Handicap sázení


Nejdříve si pojďme vysvětlit co jsou sázky s handicapem. Handicap sázení je druh sázky, kdy některému z týmů nebo hráči je sázkovou kanceláří přidělen před započetím utkání náskok. Tento náskok se přiděluje většinou tomu slabšímu týmu (záleží na tom koho sázková kancelář považuje za outsidera). Jsou dva nejznámější druhy handicapových sázek. Klasické (někdy také evropské) handicapy, kde sázková kancelář vypisuje tři možnosti sázek 1 (výhra domácího) , X (remíza) a 2 (výhra hosta) a to vše včetně onoho přiřazeného náskoku. ) a asijské handicapy, kdy se vypisují pouze dvě možnosti sázek 1 a 2.

Nejlepší bonusy k zápasu

350Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

300Kč + 50.000Kč
Získej bonus
900Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


Handicap sázení

Příklad handicap sázení: sázka na zápas Baník Ostrava vs Real Madrid s handicapem +5.0 pro Ostravu
Konečný výsledek zápasu Výsledek handicap sázky
0:6 pro Real Madrid Tiket prohrává
0:5 pro Real Madrid Vsazená částka se vrací, ale tiket nevyhrává
0:4 pro Real Madrid Tiket vyhrává

Kurzové sázení handicap

Aby to nebylo jednoduché, tak u kurzového sázení handicapů rozeznáváme několik typů sázek. Ty klasické vycházejí z předpokladu, že jeden z týmů vyhraje vyšším gólovým rozdílem. Pokud se budeme řídit terminologií naší největší sázkové kanceláře (Tipsportu), můžeme jim říkat „půlky“ (+1.5, –2.5 atd.). Pak ale existují také „celky“ (+/-1.0, +/-2.0), v takovém případě přichází do hry možnost vrácení vkladu. Třetí variantou jsou „čtvrtky“, jinak také dvojité handicapy, které jednu sázku rozdělí na dvě samostatné (+/-1.25, +/-1.75 a podobně). Znaménka vždy určují, zda se daná hodnota připočte/odečte od skutečného skóre zápasu. Dále ještě máme tzv. asijské handicapy, o těch si něco povíme níže.

Level handicap

Tzv. level handicap vypisují sázkové kanceláře u utkání, kde dle jejich názoru není ani jeden z jednotlivých týmů nebo hráčů favoritem. V takových případech není přidělen žádný handicap. Výherní je sázka na toho, který vstřelí více gólů než jeho soupeř. Pokud utkání skončí remízou, sázka se vrací.

Single handicap

Single handicap vypíše sázková kancelář, pokud neshledá zásadní rozdíl ve schopnostech a výkonu nastupujících týmů nebo hráčů. Favorit bude mít vypsané sázkové příležitosti jako třeba +0,5 gólu, -1 gól, -1,5 gólů apod.

Představme si pro názornost příklad zápas ve fotbale Sparta – Slavia. Pokud uzavřete sázku na Spartu s handicapem -1 gól na Spartu, musí Sparta vyhrát o více jak jeden gól, aby potvrdil své znevýhodnění a splnil výherní podmínky handicapové sázky. Jestli Sparta vyhraje pouze o jeden gól, pro handicapovou sázku se jedná o remízu. Když Slavia bude remizovat nebo vyhraje, svou handicapovou sázku Spartu prohráváte.

Příklad

Zvolili jsme zápas Liverpoolu s Tottenhamem z konce minulé sezóny. Bylo to v době, kdy Liverpool předváděl spanilou jízdu. Sbíral výhru za výhrou a vyzýval Manchester City na boj o celkové 1. místo v Premier league. Krátce před duelem s Tottenhamem Liverpool postoupil do finále Ligy mistrů. Tím pádem měl tým opravdu náročný program. Soupeř z Londýna byl odpočatější a měl v tu dobu také velkou formu. Také měl motivaci vyhrát, protože šlo o umístění v první čtveřici a tím garanci Ligy mistrů. Sázka s handicapem na Tottenham byla opodstatněná. Hotspur dokonce remizovali 1:1 a vybojovali 4. příčku v lize. Liverpoolu 3 body z tohoto duelu chyběly, aby nakonec City obral o trofej.

Single handicap

Split handicap

Split handicap je ve chvíli, kdy jsou výkonnost a potenciál jednotlivých týmů na stejné úrovni (dle názoru sázkové kanceláře). Rozdělíte tedy svůj vklad na dva handicapy.

Ukážeme si zase na příkladu Sparta – Slavia. Handicap na Spartu může být nabízen za 0 a -0,5. Pokud na Spartu vsadíte a ona prohraje, prohrajete obě sázky, protože konečný výsledek neodpovídal ani jednomu handicapu. Když duel skončí remízou, půlka sázky (0) se vám vrací a druhou polovinu (-0,5) prohrajete. Jestli Sparta vyhraje, uhádnete správně oba handicapy, takže obě sázky jsou výherní.

Příklad

V zápase Ligy mistrů jsme vsadili split handicap na Borussii Dortmund proti Manchesteru City. Šlo o druhé střetnutí v rámci skupiny Ligy mistrů 2022/23. V prvním se Dortmund projevoval velmi aktivně a dlouho držel vedení. Kdyby Dortmund prohrál o dva góly, došlo by k situaci “half win”, tedy by polovina sázky byla vrácena a druhá polovina by zvítězila v kurzu 1.24. Borussia ale udržela proti hegemonovi anglické ligy remízu, takže byl tiket 100% úspěšný.

Split handicap tiket

Co je asijský handicap

Pokud vás zajímá co je asijský handicap, jste na správném místě. Asijský handicap je vlastně sázka, v níž jeden z týmů dostane před zápasem náskok (virtuální), nebo naopak handicap. Náskok většinou bookmaker sázkové kanceláře připíše outsiderovi, zatímco handicap zase favoritovi zápasu. Někdy ale se oboje (náskok i handicap vypisují pro favorita i outsidera).

Handicap je označen znaménkem – (mínus) a číslem, které udává o kolik gólů (bodů, setů, gemů a podobně) je favorit znevýhodněn. Pokud se nejedná o handicap ale naopak náskok, máme znaménko + (plus) a číslem, které udává například kolik gólů (bodů, setů, gemů a podobně) outsiderovi dáváte virtuálně do začátku. Aby byla sázka vyhrávající, musí tým nebo hráč dohnat náskok (virtuální) druhého týmu (překonat handicap). Handicap je vždy na konci zápasu odečten od reálného výsledku zápasu. Pro názornost opět příklad, při sázce na výhru Sparty nad Slávií v handicapu -2, musí Sparta vyhrát alespoň o tři góly.

Sázky s handicapem dělíme na klasické a asijské. V klasických (někdy označovaných jako evropské se vypisují tři tipy: výhra domácích (1), remíza (0 nebo X) a výhra hosta (2). U asijských handicapů se setkáme jen s dvěmi možnostmi a to je výhra domácích (1) a výhra hosta (2). Přestože s označením asijský handicap se v kurzových nabídkách nesetkáte, většina sázkovek ho pravidelně vypisuje pod obecným názvem handicap. Ony asijské handicapy jsou označeny číslem s desetinným číslem (0,5, 1,5 a podobně) a klasické handicapy celým číslem. U desetinných míst je eliminována možnost remízy.

Příklad

Na mistrovství světa v hokeji byl český tým v zápase proti Velké Británii v pozici jasného favorita. Českou reprezentaci posílila řada hvězd z NHL, hodně pěkně vyšla i příprava. O rok dříve Češi proti stejnému soupeři excelovali 6:1. Proto jsme zvolili sázku s handicapem +4.0. Leč zápas skončil 5:1, takže tiket nedopadl ani výhrou, ani prohrou. Vsazená částka se vrátila zpět na hráčské konto.

Asijský handicap tiket

Druhy asijských handicapu

Asijský handicap má několik druhů (viz výše) , ale jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že eliminuje možnost remízy.

Asijský handicap u Tipsportu:


Asijský handicap u Tipsportu

Asijský handicap u Sazkabetu:


Asijský handicap u Sazkabetu

Výhody

  • větší šance vyhrát
  • lepší kurzy
  • větší možnosti vkladů zpět
  • možnost vyhrát, i když váš tým prohraje
  • limity sázek jsou větší, možnost více vsadit

Nevýhody

  • složitější na pochopení
  • AH nemá moc sázkovek v nabídce

Jedná se vlastně o specifické kurzové sázení, kdy se v konkrétním zápase vypisují dva kurzy se započtením virtuálního handicapu (výhoda nebo nevýhoda). U asijských handicapů se v vůbec nepočítá s remízou, vždy jsou jen a pouze dva kurzy proti sobě, jedna virtuální výhoda a proti tomu jedna virtuální nevýhoda. To znamená, že ke konečnému výsledku zápasu musíte připočítat (a nebo odečíst) virtuální hodnotu, a podle toho se vám vyhodnotí podaná sázka. Rozdíl oproti klasickému (evropského) handicapu je ten, že při asijském handicapu můžete buď vyhrát celou výhru (i s vkladem) nebo vyhrát jen polovinu výhry (i s vkladem) nebo se vám vrací vklad nebo prohraje polovinu vkladu nebo prohrajete celý vklad. U evropského handicapu buď vyhrajete celou výhru nebo prohrajete celý vklad.

Asijský handicap -0,5

U asijského handicapu -0,5 vyhrajete jestli vámi vsazený tým vyhraje jakýmkoliv rozdílem, prohrajete pokud druhý tým vyhraje nebo remizuje.

Asijský handicap -1,25

U asijského handicapu -1,25 vyhrajete když vámi vsazený tým vyhraje minimálně o 2 góly. Když vámi vsazený tým vyhraje o 1 gól, vrátí se vám polovina vkladu, pokud druhý tým remizuje nebo vyhraje, prohrajete i vy.

Asijský handicap 0,0

U asijského handicapu 0,0 vyhrajete pokud vámi vsazený tým vyhraje jakýmkoliv rozdílem, při remíze se vrací vklad, prohrajete pokud druhý tým vyhraje.

Asijský handicap tabulka

Nejlépe si vysvětlíme asijský handicap na přehledné tabulce. Pro názornost si představme zápas Liverpool – Chelsea.

Handicapy na Liverpool:

LIVERPOOL HANDICAP
vyhrávate pokud Liverpool zvítězí vklad se vrací vklad jestli zápas skončí remízou prohráváte pokud Chelsea zvítězí 0
vyhrávate pokud Liverpool zvítězí polovina vkladu se vrací vklad když zápas skončí remízou prohráváte pokud Chelsea zvítězí – 0,25
vyhrávate pokud Liverpool zvítězí prohráváte ak zápas skončil remízou prohráváte pokud Chelsea zvítězí – 0,5
vyhrávate pokud Liverpool zvítězí alespoň o 2 góly vyhráváte polovinu čisté výhry jestli zápas skončí jednogólovou výhrou Liverpoolu prohráváte pokud zápas skončí remízou nebo výhrou Chelsea – 0,75
vyhrávate pokud Liverpool zvítězí alespoň o 2 góly vrací se vám vklad pokud zápas skončí jednogólovou výhrou Liverpoolu prohráváte pokud zápas skončí remízou nebo CHelsea vyhraje – 1

Handicapy na Chelsea:

CHELSEA HANDICAP
vyhráváte pokud Chelsea zvítězí vrací se vám vklad pokud zápas skončí remízou prohráváte pokud Liverpool zvítězí 0
vyhráváte pokud Chelsea zvítězí vyhráváte polovinu čisté výhry pokud zápas skončí remízou prohráváte pokud Liverpool zvítězí + 0,25
vyhráváte pokud zápas skončí remízou nebo Chelsea zvítězí prohráváte pokud Liverpool zvítězí + 0,5
vyhráváte pokud zápas skončí remízou nebo Chelsea zvítězí vrací se vám polovina vkladu pokud Liverpool zvítězí o 1 gól prohráváte pokud Liverpool zvítězí alespoň o 2 góly + 0,75
vyhráváte pokud zápas skončí remízou nebo Chelasea zvítězí vrací se vám vklad pokud Liverpool zvítězí o 1 gól prohráváte pokud Liverpool zvítězí alespoň o 2 góly + 1

Asijský handicap góly

Asijský handicap góly se sází a vyplatí u větších či menších počtů góĺů (overů či underů). Například pokud si myslíte, že outsider bude hodně bránit a jste si jisti, že gól nepadne, vsadíte under 1.0. Popřípadě obráceně, očekáváte v zápase větší počet gólů, můžete zkusit vsadit over 2.0. Pokud padnou 2 góly, vrací se vám vklad, pokud více, vyhráváte.

Příklady sázek asijských handicapů na “under góly”

ASIAN TOTAL POČET GÓLŮ
jestli je bezgólový výsledek, tak vyhráváte pokud v zápase pedne gól tak prohráváte méně než 0,5
pokud je bezgólový výsledek, tak vyhráváte ak v zápase padne 1 gól, tak prohráváte polovinu vašeho vkladu pokud v zápase padnou alespoň 2 góly, prohráváte méně než 0,75
jestli je bezgólový výsledek, tak vyhráváte když v zápase padne 1 gól, tak se vám vrací váš vklad pokud v zápase padnou aspoň 2 góly, prohráváte méně než 1
pokud je bezgólový výsledek, tak vyhráváte pokud v zápase padne 1 gól, tak vyhráváte polovinu čisté výhry jestli v zápase padnou alespoň 2 góly, prohráváte méně než 1,25
pokud je bezgólový výsledek nebo v zápase padne 1 gól, tak vyhráváte když v zápase padnou alespoň 2 góly, tak prohráváte méně než 1,5

Příklady sázek asijských handicapů na “over góly”

ASIAN TOTAL POČET GÓLŮ
jestli je bezgólový výsledek, tak prohráváte pokud v zápase padne nejaký gól, tak vyhráte viac ako 0,5
ak je bezgólový výsledek, tak prohráváte pokud v zápase padne 1 gól, tak vyhráváte polovinu čisté výhry jestli v zápase padnou alespoň 2 góly, vyhráváte více než 0,75
ak je bezgólový výsledek, tak prohráváte jestli v zápase padne 1 gól, tak se vám vrací váš vklad pokud v zápase padnou alespoň 2 góly, vyhráváte více než 1
když je bezgólový výsledek, tak prohráváte jestli v zápase padne 1 gól, tak se vám vrací polovina vašeho vkladu pokud v zápase padnou alespoň 2 góly, vyhráváte více než 1,25
jestli je bezgólový výsledek nebo pokud v zápase padne 1 gól, tak prohráváte ak v zápase padnou alespoň 2 góly, vyhráváte více než 1,5