MS v hokeji – Česko vs Lotyšsko, preview a tip na výsledek


V pondělí 15.5. od 19:20 čeká český národní tým další zápas na MS V hokeji 2023. Tentokrát se proti českému výběru postaví tým hostitele, Lotyšska. Žádná překvapení se v tomto zápasu asi konat nebudou, Češi dlouhodobě ví, jak na Lotyšsko. Forma národního týmu je dobrá, poradil si se Slováky skórem 3:2 a samozřejmě také s Kazachstánem, zde byl výsledek na konec 5:1. Naopak Lotyšsko podlehlo Kanadě 0:6 a Slovensku 1:2. Pokud se bude gólová paráda opakovat, mohla by se vyplatit i sázka na vysoký počet branek proti Lotyšsku.

MS v hokeji – Česko vs Lotyšsko, preview a tip na výsledek

  • Úroveň českého hokeje je samozřejmě dlouhodobě vyšší než u Lotyšska, v předchozích 10 zápasech mezi oběma týmy byli Češi vždy vítězní. Tato série ale sahá ještě dále.
  • Lotyšsku se na mistrovství moc nedaří, prohráli proti Kanadě i Slovensku.
  • Kurz na vítězství Čechů je 1.34, zajímavá může být i sázka s handicapem na Čechy nebo sázka na hráče, který střelí nejvíce branek.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Česka 1.34 1.42

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Lotyšsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 15. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Česko vs Lotyšsko?

Čtvrtý hrací den a třetí zápas na MS pro Čechy i Lotyšsko. Oba celky vyrazí na led v tento den jako poslední. Předcházet jim bude utkání mezi Slovenskem a Kanadou. Podobně jako jiné zápasy, Česko vs Lotyšsko můžete shlédnout na České televizi v pondělí 15. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Česko vs Lotyšsko 15. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Češi nebudou mít s Lotyšskem problém

Češi se zatím při zápasech v rámci MS v hokeji skupiny B předvedli dobře. Nad Slováky zvítězili 3:2, přestože mnozí fanoušci čekali ještě lepší výsledek. Nad Kazachstánem bylo vítězství nakonec podle plánu, s pořádným rozdílem 5:1. A přestože mají někteří fanoušci k výkonu českého týmu námitky, nikdo nepochybuje o vítězství v nadcházejícím zápase. Při vzájemných zápasech vítězili Češi ve velmi dlouhé sérii, často s velkým brankovým náskokem. Kapitán českého týmu Roman Červenka se navíc mnoha těchto vítězných zápasů zúčastnil a bude si rozhodně chtít prodloužit jejich seznam. Poslední zápas proti Lotyšsku na MS v hokeji 2022 skončil 5:1.

Češi nebudou mít s Lotyšskem problém

Zdroj: iihf

Lotyšsko se na MS dlouhodobě trápí

Tým Lotyšska nikdy nepatřil k příliš silným účastníkům MS v hokeji. Cílem lotyšského výběru bylo proto často spíše udržení se na šampionátu, než postup mezi týmy, na které čeká MS v hokeji pavouk. Letošní mistrovství světa nezačali Lotyši vůbec dobře, s Kanadou prohráli 0:6. Proti Slovensku se jim dařilo o něco lépe, výsledek byl nakonec 1:2. Pravdou je, že Lotyšsko musí velmi intenzivně využívat ty hráče, na které se může spolehnout. Jedním z nich je i obránce Janis Uvis Balinskis, který momentálně hraje za HC Verva Litvínov. Pokud tedy máte chuť na netradiční sázku, můžete podat tiket se sázkou na délku pobytu tohoto hráče na ledu. Například na 19:40 minut je kurz 1.50.

Lotyšsko se na MS dlouhodobě trápí

Zdroj: lsm

Kurzy Česko vs Lotyšsko

Názor bookmakerů na tento zápas je jednoznačný. Na Tipsportu favorizují Česko s kurzem 1.34, na Betanu je kurz 1.42. Také u Fortuny je kurz na Čechy 1.39. Možné vítězství Lotyšska je pak na Tipsportu ohodnoceno na 6.58, podobně pak u Fortuny. Betano ovšem přidělilo na vítězství Lotyšska výrazně odlišný kurz 4.35. Vyplatit se může také sázet s handicapem, vsadit si můžete na pozitivní u Čechů či negativní u Lotyšska. Pokud nevíte, jak použít asijský handicap na MS v hokeji, připravili jsme pro vás článek.

Tip redakce: Vítězství Česka

Vítězství české reprezentace je velmi pravděpodobné, přesto si na ni můžete vsadit s celkem zajímavým kurzem 1.34 u Tipsportu, u jiných sázkových kanceláří i s vyšším. Očekávané vítězství ovšem otevírá hned několik dalších sázkových příležitostí. Vsadit si můžete například na to, který hráč dá nejvíce gólů, může se také vyplatit sázka na konečný počet branek v zápase či velikost českého vítězství. Například na počet gólů v zápase vyšší než 5 je vypsaný kurz 1.83. Vzhledem k dlouhodobě vysokému počtu gólů, které Češi dovedou proti Lotyšsku vstřelit, nemusí být od věci i sázka na ještě vyšší počet.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Česka 1.34 1.42

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport