Semifinále Roland Garros: Carlos Alcaraz – Novak Djokovic


Rafael Nadal na letošním French Open chybí, a tak se trofej čeká od jednoho z těchto dvou hráčů. Carlos Alcaraz a Novak Djoković shodně ztratili cestou do semifinále jediný set. Je to bitva legendy tenisu s mladíkem, kterého nejslavnější okamžiky teprve čekají. Novak Djoković už French Open dvakrát vyhrál, celkem má na kontě 22 grandslamových vítězství. Španěl zatím slavil jen trofej na US Open, ale na post světové jedničky mu to stačí. 8. 6. od 15:00 budou mít tenisoví fanoušci svátek.

Semifinále Roland Garros: Carlos Alcaraz - Novak Djokovic

  • Carlos Alcaraz Garfia při doposud jediném setkání se slavným Srbem vyhrál
  • Novaku Djokovićovi chybí 2 vítězství k tomu, aby se osamostatnil na historickém žebříčku tenisových legend
  • Djokoviće nacházíme na netradiční pozici outsidera, kurz na jejho výhru je 2.68. Na Španěla je 1.52
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet setů – více než 3.5 1.50 1.44

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat zápas Carlos Alcaraz vs Novak Djoković?

Toto může být předčasné finále French Open 2023. Vítěz tohoto utkání se v semifinále setká s někým ze čtyřlístku Rune, Ruud, Etcheverry, Zverev. Všechno hráči, kteří se neřadí mezi TOP 3 světové tenisty. Carlos Alcaraz se s Novakem Djokovićem setká ve čtvrtek 8. 6. 2023 od 15:00. Na TV Tipsport lze sledovat live stream zdarma.Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Semifinále French Open 8. června 2023, 15:00 Roland Garros Stadium, Paříž 1.52 vs 2.68 TV Tipsport

Carlos Alcaraz hraje i za svého slavného krajana

Carlos Alcaraz vlastně na French Openu hraje i za svého slavného krajana. Nadal v Paříži chybí a kdo ví, jestli v 37 letech může ještě nějaký French Open vyhrát. Úspěch na jiném grandslamovém turnaji je pro tohoto ortodoxního antukáře spíše utopií, a tak se zdá, že sbírka 22 grandslamových trofejí je uzavřená. Djoković má stejný počet, takže mu jediný další triumf pomůže se osamostatnit na čele historického žebříčku. Zabránit mu v tom může právě Alcaraz. Od věku 19 let je světovou jedničkou. Je extrémně pohyblivý, každým úderem chce dostat soupeře pod tlak, mladická drzost mu nedovoluje v klíčových okamžicích panikařit.

Carlos Alcaraz hraje i za svého slavného krajana

Zdroj: rnn.ng

Djoković je psychicky stabilní hráč

Djoković chce dokázat, že pořád má tenisovému světu co říci. A nejen to, že Kosovo je součástí Srbska, což napsal fixem na kameru v jednom z prvních duelů French Open. Má před sebou možnost vyhrát třetí titul z Paříže v kariéře. Djoković je psychicky stabilní hráč. Nejraději má hard, ale letos mu to jde i na antuce – vyhrál 10 zápasů, prohrál jen 3. V jeho prospěch hrají zkušenosti. Už má za sebou i epické pětisetové bitvy, ví, kde si může dovolit trochu vyklouznout, nadechnout se, a kde naopak musí nasměrovat všechny síly do klíčového úderu.

Djoković je psychicky stabilní hráč

Zdroj: mariusruca

Carlos Alcaraz vs Novak Djoković kurzy

Tipsport uvádí kurz na vítězství španělského tenisty 1.52, na Djokoviće je až znepokojivě vysokých 2.68. Fortuna věří Nolemu ještě méně, zveřejnila kurz 2.70. Na druhou stranu, o něco vyšší kurz je i na straně Carlose Alcaraze, 1.54. Hodně opatrní sázkaři mohou zkusit třeba tip na to, že Carlos Alcaraz uhraje alespoň jeden set – 1.09. Anebo zkuste tip na to, kdo vyhraje první set – že to bude Alcaraz, na to Tipsport vypsal 1.60. Že jeho soupeř – 2.34.

Tip redakce: Počet setů – více než 3.5

Mírně favorizujeme Carlose Alcaraze, ale kurz 1.52 nám připadá příliš nízký, než abychom jej využili. A tak vyzkoušíme sázku ohodnocenou podobným kurzem. 1.50 na to, že se budou hrát 4 nebo 5 setů? Bereme. Setkávají se dva hráči, kteří jsou na tom mentálně velmi dobře. Není to typ zápasu, kde se od úvodního setu favorit utkání veze na vítězné vlně až do konce. Čekáme spíše epickou pětisetovou bitvu, kde Alcaraz Garfia bude těžit ze svého mladického elánu a energie a Djoković naopak ze svých zkušeností.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet setů – více než 3.5 1.50 1.44

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, betano, wikipedie