Kdo vyhraje F1


Kdo vyhraje F1 a kdo je favoritem sázkových kanceláří? Ačkoliv ve Formuli 1 2023 není české zastoupení, i tak je Grand Prix velkým tématem pro každého fanouška rychlé jízdy. Vzhledem k několika novinkám i výsledkům předsezónních testů bude letošní sledování Formule 1 o to zajímavější. Proto jsme pro vás připravili kompletní F1 program, spolu s informacemi o živých přenosech. Na start se proti sobě postaví nejlepší jezdci jako je 7násobný mistr světa Lewis Hamilton, vítěz předchozích dvou sezón Max Verstappen nebo nadějný Charles Leclerc. Kdo z nich se stane mistrem světa, jaké jsou jejich šance a co by mohlo negativně i pozitivně ovlivnit výsledky?

Kdo vyhraje F1

Kdo vyhraje F1 Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Max Verstappen 1.65 1.68
Lewis Hamilton 5.00 7.00
Charles Leclerc 5.50 5.50
George Russell 12.00 14.00
Carlos Sainz 20.00 20.00

Hlavní favorit je Max Verstappen

Max Verstappen je vítězem dvou předchozích sezón a aktuálním mistrem světa prestižních závodů F1. Uplynulé dva roky ukázaly, jak se tento 25letý nizozemský závodník dokáže koncentrovat a v kritických chvílích si udržet chladnou hlavu. Všichni si pamatujeme historický moment F1 2021 kdy Verstappen zariskoval a před posledním kolem si nechal vyměnit pneumatiky. Risk se mu ovšem vyplatil a právě tento závod rozhodl o tom, že mistrem světa pro rok 2021 bude Max Verstappen. V loňském roce okruhu dominoval a o jeho triumfu bylo rozhodnuto už 4 závody před koncem sezóny.

Max Verstappen

O tom, jak bude vypadat sezóna F1 2023, napověděly více předsezónní testy. Nejrychlejší čas v nich zajel stájový kolega Verstappena Sergio Pérez. Úspěšný Nizozemec ale dominoval trati v prvním dni testů. Není se čemu divit, že F1 kurzy staví Maxe Verstappena na pozici horkého kandidáta na mistra světa F1 2023.

Max Verstappen
1.65

Lewis Hamilton – návrat šampiona?

Po sezóně 2021, kdy sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton jen těsně přišel o další triumf, to vypadalo, že snad i skončí. Nakonec ale jeho vášeň k rychlé jízdě zvítězila a Lewis Hamilton i v letošním roce nastupuje jako jeden z hlavních favoritů formule 1 s vylepšeným monopostem a o svůj osmý titul bude bojovat v modelu Mercedes W14. Hlavní změna se týká především odlehčení vozu, který byl v předchozí sezóně považován za příliš těžký. První titul získal Hamilton v roce 2008, v letech 2017 až 2020 ovládl F1 čtyřikrát v řadě.

Lewis Hamilton

Předsezónní testy F1 však mnoho nadějí jezdcům Mercedesu nedávají. Stájový kolega Hamiltona Russell se vyjádřil přísně v tom smyslu, že triumf v prvním závodě v Bahrajnu nečeká. Lewis Hamilton si pochvaloval vylepšení vozu oproti loňské sezóně. V třetím testovacím dni zajel druhý nejrychlejší čas. Přestože se od věhlasného týmu čekalo víc, Hamilton se svými zkušenostmi stále patří do okruhu největších favoritů.

Lewis Hamilton
5.00

Získá Charles Leclerc konečně titul vítěze?

Charles Leclerc zažil skvělou sezónu 2022. Velká cena Bahrajnu posunula Charlese Leclerce mezi nejlepší závodníky a tým Ferrari slavil své první vítězství ve Velké ceně Bahrajnu. Ovládl i VC Austrálie a Rakouska, několikrát vyjížděl z pole position. Patřil k favoritům uplynulé sezóny a celkově ji zakončil na druhém místě se ziskem 308 bodů.

Charles Leclerc

Leclerc má ale za sebou i nelehké sezóny Formule 1. V roce 2019 tým Ferrari měl co dočinění s porušením předpisů FIA. Ovšem od té doby se leccos změnilo a Ferrari přišlo s novým vylepšeným vozem F1-75, na který Leclerc nedal dopustit. Pro letošek jej vystřídá model SF-23, změny jsou však spíše kosmetické. Leclerc je vnímán jako rychlý jezdec, který ovšem dost riskuje a dělá často zbytečné chyby. Pokud tento jezdec dokáže eliminovat chyby a zároveň využít sílu vylepšeného modelu Ferrari, pak je jedním z nejžhavějších favoritů letošního ročníku.

Charles Leclerc
5.50
Tip na celkového vítěze podle redakce

Tipovat vítěze F1 před začátkem sezóny je vždy ošemetné. Vzhledem k předchozím sezónám i testům před začátkem té letošní ale všem odhadům vévodí jedno jméno. A to Max Verstappen. Stejně tak se jeho stáji Red Bull věří v boji o Pohár konstruktérů. Svůj podíl má na tom i druhý jezdec Sergio Pérez, který předvedl v testech vůbec nejrychlejší čas. V minulých letech jsme se měli šanci přesvědčit, že právě tyto testy mohou předpovědět následující začátek sezóny. Šance jsou vkládány i do jezdců Ferrari, kteří budou jezdit pod novým šéfem. V testech zajížděli slibné časy a mohli by boj o titul přinejmenším zdramatizovat. Pozice černého koně je přisuzována týmu Aston Martin se zkušeným Fernandem Alonsem. A opomíjet samozřejmě nemůžeme ani skvěle sestavený tým Mercedesu s Lewisem Hamiltonem a Georgem Russellem. Pokud je ovšem nezradí vůz.

Vyhraje Verstappen
1.65

Často kladené otázky

Kdy startují Formule 1 2023?

Formule 1 2023 startují 5. března 2023 Velkou cenou Bahrajnu, závěrečný závod se uskuteční 26. listopadu v Abu Dhabi.

Kdo je mistrem světa a bude obhajovat titul v F1 2023?

Aktuální mistrem světa F1 je nizozemský 25letý závodník Max Verstappen.

Kdo je favoritem F1 a horkým kandidátem na mistra světa u sázkové kanceláře Tipsport?

Aktuálním favoritem po Velké ceně Arábie se stává Max Verstappen s kurzem 1.65.

Který pilot formule 1 získal nejvíce titulů F1?

Sedminásobným vítězem a držitelem titulu mistra světa je Lewis Hamilton a Michael Schumacher.

Který tým získal nejvíce pohárů konstruktérů za celou historii formule 1?

16 Pohárů konstruktérů získal tým Ferrari a zatím není nikdo, kdo by ho překonal.

Jaký je program a na kolika okruzích se bude F1 2023 jezdit?

V rámci F1 2023 uvidíme hned 23 závodů. Původně jich bylo plánováno dokonce 24, nakonec však byla vzhledem ke stávajícím problémům s covid-19 zrušena Velká cena Číny. Po roční pauze se vrací Velká cena Kataru a hned 3 závody proběhnou v USA.

Koho tipujeme na vítěze formule 1?

Náš tip je nizozemský pilot F1 ze stáje Red Bull a zároveň současný mistr světa Max Verstappen.