Sázení na fotbal


Sázení na fotbal může na první nezkušený pohled působit docela jednoduše. Opak je ale pravdou. Pokud jste zatím spíše příležitostnými sázkaři, možná Vás překvapí, kolik druhů sázek na fotbal vlastně existuje. Ty nejdůležitější si v následujícím článku probereme podrobněji. Dotkneme se také tématu money managementu, správné taktiky a postupů. Řekneme se, jak správně začít a také čemu se jistě vyvarovat, abyste zamezili zbytečným ztrátám peněz pramenícím z neznalosti. Článek je nabitý užitečnými informacemi, které poté stačí využít v praxi.

Nejlepší bonusy na fotbal

500Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

300Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


Sázení na fotbal

Vyberte si druh sázky, který preferujete:

 • Sázení na konečný výsledek zápasu
 • Kurz 1X2
 • Asijské handicapy
 • Kurz dvojitá šance
 • Poločasové sázení
 • Kombinované sázení
 • Sázení na počet gólů
 • Jiné sázky na fotbal
 • Hodnota fotbalového sázení
 • Strategie na fotbalové sázky
 • Sázení na konečný výsledek zápasu

  Sázení na konečný výsledek zápasu se jednoznačně řadí mezi nejoblíbenější sázení na fotbal. Fotbalové sázení v tom samozřejmě není výjimkou. Jak už název naznačuje, vsázíte na přesný (toto slovo je extra důležité) výsledek vybraného zápasu. V praxi to znamená, že pokud se chystá duel Sparta vs. Slavia a vy věříte, že Sparta vyhraje nad sešívanými 2:0, tak vsadíte na tento konkrétní výsledek. Pokud by pak Sparta skutečně vyhrála, ale Slavii by se podařilo dát 1 gól a výsledek by byl 2:1, prohráváte. Tyto sázky bývají poměrně dost rizikové.

  Nějak profesionálně odhadnout, jak skutečně fotbalové utkání skončí, je opravdu velice těžké a v reálu téměř nemožné. Pokud se věnujete sázení na fotbal pro zábavu, je to vhodná alternativa, jak si sázky zpestřit, ale pokud to myslíte se sázením vážně, existuje mnoho lepších příležitostí, kde se dá výsledek sázky celkem přesně odhadnout profesionálními analýzami. Konkrétně u této sázky je ve hře příliš mnoho proměnných a dalších faktorů, se kterými se nedá dopředu příliš počítat. Určitě lepší a bezpečnější variantou je sázení na výsledek. Tím je myšleno na prohru či remízu, ne na konkrétní score. Ovšem i pro takové sázení je důležité pochopit fungování a tvorbu sázkových kurzů. Sázkové kurzy vysvětlení jsme pro Vás už připravili do článku, kde se dozvíte všechny podstatné informace.

  Sázení na konečný výsledek zápasu

  Kurz 1X2

  Kurz 1X2 je vlastně pouze jiným pojmenováním pro sázku na výsledek. Tou se rozumí uzavření sázky na výhru nebo remízu. Název je odvozen od značení, které používají na svých webech sázkové kanceláře. Číslem 1 jsou označeni domácí, X značí remízu a 2 mají hosté. Tato varianta sázení je už poměrně vhodná pro smysluplné profi sázení na fotbal.

  Sázení na fotbal ve variantě 1X2 je poměrně dobře analyzovatelné a dá se s ním pracovat na velice sofistikované úrovni. Pokud se sázením na fotbal začínáte, jsou tyto příležitosti vhodné pro načerpání prvních zkušeností. Ideálním způsobem je začít sázet kurz 1X2 na ligy a kluby, které sledujete a máte o nich dobré informace a přehled.

  Kurz 1X2

  Asijské handicapy

  Asijské handicapy jsou už poněkud složitější záležitostí. Nenechte se ovšem touto první větou odradit. Jsou dalším zajímavým způsobem, jak se jako sázkař zdokonalit případně vyprofilovat. Asijské handicapy jsou velice populární formou sázení, která má rozhodně něco do sebe. Dokáží Vám totiž i z toho nejnudnějšího zápasu vykouzlit dechberoucí napínavou podívanou.

  A o co tedy jde? Ve zkratce je to typ sázky na vítězství o určitý počet branek. Funguje to tak, že ke skutečnému score se handicap (takový pomyslný náskok) přičte nebo odečte.

  Příklad

  Představme si třeba zápas mezi Duklou a Mladou Boleslaví, kde věříme, že Dukla zvítězí minimálně o 2 góly. Zapsali bychom jako Dukla – 1,5. Dukla skutečně vyhraje a výsledek bude 4:1. Odečteme nyní handicap a vznikne nám výsledek 2,5:1. Tip je správně a sázka je vítězná.

  Dalším příkladem by mohlo být pomyslné utkání Liberce s Baníkem. Zde budeme věřit Baníku, že vyhraje o 3 góly. Zápis by tedy byl Baník – 2,5. Domácí Liberec prohraje 0:1. Zápis po odečtení handicapu by tak byl 0:-1,5 a sázka byla tudíž prohraná. Máme pro Vás opět připravený zajímavý Handicap sázení, kde se o handicap sázení dozvíte ještě mnohem více.

  Asijské handicapy tiket

  Kurz dvojitá šance

  Kurz dvojitá šance je opět další skvělou variantou s poměrně nízkou mírou rizika, jak sázet na fotbal. Jedná se o možnost vsadit na 2 ze 3 možných výsledků fotbalového utkání. Kurzy nebývají tak výhodné jako u sázení 1X2, protože pravděpodobnost, že se trefíte do výsledku je logicky mnohem vyšší. Díky poměrně velké pravděpodobnosti výhry se i tyto sázky hodí pro začátečníky k nabírání zkušeností, testování a vzdělávání se.

  Příklad

  Vysvětlíme si celou problematiku zase na příkladu. V plánovaném utkání Slovácka a Plzně věříte ve vítězství Plzně, připadá ale podle Vás i možnost remízy. Vsadíte si tedy na výhru hostů a remízu. Plzeň skutečně vyhraje, takže Vaše sázka by byla úspěšná. Sázet můžete následující kombinace:

  • Domácí výhra – remíza
  • Hosté výhra – remíza
  • Domácí výhra – Hosté výhra

  Poločasové sázení

  Poločasové sázení má několik různých typů. Sázet můžete odděleně na výsledek 1. poločasu nebo 2. poločasu, ale i na výsledek 1. poločasu nebo celého zápasu. Jednotlivé varianty si probereme postupně. Sázení na poločas v sobě ukrývá jisté příležitosti, které nemusím být na první pohled zřejmé. S touto možností lze totiž učinit další variantu zajímavých ziskových sázek.

  Příklad

  Pokud například víte, že se utkají týmy, které mají pomalejší rozjezd, tak si můžete vsadit na remízu v 1. poločase a pak klasicky 1X2 na vítěze nebo celkovou remízu. Můžete tak znásobit své šance na zisk. Naprosto stejně se dá pak naložit i s výsledkem 2. poločasu.

  Obrovskou výhodou je, že můžete provést kvalitní analýzu pro jeden jediný zápas, ale díky těmto možnostem, můžete vsadit na nespočet příležitostí a přijít tak k zajímavému zisku, pokud své domácí úkoly uděláte pořádně. Další lahůdkou je sázka na výsledek 1. poločasu nebo celého zápasu. Zde bude Váš tiket výherní, pokud Vámi tipovaný výsledek bude buď v poločase nebo až na konci zápasu.

  Poločasové sázení

  Kombinované sázení

  Kombinované sázení neboli akumulátory jsou neskutečně populární forma sázení. Nabízejí totiž šanci vyhrát statisíce nebo i miliony za částky v řádu desítek nebo stovek korun. Nutno podotknout, že je známo (a dohledatelných) celkem dost skutečných případů, kdy při někom stála štěstěna a dopřála mu skutečně pohádkovou výhru. Snad ve všech historicky nejvyšších výhrách v historii sázkových kanceláří hráli svou roli kombinované sázky.

  O co se tedy jedná? Je to v podstatě velice prosté. Jedná se o tikety, kde vsadíte na více sázkových příležitostí. Jedná se o tiket, kde vsadíte na výsledky více utkání (minimálně 2) a tiket je výherní v případě, že všechny utkání skončí přesně podle vašich tipů. Výhra se pak počítá tak, že se násobí vklad postupně všemi vsazenými kurzy. Zní to zajímavě, že?

  Kombinované sázení

  Sázení na počet gólů

  Sázení na počet gólů je další příležitostí často nabízenou k sázení. Můžete sázet například na počet gólů v celém zápase nebo třeba kolik branek nastřílí jednotlivé týmy. Hned na začátku je ale nutné uvést, že je nesmírně těžké jakkoli predikovat přesný gólový výsledek. Je to natolik nepředvídatelné a složité, že i sami sázkové kanceláře s tím mají problém, proto konkrétně u tohoto druhu sázek, bývají skutečně vysoké marže. Sázkovky se tak sami chrání před nepředvídatelností těchto výsledků a jejich náhodností.

  Pokud se chcete zabývat sázením na vysoké profesionální úrovni, zajisté najdete lepší příležitosti k zisku, než je právě sázení na počet gólů. Fotbal sázení je velice zajímavá disciplína, která umí být skutečně zisková, ale je nutné vybírat si pouze ty výhodné a předpovídatelné příležitosti.

  Jiné sázky na fotbal

  Jiné sázky na fotbal bývají často nabízeny sázkovými kancelářemi, které se k sázení snaží nalákat více a více lidí. Vymýšlejí různé další příležitosti, kterými se snaží sázení zatraktivnit a zpopularizovat. Není proto výjimkou, že si můžete vsadit třeba na konkrétního hráče, který střelí gól, na počet žlutých karet, na počet rohů v zápase nebo třeba souhrnně na vítěze a toho, kdo dá první gól. Těch variant a možností bývá mnoho.

  Některé jsou zajímavé, jiné smysl příliš nedávají (ce se nějaké míry ziskovosti týče). Je dobré vybrat si pouze ty příležitosti, kde se dá celkem spolehlivě stanovit pravděpodobnost výsledku. Sázky na těžko předvídatelné výsledky buď nedělat vůbec nebo se jim věnovat pouze na zpestření (mít je jako koníček). Důležité je mít systémy sázení na fotbal, které budete dodržovat. Stanovíte si určité příležitosti, které vyhodnotíte jako ziskové a těm se budete věnovat. Když bookmaker nabízí desítky možností, na co si můžete vsadit, neznamená to, že je musíte využívat všechny.

  Hodnota fotbalového sázení

  Hodnota fotbalového sázení je věc, kterou si musíte uvědomit před každou uskutečněnou sázkou. Své peníze má smysl investovat pouze do sázek, které mají skutečnou hodnotu. Ta totiž vypovídá o tom, zda má sázka potenciál stát se ziskovou. Sázka na hodnotu je taková, kde věříme, že šance na výhru je vyšší, než jakou představují dané kurzy. Pokud hodláte sázet jen tak pro zábavu, nemusíte se něčím, jako je hodnota vůbec trápit. Pokud je vaše ambice vyšší, budete se jí muset začít zabývat více do hloubky. Musíte se naučit ji stanovit a také spočítat. To je minimálně dobrý základ pro úspěšné sázení na vyšší úrovni, kde si budete schopni přijít pravidelně na velice zajímavé peníze. Při stanovení hodnoty vstupují do hry Vaše znalosti.

  Příklad

  Řekněme, že jste fanouškem Premier League a těšíte se na zápas Liverpool vs. Sunderland, kde jsou vypsané kurzy Liverpool 1,50, remíza 4,50, Sunderland 6,50. Jako fanoušek máte dobrý přehled o obou klubech. Víte, že Liverpool bude bez svého nejlepšího střelce a že Sunderland potřebuje vyhrát, aby se vyhnuli sestupu.

  Provedete si průzkum a ze získaných historických dat si odvodíte, že Liverpool nepředvádí zrovna oslnivé výkony, když očekává snadné vítězství. Vzhledem k těmto skutečnostem se rozhodnete, že kurz 6,50 stojí za sázku, protože Sunderland má šanci zvítězit. Ze zmíněného kurzu vyplývá, že šance na výhru je 15,4%, vy ale věříte v šanci 20%. Tím pádem se jedná o sázku s hodnotou, protože věříte, že šance na výhru je vyšší, než jakou nabízejí kurzy.

  Jak lze vypočítat sázky na fotbalovou hodnotu

  Jak lze vypočítat sázky na fotbalovou hodnotu? Popíšeme si to na následujícím příkladu. Víme, že kurz na Sunderland je 6,50, což odpovídá pravděpodobnosti na vítězství 15,4%. Díky provedené analýze a znalostem však myslíme, že pravděpodobnost výhry je spíše 20%. Hodnotu tedy vypočteme takto:

  • Hodnota = (kurz x odhadovaná pravděpodobnost) – 1
  • My máme tedy kurz 6,50 a odhadovanou pravděpodobnost 20%. Dosadíme pouze do vzorce a snadno vypočítáme hodnotu.
  • Hodnota = (6,50 x 0,20) – 1
  • Hodnota = 0,30

  Z toho nám vyplývá, že se jedná o sázku s hodnotou. Pokud Vám výpočet poskytne kladné číslo, máte sázku s hodnotou. Pokud se však dopočítáte 0 nebo záporných čísel, sázka žádnou hodnotu nemá a není dobrý nápad ji uskutečnit.

  Kolik se musí vsadit?

  Kolik se musí vsadit, je velice individuální otázka. Ať už se chystáte sázet po desetikorunách nebo se sázení věnovat s většími sumami peněz, měli byste se vždy řídit několika základními radami.

  • Vždy vsaďte jen tolik, kolik si můžete dovolit prohrát. – Vsadit celoživotní úspory na jeden zápas opravdu není dobrá taktika.
  • Nikdy nedohánějte ztráty. – Tady jsou emoce a chamtivost Váš nepřítel. Prohráli jste? Fajn, to se stává. Zítra začínáte znovu a budete se dál držet své strategie.
  • Nezvyšujte své sázky, když jste ve vítězné sérii nebo naopak v sérii ztrát. – Držte se své předem stanovené strategie. Řiďte se rozumem, potlačte emoce.

  Strategie na fotbalové sázky

  Strategie na fotbalové sázky bude odteď Váš nejlepší kámoš. Ne, neexistuje bohužel jedna univerzální metoda, kterou vám tu řekneme a vy si hned budete vydělávat. Takhle to prostě nefunguje a kdo tvrdí, že ano, tak Vám lže. Dávejte si pozor na množství lhářů a podvodníků, kteří tvrdí, že mají zaručený recept na úspěšné sázení. Obvykle mají jen zaručený recept, jak Vám vytahat peníze z kapes.

  Pokud to se sázením na fotbal myslíte vážně, bude to chtít hodně disciplíny, trpělivosti a neustálého vzdělávání se. Čím více toho budete vědět a čím více zkušeností budete mít, tím budete lepší. Takže zlaté pravidlo zní, vydržet a makat na sobě.

  Jedno doporučení však máme. Stanovte si už na začátku strategii a té se držte. Člověk je od přírody tvor emocionální a především lakomý. Když tohle zkombinujete, je to zaručený recept, jak přijít o spoustu peněz. Způsobem, jak tomu zabránit, je vytvoření jasné strategie, pravidel a postupů, které budete dodržovat. Dá Vám to i jistý vnitřní klid, když budete mít na každou situaci předem připravený plán, jak se zachovat. Jako malý návod Vám mohou posloužit následující řádky.

  Přiblížíme si pravidla , kterých se musíte držet při fotbalovém sázení.

  1. Hodnotové sázky – Hodnotové sázky jsou jediné sázky, které mají smyl. Jasně, nikdy se nestane, že všechny Vaše sázky budou úspěšné, ale je důležité mít systém a nějaké ukazatele, podle kterých se rozhodnete jít právě do té jedné konkrétní sázky. Stanovení hodnoty sázky Vám tak může pomoct mít procento úspěšných sázek poměrně vysoké.
  2. Zapisujte své fotbalové sázky – Zapisujte své fotbalové sázky do tabulky, do bločku, kamkoli. Pomůže Vám to zpětně analyzovat, co šlo udělat líp nebo v čem jste naopak dobří. Doplňujte jednotlivé sázky o nové poznatky a komentáře. Když si vše po nějaké době projdete a zanalyzujete, objevíte doslova poklad.
  3. Klíčem k úspěchu je příprava – Klíčem k úspěchu je příprava. Pokud odvedete svou práci kvalitně, budete bohatě odměněni. Naučte se dělat vlastní analýzy, čtěte články, inspirujte se profi hráči a analyzátory. Připravujte se na každý zápas tak důkladně, jak jen to jde. Zjistěte si všechno možné o obou týmech, studujte historická data, zkrátka připravujte se poctivě, důkladně a pečlivě. Uvidíte, že se to vyplatí.

  Další pravidla která je potřeba znát

  1. Sázejte na to, co pravidelně sledujete – Sázejte na to, co pravidelně sledujete. Přirozeně o tom budete mít největší přehled a bude Vás to bavit. Získávání informací potom bude o to snazší. Nehledě na to, že spoustu informací už budete znát a budete tudíž ve výhodě. Zúročte získané znalosti a proměňte je v zisk. Vyberte si vaši oblíbenou ligu nebo tým, zkrátka cokoliv, co vás baví.
  2. Spravujte své finance na sázení – Spravujte své finance na sázení zodpovědně. Money management je nesmírně důležitý. Hrajte odpovědně, vždy vsaďte jen tolik, o kolik si můžete dovolit přijít a nebude Vás to moc bolet. Držte se strategie a stanovte si limit, kolik peněz můžete třeba za týden za sázení utratit. Nikdy nedohánějte ztráty a nenechte se ovládnout emocemi.
  3. Nepřehánějte to – Nepřehánějte to, všeho moc škodí. Stanovte si, kolik času chcete sázení věnovat. Velice snadno se může stát, že Vás to pohltí a nebudete chtít dělat nic jiného. I zde platí, všeho s mírou.
  4. Mějte účty ve více sázkovkách – Mějte účty ve více sázkovkách, protože kurzy se mohou zajímavě lišit. Hledejte vždy ten nejvýhodnější kurz. Může se také stát, že nějaká sázkovka nebude mít kurz na Vaši oblíbenou sázkovou příležitost, ale jiná zase ano. Využijte té možnosti a mějte účty všude, kde se dá. Jejich založení nic nestojí a nevíte, kdy se Vám to může hodit.

  Často kladené otázky

  Jak začít sázet na fotbal?

  První nutnost je mít založený účet u nějaké sázkové kanceláře, kterou si vyberete. Pak už je nejlepší vybrat si třeba oblíbené týmy nebo soutěže a zkrátka začít. Postupně se zdokonalovat, analyzovat, co Vám jde a co ne. Postupně získáte představu, čemu se chcete více věnovat a jak správně postupovat.

  Je možné si sázením na fotbal vydělat?

  Pokud sázení nevěnujete žádnou přípravu a jen tak občas vsadíte, pravděpodobně budete celkově ve ztrátě. Pokud však začnete věnovat čas přípravě a vzdělávání se, není vůbec nereálné, že si časem přijdete na zajímavé a stabilní příjmy.

  Jak si stanovit strategii?

  Testováním, zkoušením, vyhodnocováním. Je to nepopulární odpověď, ale žádný jednotný vzorec pro to není. Jako poměrně dobrý návod Vám však může posloužit tento článek. Podle něj postavíte základy a zbytek postupně časem vypilujete k dokonalosti.