Rumunsko vs Nizozemsko kurzy a preview: EURO 2024


Zápas Rumunsko vs Nizozemsko otevře poslední osmifinálový den EURO 2024. Rumunsko k překvapení všech vyhrálo svou skupinu s Belgií nebo Ukrajinou. Nizozemsko naopak v posledním skupinovém zápase nestačilo na Rakousko a obsadilo až 3. místo, i přesto je v zápase podle kurzů velký favorit. Osmifinálový duel se odehraje v úterý 2. července v 18:00 před obrazovkami ČT sport.

Rumunsko vs Nizozemsko kurzy a preview EURO 2024

Nejlepší bonusy k EURO 2024

1000Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


  • Rumunsko usiluje o 5. čtvrtfinále v historii, zároveň o první čtvrtfinále od roku 2000. Rumuni ovšem nikdy nevyhráli více než 1 zápas na závěrečném turnaji, tento limit si už vyčerpali v zápase s Ukrajinou.
  • Nizozemsko se do čtvrtfinále na Euro dostalo naposledy v roce 2008, tedy před 16 lety. Zápas s Rakouskem ukázal určité slabiny, na kterých snad svěřenci Ronalda Koemana zapracovali.
  • Tipsport vypisuje na Rumunsko kurz 8.58, na remízu 4.61 a na výhru Nizozemska 1.43.

Rumunsko vs Nizozemsko kurzy

Sázková kancelář Tipsport považuje Rumunsko za outsidera v kurzu 8.58. Nutno zmínit, že Rumuni svého soupeře dokázali porazit pouze jednou v 10 vzájemných zápasech. V roce 2007 zvítězili 1:0. Na remízu je vypsán kurz 4.60. Nizozemci i přes prohru s Rakouskem jsou podle kurzů na EURO považování za favorita zápasu v kurzu 1.43.

Rumunsko
Nizozemsko

TIP NA SÁZENÍ – NIZOZEMSKO OVER 1.5

Nizozemsko se na turnaji prezentuje ofenzivním stylem hry. V úvodním zápase Nizozemci dokázali vstřelit 2 branky Polsku a 2 branky vstřelili také proti Rakousku. Proti Rumunsko navíc branky dávat umí, v posledních 4 vzájemných zápasech dali vždy minimálně 2. Cody Gakpo je nejlepší střelec týmu, přičemž je i nejnebezpečnější hráč a právě od něj bude hrozit největší hrozba. Z toho pramení naše tipy na sázení na EURO k zápasu Rumunsko vs Nizozemsko.
Nizozemsko - over 1.5
Nizozemsko [HCP] -1.5
C. Gakpo dá gól

Rumunsko se velkého soupeře nebojí

Do úvodního zápasu na Euro s Ukrajinou Rumunsko rozhodně nevstupovalo v roli favorita, spíše naopak. Průběh utkání však ukázal, že se s týmem vedeným Nico Stanciem musí počítat. Jednoznačné vítězství 3:0 poslalo jednoho z černých koňů turnaje domu. Následující zápas s Belgií už týmu trenéra Edwarda Iordanesca nevyšel, Belgie zvítězila 2:0 a zapsala první body. Zápas se Slovenskem jako kdyby měl předem daný výsledek. Oběma týmum k postupu stačila remíza a tímto výsledkem zápas i skončil, Rumunsko tak slavilo překvapivý postup z 1. místa.

Nejlepší rumunský střelec je Razvan Marin působící v italském Empoli. Střední záložník dokonce v průběhu celé sezony nezapsal jediný gól a na Euru už má na svém kontě 2. Osmadvacetiletý hráč má ovšem zkušenosti z Ajaxu, Standardu Lutych nebo Cagliari, rumunská média tak očekávají, že by měl být jedním z lídrů celého týmu. Na to, že opět skóruje jsou přesto vypsané velmi vysoké kurzy dosahující hladiny až 10.00.

Nizozemsko nechce zopakovat kolaps s Českem

Když Nizozemci vstupovali před 3 lety do osmifinálové duelu s Českem, byli velký favorit. Většina médií snad ani neviděla jakoukoliv šanci českého týmu na postup. Nemožné se však stalo skutečným a Virgil van Dijk se svým týmem opouštěli turnaj se zklamaným výrazem. Tentokrát je situace podobná, Nizozemci jsou veliký favorit. Na paměti však musí mít zápas s Rakouskem, který odhalil problémy na pravé straně defenzivy, záloha taktéž nehrála nejlépe. Podcení by Nizozemsku rozhodně nepomohlo, mohl by se tím opakovat duel s Českem, který některé hráče stále pálí na hrudi.

Nejlepší střelec týmu je Cody Gakpo, 25letý útočník anglického Liverpoolu zaznamenal trefu proti Polsku i proti Rakousku. Právě on s Memphisem Depayem mají zajistit rumunské obraně nepříjemnosti v celém průběhu zápasu, aby naonec mohli být těmi, kdo vyhraje EURO 2024.

Kde sledovat zápas Rumunsko vs Nizozemsko

Osmifinále s pořadovým číslem 7 v pavouce EURO 2024 Rumunsko vs Nizozemsko se odehraje v úterý 2. července v 18:00. Přímý přenos mohou fanoušci sledovat na ČT sport. Velký favorit zápasu je podle kurzů Nizozemsko.

Informace k zápasu
Soutěž:
EURO 2024
Termín zápasu:
2.7, 18:00
Místo zápasu:
Allianz Arena, Mnichov
Kurzy Tipsport:
8.58 vs 1.43
Kde sledovat:
ČT sport