Top 10 momentů ve sportovním sázení pro rok 2022


Rok 2022 byl pro sportovní sázení velmi turbulentní. Konalo se mnoho sportovních událostí a sázkové kanceláře zaznamenaly mnoho nových klientů. Navíc se v nabídce sázkovek objevil nový silný hráč. Sázelo se ve velkém na fotbal a na hokej, ale vysoko se vyšvihly i jiné sportovní disciplíny dříve považované za okrajové. Také padaly úžasné výhry. Rok 2022 zrekapituluje náš přehled TOP 10 sázkařských momentů.

Top momenty v sázení a hazardu 2022

Příchod nové sázkové kanceláře – Betano

Hegemonii několika etablovaných sázkových kanceláří přišel narušit nový hráč. Jmenuje se Betano a s úspěchem působí v několika evropských i mimoevropských zemích. Do Česka zamířila v roce 2022. Betano získala licenci, takže čeští hráči zde mohou bez obav uzavírat registrace a využívat nabídky bonusů. Dá se vyzkoušet jak sportovní sázení, tak také online casino, které se jmenuje Vegas. Sázková kancelář je kompletně česky a stojí za ní silný lokální tým ve vedení se zkušeným manažerem Roman Maco, který působil mnoho let v konkureční Fortuně.

Příchod nové sázkové kanceláře - Betano

Kamenným pobočkám zvoní umíráček

Online sázení bylo již v předchozích letech dominujícím odvětvím podnikání sázkových kanceláří. Přesto ještě pořád Fortuna, Tipsport a další investují do provozu kamenných poboček. Pro mnoho hráčů, zejména starších ročníků, je sázení na pobočce jedinou myslitelnou variantou. Poslední léta ale přináší pro kamenné pobočky jednu ránu za druhou. Nejdříve se jejich provoz na rok zastavil kvůli pandemii Covid-19. Rok 2022 přinesl nový fenomén – prudký růst cen energií. Fortuna byla nucena značně zúžit svoji síť finančních poboček. O něco později zareagoval i Tipsport. Většina sázkařů se už dávno přestěhovala do virtuálního prostoru, jejich kolegové budou zřejmě již brzy mít na výběr dvě varianty – buďto jít také na internet, nebo se sázením přestat.

Kamenným pobočkám zvoní umíráček

Vyřazení ruských soutěží z nabídky některých sázkových kanceláří

I sázkové kanceláře jsou schopné udělat velké gesto. Tipsport a Chance rezolutně vyřadily z nabídky ruské soutěže, poté, co Vladimir Putin zavelel k invazi na Ukrajině. Zvláště KHL přitom byla elitní hokejovou soutěží, která sázkovkám generuje velké zisky. Zmíněné společnosti v tom ale nejsou samy – také nováček na českém trhu Betano KHL či ruskou Premier Ligu v nabídce nemá. Tipérům, kteří se o tyto soutěže zajímají, nezbývá než sázet u Fortuny nebo u Synottipu.

MMA v Česku a na Slovensku jen vzkvétá

Sportovním odvětvím, které zažívá velký boom, jsou bojová umění. Už loni velké náběry u sázkových kanceláří zaznamenaly turnaje Oktagon. Oktagony se konaly i letos, ale na českém a slovenském trhu už nejsou jedinou alternativou. V rychlém sledu se objevily nové projekty – RFA (Real Fight Arena), FNC (Fight Night Challenge) a Clash of the stars. Některé eventy se zaměřují čistě na MMA, jiné dávají přednost boxu, některé kombinují obojí. Jisté ale je, že tipéry tyto akce velmi zajímají. Je to vidět na počtu počtu uskutečněných sázek.

MMA v Česku a na Slovensku jen vzkvétá

F1 znovu táhne

MMA je relativně mladým sportovním odvětvím. Jestli je nějaký sport, který prožil v posledním roce reinkarnaci, tak je to Formule 1. V minulých dekádách oblíbená show rychlých aut ztratila v poslední době na popularitě. Jména jako Vettel, Hamilton nebo Alonso jakoby přestala být pro diváky atraktivní. Teď je to jinak. Velkou zásluhu na tom má seriál z produkce Netflixu Touha po vítězství (v originále Drive To Survive). Rázem je sledovanost F1 na maximu a stejně tak rostou i sázky na rychlá auta svištící po okruhu.

F1 znovu táhne

Sázkové kanceláře se předhání v promo akcích

Velkým motivem roku 2022 byly promo akce sázkových kanceláří. Nešlo před nimi uniknout – byli jste o nich informováni na internetu, v televizi i v tisku. Sázkové kanceláře tuší, že mají potenciál oslovit mnohem větší množství nových klientů. Doba se totiž mění a fanoušci už se nespokojí s pasivním sledováním zápasů v televizi. Chtějí být více vtaženi do děje, což jim sázkové kanceláře umožní. Aby každá společnost přesvědčila, že to ona je pro potenciálního tipéra ta pravá, chce to vyrukovat s bonusy pro nové klienty. Tipsport, Fortuna, Synottip či Betano v roce 2022 představily atraktivní nabídky.

Sázkové kanceláře se předhání v promo akcích

V nabídce se objevují e-sporty

V následujících letech zřejmě budou oblíbenější a oblíbenější. Teď si teprve hledají místo na slunci. E-sporty hodně dlouho nebrali sportovní fanoušci vážně. A stejně tak ani sázkové kanceláře. V roce 2022 ale přibyly do nabídky všech sázkovek. A objem vsazených peněz ze strany klientů utěšeně roste. Turnaje se konají poměrně často a jejich konání není závislé na rozmarech počasí. Z šampionátů jsou dostupné zajímavé online streamy. Dobré důvody proč sledovanost a objemy sázek značně rostou.

V nabídce se objevují e-sporty

Fotbalové mistrovství trhalo rekordy

Skoro 4 miliardy korun vložili čeští sázkaři do hry během konání fotbalového šampionátu v Kataru. Neuvěřitelné číslo – jakoby každý občan ČR prosázel bezmála 400 Kč. Byl tak zlomen rekord, který držel předchozí fotbalový šampionát, EURO 2021. Zde se prosázely tři miliardy korun. A to přitom v Kataru nehrál český národní tým. Nejvíce se na fotbal sázelo u Tipsportu (1,9 miliardy Kč) a pak u Fortuny (1,4 miliardy Kč).

Fotbalové mistrovství trhalo rekordy

Úspěšná i olympiáda a MS v hokeji

Ani další velké sportovní akce roku 2022 nezůstaly bez povšimnutí. Na zimní olympijské hry v Pekingu se prosázela více než miliarda, to je rekord. Hokejové mistrovství světa je z globálního hlediska málo významná akce, kterou sledují s bídou dvě desítky zemí. V Česku je ale MS v hokeji populární a na sázkách se to odráží. Češi prosázeli přes 2 miliardy korun. Celkem tedy pouhé tři sportovní události roku 2022 znamenaly pro sázkovky obrat 7 miliard korun.

Úspěšná i olympiáda a MS v hokeji

Vyhrávaly se zajímavé finanční sumy

O skvělých výhrách tipérů by se dalo mluvit hodiny. Zmiňme alespoň dva skvělé tipy. Jednomu šťastlivci u Fortuny stačil na výhru 2,72 milionu korun jen jediný fotbalový zápas. Přesně řečeno, jen 45 minut. Měl totiž odvahu vsadit v polovině zápasu Španělsko – Japonsko, že Asiaté otočí nepříznivý vývoj zápasu a proti favoritovi zvítězí. Riskoval 80 000 Kč, ale uspěl. Tato výhra v kurzu 34:1 stála za to. Ještě sebevědoměji se projevoval sázkař, který vložil 777 777 Kč na celkové vítězství Argentiny na fotbalovém MS. Jak to ale dopadlo, všichni víme. Sázkař proto vyhrál 4,67 milionů korun.