%pravděpodobnost výhry. Vy si ale po důkladné analýze můžete změnit pravděpodobnost výhry na 55%. To odpovídá kurzu 1,8. Pravděpodobnost prohry je tedy automaticky 45%. Bank 1.600 Kč. Výsledná výše sázky bude tedy 12% z banku.

  Příklad

  Nyní si tyto hodnoty dosadíme do Kellyho rovnice:

  Kellyho rovnice

  Kellyho strategie je rychlý způsob, jak získat vysoké zisky a ztratit co nejméně. Ovšem prioritou je odhadnout co nejpřesněji pravděpodobnost výhry. Pokud jste začátečník a kurzové sázky teprve zkoušíte, tuto strategii si nechte raději na později.

  Hodnotné sázky (value bets)

  Hodnotné sázky (value bets) neboli sázení na hodnotu. V čem spočívá? Každá sázková kancelář má vypsaný svůj kurz na konkrétní zápas. Kurzy se ve většině případů liší. Vy stejně jako u Kellyho strategie pracujete s procentem pravděpodobnosti výhry a hodnotou daného kurzu.

  hodnotne sazky

  V případě, že sázková kancelář nastaví kurz na určitý zápas, vy musíte zjistit, zda má pro vás tento kurz hodnotu. Pokud najdete kurz, který je vyšší, než ten váš jedná se o hodnotnou sázku.

  Konkrétní příklad: Sázková kancelář nastaví kurz u fotbalového týmu na 1.6. Jedná se o vašeho favorita a podle vás má 79% šanci na úspěch. Vypočítáte si tedy svůj vlastní kurz, který v tomto případě bude 1.2 (100:79 = 1.17). Sázková kancelář tedy vypsala vyšší kurz a jedná se o hodnotnou sázku.

  Příklad

  Na základě vašeho kurzu si vypočítáte výši sázky v % pomocí jednoduchého vzorečku:

  • % hodnota sázky = ((kurz určený sázkovou kanceláří : váš kurz) – 1) x 100
  • % hodnota sázky = ((1.6 : 1.2) – 1 ) x 100
  • % hodnota sázky = 33%

  Pokud je sportovní sázení vaším koníčkem, víte už jak se v tom pohybovat. Pro začátečníky máme radu. Hodnotné sázky hledejte mezi nižšími ligami a méně známými zápasy. Na druhou stranu, sázkové kanceláře vědí velmi dobře, které zápasy jsou nejvíce oblíbené, a proto nastavují na favority vyšší kurzy. Pokud jste již zaběhlým sázkařem, pak i v těchto ligách můžete najít hodnotnou sázku.

  Strategie proporční sázení

  Strategie proporční sázení je velmi jednoduchá, ale vyplatí se především při sázení na méně známé týmy s vysokým kurzem. Spočívá v tom, že si určíte procento z vašeho bankrollu, které v průběhu sázení neměníte. Vezmete v potaz také měnící se kurz. Výhodou je, že při snižujícím se bankrollu a zvyšujícím se kurzu, se snižuje i výsledná částka sázky.

  Konkrétní příklad: Určíte si, že budete sázet 5 % z vašeho bankrollu, který je 10 000 Kč tedy sázka bude 500Kč. Kurz daný sázkovou kanceláří je 2.3, který se postupně změní na 5.6. Při kurzu 5.6 klesá vaše sázka na 109 Kč.

  Příklad

  Vzorec pro výpočet:

  • Výška sázky = (10 000 x 0,5) : (5.6 -1)
  • Výška sázky = 108,69 Kč

  Pokud byste se rozhodli sázet na favority s nízkými kurzy, vaše sázky by byly velmi vysoké a v případě prohry byste přišli téměř o vše. Proto se nedoporučuje tuto strategii aplikovat na favority.

  Nejlepší strategie sázení

  Nejlepší strategie sázení se nedá jednoznačně určit, vzhledem k tomu že kurzové sázení je velmi nepředvídatelné. Někdo se sázení na sport věnuje dlouhé roky, a proto využívá obtížnější strategie jako například Kellyho strategii nebo strategii Value Best.

  Začátečníkům doporučujeme začít s Martingale strategií, která je nejčastěji využívána nebo Fibonnaciho strategií, která je už trochu obtížnější, nicméně při správně nastaveném rozpočtu s ní můžete hodně získat.

  nejlepsi strategie sazeni

  Jednotková strategie zase může být velmi výnosná, pokud si správně nastavíte stupnici důvěry. Strategie vsadit všechno, je určena především profíkům, kteří kurzové sázení mají, jak se říká v krvi. Pokud jste začátečník, pak vám ji určitě nedoporučujeme.

  U zápasů s vysokými kurzy je ideální zvolit proporční strategii, díky které můžete vyhrát zajímavé peníze.

  V případě, že si nastavíte bezpečný rozpočet, nebudete sázet ukvapeně, každá z těchto strategií vám může pomoci k solidním ziskům. Pro každého je nejlepší strategie sázení jiná, podle již zmíněných aspektů. Nicméně 100% výhru vám nikdy nikdo nezaručí.

  Jak zvolit vhodnou strategii

  Pokud se ptáte, jak zvolit vhodnou strategii a jak si co nejvíce užít sportovní sázení, doporučujeme vzít v potaz vaše zkušenosti, znalosti a také finanční možnosti. Rozmyslete si, zda budete sázet na favority nebo outsidery a vyberte si tu strategii, která vám a zvolené události vyhovuje nejvíce. V průběhu sázení se držte pravidel a neměňte je. Prostudujte si podmínky, které určuje sázková kancelář a detaily sázky, abyste neporušovali pravidla. Zapojte, jak se říká „selský rozum“ a spočítejte si, kdy je výhodné sázet a kdy nikoliv. Díky tomu také zjistíte, která strategie je pro vaše sázení na sport nejvhodnější.