Peňáz vs Bonner: Oktagon MMA preview a tip na sázení


Oktagon se podruhé představí ve Velké Británii! Po Manchesteru přijde na řadu Newcastle a z českého pohledu je nejzajímavější zápas Peňáz vs Bonner. Český bijec se chce výhrou dostat k titulové šanci, Brit může naopak být tím prvním, kdo v Oktagonu na Peňáze vyzraje. Galavečer se koná tuto sobotu 27. ledna a zápas uvidíme okolo 22:30.

Nejlepší bonusy k zápasu

350Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

300Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


Peňáz vs Bonner: Oktagon MMA preview a tip na sázení

  • Peňáz je v Oktagonu neporažen, vyhrál všech osm zápasů v organizaci.
  • Jedinou porážku český bijec zaznamenal v roce 2022. Tehdy v Contenderu nestačil na Sedriquese Dumase a přišel o šanci na smlouvu v UFC.
  • Bonner je zkušenějším zápasníkem a velkým outsiderem je zejména kvůli jeho neznalosti u českých fanoušků. Kurz na Peňáze je u Tipsportu 1.15, na Bonnera 4.76.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Zápas nebude ukončen KO, TKO nebo diskvalifikací 2.63 2.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat Oktagon 52 a zápas Peňáz vs Bonner?

Turnaj Oktagon live stream a zápas Peňáz vs Bonner můžete sledovat živě na TV Tipsport, případně skrze zakoupené PPV na stránkách organizace. Vysílat jej ovšem bude také Premier Sport 4 na Telly, nicméně je potřeba si sledování turnaje zakoupit.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Oktagon MMA 27. ledna, cca 22:30 Utilita Arena, Newcastle, Anglie 1.15 vs 4.76 TV Tipsport, PPV, Premier Sport 4

Peňáz v Oktagonu dosud neporažený

Matěj Peňáz má v Oktagonu osm profi zápasů a ve všech odcházel vítězně. Mezi jeho nejlepší skalpy patří Cheick Kone či Mateusz Strzelczyk, zdviženým prstem je ale to, že nedostává elitní soupeře. Právě z toho důvodu dosud nešel o titul střední váhy.

Bonner může mnohé překvapit

Kvality Matthew Bonnera jsou nesporné. Bývalý šampion Cage Warriors je vynikající v postoji a zkušenosti hrají v jeho prospěch. Nikdy nebyl ukončený před limitem, prohrává pouze na body. Právě to by mohlo Peňázovi dělat nemalé potíže.

Peňáz vs Bonner kurzy

Oktagon Kurzy jsou opravdu rozdílné. Peňáz je obrovským favoritem, sázet na jeho nízký kurz v podstatě nemá smysl. I když se očekává jeho výhra, Bonnerův kurz je vskutku lákavý. Aktuálně klesá, na Tipsportu mu věří 27 procent sázkařů. Sází se taktéž to, že zápas ovládne Peňáz v 1. nebo 2. kole v kurzu 1,69. Jak jsme ale již zmínili, pro Bonnera by to byla premiérová porážka před limitem. Pokud tedy věříte, že se zápas dostane až na body, kurz 4,10 je ideální pro vás.

Tip redakce: Zápas skončí na body nebo technickým rozhodnutím

Tip na sázení je dle kurzu poměrně riskantní. Ovšem proč se držet při zemi, když je tu taková příležitost. Bonner je zbytečně podceňovaný a Peňázovi může být více než vyrovnaným soupeřem. Zápas může vyhrát kdokoliv a u obou je známo, že dokážou vítězit před limitem. Oba ale naopak před limitem neprohrávají, tudíž risk může být velkým ziskem. Zkušenost s porážkou před limitem má jen Peňáz, jenž padl v Contenderu v prvním kole na gilotinu. To je ale jediný případ v obou kariérách.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Zápas nebude ukončen KO, TKO nebo diskvalifikací 2.63 2.47
Vítězem zápasu bude Matthew Bonner 4.76 4.53
Počet zahájených kol – více než 1.5 1.62 1.60

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, betano, wikipedia