Sázení na hokej


Sázení na hokej je zábavná aktivita, která navíc skýtá možnost lákavého výdělku. Finanční výhry jsou ale určeny pouze těm, kteří se v hokeji doopravdy vyznají. Nestačí jen rozeznat ofsajd a poznat druh trestu podle gestikulace rozhodčího. Kdo chce úspěšně provozovat hokejové sázení, musí znát přednosti i slabiny jednotlivých týmů, aktuální střeleckou formu útočníků, sehranost obran, kvalitu brankářů. Dnes prozradíme, jak na sázení na hokej.

Sázení na hokej

500 kč zdarma na Sázení na hokej v Tipsportu

Kde si vsadit zadarmo na hokej

Tipsport bonus
Tipsport (Doporučujeme)
300Kč zdarma + 50.000Kč na vklad
300Kč + 50.000Kč
Betano promo kód
Betano promo kód
3350 Kč + až 500 Kč sázka zdarma
3350 Kč + 500 Kč sázka zdarma
sazka bonus
Sazkabet
500Kč zdarma + 5000Kč na vklad
5 000 Kč + 500 Kč
Chance akční kód
Chance
200Kč zdarma + 2000 Kč za vklad
200Kč zdarma + 2000Kč na vklad
Fortuna promo kód
Fortuna
900Kč nebo 3000Kč na vklad
900 Kč po dokončení prvního vkladu nebo 3000 Kč dle vkladu
Synottip bonusový kód
Synottip
500 Kč zdarma + 25 000 Kč za registraci
500 Kč + 25 000 Kč + 100 000 Kč

Vyberte si Typ sázky, který preferujete:

 • Sázení na vítěze zápasu
 • Sázení na konečný výsledek zápasu
 • Sázení na počet gólů
 • Sázky na střelce gólů
 • Sázky na vítěze dlouhodobých soutěží
 • Sázky na třetiny
 • Handicapy
 • Kombinované sázení
 • Sázení na hokej je populární
 • Často kladené otázky
 • Sváteční sázkaře možná překvapí, že při sázení na hokej není nutné správně určit vítěze zápasu. Systémy sázení na hokej jsou různorodé – tipovat můžete počet gólů v zápase, počet dvouminutových trestů, střelce branek. Sázení na hokej je něco, čím se zabýváme dlouhodobě. Prozradíme proto i užitečné tipy, jaké strategie vychází. Také naťukneme téma money management a poradíme, jak zamezit zbytečným dlouhodobým ztrátám.

  Sázení na vítěze zápasu

  Zmínili jsme, že v hokeji není nutné hádat vítěze utkání, ale sázení na vítěze zápasu je nejtradičnější a nejrozšířenější sázkovou příležitostí. Pokud zavítáte do kamenné pobočky sázkové kanceláře, jsou to právě tyto sázky, které jsou vypsány na velké tabuli. Zájemci o jiné sázkové příležitosti většinou musí listovat v tlustých katalozích položených na stolech. U online hokej sázení je to jednodušší. Rozkliknete si konkrétní zápas a sázkové příležitosti vidíte podrobně vypsány ve sloupci pod sebou.

  Sázení na vítěze zápasu

  Zpět k sázení na konečný výsledek zápasu. Většinou jde o jednoduchý princip. Sázíte-li na výhru domácích, označíte kolonku 1, pokud více věříte hostům, označíte 2. Můžete také zkusit remízu, která je v hokeji o něco méně častým jevem, než například ve fotbale. O to vyšší je na remízu kurz. Remíza je označována číslem 0 a počítá se za ni výsledek utkání po 60 minutách. V dnešní době se takřka všude na světě při nerozhodném stavu prodlužuje, ale tuto skutečnost při sázení na výsledek zápasu zanedbáváme. Pokud utkání Švýcarsko – Kanada skončí 3:2 po prodloužení, pak je úspěšný jedině ten sázející, který vsadil na remízu.

  Výjimku z tohoto pravidla představují sázkové příležitosti “vítěz do rozhodnutí”, kdy sázejícího zajímá konečný stav utkání, ať už bylo hráno prodloužení nebo ne. A pak jsou zde ještě sázky kombinované. Na obrázku výše uvedený Fortuna hokej tuto sázku uvádí vpravo nahoře. Sázející může vsadit, že utkání skončí výhrou Švýcarska nebo remízou (událost má kód 10), nebo vítězstvím či remízou javorových listů (02). Je to bezpečnější sázka než tip na “čistou” jedničku, nulu nebo dvojku. Také je s ní ale spojen nižší kurz (v našem případě 1.57 nebo 1.50), a tudíž nižší případná výhra.

  Sázení na vítěze zápasu 2

  Pokud z nějakého důvodu očekáváte, že zápas bude rozhodně ukončen do 60 minut, pak můžete vsadit událost 12. To znamená, že duel vyhrají domácí, nebo hosté, ale nedojde k prodloužení. Začátečníkům takovou sázku nedoporučujeme. Ostatně, má také příliš nízký kurz, takže se většinou nevyplatí.

  100 kč bonus ihned v Synottipe

  Sázení na konečný výsledek zápasu

  Sázkařským majstrštykem je sázení na konečný výsledek zápasu. Zde nestačí jen správně uhodnout vítěze klání, ale také přesně odhadnout počet gólů vstřelených oběma týmy. Opět je řeč o gólech vstřelených v normální hrací době. Mnoho nezkušených tipérů se rozčiluje, když jejich tiket na výhru 4:3 pro domácí propadne po výsledku 4:3 po prodloužení. V tom je hokej sázení neúprosné. Po 60 minutách byl stav 3:3 a jedině ti sázející, kteří hádali tento výsledek, berou výhru.

  Sázení na konečný výsledek zápasu

  Jak je vidět z výše uvedeného tiketu, na přesné výsledky bývá vypsán vysoký kurz. Například na utkání USA – Německo na letošním mistrovství světa v hokeji byl na výsledek 2:2 vypsán kurz 10.80. Pokud by tento výsledek býval vyšel, mohl si hráč za 100 Kč (kdyby nebýval sázel žádný jiný zápas) odnést přes tisíc korun. Ale nestalo se tak – Američané si s Němci poradili 2:0.

  Ani tento typ sázky nedoporučujeme začínajícím sázejícím. Je takřka nemožné skutečně odhadnout, jak utkání skončí. Do hry vstupuje mnoho proměnných a samozřejmě svou velkou roli hraje také náhoda. Sázejícímu může napovědět několik faktorů – zdali hokejové týmy vyznávají útočnější nebo obranný hokej, v jaké formě se nachází útočníci, jestli nastoupí mužstva v nejsilnější sestavě nebo zdali některé nasadí náhradníky a podobně. Také stojí za to si všimnout, jaká je vzájemná historie obou týmů. Na příkladu zápasu USA – Německo je vidět, že mělo smysl očekávat menší počet gólů. Mužstva se utkala na každém MS mezi lety 2016 a 2021 a nejvyšší počet branek byl 5. Kdo ale vzal tato data v potaz při utkání o bronz na MS 2021, ten se se zlou potázal. Zde Američané spustili brankostroj a vyhráli 6:1. Jak je vidět, odhadnout přesný výsledek utkání je někdy podobně náročné jako trefit správná čísla ve slosování loterie.

  Sázení na počet gólů

  Sázení na počet gólů je další příležitostí často nabízenou k sázení. Můžete například tipovat počet gólů v celém zápase nebo třeba kolik branek nastřílí jednotlivé týmy. Můžete přitom vyzkoušet sázku na přesný počet gólů (s vysokým kurzem) nebo poměrný (například padne méně než 5.5 gólů). Hokejoví experti mohou z těchto událostí vytvořit zajímavé AKU tikety. Kdo sleduje dlouhodobě účinkování jednotlivých týmů v soutěži, ten může predikovat, kolik přibližně v následujícím zápase padne gólů.

  Sázení na počet gólů

  Sázky na střelce gólů

  Velmi dobrá metoda, jak sázet na hokej, je zkoušet štěstí u střelců gólů. Bývají zde poměrně vysoké kurzy a hokejový znalec dokáže odhadnout, kteří hráči mají v daném mužstvu největší střelecký potenciál. Sázkař by měl sledovat aktuální fazónu hráčů. Platí, že hokejisté nastupující pravidelně na přesilovky, se dostanou do více brankových příležitostí než jiní hráči.

  Sázky na střelce gólů

  Tyto faktory sledují samozřejmě i sázkové kanceláře a upravují podle nich své kurzy hokej. Kdo by chtěl vydělávat na tom, že bude pravidelně sázet na góly Connora McDavida z Edmontonu Oilers, ten bude zklamán. U tohoto hráče v průběhu letošní sezóny klesal kurz na vstřelení gólu v zápase až pod 1.50. Jinými slovy, specialisté na hokej Tipsport odhadovali, že je více pravděpodobné, že kanadský fenomén gól dá, než že tomu bude naopak. Někteří sázející ale mají dlouhodobě skvělé výsledky při sázení na hráče s kurzem 4.00 a výše. Úspěšně sázejí na obránce, hráče ze třetí útočné formace a podobně. Nespoléhají se přitom na náhodu, ale mají dobře zpracované statistiky a tuší, kdy může který hráč střelecky procitnout.

  Sázky na vítěze dlouhodobých soutěží

  Velmi dobrou sázkovou příležitostí jsou také dlouhodobé hokejové akce – sezóna NHL nebo Tipsport ELH, případně mistrovství světa. Zde totiž mnohem méně rozhoduje faktor náhody. Trofej si odnese pouze ten nejlepší tým. Hokej přináší v tomto ohledu stabilnější výsledky než fotbal. Překvapení typu vítězství Leicesteru v Premier league nebo úspěch Řecka na ME 2004 hokej připouští jen zřídkakdy. Zlaté medaile z mistrovství světa v hokeji si tradičně odváží jeden z týmů elitní šestky, v NHL zase dlouhodobě kraluje fenomenální klub Tampa Bay Lightning.

  Sázky na vítěze dlouhodobých soutěží

  Výhodou této sázkové příležitosti je relativně vysoký kurz. Nevýhodou je nemožnost tuto příležitost kombinovat s dílčími výsledky soutěže. Není například možné na jeden tiket umístit sázku na výhru Kanady na MS v hokeji a zároveň vítězství Švédska nad Švýcarskem ve čtvrtfinále. Další nevýhodou je to, že na zhodnocení tiketu si musí tipér poměrně dlouho počkat.

  Sázky na třetiny

  Kdo dlouhodobě sleduje statistiky zápasů v hokejových soutěžích, ten si může troufnout na sázku na třetiny. Nabízí se různé systémy sázení na hokej – lze odhadnout výsledek 1. třetiny, 2. třetiny nebo 3. třetiny. Také existuje příležitost sázky na 1. třetinu a zároveň na výsledek celého zápasu. Jakkoli zní tento druh sázení podivně, za určitých okolností dává smysl – existují týmy, které mají do zápasů dlouhodobě pomalejší nástupy. Naopak jiným týmům dochází ke konci zápasu dech a často nechávají soupeře utkání otočit. V minulé sezóně NHL 2020/21 slavili úspěch například ti sázkaři, kteří pravidelně tipovali prohru Arizony Coyotes po první třetině. Klub, který nakonec v západní divizi skončil první pod čarou a nekvalifikoval se do play-off, doplatil hlavně na dlouhodobě nezdařilé úvody zápasů.

  Sázky na třetiny

  Handicapy

  Další oblíbenou disciplínou sázení na hokej jsou handicapy. Jde o zajímavou možnost, jak se sázkař může vyprofilovat. Mezi handicapy se vysoké pozornosti těší asijský handicap. Asijské handicapy jsou často k vidění na vítězných tiketech úspěšných sázkařů, kteří trefili opravdu vysokou výhru. Oproti sázkám na přesný výsledek zápasu jde o relativně bezpečný typ sázky z hlediska obtížnosti uhádnutí, který přitom má relativně vysoký kurz.

  O co jde? Ve zkratce je to typ sázky na výhru o určitý počet branek. Funguje to tak, že ke skutečnému score se handicap (takový pomyslný náskok) přičte nebo odečte. Představme si třeba zápas mezi Třincem a Mladou Boleslaví, kde věříme, že Třinec zvítězí minimálně o 2 góly. Zapsali bychom jako Třinec – 1,5. Třinec skutečně vyhraje a výsledek bude 5:2. Odečteme nyní handicap a vznikne nám výsledek 2,5:1. Tip je správně a sázka je vítězná.

  Handicapy

  Dalším příkladem by mohlo být pomyslné utkání Tappary Tampere s celkem Ässät Pori. Zde budeme věřit Tappaře, že vyhraje o 3 góly. Zápis by tedy byl Tappara – 2,5. Domácí Tappara prohraje 2:3. Zápis po odečtení handicapu by tak byl 0:-1,5 a sázka byla tudíž prohraná. Máme pro Vás opět připravený zajímavý Handicap sázení, kde se o Handicap sázení dozvíte ještě mnohem více.

  Kombinované sázení

  Na některých našich ukázkových tiketech je k vidění kombinované sázení. Těmto tiketům se také říká akumulátory. V naší rozmluvě o tom, jak sázet na hokej, musíme věnovat pozornost také této formě sázení. Těžko lze dosáhnout na opravdu vysoké finanční výhry bez dobře poskládaného akumulátoru. Jde o to, že na tiket umístíte více nežli jednu příležitost. Dokonce se nemusíte ani držet hokeje – je možné vsadit například pět příležitostí týkajících se hokejových zápasů a k nim po jednom basketbalu, fotbalu nebo baseballu.

  Kombinované sázení

  Kouzlo akumulátoru spočívá v tom, že jednotlivé kurzy se mezi sebou násobí. Celkový kurz roste exponenciálně. Pokud máte na tiketu jednu příležitost s kurzem 2.0, můžete vyhrát jen dvojnásobek vsazené částky. Pokud jsou tyto příležitosti na tiketu dvě, obě s kurzem 2.0, je výsledný kurz 4.0. Sázíte-li na tři různé akce o kurzech 2.0, kurz už vyroste na 8.0. A sedm zápasů s obdobným kurzem už vyšroubuje výsledný kurz na 128.0. Kde je háček? Nevyjde-li byť jediný zápas, je tiket vyhodnocen jako neúspěšný. Výhru si odnesete pouze v případě, že vám vyšly všechny zápasy. Pak už musí sázkař přemýšlet, do jak vysokého rizika chce jít.

  Sázení na hokej je populární

  Hokejové sázení má velkou popularitu. Vyplývá to z obliby ledního hokeje jako takového. Jde o jeden z nejsledovanějších sportů v České republice a tipéři logicky vyhledávají příležitosti, o nichž mají povědomí. Proto bývá ročně na hokej podáno na statisíce tiketů. Vybrané hokejové události tak co se týče zájmu sportovních sázejících atakují i největší fotbalové akce. Fotbal je přitom všeobecně považován za nejpopulárnější sport z hlediska sportovního sázení. Pro české sázkové kanceláře tak k vrcholům sportovní sezóny patří již několikrát zmíněné mistrovství světa v hokeji. Podle společnosti Tipsport činily náběry během mistrovství světa na Slovensku roku 2019 takřka miliardu korun. Následující rok byli hokejoví fanoušci zklamaní, šampionát ve Švýcarsku byl kvůli epidemii koronaviru zrušen. Na své si tedy přišli až v roce 2021 při příležitosti mistrovství v Rize.

  Sázení na hokej je populární

  Tento šampionát byl zvláštní v tom, kolik se zde objevilo překvapivých výsledků. Ty obecně sázkaři moc rádi nemají. Nepostup Švédska ze základní skupiny nebo porážka Ruska ve čtvrtfinále s Kanadou způsobily, že většina hráčů trhala tikety ve velkém. Podobné výsledky jsou ale příležitostí pro výrazné výhry u těch sázejících, kteří se nebojí využít vysokých kurzů. Jistý sázkař vyzkoušel své štěstí u příležitostí Fortuna hokej. Vsadil 600 korun na výhru Kazachstánu nad Německem a vítězství Britů nad Běloruskem. Pouhé dva zápasy mu tak stačily, aby svůj tiket proměnil na výhru 27 900 Kč. Také hokej Tipsport zaznamenal zajímavé výhry. Celý milion korun vsadil jistý odvážlivec na výhru Švýcarů nad Slováky s handicapem a na vítězství Česka nad Švédskem. Kurz činil 7 a tipér si přišel na 7 milionů korun.

  500 kč zdarma na Sázení na hokej v Tipsportu

  Často kladené otázky

  Jak začít sázet na hokej?

  Je potřeba mít založený účet u nějaké sázkové kanceláře, kterou si vyberete. Doporučujeme zejména Tipsport, Chance, Fortunu nebo Synottip. Pak už je nejlepší vybrat si třeba oblíbené týmy nebo soutěže a zkrátka začít. Postupně získáte představu, čemu se chcete více věnovat a jak správně postupovat. Možná vám přijdou vhod naše pravidelně zveřejňované analýzy na vybrané hokejové události.

  Co je to money management?

  Money management v sázení je důležitá věc pro každého tipéra. V jednoduchosti jde o stanovení banku a dodržování maximálních vkladů. Je důležité sázet nejvíce tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, aniž by to omezilo životní standard vás a vaší rodiny. Dlouhodobě neúspěšné sportovní sázení, které vede k zhoršení životní situace, nutnost se zadlužit a podobně, je nezodpovědné. Dobré sázkové kanceláře, jako například Tipsport nebo Chance, umožňují hráčům nastavit si na účtu sebeomezující opatření. Například si můžete určit, že týdně nevsadíte více než 1000 Kč.

  Je možné si sázením na hokej vydělat?

  Není sázení jako sázení. Pokud tomu nevěnujete žádnou přípravu a prostě jen tak si občas vsadíte, pravděpodobně sem tam vyhrajete, ale celkově budete ve ztrátě. Pokud však začnete věnovat čas přípravě a vzdělávání se, není vůbec nereálné, že si časem přijdete na zajímavé a stabilní příjmy.

  Jak si určit strategii?

  Testováním, zkoušením, vyhodnocováním. Je to nepopulární odpověď, ale žádný jednotný vzorec pro to není. Jako poměrně dobrý návod Vám však může posloužit článek Strategie sázení. Podle něj postavíte základy a zbytek postupně časem vypilujete k dokonalosti.

  Je sázení na hokej na internetu bezpečné?

  Ano, pokud si založíte účet u licencované sázkové kanceláře. Ty podléhají českým zákonům, jež jim přikazují používat vysokou úroveň zabezpečení.