MS v hokeji – Kazachstán vs Slovensko, preview a tip na výsledek


V pátek 19.5. od 19:20 se na stadionu v Rize odehraje zápas Kazachstánu proti Slovensku. Slováci si budou chtít spravit bodové skóre po prohře se Švýcary. Jenom tak budou mít šanci na postup do play-off MS v hokeji 2023. Kromě zmíněné prohry se Švýcary 2:4 mají Slováci na kontě pouze výhru proti Lotyšsku 2:1. Kanadě podlehli až na samostatné nájezdy 1:2, proti Čechům pak prohráli 2:3. S čtyřmi celkovými body jsou přesně pod hranicí postupu, před nimi je i výběr Lotyšska. Kazachstánu se na mistrovství příliš nedaří, vítězství se mu podařilo získat pouze proti Norsku, a i to je nakonec v tabulce před ním. Pak už následují pouze prohry. S Čechy 1:5, se Švýcary 0:5 a s Kanadou 1:5. Kazachstán tak potřebuje urvat alespoň jeden bod, aby se udržel pohodlně mimo sestupové místo, na vítězství to v tomto zápase nebude.

MS v hokeji – Kazachstán vs Slovensko, preview a tip na výsledek

  • Slováci potřebují vítězství, aby měli ještě šanci na postup.
  • Kazachstán je v opačné situaci, hrozí mu spíše sestupová pozice. Proto se bude snažit o to uhrát alespoň jeden bod.
  • Kurz na prosté vítězství Slovenska je 1.15, na Kazachstán pak 13.50. Sázku na Slovensko je tak třeba doplnit například o handicap.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Slovenska s handicapem – 2.5 1.63 1.70

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kazachstán vs Slovensko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 19. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Kazachstán vs Slovensko?

Osmý hrací den a čtvrtý zápas na MS pro Kazachstán i Slovensko. Oba týmy budou 19.5. uzavírat dění skupiny v Rize, předcházet jim bude zápas mezi Lotyši a Slovinci. Stejně jako v případě předchozích utkání, Kazachstán vs Slovensko můžete shlédnout živě na České televizi v pátek 19. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Kazachstán vs Slovensko 19. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Kazachstán zatím bojuje o udržení

Kazachstán nebývá obvyklým kandidátem na sestup, ale tentokrát na mistrovství dorazil kazašský tým velmi ochuzen. Nedorazili totiž hráči s dvojím občanstvím, takže se Kazachstán nemůže spolehnout na hráče z NHL, KHL ani ze švédské ligy. V rámci MS v hokeji skupiny B tak Kazachstán porazil pouze Norsko, pak už sbíral jednu porážku za druhou. 1:5 proti Česku, 0:5 proti Švýcarsku a 1:5 proti Kanadě. Klíčový pro ně bude zápas se Slovinskem, ale i v tomto utkání se budou snažit alespoň o jeden bod. Góly dávat Kazachstán umí, ale příležitostí je opravdu málo, jejich hra je pasivní. Zatím za Kazachstán skórovali pouze Beketajev a Muchametov.

Kazachstán zatím bojuje o udržení

Zdroj: iihf

Slováci si potřebují spravit chuť

Poslední zápas se Švýcarskem byl pro Slováky špatnou zprávou, momentálně zoufale potřebují sbírat body na jednodušších soupeřích, jinak pro ně může být MS v hokeji pavouk mimo dosah. Vítězství mají zatím pouze proti Lotyšsku, jinak nasbírali jenom prohry. Jeden bod získali alespoň proti Kanadě, kterou dohnali až k samostatným nájezdům. Slováci se zatím vyznačovali celkem agresivní hrou, také poslední sekundy zápasu se Švýcarskem hodně jiskřily. Zápas proti Kazachstánu tak musí proběhnout perfektně, aby si Slováci odvezli 3 body. Pomoci jim k tomu mohou především silní útočníci jako Regenda nebo Kudrna, kteří skórovali i v posledním zápasu.

Slováci si potřebují spravit chuť

Zdroj: iihf

Kurzy Kazachstán vs Slovensko

Dle sázkových kanceláří je jasno, na vítězství Slovenska je u Tipsportu vypsán kurz 1.15, u Betana pak 1.11. Také Fortuna má podobný kurz, konkrétně 1.15. Možné vítězství Kazachstánu ohodnotili bookmakeři různě, na Tipsportu například 13.50, u Betana pak 7.30. Přes rozdíly u jednotlivých kanceláří je jasné, že favorité jsou Slováci. A proto je vhodné doplnit sázku na jejich vítězství o handicap či jinou příležitost. Pokud ještě nevíte, jak funguje handicap, připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Tip redakce: Vítězství Slovenska s handicapem – 2.5

Přestože se Slovákům nepovedl zápas se Švýcarskem, Kazachstán na jejich tým rozhodně nemá. Bude tedy spíše otázka, o kolik Slovensko porazí kazašský výběr. Kazachstán umí za určitých okolností předvést dobrou obranu, ale v tomto zápase to nečekáme. Sázíme proto na vítězství Slovenska s handicapem -2.5. Na tuto příležitost je vypsán kurz 1.63. Pokud Slovákům věříte ještě více, můžete samozřejmě zvolit handicap vyšší.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Slovenska s handicapem – 2.5 1.63 1.70

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport