Real Madrid vs Chelsea


Semifinálový zápas Real Madrid–Chelsea budí velká očekávání. První půlka sezony ani u jednoho z týmů nenaznačovala, že by se v Lize mistrů měli dostat tak daleko. Oba se však postupně zvedaly, Real bude ještě v těsném boji soupeřit o titul, Chelsea se zas dostala do finále FA Cupu. Jak tedy zápas týmů se znovunalezenou formou dopadne a co od něj očekávat?

tip na sázení Real Madrid vs Chelsea

  • Zápas: Real Madrid vs Chelsea
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 27.4.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Real Madrid2.352.36

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Největší, ale i nestálý Real Madrid

O parník nejúspěšnější klub v nejprestižnějších evropských soutěžích. Jeho hattrick vítězství v Lize mistrů je počin, k němuž se nejspíš ještě dlouho nikdo ani nepřiblíží. Jenomže ta doba je už pryč. Kostra týmu sice zůstala pohromadě, jenomže o pár let zestárla a trochu zpomalila. Přesto se pořád v týmu drží, mladí se jí nemohou dostat na kobylku.

Hlavním problémem však samozřejmě byl odchod Cristiana Ronalda, jednoho z nejlepších hráčů všech dob. Od té doby už z Realu nejde takový strach a v Lize mistrů měl spíše problémy. Až letos našel opět starou sebejistotu, se kterou vyřadil Liverpool a Atalantu.

Největší, ale i nestálý Real Madrid

Chelsea přebitá hvězdami

Před sezonou byla Chelsea nejaktivnějším hráčem na přestupovém trhu. Jenomže drahé a hvězdné posily stále nezapadly podle představ. Žádný z přestupů není vyložený propadák, na druhou stranu není mezi nimi ani jedna trefa. Werner, Havertz nebo Zijech se snaží, občas předvedou skvělý výkon, ale nikdo z nich není konzistentní. A tak musí zářit například odchovanec Chelsea Mason Mount nebo vypomáhat veterán Giroud.

Trenér Tuchel, který přišel v polovině sezony, však dokázal nastavit hráče opět na hvězdnou mentalitu. A začíná využívat toho, že má v kádru tolik kvalitních hráčů. Chelsea má v současné chvíli jednu z nejsilnějších laviček v Evropě, má hned několik kvalitativně podobných variant hry s rozdílnými hráči. Atletico Madrid skvěle eliminovala jeho vlastní zbraní – neústupnou obranou, hravě si pohlídala i vyřazení Porta.

Chelsea přebitá hvězdami

Záchrana sezony

Oba týmy hrají opravdu o hodně. U Realu se s trofejemi počítá každý rok, a pokud by nedopadla domácí soutěž, byla by Liga mistrů pro Zidaneho tým více než dobrá kompenzace. Chelsea je v ještě horší situaci. V Premier League se momentálně nachází mimo pozici zaručující účast v Lize mistrů příští rok a boj bude ještě velmi náročný. O to víc ji tlačí touha poprat se o vítězství tady.

Vedení navíc určitě po nákupu takto drahých posil čekalo víc. Real zas má velké finanční problémy, kterým každá finanční záplata pomůže. Zvlášť by se mu hodilo zvýšení současné prestiže před lákáním Mbappého nebo Haalanda do svého klubu.

Jak tedy semifinále Real Madrid vs Chelsea dopadne

Pokud proti Chelsea nestojí takový fotbalový gigant jako West Bromwich Albion, nedostává pod taktovkou Thomase Tuchela skoro žádné góly. Naproti tomu Real ukazuje, že když se ke stabilně hrajícímu Benzemovi přidají i ostatní, ať už Vinicius nebo Lucas Vasquez, dokáže se snadno dostat do jakékoliv obrany.

Klíčovou je také otázka, jestli zápas stihne aspoň jeden ze základní stoperské dvojice Ramos, Varane. Hlavně první jmenovaný je jako kapitán extrémně potřebný, i bez něj však Madrid zvládá tak těžké zápasy jako El Clasico nebo dvojutkání s Liverpoolem.

Tip na vítěze

V prvním zápase čekáme spíše opatrný fotbal. Real se bude snažit nedostat gól, který by pro něj byl do odvety velká zátěž. Přesto si myslíme, že se projeví obrovská zkušenost jeho kádru a zápas dokáže zvládnout. Dost možná to bude jenom o gól, ale my Bílému baletu věříme.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Real Madrid2.352.36

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓