MS v hokeji 2024 pavouk play off

Na zápasy v obou skupinách navazuje samozřejmě MS v hokeji 2024 pavouk. V úterý 21.5. budou dohrány poslední zápasy obou skupin a hned ve čtvrtek 23.5. začíná čtvrtfinále MS v hokeji 2024. Ze všech zápasů v pavouce postupuje samozřejmě vždy jenom vítěz, hraje se podle osvědčených pravidel. Zápas o délce 60 minut ve třech třetinách, spolu s případným prodloužením a nájezdy. Jak tedy vypadá pavouk MS v hokeji 2024? Jaká jsou pravidla jednotlivých kol a kdo z týmů má větší šanci na postup?

300Kč + 6.000Kč

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.

MS v hokeji 2023 pavouk

MS v hokeji 2024 pravidla vyřazovací fáze

Vyřazovací fáze MS v hokeji 2024 začíná 23.5. všemi zápasy čtvrtfinále. Z osmi postupujících z obou skupin jsou vytvořeny dvojice, všechny vítězné týmy poté postupují do semifinále, poražení se podělí o 5. až 8. místo a turnaj opouštějí. Systém rozřazení dvojic bude opět stejný, nejlepší ze skupiny A se utká s nejhorším ze skupiny B, a podobným klíčem se rozdělí i další soupeři. Jednotlivé zápasy tedy vypadají takto: 1A–4B, 2A–3B, 1B–4A, 2B–3A. Po rozdělení bodů se v osmifinále utká první se čtvrtým týmem a druhý se třetím. Vítězové semifinálových zápasů se samozřejmě utkají o první místo, zbylé dva týmy se setkají v souboji o bronz. V semifinále dojde k vytvoření nové minitabulky, ve které jsou vítězné týmy ze čtvrtfinále seřazeny podle následujících kritérií:

1. Umístění v základní skupině.
  2. Body ze základní skupiny.
  3. Rozdíl gólů ze základní skupiny.
  4. Počet vstřelených gólů v základní skupině.
  5. Umístění v IIHF žebříčku před turnajem.

MS v hokeji pavouk finále

Finále MS v hokeji 2024 se bude konat v neděli 26.5. od 20:20 v pražské O2 Areně. Pravidla v zápase jsou opět stejná jako ve skupině a v předchozích utkáních play-off, liší se pouze postup při remíze v základním čase. V takovém případě se budou hrát prodloužení na 20 minut, která budou pokračovat až do prvního gólu. Ve finále tedy neexistují nájezdy. V prodloužení hrají za každý tým 3 hráči a brankář. Finále MS v hokeji 2024 bude jednou z největších sportovních i sázkařských událostí roku, proto jsme pro vás připravili článek o tom, jak sázet na MS v hokeji 2024.

Datum a čas Finálový zápas Kurzy
26.5.2023, 20:20 vs vs
Tip redakce na celkového vítěze MS v hokeji

Bude doplněno.

MS v hokeji pavouk zápas o 3. místo

Týmy, které prohrály semifinálové zápasy se utkají v neděli 26.5. v O2 Areně. Zápas začne v 15:20, aby se tak stihnul dohrát do večerního finále. Pravidla jsou v tomto zápase opět stejná, jako v jiných utkáních play-off. Pokud bude po základních 60 minutách zápas nerozhodný, nastane 10 minut prodloužení. V tom hrají týmy ve složení 3 hráčů a jednoho brankáře, dokud nepadne jeden gól. Pokud není ani během těchto deseti minut vstřelen žádný gól, dojde na nájezdy.

Datum a čas Zápas o 3.místo Kurzy
25.5.2023, 15:20 vs vs
Tip redakce na vítěze zápasu o 3. místo

MS v hokeji pavouk semifinále

Všechny zápasy semifinále se odehrají v sobotu 25.5. v Praze. O tom, jak budou zbývající týmy rozřazeny, rozhodnou na MS v hokeji skupiny. Je to právě výkon týmů ve skupinách, který seřadí vítěze ze čtvrtfinále do nové tabulky. V té si zahraje první se čtvrtým a druhý se třetím. Vítězové semifinálových zápasů si samozřejmě zahrají o titul mistra světa, na poražené čeká souboj o bronzovou medaili.

Datum a čas Semifinálový zápas Kurzy
25.5. 14:20 vs vs
25.5. 18:20 vs vs
Tip redakce na vítěze semifinále

MS v hokeji pavouk čtvrtfinále

Všechny čtvrtfinálové zápasy se odehrají ve čtvrtek 23.5., polovina z nich proběhne ještě naposledy v Ostravě, od semifinále se již všechny zápasy odehrávají v Praze. V čtvrtfinále se nemohou setkat žádné týmy, které spolu bojovaly ve skupinách. Jednotlivé zápasy jsou sestaveny podle následujícího klíče: 1A–4B, 2A–3B, 1B–4A, 2B–3A. Nejlepší tým ze skupiny A si tedy zahraje s nejhorším ze skupiny B. Pro odhadnutí favoritů na vítěze ve čtvrtfinále stačí pozorně sledovat zápasy ve skupinách, zároveň lze očekávat převahu týmů, které jsou favority turnaje. Kdo vyhraje MS v hokeji ale v této fázi ještě odhadnout nejde, semifinále mohou přinést překvapení.

Datum a čas Čtvrtfinálový zápas Kurzy
23.5. 16:20 vs vs
23.5. 20:20 vs vs
Tip redakce na postupující

Často kladené otázky

Od kdy začíná MS v hokeji pavouk?

Pavouk MS v hokeji 2024 začíná prvními dvěma čtvrtfinálovými zápasy, které se budou konat zároveň 23.5. od 16:20 v Praze a v Ostravě.

Do kdy bude trvat MS v hokeji vyřazovací část?

Zápasy ve skupinách budou dohrány 21.5., od 23.5 pák začíná play-off fáze turnaje. Ta bude zakončena 26.5. 2024 finálovým zápasem.

Kdo je favorit pavouka MS v hokeji 2024?

Mezi favority patří podobně jako minulý rok týmy z Kanady a Finska. Naději na vítězství mají také Švédové a pochopitelně i domácí Češi.

Kdy a na jakém stadionu se hraje finále MS v hokeji 2024?

Finále MS v hokeji 2024 se hraje 26. května v O2 Areně v hlavním městě Praze. Samotný zápas odstartuje ve 20:20.

Jaký tým může překvapit v play-off MS v hokeji 2024?

Největší divokou kartou letošního šampionátu je reprezentace USA, do které bylo zařazeno hned několik mladých hokejistů, kteří mohou na šampionátu překvapit. I česká reprezentace může být v play-off překvapením a probojovat se i do souboje o první místo.

Další důležité informace k MS v hokeji 2024

Další důležité články o MS v hokeji: MS v hokeji 2024 program | MS v hokeji 2024 skupiny | Kdy Češi získali medaile na MS v hokeji | MS v hokeji 2024 kurzy | Jak sázet na MS v hokeji 2024 | Asijský handicap při MS v hokeji 2024 | MS v hokeji 2024 vstupenky