Veličkovič vs Michailidis: Tipsport Gamechanger finále na Oktagonu 51


Vrcholem Oktagonu 51 bude dlouho očekávané finále Tipsport Gamechangeru v podání Bojan Veličkovic vs Andreas Michailidis. Tito dva fighteři se střetnou o cenu pro vítěze v podobě 300 tisíc Eur a respekt plynoucí z vítězství v tak náročné soutěži, jako byl Tipsport Gamechanger. Zápas Veličkovic vs Michailidis je na programu ve 22:30 29.12. v O2 Areně. V tomto článku se podíváme na formu obou bojovníků, vypsané kurzy a připojíme i odhad výsledku celého souboje.

Veličkovič vs Michailidis: Tipsport Gamechanger finále na Oktagone 51

  • Prometheus Veličkovic je veterán UFC a do Gamechangeru nastupoval jako jeden z velmi ostřílených a kvalitních bojovníků. Jeho účast ve finále tedy není takovým překvapením.
  • Naopak Spartan Michailidis je objevem Gamechangeru, ve kterém si poradil s velmi silnými soupeři. Před finálem je tak mnohem populárnější, než kdy byl během působení v UFC.
  • Na tento souboj jsou vypsány poměrně vyrovnané kurzy. Na prosté vítězství Veličkovice je kurz 2.27, na Michailidise potom 1.56.
Náš tip Live přenos zdarma Kurz Tipsport Kurz Betano
Zápas bude ukončen skrz KO, TKO Spustit live stream zdarma 1.73 1.65
  • Zápas: Veličkovič vs Michailidis
  • Soutěž: Oktagon 51, Tipsport Gamechanger
  • Čas zápasu: 29. 12. 2023
  • Živý přenos: TV Tipsport, Oktagon TV

Kde sledovat Veličkovic vs Michailidis livestream?

Veličkovic vs Michailidis live stream můžete zhlédnout hned na několika místech. Zápas můžete vidět také naživo, některé vstupenky do O2 Areny jsou stále volné. Pro většinu českých diváků je ale mnohem přístupnější Oktagon live stream, který mohou sledovat z pohodlí domova. Všechny zápasy Oktagonu si můžete pustit zdarma přes TV Tipsport, pokud máte aktivní účet u této sázkové kanceláře. Případně si můžete zakoupit PPV stream Oktagon TV za 319 Kč.

Zápas turnaje Oktagon 51 Čas Kde sledovat
Bojan Veličkovic (RS) vs Andreas Michailidis (GR) 22:30 Začít sledovat
Čepo Vlastislav (SK) – Wawrzyniak Piotr (PL) 21:30 Začít sledovat
Vémola Karlos (CZ) – Krištofič Samuel (SK) 21:00 Začít sledovat
Škvor Daniel (CZ) – Zawada Martin (DE) 20:30 Začít sledovat
Surdu Ion (MO) – Paterno Stefano (IT) 20:00 Začít sledovat
Ryšavý Karol (CZ) – Henrique Madureira (IT) 19:30 Začít sledovat
Penco Chiara (IT) – Dourthe Eva (FR) 19:10 Začít sledovat
Roušal Radek (CZ) – Parker Kallum (UK) 18:50 Začít sledovat
Šormová Magdalena (CZ) – Martin Mallory (US) 18:30 Začít sledovat
Fiala Tomáš (CZ) – Shaaban Hassan (DE) 18:10 Začít sledovat

Veličkovic patří mezi elitu evropské welterové váhy

Oktagon program už několikrát hostil původem srbského zápasníka Bojana Veličkovice. Ten patří rozhodně mezi to nejlepší, co může česká MMA scéna divákům nabídnout. Srbové ho dokonce řadí mezi nejoblíbenější národní sportovce. Prometheus má zkušenosti i z UFC. Nyní má šanci být vůbec první šampionem Tipsport Gamechangeru a odnést si cenu pro vítěze v podobě 300.000 Eur. V rámci pavouka si poradil také s Davidem Kozmou, který byl jedním z favoritů na vítězství. Veličkovic je velmi komplexní fighter, dovede si poradit na zemi i v postoji. Jeho bilance 24-12 je také velmi dobrou vizitkou. Podobně jako jeho oponentovi mu ale delší zápasy nedělají dobře, půjde tedy po rychlém ukončení. Michailidis se velmi dobře připravuje na jeho pokusy o takedown, takže je pravděpodobné, že zápas proběhne v postoji.

Veličkovic patří mezi elitu evropské welterové váhy

Zdroj: oktagon

Michailidis je velkým objevem Tipsport Gamechangeru

Andreas Michailidis nepatřil mezi favority Tipsport Gamechangeru. Řecký fighter je také veteránem UFC, ve které se mu ale příliš nedařilo. Zejména proto, že bojoval ve střední váze. V rámci pavouka Gamechangeru se ale střetl s velmi silnými oponenty. Odrovnal nejenom Leandra Silvu, ale také Marcela Grabinského a Luise Glismanna. Jde tak o velmi nečekaného účastníka finále, který si své místo ale jistě zasloužil. Michailidis je také velmi komplexní fighter, spoléhá se především na tvrdé rány v postoji, ale dokáže se dobře bránit i na zemi a doručit vítězství skrz submisi. Ta ale v tomto zápase není příliš pravděpodobná. Michailidis je dle kurzů i publika favoritem, ale zápas s Prometheem nebude rozhodně jednoduchý. Spolu s duelem Vémola vs Pirát tak půjde o skvělé vyvrcholení celého roku 2023.

Michailidis je velkým objevem Tipsport Gamechangeru

Zdroj: oktagon

Veličkovic vs Michailidis porovnání zápasníků

Při sázení na finále Tipsport Gamechangeru se mohou hodit údaje o obou zápasnících a jejich dosavadní kariéře. Níže v tabulce proto najdete přehledné porovnání obou zápasníků.

Statistiky Bojan Prometheus Veličkovic Andreas Spartan Michailidis
Bilancia MMA 24-12 (+ 2 remízy) 16-6
KO/TKO 8-2 8-5
Submissions 10-0 5-0
Decisions 6-10 3-1
Věk 35 rokov 35 rokov
Výška 186 cm 183 cm
Background Judo Wrestling
Váha Welterweight Welterweight
Klub Easton Training Center EFL Academy

Veličkovič vs Michailidis kurzy

Veličkovic vs Michailids kurzy jsou relativně vyrovnané. Na prosté vítězství Veličkovice je u Tipsportu vypsán kurz 2.27, na Michailidise pak 1.56. Většina sázkařů u Tipsportu věří ve vítězství Michailidise, na jeho výhru jich vsadilo přes 90 %. Dohromady bylo na prostá vítězství obou zápasníků vsazeno přes 1,6 milionu Kč. Oktagon kurzy jsou samozřejmě vypsány i na další příležitosti z tohoto zápasu. Pokud opravdu důvěřujete Prometheovi, můžete vsadit na jeho výhru skrz submisi. Na tuto příležitost je kurz 5.50. Naopak u Spartana je vhodná sázka na ukončení zápasu skrz KO, TKO. Tato metoda mu vynesla místo ve finále a může mu zajistit i titul. Na Tipsportu je vypsán kurz 2.50.

TIP REDAKCE: zápas bude ukončen skrz ko, tko

V tomto zápase budou rozhodovat nepatrné detaily. Oba zápasníci jsou velmi dobře připravení, prošli si velmi dlouhou cestu skrz pavouka Tipsport Gamechangeru. Veličkovic i Michailidis jsou velmi dobří v postoji, a proto je nejpravděpodobnější ukončení zápasu skrz KO, TKO. Sázíme na tuto příležitost s kurzem 1.73.

Náš tip Live přenos zdarma Kurz Tipsport Kurz Betano
Zápas bude ukončen skrz KO, TKO Spustit live stream zdarma 1.73 1.65

Zdroje článku: Oktagon, Tipsport