Jak použít asijský handicap při MS v hokeji


V těchto dnech začíná MS v hokeji. Jde o velký sportovní svátek a také velkou příležitost pro sázkaře. Na diskuzních fórech sázkových kanceláří nyní tipéři řeší, jak sázet na MS v hokeji? Strategií je mnoho – někdo bude vytrvale sázet na favority, jiný se inspiruje loňským šampionátem a zkusí tipovat nějakou tu vzpouru outsiderů. Velmi efektivním nástrojem ale je sázka s asijským handicapem. Je-li chytře využita, může přinést nebývalé sázkařské úspěchy. Vysvětlíme si, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Zkusit sázku s asijským handicapem

Jak použít asijský handicap při MS v hokeji

Co je asijský handicap

Strategie zvaná asijský handicap má řadu výhod. Například to, že je srozumitelná a také tak trochu zjednodušuje sázení. U sportů, jako je fotbal nebo hokej, chce sázkař často tipovat výhru favorita. Ale existuje zde jistý rušivý element – možnost remízy. Asijský handicap tuto možnost eliminuje. Jednomu týmu totiž sázkař přidělí virtuální náskok. 1.5, 2.5, 3.5 či jiný počet gólů. Výsledek zápasu je v tomto podání pouze dvojí. Výhra nebo prohra. Chcete-li se dozvědět vše podstatné ohledně asijského handicapu navštivte článek Handicap sázení, kde je tato tématika dopodrobna vysvětlena i s příklady.


Co je asijský handicap

Příklad

Ukažme si příklad. V sobotu 14. 5. startuje zápas Česka a Velké Británie. Sázíme na výhru Česka s handicapem -3.5. Jako by na světelné tabuli před začátkem svítilo skóre -3.5:0. Uplyne pár minut, Vrána dá gól – a rázem je to -2.5:0! Otázka je, zdali Češi do konce zápasu manko dorovnají, nebo ne. Podle toho je vyhodnocen úspěch sázky. Handicapy ale nejsou jen „půlkové“. Také existují handicapy -0.75/+0.75 nebo například -1.25/+1.25. O této možnosti vám více poví článek Handicap sázení, kde také najdete více informací o této strategii, detailnější analýzy a přehledné tabulky.

Jaký zvolit handicap na favorita

Nás nyní zajímá MS v hokeji a tak si vysvětlíme, jaký zvolit handicap na favorita. Asijský handicap je buď v mínusu nebo v plusu, a pokud sázíme na favority, volíme mínusový. Očekávanému vítězi utkání pomyslně góly ubíráme. Je zde utkání Švédsko – Rakousko. Tady opravdu nejde očekávat jiný výsledek utkání než vítězství Tre Kronor. Při vší úctě k rakouskému hokeji, pro Rasmuse Dahlina, Olivera Ekman Larssona či Erika Gustafssona by byla ostuda tento zápas neovládnout.


Jaký zvolit handicap na favorita

Asijský handicap je zde takřka povinností. Čistá sázka na výhru totiž má kurz jen 1.07. To nepřináší prakticky žádný zisk. Lze ještě využít sázky na výhru Švédů v první, respektive druhé nebo třetí třetině. Anebo jít do asijského handicapu.

Kdo volí bezpečnější cestu, ten dá tip na handicap -1.5. Výhra o jediný gól není tak moc pravděpodobná. Pokud bude stav v 58. minutě 1:0 pro Švédy, bude to znamenat, že se žlutomodří asi pořádně natrápili v koncovce. Rakousko v takovém scénáři zkusí alespoň hru bez brankáře. A to už se zvýší naděje Švédů na to, že přece jen ještě jedním gólem svůj výsledek vylepší.


Handicap na zápas Švédsko vs Rakousko

My ovšem neváháme vsadit na handicap -4.5. Rakousko je nováčkem v elitní skupině A na mistrovství světa v hokeji, kvalita národního týmu není vysoká. A Švédové chtějí odčinit neblahý výsledek z minulého šampionátu. Navíc v takřka domácím prostředí – Finsko je pro švédské fanoušky dosažitelná destinace. Na náš tiket přidáváme ještě jeden zápas. Švýcaři v posledním vzájemném střetnutí na mistrovství světa deklasovali Itálii 9:0. Loni Itálii porazili Němci o 5 gólů, Kazachstán o 8, ovšem Američané pouze o 2 a Finové o 3. Itálie však byla loni nejhorším týmem šampionátu a nesestoupila jen díky změnám pravidel. Rádi asijský handicap -4.5 vyzkoušíme i v tomto případě. Jak vidíte, kurz na tiketu je slibných 4.97.Jak zvolit handicap na outsidera

Jak zvolit handicap na outsidera? Jestli někomu z outsiderů v úvodu turnaje věříme, tak jsou to Lotyši. Jdou totiž na Američany, jimž se vstupy na mistrovství světa moc nedaří. Tým posbíraný z hráčů z mnoha různých soutěžích zpravidla působí nesehraně. Loni Spojené státy prohrály s Finskem, na šampionátu roku 2019 odevzdaly na úvod všechny body Slovensku. A v roce 2017 v Kolíně nad Rýnem připravil tým USA krásný dárek pro pořádající zemi. Před zraky 18 600 diváků jej srdnatě bojující Německo porazilo 2:1.


Jak zvolit handicap na outsidera

Lotyšsko je tvrdým oříškem i pro silné soupeře. Navíc nemají špatný tým, brankář Elvis Merzlikins z Columbusu nebude tak ochotně pouštět góly za svá záda. V útoku bude zářit Rudolf Balcers, spoluhráč Tomáše Hertla ze San Jose. Handicap +2.5 pro Lotyše vypadá nadějně, ovšem zde by možná stála za úvahu sázka na neprohru týmu z Pobaltí. Na tiket přidáváme asijský handicap +3.5 v prospěch Kazachstánu proti Dánsku. Celkový kurz ale není tak vysoký. Handicapy na outsidera se lépe demonstrují v utkání silnějších týmů, jako třeba bude Švýcarsko proti Kanadě nebo Česko proti domácímu Finsku. Na tyto zápasy ale ještě nejsou vypsány kurzy.

Často kladené otázky

Jaké sázkové kanceláře nabízejí asijský handicap?

Asijský handicap je velmi oblíbený, tuto sázku poskytuje například Tipsport, Chance, Fortuna a další sázkové kanceláře.

Na které zápasy mohu sázet asijský handicap?

Na MS v hokeji 2022 u dobrých sázkových kanceláří, jako je Tipsport nebo Chance, můžete sázet s asijským handicapem na všechna utkání.

Jaké jsou výhody asijského handicapu?

Pokud věříte v sílu favorita, můžete sázkou na asijský handicap vsadit na výhru v mnohem výhodnějším kurzu. Nevýhodou ale je, že když se váš favorit k vítězství protrápí, přičemž vy jste vsadili na jeho výhru například s handicapem -3.5, pak váš vklad propadá.

Co znamená handicap -2.0?

Toto je zvláštní druh handicapu, který přece jen může skončit z pohledu sázkaře „remízou“. Když totiž vsadíte na výhru Čechů proti týmu Velké Británie s handicapem -2.0 a utkání skončí 4:2 pro České barvy, vklad se vám vrátí. Ani výhra, ani prohra. Finanční zisk by přišel jedině tehdy, kdyby Češi vyhráli 5:2 a více.