Carlos Alcaraz – životopis a profil hráče

Carlos Alcaraz Garfia patří mezi nejlepší současné světové tenisty. Stal se nejmladší světovou jedničkou, této pozice dosáhl už v 19 letech. Za svou relativně krátkou kariéru si připsal nespočet vítězství v individuálních zápasech i turnajích různé úrovně. Porazil špičkové tenisty jako je Novak Djokovic nebo jeho krajan, Rafael Nadal. Reprezentoval také Španělsko na Davis Cupu. V tomto článku nahlédneme na jeho životopis, významná vítězství a rekordy, podíváme se také na to, jaké má Carlos Alcaraz jmění a majetek.

Národnost Datum narození Výška Váha Držení rakety
Španělsko, El Palmar 5.5. 2003 183 Cm 74 Kg Pravá ruka, obouručný backhand

Tenisový zázrak z Murcie

Carlos Alcaraz Garfia se narodil 5.5. 2003 ve španělském městě El Palmar. K tenisu se dostal už v útlém věku, jeho otec působil jako ředitel v tenisovém klubu Club de Campo de Murcia. Později Alcaraz trénoval pod vedením skvělého španělského tenisty Juana Carlose Ferrera. Profesionální dráhu nastoupil v roce 2018, ale teprve v roce 2020 debutoval na Rio Open, kde získal první divokou kartu. Od té doby pravidelně nastupoval do ATP turnajů, a stále stoupal v žebříčku dvouhry, to vše přes svůj relativně nízký věk. V roce 2022 porazil na Madrid Open svého krajana a velký vzor, Rafaela Nadala. Ve finále tohoto turnaje porazil Alexandera Zvereva a dostal se na 6. celkové místo v ATP žebříčku.

Svůj první grandslamový turnaj vyhrál v témže roce na US Open, kde se ve finále setkal s Casperem Ruudem. V tomto zápase zároveň oba bojovali o první pozici v žebříčku ATP, kterou po svém vítězství získal právě Alcaraz. Ve věku 19 let a 4 měsíců se stal nejmladším tenistou v historii žebříčku na nejvyšší pozici. Od té doby už z prvního místa několikrát klesnul a zase na něj vystoupal. Momentálně je Alcarazův poměru výher a proher okolo 77,9 %.

Carlos Alcaraz statistiky

Carlos Alcaraz je přes svůj relativně nízký věk držitelem několika světových rekordů. V tabulce níže najdete některé Alcarazovy rekordy. Jak můžete vidět, mnoho jich souvisí právě s věkem, ve kterém dosáhl svých výher. Každoroční statistiky a jeho umístění v žebříčku samozřejmě může kolísat, vzhledem k tomu, že je Alcaraz stále aktivní hráč.

Dosažený rekord Hodnota
Nejmladší vítěz Miami Open 18 let 11 měsíců
Nejmladší vítěz Madrid Open 19 let
Nejmladší hráč, který dosáhl 1. pozice v ATP žebříčku 19 let 4 měsíce
Poměr výher a proher 77,9 %

Carlos Alcaraz jmění a majetek

Tenisová kariéra Carlose Alcaraze není tak dlouhá, ale i tak už nashromáždil značný majetek. Jenom z turnajových prize money získal $14,267,635, což ale samozřejmě není jediný zdroj příjmu špičkového tenisty. Carlos Alcaraz jmění a majetek dále buduje skrz nejrůznější partnerství se známými značkami, je tímto relativně známý. Momentálně stále žije v rodném Španělsku, dlouho fanoušky udivoval svým skromným životním stylem.

Začátek kariéry Kariérní maximum v ATP žebříčku Prize money celkem
2018 1. $14,267,635

Carlos Alcaraz Davis Cup a Grandslamy

Přes svůj nízký věk získal Alcaraz svůj první grandslamový titul na US Open v roce 2022. Během své kariéry Alcaraz vyhrál i přes desítku dalších ATP Major turnajů, vítězství si připsal ve více než 120 zápasech celkem. Španělsko reprezentoval také na Davis Cupu, zde ale zatím na titul ještě čeká. V posledním roce byl nucen odstoupit kvůli zranění.