Jak použít asijský handicap při MS v hokeji


Strategií je mnoho, můžete vytrvale sázet na favority, nebo se inspirujte loňským šampionátem. Velmi efektivním nástrojem je ale sázka s asijským handicapem. Pokud ji využijete chytře, získáte s ní mnohem lepší kurzovou příležitost. Vysvětlíme si, jak použít asijský handicap při MS v hokeji. Pokud si chcete projít nejprve základy sázení doporučujeme článek jak sázet na MS v hokeji.

Jak použít asijský handicap při MS v hokeji

Zkusit sázku s asijským handicapem

Co je asijský handicap

Strategie zvaná asijský handicap má řadu výhod. Například to, že je srozumitelná a také tak trochu zjednodušuje sázení. U sportů, jako je fotbal nebo hokej, chce sázkař často tipovat výhru favorita. Ale existuje zde jistý rušivý element – možnost remízy. Asijský handicap tuto možnost eliminuje. Jednomu týmu totiž přidělíte virtuální náskok. 1.5, 2.5, 3.5 či jiný počet gólů. Výsledek zápasu je v tomto podání pouze dvojí. Výhra nebo prohra. Handicap sázení, nemusí mít podobu pouze toho asijského, existují i další druhy. Vždy je proto třeba dobře vybrat, který se pro vás nejlépe hodí.


Co je asijský handicap

Příklad

Pojďme se nyní podívat na příklad. V pátek 10. 5. startuje zápas Česka a Finska. Sázíme na výhru Česka s handicapem -3.5. Jako by na světelné tabuli před začátkem svítilo skóre -3.5:0. Uplyne pár minut, a Češi dají první gól – a rázem je to -2.5:0! Otázka je, zdali Češi do konce zápasu manko dorovnají, nebo ne. Podle toho je vyhodnocen úspěch sázky. Handicapy ale nejsou jen „půlkové“. Také existují handicapy -0.75/+0.75 nebo například -1.25/+1.25.

Jaký zvolit handicap na favorita

Pojďme se nyní podívat na to, jak využít asijský handicap u MS v hokeji při sázce na favorita. Asijský handicap je buď v mínusu nebo v plusu, a pokud sázíme na favority, volíme mínusový. Očekávanému vítězi utkání pomyslně góly ubíráme. Vezměme si jako příklad utkání z jednoho z minulých šampionátů, Švédsko – Rakousko. Na něm si ukažme, jak vypadá úvaha o asijském handicapu v praxi. Tady opravdu nešlo očekávat jiný výsledek utkání než vítězství Tre Kronor. Při vší úctě k rakouskému hokeji, pro Rasmuse Dahlina, Olivera Ekman Larssona či Erika Gustafssona by byla ostuda tento zápas neovládnout.


Jaký zvolit handicap na favorita

Asijský handicap je zde takřka povinností. Čistá sázka na výhru totiž měla kurz jen 1.07. To nepřináší prakticky žádný zisk. Šlo ještě využít sázky na výhru Švédů v první, respektive druhé nebo třetí třetině. Anebo jít do asijského handicapu.

Kdo volil bezpečnější cestu, ten dal tip na handicap -1.5. Výhra o jediný gól není tak moc pravděpodobná. Pokud bude stav v 58. minutě 1:0 pro Švédy, bude to znamenat, že se žlutomodří asi pořádně natrápili v koncovce. Rakousko v takovém scénáři zkusí alespoň hru bez brankáře. A to už se zvýší naděje Švédů na to, že přece jen ještě jedním gólem svůj výsledek vylepší.


Handicap na zápas Švédsko vs Rakousko

V našem příkladu jsme ovšem neváhali vsadit na handicap -2.5. Rakousko bylo nováčkem v elitní skupině na mistrovství světa v hokeji, kvalita národního týmu nebyla vysoká. A Švédové chtěli odčinit neblahý výsledek z minulého šampionátu. Navíc v takřka domácím prostředí – Finsko je pro švédské fanoušky dosažitelná destinace. To všechno je ale minulost. Na to, kdo vyhraje MS v hokeji si počkáme až do konce května.

.

Jak zvolit handicap na outsidera?

Jak zvolit handicap na outsidera? Využijeme další příklad z minulosti, na kterém si opět ukážeme, jak může vypadat úvaha o sázce s asijským handicapem. Až budete sázet na zápasy v prostředí některé MS v hokeji 2024 skupiny nebo i dále v turnaji, už si poradíte. Jestli jsme někomu z outsiderů v úvodu turnaje mohli věřit, byli to Lotyši. Šli totiž na Američany, jimž se vstupy na mistrovství světa moc nedařily. Tým posbíraný z hráčů z mnoha různých soutěžích zpravidla působí nesehraně. V roce Spojené státy prohrály s Finskem, na šampionátu roku 2019 odevzdaly na úvod všechny body Slovensku. A v roce 2017 v Kolíně nad Rýnem připravil tým USA krásný dárek pro pořádající zemi. Před zraky 18 600 diváků jej srdnatě bojující Německo porazilo 2:1.


Jak zvolit handicap na outsidera

Lotyšsko je tvrdým oříškem i pro silné soupeře. Navíc neměli špatný tým, brankář Elvis Merzlikins z Columbusu nebyl tak ochotý pouštět góly za svá záda. V útoku zářil Rudolf Balcers, tehdejší spoluhráč Tomáše Hertla ze San Jose. Handicap +2.5 pro Lotyše vypadá nadějně..

Často kladené otázky

Jaké sázkové kanceláře nabízejí asijský handicap?

Asijský handicap je velmi oblíbený, tuto sázku poskytuje například Tipsport, Chance, Fortuna, Betano a další sázkové kanceláře.

Na které zápasy mohu sázet asijský handicap?

Na MS v hokeji 2024 u dobrých sázkových kanceláří, jako je Tipsport nebo Chance, můžete postupně sázet s asijským handicapem na všechna utkání.

Jaké jsou výhody asijského handicapu?

Pokud věříte v sílu favorita, můžete sázkou na asijský handicap vsadit na výhru v mnohem výhodnějším kurzu. Nevýhodou ale je, že když se váš favorit k vítězství protrápí, přičemž vy jste vsadili na jeho výhru například s handicapem -3.5, pak váš vklad propadá.

Co znamená handicap -2.0?

Toto je zvláštní druh handicapu, který přece jen může skončit z pohledu sázkaře „remízou“. Když například vsadíte na výhru Čechů proti týmu Slovenska s handicapem -2.0 a utkání skončí 4:2 pro České barvy, vklad se vám vrátí. Ani výhra, ani prohra. Finanční zisk by přišel jedině tehdy, kdyby Češi vyhráli 5:2 a více.

Další důležité informace k MS v hokeji 2024

Další důležité články o MS v hokeji: MS v hokeji 2024 program | MS v hokeji 2024 pavouk | MS v hokeji 2024 skupiny | Kdy Češi získali medaile na MS v hokeji | MS v hokeji 2024 kurzy | Jak sázet na MS v hokeji 2024 | Asijský handicap při MS v hokeji 2024 | MS v hokeji 2024 vstupenky