MS v hokeji – Dánsko vs Rakousko, preview a tip na výsledek


V úterý 16.5. od 15:20 můžete na MS v hokeji 2023 sledovat zápas mezi výběry Dánska a Rakouska. Dánové jsou v tomto zápase rozhodně favorité, zatím se jim na mistrovství daří. Nad Maďarskem zvítězili 3:1, nad Francií pak v prodloužení 4:3. Naopak Rakousko patří obecně mezi slabší týmy, na turnaji zatím podlehli Francii v prodloužení 1:2 a Švédsku 0:5 v základní hrací době. Žádné překvapení nás tedy v tomto zápase asi nečeká. Kurz na Dánsko je přesto zajímavý, vyplatit se může také sázka na vyšší počet branek v zápase.

MS v hokeji – Dánsko vs Rakousko, preview a tip na výsledek

  • Úroveň dánského hokeje je na tomto MS v hokeji dobrá, proti Rakousku si určitě věří.
  • Rakousko se bude snažit, aby uhrálo alespoň jeden bod, pomůže jim zabránit sestupu.
  • Kurz na vítězství Dánska je 1.72 u Tipsportu, vyplatit se ale může i sázka na vyšší počet branek v zápase. Dánové ukázali, že góly sázet tentokrát umí.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Dánsko 1.72 1.67

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Dánsko vs Rakousko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 16. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Dánsko vs Rakousko?

Pátý hrací den a třetí zápas na MS pro Dánsko i Rakousko. Oba týmy budou v tento den na ledě jako první, následovat bude souboj Francie a Maďarska. Stejně jako jiné zápasy, Dánsko vs Rakousko můžete shlédnout na České televizi v úterý 16. 5. od 15:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Dánsko vs Rakousko 16. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Dánové mají na mistrovství dobře našlápnuto

Dánové se zatím při zápasech v rámci MS v hokeji skupiny A předvedli dobrý výkon. Nad Maďarskem zvítězili 3:1. Nad Francií bylo vítězství trochu těžší, ale i tak ji v prodloužení porazili 4:3. Dánsko může čerpat z několika dobrých zdrojů kvalitních hráčů, ti se obvykle rekrutují z německé nebo švédské ligy. Hlavním tahounem jejich týmu je ale hráč Winnipegu, Nikolaj Ehlers. Byl to právě on, kdo dvěma góly přispěl k vítězství nad Maďarskem. Zbytek týmu ho musí ale daleko lépe podpořit, aby zápasové úspěchy Dány brzo neopustily.

Dánové mají na mistrovství dobře našlápnuto

Zdroj: sportsnet

Rakousko bojuje o udržení

Rakousko na mistrovství bojuje spíše o udržení v elitní skupině. MS v hokeji pavouk je pro ně vzdálený sen. V minulém roce se ale šampionát Rakousku celkem povedl. Nejprve obrali o body Američany, Česko nakonec porazili při nájezdech. V tabulce nakonec obsadili šesté místo. V tomto roce se jim ale rozhodně tolik nedaří. Francii sice podlehli až v prodloužení, ale proti Švédsku se na moc nezmohli. Přesto by Dánsku mohli alespoň bod sebrat, přece jenom mají v týmu posilu ze švédské ligy Nickla, dorazili také hráči ze švýcarské ligy.

Rakousko bojuje o udržení

Zdroj: stanleycupofchowder

Kurzy Dánsko vs Rakousko

Názor bookmakerů na tento zápas je jasný. Na Tipsportu favorizují Dánsko s kurzem 1.72, na Betanu je kurz 1.67. Také u Fortuny je kurz na Dány 1.67. Možné vítězství Rakouska je pak na Tipsportu ohodnoceno na 4.26, u Fortuny dokonce 4.60. Také Betano přidělilo na vítězství Rakouska kurz 4.55. Vyplatit se může také sázet s handicapem, vsadit si můžete na pozitivní u Dánů či negativní u Rakouska. Pokud nevíte, jak použít asijský handicap na MS v hokeji, připravili jsme pro vás článek.

TIP REDAKCE: VYHRAJE DÁNSKO

Dánské vítězství je velmi pravděpodobné, přestože outsideři umí na tomto mistrovství překvapit, jak ukázal zpackaný zápas Čechů proti Lotyšsku. Rakousko může Dány trochu potrápit, ale na vítězství to nebude. Tento stav otevírá možnost vsadit na detaily zápasu, především na skórující hráče nebo třeba na počet gólů v zápase. Dánsko totiž ukázalo, že na MS v hokeji dokáže nasázet do soupeřovy branky slušný počet gólů. Pokud tedy Dánsku věříte, můžete vsadit na počet gólů v zápasu vyšší než 5 s kurzem 2.26.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Dánsko 1.72 1.67

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport