Švédsko vs Lotyšsko čtvrtfinále MS v hokeji – bude pokračovat lotyšský sen


Druhý čtvrtfinálový zápas MS v hokeji 2023 konaný v Rize bude mezi Švédskem a Lotyšskem, souboj začíná 25.5. od 19:20. Švédové se na několika předchozích šampionátech trápili, ale tentokrát mají tým sestaven skvěle. Ve skupině skončili druzí, připsali si jedinou porážku v prodloužení proti USA. Jejich obrana je ale nejlepší, celkem pustili pouze 7 gólů. Proti Lotyšsku jsou rozhodně v pozici favoritů, nevýhodou je pro ně pouze přesun do Rigy. Pokud tedy Lotyše nepodcení, měli by s přehledem postoupit do semifinále. Lotyši nakonec získali zápas v domácím prostředí díky vítězství nad Švýcary, které je dostalo před českou reprezentaci na třetí postupové místo. Lotyšsku hraje do karet především prostředí domácí arény, jinak jsou proti Švédsku v pozici outsiderů. V porovnání s obvyklou úrovní lotyšského hokeje je ale jejich angažmá na mistrovství jasným úspěchem. Otázka zní, zda bude jejich štěstí pokračovat.

Švédsko vs Lotyšsko čtvrtfinále MS v hokeji – bude pokračovat lotyšský sen

  • Švédsko nastupuje do zápasu jako jasný favorit, jejich výkon ve skupině A prakticky neměl chybu.
  • Lotyšsko bude mít v zápase co dělat, ani podpora domácího publika nemusí na Švédy stačit.
  • Na vítězství Švédska je vypsán kurz 1.43, na Lotyše potom 5.84. V zápasu je ale i spoustu dalších zajímavých příležitostí k sázce.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švédska s handicapem -1.5 1.77 1.80

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švédsko vs Lotyšsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 25. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švédsko vs Lotyšsko?

Poslední čtvrtfinálový zápas na ledu v Rize se odehraje 25.5. od 19:20 mezi Švédskem a Lotyšskem. Předcházet mu bude utkání Švýcarsko vs Německo, které začíná stejný den od 15:20. Stejně jako předchozí zápasy ve skupinách, Švédsko vs Lotyšsko můžete shlédnout živě na České televizi ve čtvrtek 25. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport. Ty nejlepší momenty z minulých zápasů obou týmů můžete shlédnout také na YouTube. Například sestřih posledního utkání Švédska a Američanů ve skupině A.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Švédsko vs Lotyšsko 25. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Švédové mají na turnaji nejlepší obranu

Švédové na několika předchozích mistrovstvích předvedli horší výkon, takže nepatřili mezi hlavní favority na to, kdo vyhraje MS v hokeji. Jejich výkon ve skupině A ale ukázal, že letos mají určitě medailové ambice. Ve všech utkáních si připsali vítězství, zaváhali pouze v posledním zápasu s USA. Prohra v prodloužení jim zajistila stěhování do Rigy. Švédský tým je na letošním šampionátu dobře sestaven. Góly skóruje více hráčů, není to pouze o několika hvězdách. Obranu měli Švédové dokonce nejlepší. A to nejenom v rámci MS v hokeji skupiny A, ale na celém turnaji. Úroveň jejich týmu je rozhodně vyšší než u Lotyšska, jejich nevýhodou je pouze nutnost přeletu do Rigy.

Švédové mají na turnaji nejlepší obranu

Zdroj: iihf

Mají Lotyši na postup do semifinále?

Výkon Lotyšska ve skupině B je rozhodně působivý, zejména v porovnání s předchozími šampionáty. Přesto jsou jejich výkony jako na houpačce, podlehli například Kanadě 0:6, ale Švýcarsko nakonec v prodloužení porazili. Záleží tedy hodně na tom, jak se povede začátek zápasu. A tentokrát nebude prostor na chyby. Pokud je Švédové nepodcení, nedostanou Lotyši příliš šancí na nápravu špatně rozehraného utkání. Švédsko vyhrálo 9 z 10 vzájemných zápasů, Lotyšsko se tedy bude muset hodně snažit, aby mělo šanci na postup. Velkou posilou pro Lotyše je v tomto ohledu Rodrigo Abols, který už na šampionátu skóroval 5 gólů.

Mají Lotyši na postup do semifinále

Zdroj: iihf

Kurzy Švédsko vs Lotyšsko

Sázkové kanceláře mají v tomto zápase jasno. Na Švédsko je u Tipsportu vypsán kurz 1.43, u Betana pak 1.45. Podobná předpověď výsledku je u Fortuny, 1.44. Na vítězství Lotyšska je pak u Tipsportu kurz 5.84, u Betana zase 6.10. V rámci tohoto zápasu můžeme kurz na vítězství Švédska vylepšit handicapem. Pokud ještě nevíte, jak funguje handicap, připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Tip redakce: Vítězství Švédska s handicapem -1.5

Přestože Lotyši na letošním mistrovství překvapili, ve čtvrtfinále končí legrace. Švýcaři jim zápas nakonec přenechali, ale v duelu se Švédskem nic takového nehrozí. Tým tří korunek by měl Lotyše s přehledem porazit, sázíme proto na Švédsko s handicapem -1.5. Kurz je 1.77.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švédska s handicapem -1.5 1.77 1.80

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia