Platební metody v sázení


V tomto článku se zaměříme na jednotlivé platební metody v sázení. Zmíníme jak fungují vklady i výběry, dále vysvětlíme výhody a nevýhody jednotlivých platebních metod. Podrobně se podíváme na bankovní převody, platební karty a online platby prostřednictvím předplacených karet, Popíšeme také online peněženky PayPal, Neteller, Revolut nebo Skrill. Zaměříme se i na to, u kterých sázkových kanceláří můžete vkládat a vybírat na pobočce.

Platební metody v sázení

Vklady v sázkovkách

Vklady v sázkovkách jsou vcelku jednoduché a časově poměrně nenáročné. Nejrychlejším způsobem platební metody v sázení je použití platební karty, ať už kreditní nebo debetní. Na vašem hráčském účtu se tak peněžní prostředky objeví téměř okamžitě. Výhodnější jsou však internetové peněženky, u kterých není vklad na rozdíl od platebních karet zpoplatněn. Rozhodnete-li se pro bankovní převod, budou vaše peníze na hráčském účtu v rozmezí několika minut či hodin. Vklady můžete u některých sázkových kanceláří provést i na pobočce. Například Tipsport vklad můžete provést hotově nebo kartou v rámci jakékoliv Tipsport pobočky podobným způsobem pak můžete postupovat u sázkové kanceláře Chance, Fortuny či u Sazky. U té máte k dispozici nejširší síť poboček v celé ČR.

Tipsport vklad

Výběry v sázkovkách

Výběry v sázkovkách můžete ve většině případů provést stejnou platební metodou, jakou jste použili u vkladu na váš hráčský účet. Před výběrem peněžních prostředků vyžadují sázkové kanceláře ověření vaší totožnosti prostřednictvím občanského nebo řidičského průkazu. Tento proces nazývají sázkové kanceláře jako KYC, což v angličtině znamená Know Your Customer. K ověření adresy můžete předložit i bankovní či jiný výpis například účet za mobilní telefon, účet za elektřinu nebo za plyn, který však nesmí být starší než tři měsíce. Podrobnější informace o tom, co je vše potřeba, dostanete přímo ve vaší sázkové kanceláři.České sázkové kanceláře nejčastěji nabízejí výběr peněžních prostředků prostřednictvím internetové respektive elektronické peněženky, bankovního převodu nebo prostřednictvím výběru peněžní hotovosti na pobočce.

Výběry v sázkovkách

Platební karty

Platební karty patří mezi nejrychlejší způsoby, jak operovat s vkladem na vašem hráčském účtu. Jak už jsme zmínili výše, platební karty patří mezi hlavní platební metody v sázení. Jsou však zpoplatněné v rozmezí mezi jeden a půl až tři procenty z částky, kterou jste se rozhodli vložit na váš hráčský účet. Je důležité rozlišit, zda se jedná o domácí platební kartu nebo o mezinárodní platební kartu, protože domácí platební kartu můžete použít jenom na území České republiky.

Druhy platebních karet jsou debetní nebo kreditní. O rozdílech mezi debetními a kreditními platebními kartami se dozvíte v následujícím odstavci. Za nejlepší platební kartu na internetu je považována embosovaná VISA karta, což je karta s reliéfním výstupním písmem, která umožňuje placení v jakékoliv zemi světa.

Platební karty

Kreditní karta

Kreditní karta je platební karta, u které je předem schválený určitý úvěrový rámec, respektive částka, kterou můžete využít, když na svém bankovním účtu nemáte dostatek peněžních prostředků. Součástí smlouvy o kreditní kartě je i stanovení povinné minimální měsíční splátky domluveného úvěru. Pokud danou částku splatíte do stanoveného data, bankovní instituce vám peníze půjčí bezúročně. V tomto případě tedy za to nemusíte platit úrok.

Kreditní karta

Internetové peněženky

Internetové peněženky jsou elektronické peněženky, které můžete snadno a rychle využít v rámci jednotlivých platebních metod v sázení. Mezi nejpoužívanější patří Skrill, která je známá i pod názvem Moneybookers, dále Neteller, Revolut nebo PayPal. Velkou výhodou internetových peněženek je, že jsou bezplatné a bankovní transakce jsou výrazně levnější než v bankovních institucích. Navíc platby probíhají okamžitě.

PayPal

PayPal je internetovou peněženkou, díky níž můžete přesouvat peněžní prostředky mezi jednotlivými účty. Ty jsou vázány k jedné nebo k více platebním kartám. Hlavní výhodou PayPal je, že peníze můžete posílat i přijímat v jakékoliv světové měně. Paypal účet si založíte během chvilky a za registraci nemusíte nic platit. Potřebujete jenom funkční emailovou adresu a platební kartu, u které máte povolené internetové platby. Elektronická peněženka PayPal oproti bankovní instituci rychlejší a rovněž je bezpečná. Tuto platební metodu můžete využívat u Tipsportu, Chance a Sazky.

Paypal platební metoda

Skrill

Skrill, neboli Moneybookers, je internetová peněženka, díky které můžete vložit peníze na váš hráčský účet v podstatě téměř okamžitě. Velkou výhodou je, že vklad peněžních prostředků není zpoplatněn. Skrill navíc nabízí platformu v českém jazyce a vedení Skrill účtu je možné v českých korunách. K využití Skrillu potřebujete pouze emailovou adresu a potom již stačí poslat peníze z vašeho bankovního účtu na účet Skrill. Výběry přes peněženku Skrill trvají od několika hodin po několik dní. Pokud si peníze necháte poslat na platební kartu nebo bankovní účet, zaplatíte drobný poplatek.

Skrill platební metoda

Revolut

Revolut je elektronickou peněženkou, která na rozdíl od ostatních nabízí i ukládání kryptoměn. Navíc je možné ji využívat i pro obchodování s akciemi. Výhodou elektronické peněženky Revolut je, že na svém účtu můžete mít až dvacet pět různých měn. Další výhodou jsou nízké poplatky a přehledné statistiky, které vám ukážou, kolik peněžních prostředků v dané měně jste utratili. Nevýhodou této internetové peněženky je, že kryptoměny do ní nelze posílat, ani je z ní vybírat. Kryptoměny u této elektronické peněženky fungují na uzavřeném ekosystému, který je funkční pouze v síti dané internetové peněženky.

Revolut platební metoda

Neteller

Služba Neteller rovněž patří mezi oblíbené elektronické peněženky. Jeho nevýhodou jsou však vyšší transakční poplatky. Elektronická peněženka Neteller funguje tak, že se zaregistrujete a vytvoříte si účet. V případě výběru peněžních prostředků prostřednictvím bankomatu nebo při posílání peněz na jiný účet Neteller, budete vyzváni k ověření vaší totožnosti. Platforma Neteller sice podporuje šestnáct jazyků, ale čeština mezi ně bohužel nepatří.

Neteller platební metoda

Bankovní převody

Bankovní převody jsou jedny z komplikovanějších způsobů, jak převést peníze na váš hráčský účet. V případě tohoto způsobu platební metody musíte ručně zadávat všechny údaje banky, které peníze posíláte. A to buď prostřednictvím internetového bankovnictví nebo tak, že podáte příkaz k úhradě přímo ve vaší bankovní instituci. Navíc počítejte s tím, že převody mezi bankami neprobíhají v reálném čase, ale trvají několik dní.

Také záleží na tom, zda se jedná o tuzemský nebo o zahraniční bankovní převod. Vaše banka vám dá přesnou informaci o tom, jak dlouho trvá a zda je možný bankovní převod. U některých bank je totiž možný zrychlený bankovní převod. Jedná se o případ, kdy má sázková kancelář uzavřenou smlouvu s bankovní institucí.

Referenční číslo platby je číslo dané bankovní transakce, které slouží k rychlému vyhledání platby v případě reklamace. U vašeho běžného bankovního účtu ho najdete v transakční historii účtu.Můžete využít i online platební službu TrustPay, díky níž zrealizujete okamžitý bankovní převod na internetu. Platební služba TrustPay se dá využít téměř u všech bankovních institucí v České republice. Trustpay můžete využít i v rámci placení platebními kartami nebo přes internetovou peněženku PayPal.

Předplacené karty

Předplacené karty jsou další možností platebních metod v sázení. Jedná se například o předplacenou kartu Paysafecard, kterou zakoupíte na webových stránkách této společnosti. Mezi velké výhody těchto předplacených karet patří skutečnost, že v případě platby na internetu není potřeba zadávat ani osobní údaje, ani údaje z bankovní karty jako je její číslo, datum platnosti, kod cvv nebo cvv 2 kód.

Předplacené karty