Švýcarsko vs Lotyšsko MS v hokeji – uhrají Lotyši postupový bod


Led v Rize bude 23.5. od 19:20 svědkem posledního zápasu skupiny B na MS v hokeji 2023 mezi Švýcarskem a Lotyšskem. Švýcarsko má po bezchybné sérii šesti zápasů postup z prvního místa jistý. Zároveň lze předpokládat, že budou chtít uhrát čisté vítězství i s Lotyši. Do hry ale vstupuje i úvaha nad tím, že se Švýcaři budou chtít šetřit před následujícími zápasy ve čtvrtfinále. I tak by ale měli Lotyšsko s přehledem porazit, poradili si i s mnohem silnějšími týmy. Lotyšsko je prozatím na poslední postupové pozici, to se ale může změnit. Lotyšsko by tedy pro vlastní klid potřebovalo v tomto zápase uhrát alespoň jeden bod. Nejsou úplně bez šance, lotyšský tým ukázal, že dovede předvést dobrý výkon. Na parádně rozjeté Švýcary by to ale nemuselo stačit.

Švýcarsko vs Lotyšsko MS v hokeji – uhrají Lotyši postupový bod

  • Švýcarsko vstupuje do zápasu jako favorit, postup z prvního místa má zároveň jistý.
  • Lotyši by v tomto zápasu potřebovali alespoň jeden bod, aby si zajistili jasný postup do čtvrtfinále.
  • Kurz na prosté vítězství Švýcarska je 1.88, na Lotyšsko potom 3.63. V zápase jsou samozřejmě k dispozici i další zajímavé příležitosti.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švýcarska 1.88 1.80

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Švýcarsko vs Lotyšsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švýcarsko vs Lotyšsko

Dvanáctý hrací den a úplně poslední skupinové utkání v podání Švýcarska a Lotyšska. Oba soupeři sehrají na ledě v Rize poslední zápas, předcházet jim budou utkání Slovensko vs Norsko a Kanada vs Česko. Podobně jako předchozí utkání, Švýcarsko vs Lotyšsko můžete shlédnout živě na České televizi v úterý 23. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport. To nejlepší z minulých zápasů obou týmů si můžete pustit také na YouTube. Například sestřih utkání Kanada vs Norsko, který opravdu stojí za to.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Finsko vs Dánsko 23. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Švýcarsko suverénně ovládlo skupinu

Švýcarsko předvedlo v rámci MS v hokeji skupiny B výborný výkon. Na kontě mají šest čistých vítězství, což je staví na první místo s 18 body. Svou postupovou pozici už tedy znají, žádný z týmů už je nemůže předehnat. Zápas s Lotyšskem je tedy pouze formalita, i když Švýcaři budou jistě chtít dokončit sérii čistých vítězství. Je třeba také počítat s tím, že Švýcarsko čeká čtvrtfinále a pravděpodobně i další utkání, takže trenér bude chtít dát klíčovým hráčům prostor k odpočinku. I přes tento faktor by ale měli Švýcaři Lotyšsko porazit.

Švýcarsko suverénně ovládlo skupinu

Zdroj: iihf

Lotyši musí získat alespoň jeden bod

Slovenské vítězství je potvrzené a proto Lotyši potřebují získat alespoň jeden bod. Jinak je pro ně MS v hokeji pavouk rozhodně mimo. Lotyšsko má zatím za sebou 3 čisté výhry, 1 výhru v prodloužení a dvě prohry. Předvádí tedy ve skupině B mnohem lepší výkon, než mnoho fanoušků čekalo. Například Rodrigo Abols už si na šampionátu připsal 4 góly, což ho staví na čtvrté celkové místo podle počtu branek. Přesto je otázka, zda se Lotyšsku podaří dostat zápas do prodloužení. Někteří fanoušci spekulují nad tím, že Švýcaři nechají Lotyšsko získat jeden bod, ale tento vývoj není příliš pravděpodobný. Případný benefit takové domluvy pro Švýcarsko je prakticky nulový.

Lotyši musí získat alespoň jeden bod

Zdroj: iihf

Kurzy Švýcarsko vs Lotyšsko

Bookmakeři vypsali na tento zápas jasné kurzy. Na Švýcarsko je u Tipsportu kurz 1.85, u Betana pak 1.80. Podobně pak u Fortuny, 1.81. Na vítězství Lotyšska je pak u Tipsportu kurz 3.66, u Betana potom 3.85. Sázkaři u Tipsportu věří většinově Švýcarsku, podali na ně 95 % tiketů.

Tip redakce: Vítězství Švýcarska

Přestože Lotyšsko umí předvést dobrý výkon, není důvod si myslet, že by Švýcaři zápas pustili do prodloužení. Poradili si i s mnohem lepšími týmy, úplně vypustit tento zápas chtít nebudou. Nedopřáváme sluchu ani konspiračním teoretikům, kteří čekají domluvu mezi oběma týmy. Sázíme proto na Švýcarsko s kurzem 1.85. Není třeba přidávat handicap, kurz je dostatečně vysoký.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švýcarska 1.88 1.80

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia