MS v hokeji – Finsko vs Dánsko preview a tip na výsledek


Poslední zápas skupiny A na MS v hokeji 2023 bude mezi Finskem a Dánskem. Toto utkání dvou severských států se odehraje 23.5. od 19:20. Pro Finsko tento zápas není příliš zajímavý. S 13 body v tabulce mají Finové jisté třetí postupové místo, druhé Švédsko má 17 bodů, takže ani dnešní vítězství by Finy neposunulo. Oproti tomu pro Dány představuje vítězství v tomto zápase poslední malou naději na postup do čtvrtfinále. Potřebovali by ale porazit Finy a získat tři body. To je samo o sobě mimořádně těžký úkol, ale Německo by navíc muselo prohrát s Francií.

MS v hokeji - Finsko vs Dánsko preview a tip na výsledek

  • Finsko nemá tento zápas jako prioritu, své postupové místo už nezmění.
  • Pro Dány představuje tento zápas jednu z podmínek, kterou musí splnit pro zázračný postup.
  • Kurz na prosté vítězství Finska je 1.22, na Dánsko potom 12.40. V zápase se může vyplatit využít sázku s handicapem.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Finska s handicapem -2.5 1.91 1.87

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Finsko vs Dánsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Finsko vs Dánsko?

Dvanáctý hrací den a úplně poslední skupinové utkání v podání Finska a Dánska. Oba soupeři tedy 23.5. uzavřou dění na ledě v Tampere. Předcházet jim budou zápasy Německo vs Francie a Švédsko vs USA. Podobně jako předchozí utkání, Finsko vs Dánsko můžete shlédnout živě na České televizi v úterý 23. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport. Dobrým zdrojem pro shlédnutí nejlepších momentů z předchozích zápasů je také YouTube. Například sestřih utkání Dánsko vs Švédsko, ve kterém Dánové utržili porážku 1:4.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Finsko vs Dánsko 23. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Finsko má postupové místo jasné

Finům se v rámci MS v hokeji skupiny A rozhodně nedařilo tak, jak si přáli. Od obhájců titulu čekali fanoušci jasný tah za další medailí, ale Finové si odnesli porážku od USA i Švédska. I když Švédové je porazili až na nájezdy. Ve zbylých zápasech ale Finové nezklamali a odnesli si přesvědčivá vítězství v základní hrací době, přestože na velkou gólovou nálož si museli diváci počkat až do zápasu proti Maďarsku. Finům dlouho trvalo, než se někteří hráči rozstříleli, přestože v ně trenér Jalonen vkládal velké naděje. Jde například o hráče jako je Kakko nebo Kapanen. Zápas proti Dánsku není pro Finsko prioritou, své umístění v rámci tabulky už nezmění. Budou tedy pravděpodobně šetřit síly před čtvrtfinálovými zápasy.

Finsko má postupové místo jasné

Zdroj: iihf

Dánové na turnaji pravděpodobně končí

Dánové si v rámci úvodních zápasů ve skupině vedli celkem dobře, ale nyní se jim MS v hokeji pavouk velmi vzdálil. Pokud neporazí Finsko a Němci neprohrají s Francií, do čtvrtfinále se Dánové nepodívají. S největší pravděpodobností je tak tento zápas jejich posledním na letošním mistrovství. Do čtvrtfinále je asi nedostane ani Nikolaj Ehlers a další hráči z NHL, kteří dánským tým doplnili. Dvě čistá vítězství, jedno v prodloužení a tři prohry je na postup celkem málo.

Dánové na turnaji pravděpodobně končí

Zdroj: iihf

Kurzy Finsko vs Dánsko

Bookmakeři o výsledku zápasu nepochybují. Na Finsko je u Tipsportu vypsán kurz 1.22, u Betana pak 1.24. Podobně šance spočítala i Fortuna, s kurzem 1.23. Na vítězství Dánska je pak u Tipsportu kurz 12.40, u Betana podobných 11.50. Sázkaři u Tipsportu věří téměř jednomyslně Finsku, podali na Finy 99 % tiketů. Celkem nízký kurz na Finsko volá po využití sázky s handicapem. Pokud ještě nevíte, jak funguje handicap, připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Tip redakce: Vítězství Finska s handicapem -2.5

Dánové na Finy určitě nemají a žádný zázrak v tomto zápase neočekáváme. Nepůjde asi o žádnou gólovou smršť, Dánové se budou dobře bránit, Finové zase nepotřebují kdovíjaké gólové žně. Proto sázíme na vítězství Finska s handicapem -2.5, na tuto příležitost je kurz 1.91.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Finska s handicapem -2.5 1.91 1.87

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia