Sázení na esport


Sázení na esport se stává stále významnější disciplínou kurzového sázení. E-sporty jsou poměrně mladým odvětvím, které ale zažívá obrovský rozmach. A tak jako se rozrůstá hráčská a divácká základna, přibývá i těch, kteří na e-sporty chtějí sázet. Během pandemie Covidu-19 vyrostly sázky na esporty o 3000 %. V roce 2020 se tak na esport celosvětově prosázelo na několik desítek miliard dolarů. Nejoblíbenějšími hrami jsou CS:GO, Dota 2, Fifa nebo League of Legends.

Co je to esport

Kde si vsadit zdarma na Esport

Tipsport
300Kč zdarma za registraci
Chance
200Kč zdarma za registraci
Fortuna
6000Kč za registraci na první Esport sázky
Betano logo
Betano
350Kč zdarma s promo kódem BIGBONUSCZ

Vyberte si sekci Sázení na esport
 • Co je to esport
 • Jak si vsadit na esport
 • Na jaké hry se v esportu sází
 • Esportové ligy
 • České a slovenské esportove organizace
 • Paysafecard registrace, přihlášení a ověření přes SMS
 • CS:GO
 • Fifa
 • Dota 2
 • League of Legends
 • Fortnite
 • Trhy sázení na esporty
 • Kde mohu sledovat esport
 • Jaké esportové turnaje se vyplatí sledovat
 • České turnaje
 • Zahraniční turnaje
 • Prize Money v Esportu
 • Historie esportu
 • Budoucnost esportu
 • Často kladené otázky
 • Co je to esport

  Toto odvětví se nazývá e-sport, esport nebo eSport – všechny varianty jsou přípustné. V každém případě jde o organizované soutěžení hráčů ve hře na domluvené platformě. Může jít o klasické PC, může jít i o mobilní telefony, nejvíce se ale na profesionální úrovni hraje na Playstationu nebo na Xboxu. Hrát se může prakticky cokoliv. Pokud zorganizujete velký turnaj v Buláncích, pak je i toto esportem. Větší popularitu ale celosvětově mají hry typu Counter Strike Global Offensive, Dota 2 nebo Fifa. Právě v těchto hrách se začínají objevovat mezinárodně úspěšní hráči, kteří si hraním pohodlně vydělají na živobytí. Leckdy mají status celebrit.

  Co je to esport

  Hráči se utkávají na soutěžích, které mají jasná pravidla. Kromě zmíněných profesionálů se na ně mohou často probojovat i úplní amatéři. Kvalifikace jsou totiž nezřídkakdy přístupné veřejnosti. Zahrát si může prakticky každý, kdo má doma připojení k internetu, oficiální verzi hry a spolehlivou konzoli. Lze se zúčastnit individuálně nebo si sestavit tým. Ale prokousat se kvalifikačním sítem a dostat se na prestižní vrcholný turnaj, to už chce hráčské umění.

  Jak si vsadit na esport

  Principy sázení na eSport se nijak neliší od sázení na tradiční sporty. Výhodu ale mají ti hráči, kteří sami aktivně počítačové hry hrají. Mají velký cit pro dynamiku hry, pro výhodu, jaká nastává při získání cenného předmětu, vylepšení hrdiny nebo nového bonusu. Bookmakeři přece jen zatím nejsou na trend esportů tolik připraveni a proto se u esportů více než kdekoli jinde setkáme s chybným odhadem value jednotlivých kurzů.

  Jak si vsadit na esport

  Dalším specifikem je úzký vztah hráčů a diváků. Je dobré mít pod palcem nové akvizice v týmech – je známo, že v esportových organizacích dochází k hiringu elitních hráčů stejně běžně jako probíhají přestupy na fotbalovém trhu. Znát aktuální soupisku týmu a vědět i něco o jeho aktuální náladě, to jsou informace nad zlato. Jaké existují sázky na esporty? Závisí vždy na konkrétní hře. Ve Fifě můžete, stejně jako v klasickém fotbale, sázet na výsledek po poločase nebo počet branek. V CS:GO lze sázet na vítěze jedné mapy či na celkový počet map. V Dotě existují kurzy na počet zničených věží. Nikdy ale nechybí klasika, tedy sázka na celkového vítěze duelu.

  Na jaké hry se v esportu sází

  Sázkové kanceláře Tipsport, Chance nebo Fortuna už dávno zařadily esporty do své kurzové nabídky vedle fotbalu, hokeje, basketbalu a jiných tradičních sportů. Sázející si pak může vybrat, na jakou událost a hlavně jakou hru si vsadí. Nejoblíbenějšími hrami jsou Counter Strike, Dota 2 nebo League of Legends, kde u každé hry skoro po celý rok existují turnaje, na něž si lze vsadit.

  Tipsport FIFA Cool liga

  Hra Celkový prizepool na turnajích (2020) Podíl sázek (celosvětově) Počet hráčů celkově
  CS:GO 14.8 mil. $ 53 % 46 milionů
  Dota 2 8.9 mil $ 35 % 13 milionů
  League of Legends 8 mil. $ 7 % 111 milonů
  Fortnite 7.9 mil. $ není známo 350 milionů

  Esportové ligy

  Největší esportovou ligou u nás je Sazka eLEAGUE. Tato soutěž přivábila špičky českého esportu, protože je nejlépe organizovaná a štědře dotovaná. Hraje se zde CS:GO, Dota2, ale také League of Legends a FIFA 22. Nejobjemnější prize pool je v Counter strike, kde se rozdávají odměny ve výši 2 milionů korun.

  Hra Typ soutěže
  CS:GO Probíhá sezóna, 8 týmů
  Dota 2 Probíhá sezóna, 8 týmů
  PUBG: Battlegrounds Aktuálně probíhá kvalifikace do turnajů
  Fifa 22 Ročně 12 turnajů o různém počtu zúčastněných týmů
  League of Legends Ročně 30 turnajů o různém počtu zúčastněných týmů

  České a slovenské esportove organizace

  Esportové organizace nabírají talentované hráče, poskytují jim všechno potřebné zařízení, leckdy i trenérský, marketingový nebo fyzioterapeutický servis. V tabulce uvádíme nejúspěšnější české organizace.

  Fortuna Esport sázky

  Organizace Známá hlavně díky:
  Inside Games League of Legends, CS:GO, Fifa
  eKoVy Fifa, CS:GO, PUBGM
  Sinners CS:GO
  Enterprise CS:GO, Fortnite
  Dark Tigers CS:GO, League of Legends

  CS:GO

  CS:GO je poslední hra ze série Counter Strike. Jde o hru z kategorie FPS (First Person Shooter, čili hráč sleduje dění ve hře očima svého hrdiny). Principem je soupeření dvou týmů, teroristů a counter teroristů. Hra je rozdělena do jednotlivých kol, jejichž počet je určen hraným módem. Na turnajích nejčastěji vidíme soupeření týmů o pěti lidech na dvě poloviny po 15 kolech. V polovině si týmy vymění role. Vyhraje ten, který jako první získá 16 kol. CS:GO má rivalitu z typologicky podobnou hrou Valorant. Counter Strike je ale mnohem oblíbenější, protože jde o tradičnější hru. Rovněž je o něco přímočařejší a tím divácky atraktivnější.

  CS:GO

  Fifa

  Sérii fotbalových videoher vydává studio Electronic Arts. V prvních dílech Fifa se na rozpixelovaných fotbalových trávnících v českém dresu proháněli Siegl, Látal nebo Kuka. Hra totiž vyšla už roku 1993. Dlouhá tradice této hry je hlavním důvodem, proč je nejoblíbenějším simulátorem fotbalu na světě. Mnohokrát se na trhu objevila hra se zdařilejší grafikou nebo lepším ovládáním, ale na neotřesitelné pozici Fify se nic nezměnilo.

  Poslední vydání Fifa 22 si zahrálo už přes 9 milionů hráčů na světě. Hrají se FIFA 22 Global Series, kde měří síly ti nejlepší playeři. Formát soutěže je 2 na 2. Mezi nejlepší české hráče Fify patří Lukáš „T9Laky“ Pour a Dominik „Seron“ Čermák. Prvnímu je 24 let, druhému ještě nebylo 18.

  Fifa

  Dota 2

  Dota 2 je strategická hra založená na systému F2P, tedy Free to Play. Je to třetí nejhranější hra z platformy Steam, denně ve špičce úkoly v této hře plní 600 000 hráčů současně. Hru hraje 10 hráčů rozdělených do dvou týmů po pěti. Každý z týmů má za úkol zničit soupeřovu hlavní budovu. V týmu je 5 hrdinů, každý má jiné úkoly. Lze sbírat předměty, získávat zlaťáky, zvyšovat zkušenosti hrdinů.

  Dota 2

  League of Legends

  League of Legends, známé pod zkratkou LoL, vyvíjí společnost Riot Games. Jde o hru žánru multiplayer online battle arena. Jednou z inspirací byla i DotA. Hráč zde ovládá v jednom zápase šampiona s ultimátními schopnostmi a spolu se svým týmem se na rozlehlé mapě snaží porazit soupeřův tým. Opět je cílem zničit soupeřovu stavbu, zde se nazývá Nexus. Hráči hrají jednotlivé zápasy, které mohou trvat podle režimu až hodinu. Profesionálové Curse a CompLexity odehráli v LCS v roce 2014 duel dlouhý přes 80 minut, což je dodnes rekord.

  League of Legends

  Fortnite

  Obrovskou popularitu hra Fortnite získala hlavně kolem roku 2017, kdy ji hrál v podstatě každý jedinec mladší 18 let. Velký hype kolem této hry trochu upadl, ale dodnes si hru denně zapnou miliony lidí. Streamer Ninja si hraním Fortnite svého času vydělával přes půl milionu dolarů měsíčně. Ze sportovců jej ve své době překonal jen Cristiano Ronaldo a LeBron James.

  Ve hře jde o boj sto lidí na stále se zmenšujícím území. Hráči musí sbírat vzácné vybavení a bojovat, dokud nezůstane na ostrově jediný přeživší. Tomuto módu se říká battle royal. Fortnite si popularitu získal zábavností a také tím, že je k dispozici zdarma.

  Fortnite

  Trhy sázení na esporty

  Trhy sázení na esporty Hra Podporováno
  ESEA Advanced Europe, Counter Strike CS:GO Tipsport, Fortuna
  Elisa Invitational, Counter Strike CS:GO Tipsport
  Blast Premier Spring Finals, Counter Strike CS:GO Tipsport
  Dota 2 Champions League, Dota 2 Dota 2 Tipsport, Fortuna
  DPC CN Division 1, Dota 2 Dota 2 Tipsport, Fortuna
  DPC EEU Division 1, Dota 2 Dota 2 Tipsport
  LEC, League of Legends League of Legends Tipsport, Fortuna
  LCK, League of Legends League of Legends Tipsport, Fortuna
  LCS, League of Legends League of Legends Tipsport, Fortuna
  Overwatch League, Overwatch OverwatchH Tipsport, Fortuna
  Asia Pacific League North, Rainbow Six Rainbow Six Tipsport, Fortuna
  Campeonato Sudamericano, Rainbow Six Rainbow Six Tipsport, Fortuna
  North American League, Rainbow Six Rainbow Six Tipsport
  Global League, Starcraft 2 Starcraft 2 Tipsport
  VCT APAC, Valorant Valorant Tipsport
  VCT EMEA, Valorant Valorant Tipsport, Fortuna

  Kde mohu sledovat esport

  Už i klasické televizní stanice nabízí přenosy e-sportových událostí. Je to například Nova Sport. Vybrané streamy si můžete zapnout také na oblíbené české placené VOD službě Voyo. Pokud ale nepatříte k předplatitelům těchto služeb, pak jsou zde pro vás jiné varianty. TV Tipsport, Chance nebo Fortuna live online stream často poskytují svým klientům možnost se podívat na ty nejlepší turnaje z prostředí e-sportu.

  Jaké esportové turnaje se vyplatí sledovat

  České esportové události Datum
  Prague Champs League of Legends aktuálně probíhá, finále 26. června
  Sazka eLeague PUBG Grand Finále od 27. července
  Mezinárodní esportové události Datum
  CS:GO MAJOR CHAMPIONSHIP Pondělí 31. října až neděle 13. listopadu
  Mistrovství světa v League of Legends Druhá polovina roku (přesná data ještě neohlášena)
  FORTNITE WORLD CUP 12. – 13. listopadu
  DOTA THE INTERNATIONAL 8. – 30. října 2022
  HEARTHSTONE WORLD CHAMPIONSHIP únor 2023

  České turnaje

  České turnaje jsou výbornou příležitostí vidět nejlepší české hráče v akci. Úroveň však za zahraničními turnaji trochu pokulhává. Elitní týmy, jako jsou Sinners či Enterprise, nemají velkou konkurenci. A také dotace v jednotlivých turnajích nejsou velké. Poměrně úspěšným projektem bylo Vodafone MČR v počítačových hrách, solidní úroveň mají také turnaje organizované Tipsportem a samozřejmě Sazka eLeague.

  Zahraniční turnaje

  Zahraniční turnaje jsou ostře sledované a také štědře dotované. Nejbohatší dotace jsou na akcích Dota the International. Roku 2021 se na Dota the International rozdalo neuvěřitelných 40 milionů dolarů. Counter-Strike: Global Offensive Major Championships a League of Legends World Championship vedle toho vypadají jako chudí příbuzní. Loni na šampionátech v těchto hrách byl prize pool “jen” jednotky milionů dolarů. Pořád jsou ale šampionáty v těchto hrách sledovanější než Dota či Fortnite.

  Prize Money v Esportu

  Nejlépe dotované e-sportové akce (do roku 2021)

  Hra Turnaj Prizepool
  Prague Champs League of Legends aktuálně probíhá, finále 26. června aktuálně probíhá, finále 26. června
  Sazka eLeague PUBG Grand Finále od 27. července aktuálně probíhá, finále 26. června
  Mezinárodní esportové události Datum aktuálně probíhá, finále 26. června
  Dota The International 2021 40 milionů dolarů
  Fortnite Fortnite World Cup Finals 2019 – Solo 15,3 milionů dolarů
  Arena of Valor Honor of Kings World Champion Cup 2021 7,7 milionů dolarů
  Playeruknown’s Battlegrounds PGI.S 2021 Main Event 7 milionů dolarů
  Call of Duty Lol 2018 World Championship 6,5 milionů dolarů
  League of Legends Call of Duty League Championship 2020 4,6 milionů dolarů
  Prize Money v Esportu

  Kolik vydělávají esportoví hráči

  Hráč Přezdívka ve hře Země Hra Celkové výdělky na turnajích (podle dostupných zdrojů)
  Johan Sundstein N0tail Dánsko Dota 2 7, 2 milionů dolarů
  Jesse Vainikka JerAx Finsko Dota 2 6,5 milionů dolarů
  Anathan Pham ana Austrálie Dota 2 6 milionů dolarů
  Sébastien Debs Ceb Francie Dota 2 40 milionů dolarů
  Topias Taavitsainen Topson Finsko Dota 2 5,7 milionů dolarů
  Kuro Takhasomi KuroKy Německo Dota 2 5,2 milionů dolarů
  Amer Al-Barkawi Miracle- Jordánsko Dota 2 4,8 milionů dolarů
  Ivan Ivanov MinD-ContRoL Bulharsko Dota 2 4,6 milionů dolarů
  Lasse Urpalainen Matumbaman Finsko Dota 2 4,5 milionů dolarů
  Maroun Merhe GH Libanon Dota 2 4,2 milionů dolarů

  Historie esportu

  První turnaj ve videohrách se uskutečnil už roku 1972. Šlo o turnaj v legendární hře Spacewar a hlavní cenou bylo roční předplatné časopisu Rolling Stones. Účastníky byli studenti Stamfordské univerzity. V roce 1997 je založen první oficiální český tým – The NecroRaisers. V roce 1999 se dostává turnaj ve videohře poprvé do televize. Byla to korejská televize a šlo o Starcraft. O rok později je založena Korejská esportová asociace, již později následují další národní organizace. V Česku se o velký rozmach esportu hodně zasloužilo zorganizování velké světové akce v roku 2015. V O2 aréně se konala kvalifikace na finální turnaj Blizzcon. Hráči zde pařili World of Warcraft, Heroes of the Storm, Starcraft 2 a Hearthstone.

  Budoucnost esportu

  E-sporty se budou vyvíjet, jejich největší rozmach nás teprve čeká. Vysoké prémie pro hráče na turnajích nejsou ničím zvláštním – turnaje mají vysokou pozornost jak ze strany diváků, tak i logicky sponzorů. E-sporty si tedy na sebe umějí vydělat. A peníze, které se v tomto odvětví točí, budou dále růst. Mnoho zemí, které tento trend zachytilo, se už teď pyšní širokou hráčskou základnou a řadou individualit, které platí za celebrity a které mají pohádkové platy. K těmto zemím patří skandinávské státy, Čína a Korea.

  Česko je bohužel stále zaostalé, přestože jde o zemi, kde žije mnoho úspěšných herních vývojářů. Z českých hráčů nejlépe vydělává hráč Call of Duty oskar, občanským jménem Tomáš Šťasný. S výdělky bezmála 400 000 dolarů se ale ve světovém žebříčku pohybuje až kolem 500. místa.

  Často kladené otázky

  Jaké sázkové kanceláře podporují esport?

  Z českých prakticky všechny. Kurzy vypisuje Tipsport, Chance, Synottip, Fortuna i Sazka.

  Na jaký esport je nejlepší sázet?

  Ideálně na takový, který jste sami hráli. Možná se totiž budete moci lépe než bookmaker zorientovat v herní situaci a odhadnout budoucí vývoj sledovaného duelu.

  Kde mohu sledovat živě esport?

  Na Voyo, na Nova Sport, případně na TV Tipsport, Chance nebo Fortuna live stream.

  Jaké esportové turnaje se vyplatí sledovat?

  Vyzkoušejte hlavně mezinárodní e-sportové akce, jako je League of Legends World Championship nebo CS:GO Major Championship. Je to zážitek a utkávají se zde jen ti nejlepší z nejlepších. Skvělá věc, kterou se esporty odlišují od klasických sportů, je větší zapojení diváků do děje.

  Jaká platební možnost je nejjednodušší používat?

  Nejjednodušší je platba přes Paysafecard, ale ne všechna casina ji nabízí. Nejvýhodnější ze zahraničí je převést peníze za pomoci karet Revolut nebo Wise. V casinu vklad provádíte stejně, jako byste platili klasickou bankovní kartou Visa nebo Mastercard. Zcela anonymní vklad pak nabízí Paysafecard.