Sportka výsledky


Jak si zkontrolovat sazka výsledky sportka a kde je to nejrychlejší? V článku najdete informace jak a kde si zkontrolovat sportka výsledky aktuální i historické. Jak si vsadit do loterie sportka přes internet s bonusem. A prozradíme vám, jak vybrat čísla do sportky, tak trochu jinak, než jste zvyklí. Podíváme se také na výsledky a výhry ostatních loterií. Také zjistíte, jak si spočítat pravděpodobnost výhry.

Rychlá kontrola tiketu

Přejít ke kontrole tiketu

Přesměrujeme vás na portál sazky kde si můžete pohodlně zkontrolovat váš tiket. Nový tiket si můžete podat online s registračním bonusem níže. Nově při vsazení plného tiketu si zahrajete i o prémiové ceny v podobě auta, bytu, či třeba poukazu na vybavení zahrady. Pokud hledáte kde zkontrolovat výsledky ostatních loterii tak pokračujte níže v článku. Najdete je v tabulce.

Podat nový tiket online s bonusem 220 Kč
Sportka výsledky

Vyberte si sekci Sportka výsledků

 • Sportka kontrola tiketu
 • Slosování o věcné ceny neboli Prémie Sportky
 • Kdy a v kolik se losuje Sportka
 • Co je to první a druhý tah Sportky
 • Kolik stojí Sportka
 • Zdanění výher Sportky
 • Sportka dnes
 • Sportka Jackpot
 • Jaká je šance na výhru Jackpotu
 • Jaká je šance na výhru Superjackpotu
 • Šance na výhru u ostatních loterií – EuroJackpot, Šance, Euromiliony
 • Sportka losování
 • Jak si vybrat čísla do Sportky
 • Statistiky tažených čísel sportky
 • Na co si dát pozor při sázení Sportky
 • Historie Sportky
 • Často kladené otázky
 • Sportka kontrola tiketu

  Jak probíhá sportka kontrola tiketu? Na výběr je hned několik možností, jak zjistit sportka výsledky aktuální manuálně. Sázíte více tiketů najednou a chcete mít okamžitě přehled, zda jste vyhráli bez vyplňování čísel ručně? Staňte se členem Sazka klubu a nic už nikdy vyplňovat nebudete muset. Ať už sázíte online nebo na kamenné pobočce. Výhod přináší Sazka klub mnohem více a jednou z nich je i rychlá sportka kontrola tiketu.

  Přejít ke kontrole tiketu

  Sportka kontrola tiketu

  Na e-mail nebo formou SMS (podle vašeho nastavení) vám bude po slosování doručena informace o výhře či nevýherním tiketu a vy nemusíte nic kontrolovat. Sportka výsledky dnes online budete vědět okamžitě. Pokud ovšem zatím nejste přihlášeni do klubu sazka v tabulce najdete možnosti, kde si můžete zkontrolovat sazka sportka výsledky losování manuálně i všech loterií, které aktuálně sazka nabízí.

  Registrace s bonusem 220 Kč

  Loterie Kontrola tiketu zde
  Sportka Sportka aktuální výsledky a výhry
  Eurojackpot Eurojackpot výsledky
  Šťastných 10 Šťastných 10 kontrola výsledků
  Šťastné datum Šťastné datum kontrola výsledků
  Euromiliony Euromiliony kontrola výsledků
  Kasička Kasička kontrolova výsledků
  Extra Renta Sportka Renta výsledky
  Sazka mobil šance Sazka mobil šance kontrola výsledků
  Toto Sazka Toto Sazka kontrola výsledků

  Na výběr máte 3 možnosti, jak sportka výsledky dnes večer nebo v neděli i další loterie zkontrolovat. Nejrychlejší je sportka výsledky online kontrola.

  1. Manuální kontrola tiketu
  2. Youtube slosování loterie
  3. Stáhnutí výherní listiny

  Výhodou je, že zde můžete zkontrolovat i staré losy a zjistit sportka cz výsledky. Potřebujete zkontrolovat sportka výsledky 5.12 22? Stačí si nastavit datum slosování ve filtru nebo navštívit sportka výsledky archiv a ať už jste si vsadili minulý rok, nebo letošní, sazka sportka výsledky kontrola tiketu máte vždy k dispozici. Výsledky pak najdete po slosování na webu Sazka Sportka výsledky.

  Slosování o věcné ceny neboli Prémie Sportky

  Do slosování o věcné ceny neboli Prémie Sportky je zařazen každý, kdo si vsadí plný tiket v konkrétní den, kdy je slosování o věcné ceny vyhlášeno. Vyhrát můžete krásné ceny v hodnotě statisíce korun. Pondělní, středeční i nedělení sportka výsledky vás mohou vybavit na jaro. Ve hře je automobil, vybavení pro kutili a zahrádkáře a další zajímavé ceny. V letošním roce se bude hrát o prémie sportky, které vidíte v tabulce. Datum slosování sportky sázková kancelář vždy ohlásí s předstihem, konkrétně 7 dní před slosováním na stránkách sazky.

  Slosování o věcné ceny neboli Prémie Sportky 2023

  Počet výher Sportka výsledky výhry Premie Hodnota výhry
  1 – 50 Elektrokolo 50.000 Kč
  1 Škoda Karoq 700 000 Kč
  1 Škoda Karoq 500 000 Kč
  1 Škoda Karoq 900 000 Kč
  1 – 50 Smart TV 30 000 Kč
  10 finanční částka 100 000 Kč 100 000 Kč
  1 finanční částka 1.000 000 Kč 100 000 Kč
  1 Ford Mustang 1 400 000 Kč
  1 Ford Puma 550 000 Kč
  1 Mini Cooper 800 000 Kč

  Podmínky pro zařazení se do slosování o Premie Sportky:

  • Vsaďte si plný tiket sportky za 220 Kč – 10 sloupců
  • Potvrďte doplňkovou hru Šance
  Slosování o věcné ceny neboli Prémie Sportky

  Vsaďte si a jste ve hře. Nutné je také zmínit, že Prémie Sportky není nikterak vázána na výherní čísla. Pokud si vsadíte sportku na kamenné pobočce, pak si nezapomeňte los pečlivě uschovat. Číslo losu vám totiž může přinést krásnou výhru. U online vsazených tiketů se kontrolují čísla sázek.

  Kdy a v kolik se losuje Sportka

  Kdy a v kolik se losuje Sportka? Slosování probíhá 3x týdně – středa, pátek a neděle. Podávat sázky můžete po celý týden bez omezení. Sázky se uzavírají v ten den, kdy se koná slosování do 19 hod. Slosování sportky pak probíhá o hodinu později, tedy ve 20:00 hod. Ať už budete podávat tiket na pobočce, nebo online vždy nejpozději do 19:00. Pokud zmeškáte tento čas i třeba jen o 1 minutu po 19 hod. vám bude uzavřena možnost sázky na daný den a vy tak tiket budete moci podat až na další slosování sportky.

  Kdy a v kolik se losuje Sportka

  V případě, že budete chtít vsadit na více slosování do předu, máte možnost. Stačí na online sázence zaškrtnout „Předplatné na více slosování“ a vybrat si dny, v které chcete sportku podat. Sazka sportka výsledky vám pak na základě vaší zadané notifikace na stránkách Sazky, budou chodit do e-mailu nebo formou SMS.

  Co je to první a druhý tah Sportky

  Co je to první a druhý tah Sportky? Můžeme říct, že se jedná o zdvojenou šanci na výhru. Každé slosování sportky je rozděleno do dvou tahů. V obou tazích je vylosováno 6 čísel + 1 číslo dodatkové. Čím více čísel uhodnete, tím vyšší obnos vyhrajete. Ovšem minimálně musíte uhodnout alespoň 3 čísla z prvního nebo druhého tahu. V případě, že neuhodnete tři čísla nevyhráváte nic. Pokud ovšem uhodnete 3 a více čísel, výhra je vaše.

  Co je to první a druhý tah Sportky

  Kolik stojí Sportka

  Kolik stojí Sportka záleží především na tom, kolik sloupců vsadíte. Doporučujeme vsadit plný tiket – 10 sloupců s čísly od 1–49. V každém sloupci vyplníte 6 čísel a označíte je křížky. Cena plného tiketu pak přijde na 220 Kč. Vyplnění plného tiketu vás také může dostat do hry o prémiovou cenu sportky, tak jak jsme již zmiňovali v článku výše. V tabulce vidíte cenu za tiket u všech loterií Sazky včetně Sportky.

  Loterie Cena sázenky za 1 vyplněný sloupec/základní tiket
  Sportka 20 Kč
  Sportka + Šance 40 Kč
  Eurojackpot 60 Kč
  Eurojackpot + Extra 6 100 Kč
  Šťastných 10 20 Kč
  Šťastných 10 + Šance milion 30 Kč
  Euromiliony 30 Kč
  Euromiliony + Eurošance 60 Kč
  Extrarenta 25 Kč
  Šťastné datum (orloj i horoskop) 50 Kč
  Kasička 20 Kč

  Zdanění výher Sportky

  Máte strach ze zdanění výher Sportky? Nemusíte, daň z výhry 2023 platí vždy loterijní společnost ve výši 15 % a odvádí se pouze v případě, že vyhrajete vyšší částku než 1.000.000 Kč. Vy ovšem nic neodvádíte, odvede ji za vás sázková společnost. Ukážeme si konkrétní příklad. Představte si, že jste vyhráli 10.000.000 Kč.

  • 15 % z 10.000.000 = 1.500.000
  • Loterijní společnost v tomto případě Sazka odečte 15 % z vaší výhry
  • Vaše čistá výhra (tu obdržíte na váš účet) činní – 8.500.000 Kč

  Pokud by vaše výhra byla např. čistý 1.000.000 Kč pak 15 % daň neodvádíte a získáváte celou částku. Ovšem jakmile i jen o 1 Kč překročíte 1 milion, pak se od vaší výhry vždy odečte 15 %.

  Sportka dnes

  A co sportka dnes nabízí? Kromě zajímavého jackpotu, o kterém si povíme za chvilku i další vychytávky z kterých můžete čerpat nejen informace pro sázení, ale také zjistit zajímavé informace a statistiky pro zajímavost. Víte třeba v kterém kraji se vyhrává nejvíce? Najdete to ve statistikách sportky.

  Pro zajímavost

  • Nejvyšší počet výher – 148 Středočeský kraj. Top výhra byla 250,9 mil. Kč a výhry celkem činní 1 mld. Kč.
  • Nejnižší počet výher – 35 Pardubický a Karlovarský kraj. Top výhra v Pardubickém kraji byla 51,7 mil. Kč a celková výhra 195 mil. Kč. Top výhra v Karlovarském kraji byla 55,8 mil. Kč a celková výhra 220,6 mil. Kč.
  • Online výhry – 82 z celé ČR – Top výhra 250,2 mil. Kč a celková výhra 577 mil. Kč
  • Do statistik se započítávají pouze výhry nad 1 mil. Kč.

  Sportka dnes nabízí svým loterijním fandům maximální komfort. Nemusíte nikam chodit a podat sázku pohodlně online z vašeho obýváku. Podle zmíněných statistik vidíte, že online sázení je bezpečné, pravidla a výše jackpotu naprosto totožné, jako při vsazení tiketu na pobočce.

  Sportka dnes

  Sportka Jackpot

  Sportka Jackpot vs. Superjackpot, v čem je rozdíl a jaké jsou průměrné výhry? Rozdíly jsou ve výši výhry a počtu sloupců, které musíte vyplnit. Samozřejmě tím se zvyšuje i cena sázenky.

  Sportka výsledky banner

  Jackpot

  • Výše jackpotu je zajímavá především při výhře v 1.pořadí, kde se může pohybovat max. v desítkách milionů korun.
  • Výhra v 2. pořadí se vyšplhá max. na 1.000.000 Kč.
  • K zařazení se do losování o jackpot vám stačí vyplnit pouze jeden sloupeček
  • Jackpot vyhráváte, když uhodnete 6 čísel v jednom sloupečku

  Superjackpot

  • Výše Superjackpotu v 1 i 2. pořadí může vzrůst až do stamiliónů, tedy rozdíl ve vyhrané částce je skutečně markantní.
  • K zařazení se do slosování o Superjackpot je potřeba podat plnou sázenku (10 sloupců + Šanci).
  • Superjackpot je váš, v případě, že uhodnete 6 čísel, a navíc shodné poslední číslo Šance.

  Výhra Superjackpotu v prvním i druhém pořadí může být až stamiliónová, výhra jackpotu pak maximálně v řádech desítek milionů. A jaké jsou průměrné výhry?

  Jaká je šance na výhru Jackpotu

  Než se podíváme na průměrné výhry, tak si taky řekněme, jaká je šance na výhru Jacpotu i Superjackpotu. Asi tušíte, že vám žádnou novinku neprozradíme. Šance či pravděpodobnost výhry ve sportce jsou velmi nízké a je to logické. Jsou nastaveny tak, aby loterijní společnost měla z čeho výhry vyplácet. Ať už sázíte Sportku, Šanci, Eurojackpot či Euromiliony výpočet pravděpodobnosti se řídí stejnými pravidly, jen dosazujete jiná čísla do vzorečku.

  Jaká je šance na výhru Jackpotu

  Potřebujete znát počet všech čísel, z kterých vybíráte a počet čísel, která musíte uhodnout. Konkrétně ve sportce to je 49 možných čísel a z nich 6 musíte trefit a stačí vám na to jeden sloupec abyste vyhráli jackpot. U Superjackpotu pak 6 čísel + 1 poslední číslo z vsazeného čísla Šance a 10 sloupců. Pravděpodobnost vychází z počtu možných kombinací čísel. Protože vzoreček snad už nikdo nepoužívá a nejjednodušší cestou je použít Excel.

  Postup výpočet jackpotu:

  • Otevřete si excel a vložte do něj tento vzorec: =KOMBINACE(49;6).
  • Vyjde vám číslo 13.983.816 – toto číslo, jak už asi tušíte, je počet kombinací, které vám jistojistě zaručí výhru jackpotu.
  • Z toho nyní můžeme vypočítat pravděpodobnost. Už jen samotný počet kombinací napovídá, že se bude pohybovat při zemi.
  • Nyní použijeme vzoreček 1:13 983 816 (počet kombinací potřených k výhře)
  • Výsledek bude 0,0000000715112384201852 – zaokrouhlíme na 0,00000007 x 100 = 0,000007 %.
  • Pokud by sportka měla jen jeden tah, mohli bychom tímto skončit a vidíte, že reálná šance na výhru by byla sedm miliontin procenta.
  • Ve sportce se ovšem pravděpodobnost výhry zvyšuje s počtem tahů. V případě 2 tahů = zdvojnásobení šance na výhru, a proto počet kombinací je potřeba vydělit dvěma.
  Vzorec

  • 13 983 816 : 2 = 6 991 908
  • 1: 6 991 908 = 0,00000014302247684037
  • 0,00000014 x 100 = 0,000014 %

  Pravděpodobnost výhry tedy můžeme u Sportky a Jackpotu vyčíslit jako 0,000014 % nebo 1: 6 991 908. V tabulce vidíte pravděpodobnost výhry u všech výherních pořadí sportky.

  Výherní pořadí Počet uhodnutých čísel Průměrná výše výhry Pravděpodobnost
  Jackpot 6 15 382 198 Kč 1 : 6 991 908
  2. pořadí 5 + Dodatkové číslo 815 723 Kč 1 : 1 165 318
  3. pořadí 5 24 971 Kč 1 : 28 422
  4. pořadí 4 619 Kč 1 : 516
  5. pořadí 3 113 Kč 1 : 28

  Jaká je šance na výhru Superjackpotu

  Postup je stejný akorát je potřeba vzít v potaz, že pro výhru musíte mít vyplněno 10 sloupců. Jednou desetinou tedy vynásobíte výsledek a vyjde vám pravděpodobnost výhry u Superjackpotu 1:69 919 080.

  Výherní pořadí Počet uhodnutých čísel Průměrná výše výhry Pravděpodobnost
  Superjackpot 6 + posl.číslo Šance 136 769 489 Kč 1 : 69 919 080

  Šance na výhru u ostatních loterií – EuroJackpot, Šance, Euromiliony

  Pro srovnání se pojďme ještě v rychlosti podívat na pravděpodobnost výher Euromilonů, EuroJackpotu i Šance.

  EuroJacpot výpočet

  Opět využijeme Excel a výpočet pravděpodobnosti výhry dosadíme ve vzorcích opět do Excelu a usnadníme si tak práci. Ovšem tentokrát se bude jednat o 2 vzorečky, 5 čísel z 50 a 2 čísla z 10 tedy:

  • =KOMBINACE(50;5)*KOMBINACE(10;2)
  • Výsledek je 1:95 344 200

  Ovšem čím nižší pravděpodobnost tím lákavější jsou pak průměrné výhry.

  Eurojackpot

  Výherní pořadí Počet uhodnutých čísel Průměrná výše výhry Pravděpodobnost
  1. pořadí (Jackpot) 5 + 2 943 907 580 Kč 1 : 95 344 200
  2. pořadí 5 + 1 13 929 192 Kč 1 : 5 959 013
  3. pořadí 5 2 809 249 Kč 1 : 3 403 150
  4. pořadí 4 + 2 116 532 Kč 1 : 423 752
  5. pořadí 4 + 1 6 555 Kč 1 : 26 485

  Jaká je šance vyhrát Šanci

  V loterii Šance musíte uhodnout 6 z 6 čísel, abyste vyhráli celou částku, která je pevně nastavena a stejně tak i ostatní výhry.

  Počet uhodnutých čísel Výhra Pravděpodobnost
  6 200.000 Kč (garantovaná min. výhra) 0,00001
  5 100.000 Kč 0,0001
  4 10.000 Kč 0,01
  3 1.000 Kč 0,1
  2 100 Kč 1
  1 50 Kč 10 %
  0 0 Kč 90 %
  6 200.000 Kč (garantovaná min. výhra) 0,00001

  Euromiliony pravděpodobnost výhry

  Pokud si chcete zvednout u Euromilionů pravděpodobnost výhry, doporučujeme vyzkoušet systémovou sázku. V tabulce vidíte šance na výhru u jednotlivých výherních pořadí.

  Výherní pořadí Uhodnutých čísel Pravděpodobnost výhry Průměrná výhra
  1. pořadí (Jackpot) 7 + 1 1 : 33 622 600 90 781 020 Kč
  2. pořadí 7 1 : 8 405 650 5 043 390 Kč
  3. pořadí 6 + 1 1 : 171 544 102 926 Kč
  4. pořadí 6 1 : 42 886 28 948 Kč2
  5. pořadí 5 + 1 1 : 4 236 2 859 Kč

  Abychom to shrnuli můžeme jednoduše říct, že čím více čísel musíte uhodnout, tím nižší je pravděpodobnost výhry a vyšší průměrná výhra a obráceně. Čím vyšší pravděpodobnost, tím nižší průměrná výhra i počet uhodnutých čísel.

  Sportka losování

  Sportka losování probíhá každou středu, pátek a neděli ve 20:00. Tiket můžete podat nejpozději do 19:00 v týž den. Slosování můžete sledovat živě buď v TV nebo online. A jaký je jeho průběh? Určitě každý z nás viděl slosování Sportky, které probíhá už spoustu let. Na obrazovce se objeví osudí s míčky, na nichž jsou čísla od 1 – 49. V průběhu slosování míčky létají osudím a losuje se 6 čísel + 1 dodatkové. U Šance osudí vypadá trochu jinak. Uvidíte v něm 6 oddělených částí pro 10 míčků s čísli od 0 – 9, losuje se 6 čísel, z každého osudí jedno. Ve studiu je po celou dobu notář a dohlíží na průběh losování. A kde sledovat živé vysílání?

  Kde sledovat živě vysílání losování sportky

  Sledovat živé vysílání losování sportky a najít sportka výsledky dnes můžete hned na několika kanálech. Stačí si vybrat, vsadit tiket a zažít adrenalin v několika málo minutách s následným pocitem euforie a štěstí z výhry, nebo nepříjemným pocitem z prohry a uzavřením celé situace důvěrou v lepší zítřky. Výhry padají každý den a nikdy nevíte, kdy se štěstí usměje na vás. V tabulce najdete všechny varianty, kde sledovat živě sportka aktuální výsledky a živé vysílání.

  Kde sledovat živě vysílání losování sportky

  Kde sledovat živé vysílání Jak postupovat Odkaz
  Oficiální stránky Sazka.cz Přejděte na Sazka Sportka výsledky a pod výsledky Sportka dnes klikněte na odkaz video ze slosování. Sledujte losování Sportky
  Mobilní aplikace Sledujte slosování Sportky na mobilu, tabletu i iPodu, kdekoliv a kdykoliv a stáhněte si mobilní aplikaci Sazka Stáhněte si mobilní aplikaci
  Youtube kanál Sportky Každé slosování můžete sledovat i na YouTube Sledujte losování Sportky na YouTube

  Jak si vybrat čísla do Sportky

  Chcete poradit fígle na to, jak si vybrat čísla do Sportky, aby byla výherní? Vzhledem k tomu, že jsme si již vysvětlili v předešlých odstavcích z čeho vychází pravděpodobnost výhry, asi není nutné dlouho mluvit o tom, že výherní čísla vám nikdo neporadí. Ale poradíme vám možnosti, jak se při výběru čísel pobavit a třeba podle hvězdného znamení si vybrat čísla do Sportky.

  Jak si vybrat čísla do Sportky

  Sázejte jinak a bavte se naplno, nechce se vám vymýšlet složité kombinace, přejděte na stránkách Sazka.cz na záložku „Loterie“, vyberte Sportku a v bílé liště ve vrchní části klikněte na „Sázejte jinak“. Otevře se vám nabídka různých variant, jak vybrat čísla do Sportky.

  • Každá trefa vám může přinést miliony – natáhněte prak a vystřelte si šťastná čísla – klikněte na vybranou variantu tiketu a nechte si vytvořit kombinace automaticky z vybraných čísel.
  • Vyhrajte miliony s čísly od šťastné rybky – klikněte na rybku a ona pro vás vybublá vaše šťastná čísla. Pak už stačí je kliknout na variantu tiketu a automaticky se vytvoří kombinace.
  • V každé fotce se skrývají čísla Sportky – věděli jste, že v každé vaší fotce je ukryta spousta čísel? Nahrajte fotku a zjistěte, která jsou ta vaše.
  • Nalezněte ty pravé kombinace dle znamení zvěrokruhu, či data narození – pro ezoterické jedince je zde možnost vybrání šťastných čísel podle horoskopu či data znamení.

  Statistiky tažených čísel sportky

  Vyzkoušet můžete také náhodné tipy, nebo využít statistiky. Najdete v nich historii tažených čísel a to konkrétně:

  • Nejčastěji losované číslo v prvním tahu – 47
  • Nejméně losované číslo v prvním tahu – 45
  • Nejčastěji losované číslo v druhém tahu – 12
  • Nejméně losované číslo v druhém tahu – 43

  Stáhnout si můžete také kompletní přehled historie tažených čísel a vytvořit si tak vlastní statistiku, detailnější a díky tomu třeba šťastný a výherní tiket. Možností, jak vybrat čísla do sportky je mnoho. Mohou to být vaše šťastná čísla nebo náhodně vybraná, to záleží pouze a jen na vás. Na co si dát pozor při sázení papírového tiketu?

  • Nezapomeňte zaškrtnout vámi vybraný den/datum slosování (středa, pátek, neděle)
  • Chcete-li si vsadit dopředu na všechny tři dny stejná čísla, zaškrtněte na papírovém tiketu všechny dny.
  • V případě mimořádného slosování nezapomeňte zaškrtnout k tomu určené políčko
  • Pokud si chcete předplatit více slosování, můžete tak učinit až na 12 slosování dopředu, a to jednoho dne v daném týdnu. Tedy např. 12 slosování v pondělí večer.

  Pokud se chcete vyhnout situaci, kdy po zdlouhavém vyplnění tiketu v trafice a jeho následné kontrole po vystání fronty zjistíte, že jste vyplnili o jedno číslo více a bohužel to ten stroj ani po přelepení nebere a vy musíte opět začít křížkovat od začátku, pak sázejte online a travte čas příjemnějšími věcmi, než je křížkování v trafice. Vsadit si můžete kterýkoliv den bez čekání třeba na oblíbené nedělní slosování. Sportka výsledky neděle pak budete mít okamžitě v e-mailu či SMS.

  Statistiky tažených čísel sportky

  Sázení online je pohodlné především v tom, že máte možnost rychlé volby z mnoha různých variant výběru čísel. Ovšem i pokud se rozhodnete vyplnit si tikety ručně vlastními čísli, při chybě vás to rovnou upozorní. Snadné jednoduché bezpečné.

  Historie Sportky

  Historie Sportky sahá do roku 1957 a málo komu je známá. Sportka byla vytvořena pode německé loterijní hry a cena tiketu byla v té době 3 Kčs, ovšem pravidla se dost lišila. Losoval se pouze 1 tah bez možnosti vyhrát Jackpot, auto a další věci, jeden tiket v podstatě obsahoval pouze 1 sloupeček, pokud bychom to přirovnali k dnešním sázenkám a částky, které jste mohli, vyhrát byly pevně dané. Název sportka nebyl inspirován ničím jiným než sporty a ke každému číslu byl přiřazen konkrétní sport.

  Druhý tah byl přidán až v roce 1965 a také navýšení výhry v případě uhodnutí správné kombinace na 200.000 Kč. Dodatkové číslo se přidalo až o 12 let později a změna v podobě zrušení pevně daných výher přišla až po revoluci v roce 1991. Výhry se následně měnily podle toho, kolik jste do loterie vložili peněz. A následně rok po roku se přidávaly další možnosti sázení a vyšších výher v podobě loterie Šance, Jackpoty, Superjacpoty atd. Rekordní výhra padla v roce 2013 ve výši 399 904 705 Kč. Sportka výsledky kontrola tiketu probíhala před rokem 1991 pouze na kamenných prodejnách, bez možnosti kontroly online.

  Často kladené otázky

  Jaké jsou průměrné výhry ve sportce?

  Průměrná výše výhry ve sportce se liší od uhodnutých čísel i vyplněných sloupců a jednoduše ceny tiketu.

  Výherní pořadí/uhodnutá čísla Průměrná výhra
  Jackpot/6 15 382 198 Kč
  2. pořadí/5+dodatkové číslo 815 723 Kč
  3. pořadí/5 24 971 Kč
  4. pořadí/4 619 Kč
  5. pořadí/3 113 Kč

  Do kdy si koupit tiket abych byl zařazen do slosovaní?

  Jakmile si vyberete datum slosování, stačí si už jen pohlídat čas a tiket podat nejpozději do 19 hod. téhož dne. V případě opoždění se i jen o 1 min. do slosování již zařazeni nebudete. Sportka výsledky dnes kontrola tiketu najdete na stránkách Sazky.

  Mohu si zvýšit pravděpodobnost výhry ve sportce?

  Zvýšit pravděpodobnost nelze, můžete ji ovlivnit např. vsazením více sloupců nebo systémové sázky, ale výherní čísla nikde nenajdete a návod na to, jak na ně přijít také ne.

  Potřebuji k výhře Jackpotu ve sportce mít vsazený plný tiket?

  Pokud se bavíme o Jackpotu, tak ne. Na výhru Jackpotu vám „stačí“ vsadit 1 sloupec a trefit se do 6 vylosovaných čísel. Rozdíly mezi Jackpotem a SuperJackpotem najdete v našem článku.

  Kde vsadím sportku online a jaké výhody mi to přináší?

  Sportku najdete na stránkách Sazka a k sázení online je potřeba být registrovaným a ověřeným hráčem. Lze také využít Sazka bonusový kód pro získání peněžitého bonusu zdarma na vaše herní konto. Výhody vám to samozřejmě přináší v podobě vstupního bonusu za registraci ve výši 220 Kč. Odměnu za registraci bez vkladu pak můžete využít na svůj první plný tiket sportky.

  Kde najdu sportka online výsledky a výhry?

  Sportka online výsledky najdete na stránkách Sazky.cz – Sportka – Výsledky. Podívat se můžete na záznam slosování nebo vyplnit tiket ručně. V případě přihlášení do Sazka Klubu vám výsledky budou chodit automaticky na e-mail či formou SMS.

  Jak dlouho trvá sazka sportka kontrola tiketu?

  Nejrychlejší možností kontrolu tiketu je naskenování kódů vašeho papírového tiketu nebo dojít na pobočku. Online je to mnohem jednodušší. Manuální kontrola sportky trvá dle vyplněných sloupců. Ovšem využít můžete také uložení tiketu a automatickou kontrolu sportky.

  Co je to systémová sázka?

  Systémová sázka je jednoduše sázka o více kombinacích čísel, které z vámi zvolených čísel automaticky vytvoří systém.