Vémola vs Matavao – Oktagon 41 preview a tip na zápas


V sobotu 15.4.2023 od 18:00 začíná Oktagon 41, který se tentokrát koná v Liberci. Je to tak poprvé v historii turnaje, kdy akce zavítá na sever Čech. Jedním z velmi zajímavých zápasů pro české fanoušky MMA bude jistě ten mezi vracející se legendou domácí scény, Karlosem Terminátorem Vémolou a jeho kontroverzním soupeřem z Americké Samoy, Alem Matavaem. V tomto článku se podrobněji podíváme na oba zápasníky, vypsané kurzy a přidáme tip na vítěze zápasu i způsob ukončení.

Vémola vs Matavao – Oktagon 41 preview a tip na zápas

  • Vémola se do klece vrací po delším těžkém období, zápas s Matavaem bere jako generální zkoušku před odvetným zápasem s Patrikem Kinclem.
  • Al Matavao je považován za jasného outsidera zápasu, ale už předem dal divákům vědět, že sám v zápasu šanci na vítězství rozhodně vidí.
  • Kurzy ovšem mluví jasně pro Vémolu, na jeho vítězství je kurz 1.02, na Matavaa pak 9.93. Mnohem zajímavější je ale kurz na vítězství Vémoly skrz submisi, u toho je kurz 1.51. A bude to právě submise, o kterou se Vémola pravděpodobně pokusí.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vítězství Vémoly a konec zápasu skrz submisi 1.51 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Vémola vs Matavao
  • Soutěž: Oktagon 41
  • Čas zápasu: 15. 4. od 21:30
  • Kde sledovat: Tipsport TV, Oktagon PPV

Kde sledovat zápas Vémola vs Matavao

Zápas Vémola vs Matavao můžete opět sledovat několika způsoby. Prvním z nich je samozřejmě naživo v liberecké Home Credit aréně, lístky si stále můžete zakoupit. Další možností je pak Oktagon MMA 41 livestream, díky kterému můžete sledovat turnaj z pohodlí domova. Dívat se můžete zdarma přes Tipsport TV, pokud máte založený účet. Případně pak přímo na webu Oktagonu 41, kde si zaplatíte PPV stream.

Kde sledovat zápas Vémola vs Matavao Datum a čas Začít sledovat
TV Tipsport 15.4.2023 po 21:30 Sledovat zde
Oktagon TV za 10.99€ 15.4.2023 po 21:30 Sledovat zde

Návrat legendy a rozcvička před odvetou

Karlose Terminátora Vémolu čeká návrat do zápasnické klece po celých 9 měsících. To by se pro tak kvalitního zápasníka nemuselo zdát jako dlouhá doba, ale Vémola nenastoupil kvůli opakovaným zdravotním problémům. Naposledy to byl v prosinci minulého roku kolaps organismu. Život mu také komplikovaly problémy a skandály v osobním životě. To už je ale pryč a Vémola se nyní intenzivně připravuje na odvetný zápas s Patrikem Kinclem, na který diváci čekají už pět let. Jako rozcvičku Terminátor přijal zápas právě s Matavaem. V něm si hodlá vyzkoušet, jestli se jeho náročná příprava vyplatila a špatný zdravotní stav je opravdu za ním. Na tento zápas i odvetu s Kinclem trénoval v německém UFD Gymu a v Thajsku. Část tréninku absolvoval i pod vedením Yakuzy. V nadcházejícím zápase nebude Terminátor vymýšlet nic převratného, bude se snažit udolat Ala na zemi už během prvního kola.

Návrat legendy a rozcvička před odvetou

Zdroj: Youtube organizace Oktagon

Zavaří Vémolovi Samoan s granáty místo pěstí

Výběr Ala Matavaa jako soupeře Vémoly byl mnoha fanoušky kritizován. Zejména kvůli vnímanému rozdílu ve zkušenostech i tělesnému stavu obou soupeřů. Zápasník z Americké Samoy si ale s podobnými názory starosti rozhodně nedělá. Právě naopak, do zápasu vstupuje s rozpoložením, že může pouze získat. Pokud ho Vémola udolá, nic se pro něj zásadně nezmění. Naopak pokud se mu podaří porazit Vémolu, bude to obrovský kopanec pro jeho kariéru.

Zavaří Vémolovi Samoan s granáty místo pěstí

Zdroj: Youtube organizace Oktagon

Největší zbraní Matavaa jsou jeho brutální údery. Při postoji nesází na Samoan na skvělou techniku, ale spíše na opravdu tvrdé pěsti a schopnost využít svou menší výšku a chyby soupeřů. V kariéře má za sebou deset výher, z toho sedm bylo právě skrz KO/TKO, často v prvním kole. A přesně s touto taktikou půjde i do následujícího zápasu. Jeho slabinou jsou především pravidelné problémy s váhou a velmi slabá práce na zemi.

Vémola vs Matavao kurzy

Kurzy na zápas jsou naprosto jednoznačné. Na vítězství Vémoly je kurz 1.02, na Matavaa pak 9.93. Sázkaři ovšem zápas za jednoznačně nevidí, 63 % sází na Vémolu a celých 37 % pak na Matavaa. Ti označují kurz na jeho vítězství za jasnou chybu bookmakerů. Dohromady je u Tipsportu na zápas vsazeno přes 250.000 Kč. Tipsport a další sázkové kanceláře samozřejmě vypsaly pro celý Oktagon kurzy i na jiné příležitosti. U tohoto zápasu se může vyplatit sázka na počet kol, případně pak na způsob ukončení. Zde si vyberete buď submisi, pokud věříte Vémolovi, nebo KO/TKO při sázce na Matavaa.

Tip redakce: Vítězství Vémoly a ukončení zápasu na submisi

Matavao je brutální bijec a Vémolovi možná zavaří o trochu více, než by si Terminátor přál. Jeho práce na zemi je ale mizerná a Vémolovi tak stačí dostat Matavaa na zem. V takovém případě bude konec pravděpodobně velmi rychlý. A přesně takový je i náš tip. Zkušenosti, výška a hmotnost budou hrát do karet Vémolovi, který se musí jenom vyhnout vypínacím úderům ze strany Samoana. Zápas pravděpodobně skončí v prvním kole vítězstvím Vémoly skrz submisi. Na tuto příležitost je vypsán kurz 1.51.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vítězství Vémoly a konec zápasu skrz submisi 1.51 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, tipsport, fortuna, oktagonmma