Tip na rychlý vánoční dárek. Stále více Čechů sází na los pod stromečkem


Los jako vánoční dárek je stále více oblíbený, dle oficiálních dat ze Sazky byla hodnota losů prodaných 23.12. loňského roku 115 milionů Kč. A i v jiných dnech množství prodaných losů stále stoupá. Více statistik o vánočních i nevánočních losech najdete v tomto článku.

Tip na rychlý vánoční dárek

Trh s výherními losy se v ČR stále zvětšuje

Trh s výherními losy prochází v České republice velkými změnami. Trendem posledních let je vstupování nových hráčů na trh, díky kterým se nabídka losů výrazně rozrostla. V tomto roce šlo například o Fortuna losy, které jsou pro zákazníky nově dostupné i online. A právě rozšíření možnosti stírat losy i do online světa je dalším trendem posledních let. Díky akvizici loterie Korunka zavedla sázková kancelář Tipsport možnost stírat losy na webu i v rámci mobilní aplikace. Podobná možnost je teď i v rámci sázkové kanceláře Chance, která také patří stejnému vlastníkovi. Tipsport losy a losy u Chance jsou v zásadě totožné.


Trh s výherními losy se v ČR stále zvětšuje

Také losy nejstaršího provozovatelé loterií na území České republiky, Sazky, prošly změnou. Loterijní společnost už dříve zavedla možnost stírat losy online, zároveň odhalila hned několik nových druhů. A zdá se, že tato strategie se vyplácí. Od doby, kdy se Sazka stala součástí skupiny KKCG, se prodej losů zdvacetinásobil. Během celého roku 2022 lidé v ČR prosázeli v rámci loterií a stíracích losů 21,5 mld. Kč.

Oblíbený vánoční dárek z dobrého důvodu

Stírací losy jsou velmi oblíbeným dárkem během Vánoc hned z několika důvodů. Některé z nich najdeme například i mezi losy které nejvíce vyhrávají. Obzvlášť pokud naši blízcí nemají konkrétní přání, může být vánoční los zajímavějším dárkem než pouhá obálka s penězi. Ta totiž není příliš originální. Zatímco vánoční losy mohou potěšit možnou výhrou, designem nebo pořizovací cenou. Vánoční losy od Sazky, ale i od jiných výrobců, jsou výhodné větším množstvím variant. Na výběr tak máte hned z několika různých designů a témat. Pod stromečkem se tak nemusí objevit stejné losy. Nevýhodou české legislativy v oblasti losů je fakt, že zabraňuje darovat online los. U těch jsou často velmi zajímavé výhry a můžete využít jeden z mnoha registračních bonusů.