Sázení v době koronaviru


V dnešní nelehké době, kdy se všichni bojíme o své zdraví a bezpečnost svých blízkých v souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19 v ČR (koronavirus) máme oproti běžnému stavu velmi omezené možnosti sázet. ATP a WTA přerušily tenisovou sezonu až do června, F1 Le Mans se pojede až v září, odložení fotbalového mistrovství Evropy o dvanáct měsíců na léto 2021, druhý grandslamový turnaj roku French Open bude odložen na přelom září a října, KHL pozastaveno, severoamerická baseballová liga MLB odložila začátek až na květen. Většina hlavních i vedlejších fotbalových a hokejových soutěží je zrušena nebo odložena, budoucnost MS v hokeji a OH je ve hvězdách. Je to naprosto logické, po celém světě se ruší nebo odkládají veškeré sportovní akce a celý svět se prostě bojí nákazy.

Někteří sázkaři se přizpůsobit dokážou a najdou si v nabídce alternativy, dalším fanouškům ale budou odložené nebo zrušené podniky v nabídce chybět, to je jasné. Větší sázkové kanceláře jako je Tipsport, Chance nebo Fortuna se snaží svou nabídku dlouhodobě rozšiřovat i o méně sledované sporty a nižší soutěže z celého světa. A to teď pro ně bude výhoda, protože sázkaři si v případě zrušení nějaké sázkové příležitosti většinou najdou v nabídce příležitosti jiné, na které vsadí. A právě v této době je důležité se, ve státem nařízených karanténách, nezbláznit a trochu odreagovat. Tak proč ne právě kurzovými nebo loterijními sázkami. A překvapivě to dost lidí dělá. Podívejme se tedy, jaké máme možnosti.

Sázkař v dnešní karanténní a pandemické době má alternativy prakticky jen dvě. Buď sázet na omezené sportovní příležitosti a nebo se vrhnout na loterijní sázky nebo online výherní automaty.

Seznam hlavních odložených a zrušených sportovních soutěží.

SPORTDATUM STARTU
Liga mistrůpřerušeno na neurčito
Evropská ligapřerušeno na neurčito
tenis ATP a WTApřerušeno do 7. 6. 2020
NHL a AHLpřerušeno na neurčito
KHLpřerušeno do 10. 4. 2020
NBApřerušeno na neurčito
F1 Austráliezrušeno
24 hodin Le Mans19.-20. 9. 2020
MS v curlingu ženzrušeno
Eurovizezrušeno
The Players Championship a další golfové turnaje až do Valero Texas Openzrušeno
EURO 202011. 6. – 11. 7. 2021
MLBpolovina května 2020
letní OH v Tokiu23. 7. – 8. 8. 2021
MS v ledním hokeji 202021. 5. 2021 – 6. 6. 2021

Téměř veškeré fotbalové a hokejové soutěže v Evropě a většině světa byly přerušeny, nebo dokonce předčasně ukončeny. Dále se zatím hrají (a lze na ně sázet) jen následující:

Fotbal

 • 1. australská fl
 • 1. běloruská fl
 • 1. haitská fl
 • 1. singapurská liga
 • 1. turecká liga
 • 2. turecká liga

Z dalších sportů jsou aktuálně v nabídce sázkových kanceláří

 • Lední hokej (Běloruská hl)
 • Australský fotbal
 • Švédská liga, bandy
 • bojové sporty
 • box
 • NRL, Rugby League
 • stolní tenis
 • volejbal (Rusko a Turecko)
 • bowls

Kurzové sázení

Světově nejvýznamnější ligy hromadně vyhlásily pauzu nebo konec sezony. Sázkové kanceláře ale vypisují nové příležitosti. Ať už se jedná třeba o fotbal v Nigérii, Bahrajnu, Gambii, Singapuru, Novém Zélandu a Bolívii nebo basket na Barbadosu. Stále se také hrají některé soutěže v Rusku nebo Turecku. Na popularitě stoupají i esporty, které se často hrají online a jsou bez ohledu na pandemii koronaviru na velikém vzestupu.

Vsadit aktuálně můžete i na americký či australský fotbal, baseball, bojové sporty, box, rugby, stolní tenis ale i na netradiční příležitosti jako jsou bandy, šachy nebo společenské sázky. Posledně zmiňované společenské sázky zahrnují příležitosti především dlouhodobějšího charakteru jako jsou volby prezidenta (USA, Polsko), sázky na maximální teplotu v ČR v konrétní den a hodinu a nebo obecně počasí. Zajímavá je i sázka na dubnovou průměrnou spotřebitelskou cenu potravin v ČR.

Toto byl výčet toho co nabízí největší tuzemský hráč na poli kurzového sázení Tipsport a.s. Fortuna nabídku dotáhla ještě dále, umožňuje vsadit i na to, zda se uskuteční se referendum o nezávislosti Skotska, zda do ČR zavítá v tomto roce papež František, Donald Trump, královna Alžběta nebo dokonce Kim Čong-un. Ekologičtí aktivisté si mohou vsadit na to, zda Greta získá letos Nobelovu cenu, politikou posedlí fandové na to jestli Zdeněk Hřib skončí na postu primátora Prahy. Toto vše s velice zajímavými kurzy.

Špičkou sázkařského ledovce je sázka s kurzem 300:1 na to, zda se Pavel Novotný stane předsedou ODS . Ve většině sázkových kanceláří i pokračují také oblíbené komunitní soutěže, Tipsport liga jede dál, Fortuna liga taktéž.


Kurzové sázení Tipsport

Kurzové sázení Fortuna

E-sporty

E-sporty jsou fenoménem současnosti a zároveň na ně dopadají nařízení ohledně boje s koronavirem v menší míře než na klasické a tradiční sporty. Elektronický sport (e-sport) je soutěžní klání hráčů počítačových her. Jde o organizované soutěže mezi hráči nebo týmy ve vybrané hře, na jakékoliv platformě (PC, konzole, mobil). Soutěže mají přesná pravidla a účastnit se jich mohou amatérští i profesionální hráči. Jednoduše řečeno, e-sportem je v podstatě jakákoliv videohra, ve které se dá nějakým způsobem soutěžit. Pokud největšími klasickými sporty jmenujete třeba fotbal, lední hokej, tenis či basketbal, ve světě e-sportu to jsou například League of Legends, Counter Strike, Dota 2 nebo Overwatch.

Každým rokem se koná na celém světě stále víc a stále větších turnajů, v nichž se točí víc peněz. Vytrvalý růst e-sportů potvrzuje, že nejde jen o výstřelek. Nabízí se tedy otázka, zda mají potenciál, aby jednou převálcovaly tradiční sporty. Ti nejlepší hráči e-sportů si pak vydělávají neuvěřitelné sumy. V Dotě 2 jeden turnaj dosáhl dotace půl miliardy korun. Nakonec si 5 hráčů vítězného týmu odneslo přes 44 000 000 Kč. V americké nejvyšší lize League of Legends si nejlépe placený hráč vydělá za jednu sezónu cca 20 600 000 Kč + bonusy za turnajové ceny, které se mohou pohybovat okolo 2 000 000 Kč, záleží jak se daří. Co se týče České republiky, či Slovenska, esport u nás není ani zdaleka na tak vysoké úrovni a proto všichni naši nejlepší hráči míří do ciziny. E-sport je dlouhodobě hráčsky i divácky rostoucí oblastí a není tedy divu, že se e-sporty ocitají čím dál tím více v hledáčku sázkařů. Bohatost a pestrost nabídky sázkových kanceláří to jen dosvědčuje.

Podívejme se tedy, jaké konkrétní e-sporty můžeme sázet a mějme na paměti, že koronavirus se ve světě online her šířit nemůže.

Counter StrikeDota 2League of LegendsOverwatchStarcraft 2
SEA EuropeGGB ChampionshipCBLOLOverwatch LeagueGSL Super Tournament
ESL MeisterschaftNo Major No ProblemLCS
ESL Pro LeagueSIGUL Pro LeagueLEC
FlashpointLPL
SECTOR MBNA Academy League
PCS
VCS

Koronavir

V poslední době se objevují i příležitosti na sázky s tématem koronavir. Je na každém, aby posoudil morální a etický význam, těchto vypsaných sázek, nicméně realita je taková, že si akatuálně můžete vsadit třeba na to do kdy bude v ČR vyhlášen nouzový stav, popř. kdy Světová zdravotnická organizace oznámí konec pandemie. A je celkem jisté, že nabídka se sázkami na COVID-19 se bude rozšiřovat.


Koronavir

Loterijní sázení

Nejste fanoušek kurzového sázení? Nebaví vás sport nebo mu nerozumíte? Jste kvůli nebezpečí nákazy koronavirem doma v karanténě a nudíte se? Pak je tu pro vás staré a dobré loterijní sázení. Asi leaderem v tomto odvětví je Sazka a její loterie, kde při správném uhodnutí čísel můžete vyhrát desítky či stovky milionů, občas i na miliardové výhry. Loterie má mezi ostatními hrami Sazky nejdelší tradici. Mezi ty nejznámější patří Sportka, Eurojackpot , Keno a Euromiliony. Většinu těchto loterijních her si vsadíte online z pohodlí domova, kde trávíte třeba právě karanténu. Rovněž velmi populární jsou i online stírací losy. Setřít si los online s mobilem v ruce z pohodlí domova je opravdu velmi jednoduché. Losy Rentiér, Mini Rentiér, Černá perla, Štístko nebo třeba Diamant můžou přinést malé ale i obrovské výhry a při zahánění nudy z nařízené karantény i potřebnou dávku vzrušení.

Loterijní sázení Korunka

V poslední době se prosazuje a šlape Sazce na paty i Loterie Korunka. Ta nabízí poměrně slušnou šanci na výhru. Ve hrách Šestka a nebo Kombi či Kombi plus se hraje o deset a více miliónů.

Výherní automaty a rulety

Výherní automaty asi není třeba dlouze představovat. V dobách automatového pravěku kdy koronavirus bylo jen cizí slovo, obvykle měli podobu vysoké skříně s displejem, rotujícími válci a ovládacími prvky. Cílem hry je vyhrát peníze z automatu. Nyní (i z legislativních důvodů) máme možnost tyto automaty hrát ve většině sázkových kanceláří online. Ať už se jedná o . Automaty jsou mezi hráči velmi oblíbené a nabízí návratnost obvykle až 95 % vložených finančních prostředků. Automatových her např. u Fortuny nebo Tipsportu jsou spousty, mezi nejoblíbenější patří Bonus Joker, White king a nebo Mystery Joker. Všechny hry jsou od poskytovatelů Kajot, Apollo, Adel, Novomatic, Synot, NetEnt, Play ‚n GO, Microgaming a Yggdrasil.

Výherní automaty a rulety Tipsport
Výherní automaty a rulety Fortuna

Koho nebaví “mačkat bedny”, může zkusit své štěstí v jedné z mnoha rulet. Všechny sázkové kanceláře se snaží, vzhledem k omezené nabídce sportovních příležitostí, nepřijít o své klienty. Proto masivně nabízejí různé akce a benefity pro hráče automatů a loterií.

Autorovi tohoto článku během psaní přistála v emailu nabídka volných točení (freespinů) od Fortuny. Z 10 volných zatočení na vybraném online automatu se nakonec poštěstilo získat 130 Kč. Není to sice mnoho, ale přidaná zábavní hodnota je k nezaplacení. V tomto období, kdy na nás obavy z koronaviru padají ze všech stran, by každému pomohlo na chvilku vypnout a odreagovat se, třeba právě u výherního online automatu. A pokud patříte mezi dříve narozené a pamatujete si je z porevolučních dob, tak i s trochou nostalgie.

Omezení sázkařů

Kromě hromadného rušení sportovních aktivit na celém světě přinesla doba koronavirová v souvislosti s karanténou i dočasné uzavření poboček sázkových kanceláří. Nařízení vlády ČR o zavření obchodů od 14. 3. 2020 dopadlo na tu skupinu sázejících, kteří na pobočkách uzavírali sázky. Kamenné provozovny jsou až do odvolání zavřené. Bohužel se uzavření poboček dotkne i některých online sázejících a to především těch, kteří na pobočkách dobíjeli svá herní konta. Nicméně vklady a výplaty jsou ale samozřejmě možné online přes registrovaný platební prostředek. Jen poměrně velmi malé procento sázejících uzavíralo své sázky offline, tedy navštěvovalo fyzicky pobočku a podávalo své sázky tam. Nyní této skupině nastala doba nedobrovolného x-sellu na online sázení.

Závěrem

Je důležité v této pandemické a karanténní době, aby se každý z nás choval co nejzodpovědněji a co nejohleduplněji. Chraňme naše blízké ale i ostatní spoluobčany, a to jak před virem, tak před strachem. Bude to běh na dlouhou trať, možná na několik týdnů, možná měsíců. Vydržme to. V tom nám může pomoci třeba i trocha zábavy a rozptýlení při sportovních či loterijních sázkách, nebo malá či větší nálož adrenalinu při hraní online automatů a rulet.