MS v hokeji – USA vs Dánsko, preview a tip na výsledek


Stadion v Tampere bude tuto sobotu od 11:20 hostit souboj nejvíce ofenzivních týmů ve skupině A, USA a Dánska. Tým USA zatím na MS v hokeji 2023 ani jednou nezakopnul, poradil si například s obhájci titulu Finy 4:1 nebo s velmi dobře bránícími Němci 3:2. Zápas s Dánskem tak představuje skvělý způsob, jak nasbírat další body a potvrdit tak vedení ve skupině nad Švédskem, které má zatím o bod méně. Naopak Dánsko se ve skupině dostává do problémů. Zatím je na čtvrtém postupovém místě, ale čekají ho teď zápasy proti těžkým soupeřům. Zatímco Německo se teď postaví slabším týmům, takže může Dánsko s přehledem předehnat. Dánové se tak budou v tomto zápase snažit o to uhrát alespoň jeden bod, či doufat ve štěstí a překvapivé vítězství.

MS v hokeji – USA vs Dánsko, preview a tip na výsledek

  • Tým USA jde do zápasu z pozice favorita, očekává další 3 body.
  • Dánové potřebují alespoň jeden bod, moc šancí ale nemají.
  • Kurz na prosté vítězství USA je 1.25, na Dánsko pak 10.20. Tiket na USA je tak vhodné doplnit o další příležitosti.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství USA s handicapem – 2.5 1.89 1.83

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: USA vs Dánsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 20. 5. 2023, 11:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat USA vs Dánsko?

Devátý hrací den a pátý zápas na turnaji pro USA i Dánsko. Oba týmy otevírají 20.5. souboje na ledě v Rize, následovat bude zápas mezi Rakouskem a Finskem, od 19:20 pak mezi Švédskem a Francií. Stejně jako u všech dřívějších zápasů, USA vs Dánsko můžete shlédnout živě na České televizi v sobotu 20. 5. od 11:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
USA vs Dánsko 20. 5. 2023, 11:20 ČT Sport, TV Tipsport

Američané zatím válcují skupinu A

Američané zatím v rámci MS v hokeji skupiny A nenarazili na vážnější problémy. Už úvodní zápas proti loňským šampionům Finům zvládli na výbornou s výsledkem 4:1. Vítězství nad Maďarskem 7:1 bylo takřka povinností, to samé v případě Rakouska 4:1. Teprve zápas s Německem byl velmi vyrovnaný, ale nakonec přece jenom Američané zvítězili 3:2. Momentálně zabírají ve skupině první místo v žebříčku s 12 body, na záda jim dýchají Švédové s 11 body. Zápas těchto dvou týmů nás ještě čeká, a proto si tým USA bude chtít udržet náskok čistým vítězstvím nad Dánskem.

Američané zatím válcují skupinu A

Zdroj: iihf

Dánsko se dostává do problémů

Dánové nehráli na mistrovství špatně, ale momentálně se dostali do problémů. MS v hokeji pavouk tak pro ně nemusí být zaručená destinace. Zatím po čtyřech zápasech stojí na posledním postupovém místě s 8 body. Problémem je, že zatím čelili především slabším soupeřům. Porazili Maďarsko 3:1, podobně pak Rakousko 6:2. Ale proti Francii už zaváhali a zápas vyhráli až v prodloužení 4:3. A v posledním zápase už nestačili na Německo. A právě jejich jižní sousedé jim dělají starosti. Zatímco Dány čekají samí nároční soupeři, Němci mají před sebou mnoho šancí na snadné vítězství. Dánové se proto musí snažit uhrát v zápase proti USA alespoň jeden bod, protože na vítězství by potřebovali hodně štěstí.

Dánsko se dostává do problémů

Zdroj: iihf

Kurzy USA vs Dánsko

Sázkové kanceláře mají v tomto zápase jasno, na USA je u Tipsportu vypsán kurz 1.25, u Betana pak 1.15. Stejnou linii drží také Fortuna s kurzem 1.25. Na vítězství Dánska jsou kurzy mnohem vyšší, konkrétně 10.20 u Tipsportu a 10.50 u Fortuny. Sázkaři u Tipsportu věří pouze USA, téměř 100 % sázek podali právě na jejich vítězství. A právě v tomto případě by se mohlo vyplatit vsadit s handicapem. Nevíte, jak takový handicap funguje? Připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji. Další zajímavou možností je sázka na počet gólů v zápase, protože oba týmy mají velmi aktivní střelce. Na více než 6 gólů je kurz 2.41.

Tip redakce: Vítězství USA s handicapem – 2.5

Přestože se budou Dánové v zápase snažit, jejich vítězství je nepravděpodobné. USA si zatím poradily s mnohem těžšími protivníky, není důvod si myslet, že by Američané zakopli zrovna teď. Vybíráme sázku s handicapem -2.5 a kurzem 1.89, protože Dánové jsou také gólově aktivní a Američanům budou jistě šlapat na paty. Tento závod o branky ale tým USA s přehledem vyhraje.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství USA s handicapem – 2.5 1.89 1.83

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport