Sázení v době koronaviru


V dnešní nelehké době, kdy se všichni bojíme o své zdraví a bezpečnost svých blízkých v souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19 v ČR (koronavirus) máme oproti běžnému stavu velmi omezené možnosti sázet. ATP a WTA přerušily tenisovou sezonu až do června, F1 Le Mans se pojede až v září, odložení fotbalového mistrovství Evropy o dvanáct měsíců na léto 2021, druhý grandslamový turnaj roku French Open bude odložen na přelom září a října, KHL pozastaveno, severoamerická baseballová liga MLB odložila začátek až na květen. Většina hlavních i vedlejších fotbalových a hokejových soutěží je zrušena nebo odložena, budoucnost MS v hokeji a OH je ve hvězdách. Je to naprosto logické, po celém světě se ruší nebo odkládají veškeré sportovní akce a celý svět se prostě bojí nákazy.

Někteří sázkaři se přizpůsobit dokážou a najdou si v nabídce alternativy, dalším fanouškům ale budou odložené nebo zrušené podniky v nabídce chybět, to je jasné. Větší sázkové kanceláře jako je Tipsport, Chance nebo Fortuna se snaží svou nabídku dlouhodobě rozšiřovat i o méně sledované sporty a nižší soutěže z celého světa. A to teď pro ně bude výhoda, protože sázkaři si v případě zrušení nějaké sázkové příležitosti většinou najdou v nabídce příležitosti jiné, na které vsadí. A právě v této době je důležité se, ve státem nařízených karanténách, nezbláznit a trochu odreagovat. Tak proč ne právě kurzovými nebo loterijními sázkami. A překvapivě to dost lidí dělá. Podívejme se tedy, jaké máme možnosti.

Sázkař v dnešní karanténní a pandemické době má alternativy prakticky jen dvě. Buď sázet na omezené sportovní příležitosti a nebo se vrhnout na loterijní sázky nebo online výherní automaty.

Seznam hlavních odložených a zrušených sportovních soutěží.

SPORT DATUM STARTU
Liga mistrů přerušeno na neurčito
Evropská liga přerušeno na neurčito
tenis ATP a WTA přerušeno do 7. 6. 2020
NHL a AHL přerušeno na neurčito
KHL přerušeno do 10. 4. 2020
NBA přerušeno na neurčito
F1 Austrálie zrušeno
24 hodin Le Mans 19.-20. 9. 2020
MS v curlingu žen zrušeno
Eurovize zrušeno
The Players Championship a další golfové turnaje až do Valero Texas Open zrušeno
EURO 2020 11. 6. – 11. 7. 2021
MLB polovina května 2020
letní OH v Tokiu 23. 7. – 8. 8. 2021
MS v ledním hokeji 2020 21. 5. 2021 – 6. 6. 2021

Téměř veškeré fotbalové a hokejové soutěže v Evropě a většině světa byly přerušeny, nebo dokonce předčasně ukončeny. Dále se zatím hrají (a lze na ně sázet) jen následující:

Fotbal

 • 1. australská fl
 • 1. běloruská fl
 • 1. haitská fl
 • 1. singapurská liga
 • 1. turecká liga
 • 2. turecká liga

Z dalších sportů jsou aktuálně v nabídce sázkových kanceláří

 • Lední hokej (Běloruská hl)
 • Australský fotbal
 • Švédská liga, bandy
 • bojové sporty
 • box
 • NRL, Rugby League
 • stolní tenis
 • volejbal (Rusko a Turecko)
 • bowls

Kurzové sázení

Světově nejvýznamnější ligy hromadně vyhlásily pauzu nebo konec sezony. Sázkové kanceláře ale vypisují nové příležitosti. Ať už se jedná třeba o fotbal v Nigérii, Bahrajnu, Gambii, Singapuru, Novém Zélandu a Bolívii nebo basket na Barbadosu. Stále se také hrají některé soutěže v Rusku nebo Turecku. Na popularitě stoupají i esporty, které se často hrají online a jsou bez ohledu na pandemii koronaviru na velikém vzestupu.

Vsadit aktuálně můžete i na americký či australský fotbal, baseball, bojové sporty, box, rugby, stolní tenis ale i na netradiční příležitosti jako jsou bandy, šachy nebo společenské sázky. Posledně zmiňované společenské sázky zahrnují příležitosti především dlouhodobějšího charakteru jako jsou volby prezidenta (USA, Polsko), sázky na maximální teplotu v ČR v konrétní den a hodinu a nebo obecně počasí. Zajímavá je i sázka na dubnovou průměrnou spotřebitelskou cenu potravin v ČR.

Toto byl výčet toho co nabízí největší tuzemský hráč na poli kurzového sázení Tipsport a.s. Fortuna nabídku dotáhla ještě dále, umožňuje vsadit i na to, zda se uskuteční se referendum o nezávislosti Skotska, zda do ČR zavítá v tomto roce papež František, Donald Trump, královna Alžběta nebo dokonce Kim Čong-un. Ekologičtí aktivisté si mohou vsadit na to, zda Greta získá letos Nobelovu cenu, politikou posedlí fandové na to jestli Zdeněk Hřib skončí na postu primátora Prahy. Toto vše s velice zajímavými kurzy.

Špičkou sázkařského ledovce je sázka s kurzem 300:1 na to, zda se Pavel Novotný stane předsedou ODS . Ve většině sázkových kanceláří i pokračují také oblíbené komunitní soutěže, Tipsport liga jede dál, Fortuna liga taktéž.


Kurzové sázení Tipsport

Kurzové sázení Fortuna

E-sporty

E-sporty jsou fenoménem současnosti a zároveň na ně dopadají nařízení ohledně boje s koronavirem v menší míře než na klasické a tradiční sporty. Elektronický sport (e-sport) je soutěžní klání hráčů počítačových her. Jde o organizované soutěže mezi hráči nebo týmy ve vybrané hře, na jakékoliv platformě (PC, konzole, mobil). Soutěže mají přesná pravidla a účastnit se jich mohou amatérští i profesionální hráči. Jednoduše řečeno, e-sportem je v podstatě jakákoliv videohra, ve které se dá nějakým způsobem soutěžit. Pokud největšími klasickými sporty jmenujete třeba fotbal, lední hokej, tenis či basketbal, ve světě e-sportu to jsou například League of Legends, Counter Strike, Dota 2 nebo Overwatch.

Každým rokem se koná na celém světě stále víc a stále větších turnajů, v nichž se točí víc peněz. Vytrvalý růst e-sportů potvrzuje, že nejde jen o výstřelek. Nabízí se tedy otázka, zda mají potenciál, aby jednou převálcovaly tradiční sporty. Ti nejlepší hráči e-sportů si pak vydělávají neuvěřitelné sumy. V Dotě 2 jeden turnaj dosáhl dotace půl miliardy korun. Nakonec si 5 hráčů vítězného týmu odneslo přes 44 000 000 Kč. V americké nejvyšší lize League of Legends si nejlépe placený hráč vydělá za jednu sezónu cca 20 600 000 Kč + bonusy za turnajové ceny, které se mohou pohybovat okolo 2 000 000 Kč, záleží jak se daří. Co se týče České republiky, či Slovenska, esport u nás není ani zdaleka na tak vysoké úrovni a proto všichni naši nejlepší hráči míří do ciziny. E-sport je dlouhodobě hráčsky i divácky rostoucí oblastí a není tedy divu, že se e-sporty ocitají čím dál tím více v hledáčku sázkařů. Bohatost a pestrost nabídky sázkových kanceláří to jen dosvědčuje.

Podívejme se tedy, jaké konkrétní e-sporty můžeme sázet a mějme na paměti, že koronavirus se ve světě online her šířit nemůže.

Counter Strike Dota 2 League of Legends Overwatch Starcraft 2
SEA Europe GGB Championship CBLOL Overwatch League GSL Super Tournament
ESL Meisterschaft No Major No Problem LCS
ESL Pro League SIGUL Pro League LEC
Flashpoint LPL
SECTOR MB NA Academy League
PCS
VCS

Koronavir

V poslední době se objevují i příležitosti na sázky s tématem koronavir. Je na každém, aby posoudil morální a etický význam, těchto vypsaných sázek, nicméně realita je taková, že si akatuálně můžete vsadit třeba na to do kdy bude v ČR vyhlášen nouzový stav, popř. kdy Světová zdravotnická organizace oznámí konec pandemie. A je celkem jisté, že nabídka se sázkami na COVID-19 se bude rozšiřovat.


Koronavir

Loterijní sázení

Nejste fanoušek kurzového sázení? Nebaví vás sport nebo mu nerozumíte? Jste kvůli nebezpečí nákazy koronavirem doma v karanténě a nudíte se? Pak je tu pro vás staré a dobré loterijní sázení. Asi leaderem v tomto odvětví je Sazka a její loterie, kde při správném uhodnutí čísel můžete vyhrát desítky či stovky milionů, občas i na miliardové výhry. Loterie má mezi ostatními hrami Sazky nejdelší tradici. Mezi ty nejznámější patří Sportka, Eurojackpot , Keno a Euromiliony. Většinu těchto loterijních her si vsadíte online z pohodlí domova, kde trávíte třeba právě karanténu. Rovněž velmi populární jsou i online stírací losy. Setřít si los online s mobilem v ruce z pohodlí domova je opravdu velmi jednoduché. Losy Rentiér, Mini Rentiér, Černá perla, Štístko nebo třeba Diamant můžou přinést malé ale i obrovské výhry a při zahánění nudy z nařízené karantény i potřebnou dávku vzrušení.

Loterijní sázení Korunka

V poslední době se prosazuje a šlape Sazce na paty i Loterie Korunka. Ta nabízí poměrně slušnou šanci na výhru. Ve hrách Šestka a nebo Kombi či Kombi plus se hraje o deset a více miliónů.

Výherní automaty a rulety

Výherní automaty asi není třeba dlouze představovat. V dobách automatového pravěku kdy koronavirus bylo jen cizí slovo, obvykle měli podobu vysoké skříně s displejem, rotujícími válci a ovládacími prvky. Cílem hry je vyhrát peníze z automatu. Nyní (i z legislativních důvodů) máme možnost tyto automaty hrát ve většině sázkových kanceláří online. Ať už se jedná o . Automaty jsou mezi hráči velmi oblíbené a nabízí návratnost obvykle až 95 % vložených finančních prostředků. Automatových her např. u Fortuny nebo Tipsportu jsou spousty, mezi nejoblíbenější patří Bonus Joker, White king a nebo Mystery Joker. Všechny hry jsou od poskytovatelů Kajot, Apollo, Adel, Novomatic, Synot, NetEnt, Play ‚n GO, Microgaming a Yggdrasil.

Výherní automaty a rulety Tipsport
Výherní automaty a rulety Fortuna

Koho nebaví “mačkat bedny”, může zkusit své štěstí v jedné z mnoha rulet. Všechny sázkové kanceláře se snaží, vzhledem k omezené nabídce sportovních příležitostí, nepřijít o své klienty. Proto masivně nabízejí různé akce a benefity pro hráče automatů a loterií.

Autorovi tohoto článku během psaní přistála v emailu nabídka volných točení (freespinů) od Fortuny. Z 10 volných zatočení na vybraném online automatu se nakonec poštěstilo získat 130 Kč. Není to sice mnoho, ale přidaná zábavní hodnota je k nezaplacení. V tomto období, kdy na nás obavy z koronaviru padají ze všech stran, by každému pomohlo na chvilku vypnout a odreagovat se, třeba právě u výherního online automatu. A pokud patříte mezi dříve narozené a pamatujete si je z porevolučních dob, tak i s trochou nostalgie.

Omezení sázkařů

Kromě hromadného rušení sportovních aktivit na celém světě přinesla doba koronavirová v souvislosti s karanténou i dočasné uzavření poboček sázkových kanceláří. Nařízení vlády ČR o zavření obchodů od 14. 3. 2020 dopadlo na tu skupinu sázejících, kteří na pobočkách uzavírali sázky. Kamenné provozovny jsou až do odvolání zavřené. Bohužel se uzavření poboček dotkne i některých online sázejících a to především těch, kteří na pobočkách dobíjeli svá herní konta. Nicméně vklady a výplaty jsou ale samozřejmě možné online přes registrovaný platební prostředek. Jen poměrně velmi malé procento sázejících uzavíralo své sázky offline, tedy navštěvovalo fyzicky pobočku a podávalo své sázky tam. Nyní této skupině nastala doba nedobrovolného x-sellu na online sázení.

Závěrem

Je důležité v této pandemické a karanténní době, aby se každý z nás choval co nejzodpovědněji a co nejohleduplněji. Chraňme naše blízké ale i ostatní spoluobčany, a to jak před virem, tak před strachem. Bude to běh na dlouhou trať, možná na několik týdnů, možná měsíců. Vydržme to. V tom nám může pomoci třeba i trocha zábavy a rozptýlení při sportovních či loterijních sázkách, nebo malá či větší nálož adrenalinu při hraní online automatů a rulet.