Jak probíhá vyplácení milionových výher v Sazce


Už jste někdy snili o tom, jak si půjdete vyzvednout jackpot, který jste vyhráli v Sazce? Samotné převzetí výhry je z hlediska sázejícího příjemná formalita, ale i ta má své náležitosti. Náš článek popisuje, jakým způsobem probíhá vyplácení výhry. Jiným způsobem si svoji cenu vybere výherce 500 Kč a jinak je tomu u výherce 5 milionů. Základní data představuje naše přehledná tabulka.

Tip na rychlý vánoční dárek

Zdroj: Sazka

Prodejna/Online Limity Doplňující informace
V případě sázky online do 5 000 Kč za den V libovolném prodejním místě Sazky nebo bezhotovostní metodou (převodem na účet, peníze budou doručeny do následujícího pracovního dne)
do 500 000 Kč za týden Pouze bezhotovostní metodou
nad 500 000 Kč Výhra přistane na vašem účtu Sazka neprodleně po vyhodnocení. Výběr prostředků z účtu na Sazka.cz je možný v hotovosti (do 5000 Kč za den), nebo na bankovní účet vedený na vaše jméno.
V případě sázky na prodejním místě do 1000 Kč V libovolném prodejním místě Sazky
do 100 000 Kč V libovolném prodejním místě Sazky po předchozí domluvě
do 250 000 Kč Ve vybraných prodejních místech Sazky po předchozí domluvě
nad 250 000 Kč V sídle Sazky po předchozí domluvě

Jak vyplatit online sázky

V případě online sázek je celý postup poněkud uživatelsky jednodušší. Výhra je vám v každém případě ihned přičtena na herní konto. Hráč si pak může vybrat, jak peníze převést do fyzické podoby. První možnost je částku si vybrat na některém terminálu Sazky. Sazka ale umožňuje výhru vyplácet jen postupně, do částky 5000 Kč za den. Vyšší výhry si tudíž lze vybrat jen postupně. Hráč ale také může převést peníze na bankovní účet, což lze provést jednorázově.

Výhra do 1.000 Kč v Sazce

Pravidelní sázející u Sazky už se určitě setkali s výhrami do 1000 Kč, které jsou nejpravděpodobnější. Pro jejich vyplacení stačí navštívit libovolné prodejní místo Sazky, tedy i trafiku, čerpací stanici nebo obchod, kde mají k dispozici Sazka terminál. Předložíte vaši sázenku a výhru vám obsluha vyplatí do minuty.

Vyplatení 100.000Kč až po domluvě

Ani vyšší výhry nejsou nijak neobvyklé. Pokud vyhrajete například 10 000 Kč, máme pro vás dobrou radu – předem se domluvte na vašem oblíbeném prodejním místě Sazky, že si jdete vyzvednout výhru. Pokud přijdete spontánně ihned po slosování a chcete svoji výhru vybrat ihned, často se střetnete s neochotnou obsluhou. 10 000 Kč už je poměrně vysoká částka a často tolik peněz jednoduše nemají na pokladně k dispozici.

Čtvrt milionu lze vyplatit jen někde

Také částky v rozmezí 100 000 Kč až 250 000 Kč musíte dopředu hlásit. A vybrat si je lze jen na některých místech. V České republice jich je zhruba 300 až 400, a jejich přehlednou mapu najdete na stránkách Sazky.

Sazka kontakty a sídlo

Pokud jste měli obzvlášť šťastný den a v loterii nebo na stíracím losu jste trefili vysokou výhru, pak musíte pro své peníze do Prahy. Samozřejmě pouze tehdy, když jste nesázeli online, protože v takovém případě je vám částka připsána na herní konto. Majitelé papírové sázenky si ale musí zapsat tuto adresu: Evropská 866/69, Vokovice, 160 00 Praha 6. To je adresa společnosti SAZKA a.s. Na sídle společnosti Sazka jsou vypláceny výhry ve výši 250 000 Kč a více. Telefonicky se se sídlem můžete spojit na čísle 266 12 12 12. Nebo můžete napsat na e-mail info@sazka.cz.

Dávejte si pozor na lhůty při vyplácení výher

S výběrem výhry příliš neotálejte. I výhry u Sazky podléhají expiraci. Lhůta je ale naštěstí poměrně dlouhá: výhru u loterií Sportka, Šťastných 10, Šťastné datum, Euromiliony, Eurojackpot, Kasička, Kameny, Keno a Rychlá 6 včetně doplňkových loterií můžete uplatnit do 365 dní od slosování. Výjimka platí pro vyzvednutí výhry v loterii SAZKAmobil šance, kde lze peníze vybrat jen do 35 dní od slosování.