MS v hokeji – Švýcarsko vs Německo preview a tip na výsledek


Alpské derby jako čtvrtfinále MS v hokeji, to už tady bylo. Před dvěma lety si Švýcaři spokojeně mnuli ruce, když se na ně po vybojování 2. místa v základní skupině z turnajového pavouka usmíval právě německý tým. Ale utkání skončilo překvapivě. Němci vyhráli 2:1 a postoupili do semifinále. Nyní si Němce coby soupeře pro čtvrtfinále vyhlédl švýcarský výběr dokonce z pozice prvního týmu skupiny. Případná porážka s Německem by tak 25. 5. byla ještě větším šokem.

USA vs Česko čtvrtfinále MS v hokeji – porazí Češi po roce Američany

  • Švýcarsko porazilo v základní skupině B MS v hokeji všechny až na Lotyše v posledním zápase.
  • Německý postup byl stvrzen až poslední den skupin, když výběr Harolda Kreise porazil Francii.
  • Sázkové kanceláře pasují do role favorita Švýcary, kurz na jejich výhru je u Tipsportu 1.52.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Švýcarsko 1.52 1.50

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švýcarsko vs Německo
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 25. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švýcarsko vs Německo?

Na videu z kanálu IIHF si lze prohlédnout highlighty z posledního vystoupení Švýcarska proti Lotyšsku. Tento kanál nabízí mnoho zajímavých momentů z mistrovství světa v hokeji. Co se týče přímého přenosu samotného utkání Švýcarsko vs Německo, to lze sledovat na TV Tipsport nebo na kanále ČT Sport. Zápas začíná ve čtvrtek 25. května od 15:20. Takže ve stejný čas, jako se rozehraje čtvrtfinálový duel českých hokejistů s USA.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Švýcarsko vs Německo 25. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Švýcaři si dovolili na závěr skupiny malý výpadek

Švýcaři si dovolili na závěr skupiny malý výpadek. Jinak suverénní tým, který porazil i tradičně silné Kanaďany nebo Čechy, prohrál až v posledním duelu skupiny. Svěřencům trenéra Fischera o nic nešlo, měli už jistý nejen postup, ale dokonce i pozici prvního týmu skupiny. Přesto byli po duelu s Lotyšskem naštvaní. Tento výběr opravdu sleduje ty nejvyšší cíle a chce vyhrát úplně vše. Výhra Lotyšska po prodloužení ale ještě více rozezlila Slováky. Ty tento výsledek zamrzel hodně. Znamenal totiž jejich vyřazení z MS. Naopak v Rize po skončení zápasu začaly oslavy, jako by tým v karmínově červených dresech vyhrál celý šampionát.

Švýcaři si dovolili na závěr skupiny malý výpadek

Zdroj: iihf

Německo vyhrálo 4 zápasy v řadě

Německo vyhrálo 4 zápasy v řadě a vlastně tak technicky vzato patří mezi týmy s nejlepší aktuální formou na MS. Lepší sérii má už jen tým USA, který základní skupinu A ukončil neporažen. Německý příběh tohoto mistrovství byl ale trochu složitý. Naši západní sousedé měli těžký los. Na úvod šampionátu dostal všechny těžké soupeře v řadě za sebou, Finy, Američany a Němce. Všechny utkání prohráli Němci těsně, o jediný gól. Ocitli se na posledním místě. Proti Maďarům nebo Dánům si ale tento tým spravil chuť. Čtyři výhry, dvanáct bodů a poslední hrací den čtvrté postupové místo obsadil právě výběr trenéra Kreise.

Německo vyhrálo 4 zápasy v řadě

Zdroj: iihf

Kurzy Švýcarsko vs Německo

Sázkové kanceláře Švýcarům věří. Na jejich výhru vypsal Tipsport kurz 1.52. Jediné Švédsko má ještě nižší kurz, další zápasy už tak jednoznačně určeného favorita nemají. Na remízu je kurz 5.27 a na úspěch německého celku je 4.98. Sázkaři také s oblibou tipují vítězství Švýcarska s handicapem, na to je kurz 1.89. Také lze vsadit na to, že v zápase padnou více než 3.5 branky. Kurz je 1.25.

Tip redakce: Vyhraje Švýcarsko

Švýcary jsme sledovali i v jiných zápasech než v tom proti české reprezentaci. Dojem z jejich výkonu byl vždy stejný. Jde o takticky skvěle připravené mužstvo s obrovskou vůlí po vítězství. A disponuje řadou úžasných individualit. Niederreiter, Hischier, Malgin či Ambühl, to jsou hráči, kteří by mohli nastupovat v první nebo druhé formaci, i kdyby třeba reprezentovali Kanadu. Hodně tedy Švýcarům věříme. Myslíme, že ani semifinále pro ně nebude maximem.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Švýcarsko 1.52 1.50

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia