Sázení na tenis


Sázení na tenis je celosvětově jednou z nejoblíbenějších sázkařských aktivit. Celosvětově se prosází miliardy eur a někteří experti tvrdí, že tenis je u tiperů druhý nejvyhledávanější sport po fotbalu. Tenis je úžasný v tom, že se hraje celý rok, je populární ve všech zemích a má relativně jednoduchá pravidla.

Jak sázet na tenis

Vyberte si sekci Sázení na tenis

 • Statistiky společnosti Tipsport
 • Pravidla tenisu
 • Sázení na konečný výsledek zápasu
 • Sázka na počet gamů
 • Handicap
 • Přesný výsledek
 • Počet es
 • Celkový vítěz turnaje
 • Sázení na tenis live
 • Kolik je zapotřebí vsadit
 • Strategie na tenisové sázky
 • Často kladené dotazy
 • Méně zkušeného sázkaře přesto překvapí, kolik různých možností tenis sázení existuje. Proto jsme se rozhodli toto téma podrobně zpracovat. V tomto článku se dozvíte, jak sázet na tenis. Poradíme začátečníkům, jak se vyvarovat zbytečným ztrátám peněz pramenícím z neznalosti. Představíme nejznámější systémy sázení na tenis. S těmito informacemi můžete jít vsadit své první tikety.

  Statistiky společnosti Tipsport

  Událost Celkové náběry (Kč)
  French Open, ATP 101 milionů
  French Open, WTA 82 milionů
  US Open, WTA 81 milionů
  Wimbledon, ATP 75 milionů
  Australian Open, ATP 70 milionů

  Kde si vsadit na tenis

  Betano bonus
  Betano (Doporučujeme)
  350Kč zdarma + 3.000Kč na vklad
  350Kč + 3.000Kč s promo kódem BIGBONUSCZ
  Tipsport bonus
  Tipsport (Doporučujeme)
  300Kč zdarma + 50.000Kč na vklad
  300Kč + 50.000Kč
  Fortuna promo kód
  Fortuna
  900Kč nebo 3000Kč na vklad
  900 Kč po dokončení prvního vkladu nebo 3000 Kč dle vkladu
  Chance akční kód
  Chance
  200Kč zdarma + 2000 Kč za vklad
  200Kč zdarma + 2000Kč na vklad
  Synottip bonusový kód
  Synottip
  500 Kč zdarma + 25 000 Kč za registraci
  500 Kč + 25 000 Kč + 100 000 Kč
  sazka bonus
  Sazkabet
  500Kč zdarma + 5000Kč na vklad
  5 000 Kč + 500 Kč

  Pravidla tenisu

  Nejdřív jen základy. Tenis se hraje na obdélníkovém hřišti, uprostřed se nachází 1,07 metru vysoká síť, kterou hráči musí přehodit. Na každé straně stojí jeden nebo dva tenisté. Pokud se hraje jeden na jednoho, jde o single. Hra ve čtyřech se nazývá double.

  Počítání bodů je pro mnoho lidí nejproblematičtější. Zápas se skládá ze setů a sety z gamů. Hráči se po gamech střídají na podání. Většinou je třeba uhrát dva vítězné sety, aby hráč získal zápas. Výjimku představují zápasy mužů na grand slamech, kde se hraje na tři vítězné. Pro vítězství v setu je třeba 6 gamů. Stav 6:5 ale k zisku setu nestačí, rozdíl musí být alespoň 2 body. Hraje se tedy ještě jeden gam. 7:5 znamená zisk gamu, 6:6 vede k prodloužené hře, tzv. tiebreaku.

  Gam se hraje na 4 vítězné body. Opět ale musí vítěz získat o dva míčky více než soupeř, proto se v případě nerozhodného stavu zase hraje prodloužení. Gam se nepočítá klasicky 1, 2, 3… ale 15, 30, 40. Jde o vžitý historický systém, kdy se hráči k vítězství pohybují na pomyslných čtvrthodinách na ručičkových hodinkách. Proto se vítěznému míčku říká rovněž fifteen. Místo skóre 45, které je pro rozhodčí a diváky těžko vyslovitelné, se ujalo zkrácené 40.

  Pravidla tenisu

  Sázení na konečný výsledek zápasu

  Sázení na konečný výsledek zápasu je v případě tenisu přehlednější než u fotbalu nebo u hokeje. Utkání totiž nemůže skončit remízou, a tak se nabízí jen dva možné výsledky. Kdo si ale myslí, že zbohatne prostým sázením na vítězství tenisových jistot, jako je Novak Djoković a na antuce stále ještě Raphael Nadal, toho zklameme. Na vítězství těchto megafavoritů bývá vypsán nízký kurz. Sázka na vítězství Djokoviće proti hráči mimo elitní desítku rozhodně žádný velký profit nepřinese.

  Sázení na konečný výsledek zápasu

  Jestliže chcete váš tiket vytvořit pouze ze sázek na konečný výsledek zápasů, na pořádný celkový kurz budete potřebovat hodně utkání. Samozřejmě za předpokladu, že věříte favoritům. Také můžete sázet na outsidery, což dělá hodně tenisových znalců. Vyhledávají tenisové sázení s dobrými kurzy a využívají své znalosti o schopnostech a aktuální formě hráčů.

  Sázka na počet gamů

  Pestřejší výběr příležitostí nabízí sázka na počet gamů. Obvykle se můžete rozhodovat v rozpětí 18,5 až 27,5, vždy určujete, bude-li gamů více nebo méně. Například můžete zvolit méně než 20.5 gamů, pokud věříte v jednoznačný průběh utkání. To je příhodné právě v zápasech Novaka Djokoviće v jeho nejlepší formě. Anebo vyberte více než 26.5, pokud věříte v napínavou třísetovou bitvu.

  Sázka na počet gamů

  Stejně tak si můžete vybrat počet gamů v prvním setu nebo počet vyhraných gamů v zápase na straně jednoho nebo druhého tenisty. Znalci bílého sportu zde mají výhodu. Pokud znají povahu dotyčného sportovce a vědí, že jeho zápasy mají tendenci se protáhnout, sázejí na více gamů. To platí například pro bosenského tenistu Damira Džumhura nebo Američana Johna Isnera. Naopak veteráni Djoković, Nadal nebo Del Potro rádi ukončují zápasy po dvou setech.

  Handicap

  Stejně jako ve fotbale, hokeji nebo v basketbalu, i v tenise se dá sázet handicap. Podrobné vysvětlení handicapu naleznete v článku Handicap sázení. Je to poměrně napínavý typ sázení na tenis, kde své vědomosti můžete zúročit více než bohatě. Povědomí o aktuální formě, o schopnosti tenistů vyrovnat se s daným povrchem nebo o historii jejich vzájemných zápasů, to vše dává indicie o tom, jak se zápas může vyvíjet.

  Sázka s handicapem znamená, že některému z hráčů dáváte pomyslný náskok s počtem gamů. V případě sázky „Veselý +5.5“ dáváte českému reprezentantovi pomyslných 5.5 gamů náskoku. Jde to i obráceně, můžete hráče znevýhodnit. „Vondroušová -3.5“ znamená, že čekáte, že rodačka ze Sokolova zápas vyhraje, třebaže jí z celkového zisku gamů umažete 3.5 gamů.

  Handicap na tenis

  V tomto typu sázky platí jen počet získaných gamů, a ne celkové skóre. Když Vondroušová odehraje šílený zápas 6:0, 6:7 a 6:7, je stále tiket vítězný, protože na gamy zvítězila 18:14. Stejně tak se ale může stát, že Vondroušová zvítězí 6:4, 4:6 a 6:4. Hráči, který vsadil s handicapem -3.5, jeho tiket propadá.

  Přesný výsledek

  Tenis sázení na přesný výsledek je poměrně odvážné. Hádá se celkové skóre na sety. A není vůbec lehké jej odhadnout, protože i když má hráč sebelepší formu, stává se velice často, že v zápase projde minikrizí. Někdy tato krize znamená zbytečně ztracené 2 gamy, někdy tenistu jeho chyby stojí celý set. Možný je i opačný extrém. Hráč, který se protrápil předchozí turnaje, se na mač s favoritem dobře vyspí a projede utkáním jako nůž máslem. Mezi sázkaři mají nechvalnou proslulost zápasy tenistek. Ty se leckdy vyvíjí nevyzpytatelně. Ani skóre 6:0 po prvním setu neznamená hladkou výhru. Občas ale ulítnou i zkušení bombarďáci z řad mužů.

  Sázení na přesný výsledek začátečníkům nedoporučujeme. Platí ale, že úspěšný tip má cenu zlata. U méně čitelných utkání jsou kurzy na přesný výsledek ve výši 3 a více. Takové tenisové sázení může odvážlivci přinést výrazný zisk.

  Přesný výsledek

  Počet es

  John Isner, Ivo Karlović, Milos Raonic, Serena Williamsová nebo Ons Jabeurová. Co mají tito tenisté společného? V jejich případě se vyplatí sázky na vysoký počet es. Samozřejmě za předpokladu, že bookmaker dá dobrý kurz, protože elitní sázkové kanceláře si jsou schopností těchto tenistů velice dobře vědomy.

  Když ale probíráme systémy sázení na tenis, nesmíme tento typ sázky opomenout. Dá se s ním velice dobře manévrovat. U Karloviće každý čeká esa, ale pokud je proti němu hráč s dobrým returnem, je chytré zvolit under. Protože také u sázky na počet es platí, že vybíráte z variant „méně/více“. Spíše nižší počet es uvidíte u zápasů českých tenistek. Technická česká tenisová škola vychovává naše naděje tak, aby se více soustředily na střední hru. Je zde ale výjimka – Karolína Plíšková se do toho také umí opřít.

  Celkový vítěz turnaje

  Velice oblíbenou volbou je také příležitost „Celkový vítěz turnaje“ Prestižních turnajů se pravidelně účastní 32, 64 nebo 128 tenistů z celého světa. Předpovědět, kdo zvedne nad hlavu trofej, není jednoduché. Ale výsledky předchozích turnajů nebo pohled na rozlosování pavouka hodně napoví.

  Celkový vítěz turnaje

  V mužské kategorii je hegemonem Srb Djoković a někdy má sázka na jeho vítězství v turnaji nižší kurz než to, že nevyhraje. V ženské sekci je to zajímavější. Často se vyplatí vsadit i na dvě nebo na tři různé vítězky odděleně. I tak se ale může zrodit překvapení. Tak například na výhru Barbory Krejčíkové na Roland Garros 2021 byl původně vypsán kurz 100. Přesto se našly desítky tiperů, kteří tuto událost na svůj tiket přidali. U některých jistě šlo o čistou náhodu, jiní ale možná sledovali dlouhodobý plíživý vzestup formy brněnské rodačky. Možná že její výhře tolik nevěřili, ale kurz 100 shledali natolik lákavý, že to vyzkoušeli. Využili zde princip hodnoty sázky, o níž bude řeč dále v textu.

  Sázení na tenis live

  Naše rady, jak sázet na tenis, nemůžeme uzavřít jinak než sázkami „živě“. Tenis patří mezi sporty, které jsou pro sázení live nejvhodnější. Kdo sleduje zápasy pravidelně, ten ví, k jakým dramatickým zvratům může dojít. Včas provedená sázka pak může přinést zisk.

  Příklad

  Hraje favorit proti outsiderovi. O favoritovi je známo, že psychika není jeho silnou stránkou. Stačí pár negativních podnětů a začne vršit chybu za chybou a zápas postupně odevzdávat soupeři. Takovými podněty mohou být neproměněné breakbally, sporný verdikt rozhodčího, dvojchyba v nešťastný moment a podobně. Někoho rozhodí už jen to, když soupeř brnká na nervy lstivě zahranými stopbally. Odhadnout moment, kdy se otáčí zápas, to je kumšt. Hodně sázkařů ale toto umění ovládá a sázkami na under si pravidelně vylepšují své finanční konto. I úplní začátečníci si mohou najít své tenisové oblíbence, na které sázky tohoto typu fungují.

  Sázení na tenis live

  Kolik je zapotřebí vsadit

  Kolik je zapotřebí vsadit, je velice individuální otázka. Někomu stačí sázení po desetikorunách, jiný s klidem sází po tisících. Obojí může být naprosto v pořádku, pokud se hráč řídí následujícími radami.

  • Vždy vsaďte jen tolik, kolik si můžete dovolit prohrát. – Vsadit celoživotní úspory na jeden zápas opravdu není dobrá taktika.
  • Nikdy nedohánějte ztráty. – Zde jsou emoce a chamtivost nepřítelem tipera. Po větší prohře není dobré okamžitě nazdařbůh vsadit znovu. Hráč by si měl dát odstup a vrátit se znovu následující den, aby uvážlivě promyslel další sázku.
  • Nezvyšujte sázky, když jste ve vítězné sérii nebo naopak v sérii ztrát. – Držte se své předem stanovené strategie. Řiďte se rozumem, potlačte emoce.
  Kolik je zapotřebí vsadit

  Strategie na tenisové sázky

  Na internetu se pohybuje hodně subjektů, které vám slibují zaručené strategie sázení na tenis nebo jiné sporty. Obvykle pak hráči splatí nad výdělkem dvakrát. Jednak platí za neúspěšné sázky, jednak jejich úspory putují do kapsy vychytralého radila.

  Žádná zaručená vítězná strategie nefunguje. Pokud by tomu tak bylo, využívali by jí všichni klienti sázkových kanceláří a společnosti by přišly na buben. Úspěšní hráči, kteří jsou dlouhodobě v plusu, existují. Svůj recept na finanční výhry si ale nechávají pro sebe. Ví totiž, že nehrají proti sázkovým kancelářím, ale proti jiným hráčům. Jejich výdělek pramení ze ztráty jiných hráčů. Co umožňuje jejich úspěch? Především důsledná příprava, disciplína a trpělivost. Řídí se následujícími pravidly.

  1. Příprava – Důsledné tenis sázení nejde provozovat bez kvalitní přípravy. S tím se pojí četba analýz, sledování zápasů (i těch, na které zrovna nemáte vsazeno), vedení statistik. Dobrý tiper disponuje hustě popsaným bločkem statistik a informací, nebo má na svém počítači uložený textový nebo tabulkový soubor.
  2. Historie sázení – pečlivě musí být veden nejen archív tenisových zápasů, ale také archív o sázení jako takovém. Je dobré vědět, kolik jste vsadili včera, za poslední týden, měsíc, rok. Dobří hráči si hlídají budget a za žádnou cenu jej nepřekročí.
  3. Hodnotové sázky – hodnota je něco jiného než kurz. Z dobrých zdrojů můžete zjistit, který kurz je nadstřelený a který je naopak nevýhodný. To se dá číselně vyjádřit právě hodnotou, která znamená reálnou šanci, že zápas skončí daným výsledkem. Stanovení hodnoty sázky si ale zkušený tiper může udělat sám.
  4. Specializace – i v rámci tenisu se lze specializovat. Někteří tipeři detailně sledují antukáře, jiní si všímají čtyřhry. Vyberte si to, co vás bude nejvíce bavit a staňte se „expertem“ v dané kategorii.
  5. Více účtů u několika sázkových kanceláří – někdy nabízí výhodnější kurz Fortuna, jindy Tipsport. Někdy některá společnost vyhlásí sázkařsky zajímavou soutěž k příležitosti velké tenisové události, například Wimbledonu. Je dobré být registrovaný všude – nic to nestojí. A vždy můžete využít ten nejlepší kurz.
  6. Nepřehánějte to. Všeho moc škodí. Tenisové sázení je zábavné, ale nedovolte, aby vás zcela pohltilo.
  Strategie na tenisové sázky

  Často kladené otázky

  Jak vlastně začít sázet na tenis?

  Prvním krokem je účet založený u nějaké sázkové kanceláře, kterou si vyberete. Doporučujeme Tipsport, Chance nebo Fortuna. Pak už si vyberte oblíbeného sportovce nebo turnaj, který vás zajímá a vybírejte z nabídky kurzů. Pokud budete sázet pravidelně, v dalších týdnech a měsících se budete postupně se zdokonalovat, analyzovat, co Vám jde a co ne.

  Je možné si sázením na tenis vydělat?

  Není vhodné provozovat tenisové sázení primárně pro to, že toužíte po okamžitém bezpracném výdělku. Pokud bezhlavě sledujete pouze tento cíl, o to větší je pak zklamání, že to málokdy vyjde. Existují hráči, kteří jsou dlouhodobě v plusu. Ty se ale na tuto pozici dostali dlouhodobým úsilím a postupným zdokonalováním se.

  Jak sázet na tenis strategicky a úspěšně?

  Vypracování strategie, to je otázka dlouhodobého testování, zkoušení a vyhodnocování. Je to nepopulární odpověď, ale žádný jednotný vzorec pro to není. Jako poměrně dobrý návod Vám však může posloužit tento článek. Podle něj postavíte základy a zbytek postupem času vypilujete k dokonalosti.