MS v hokeji U20 – finále Česko vs Kanada preview a tip na výsledek


Český juniorský hokej a medaile nebudou v trvalé opozici. Parta, která odjela na MS v hokeji U20 do Halifaxu a Monctonu, se zpátky vrátí s plackami na krku. Zbývá ještě stanovit, z jakého kovu medaile bude. Už je jisté, že nebude bronzová. O třetí místo si to 5. 1. 2023 od 20:30 středoevropského času rozdají Švédové s Američany. Výběr Radima Rulíka nastoupí na led v aréně Scotiabank Centre až poté. Budou hrát s domácí Kanadou o zlato. Zápas začíná v noci mezi čtvrtkem a pátkem, 6. 1, 2023 od 00:30. Dnes se budeme zabývat Česko vs Kanada kurzy.

MS v hokeji U20 – finále Česko vs Kanada preview a tip na výsledek

  • Češi se s Kanadou na turnaji již střetnuli, ve skupině javorové listy zaskočili 5:2
  • Kanadu táhne fenomenální Bedard, který má po 6 zápasech 23 bodů, z toho 9 gólů
  • Na vítězství Čechů je vypsán vysoký kurz 5.45, využilo jej 30 % sázejících
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Connor Bedard dá gól 1.60 1.65

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Kanada
  • Soutěž: MS v hokeji U20
  • Čas zápasu: 6. 1. od 00:30
  • Kde sledovat: ČT 4 Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Česko vs Kanada

Asi by se koncesionář hodně divil, kdyby po vynikajícím přímém přenosu Česko vs Švédsko veřejnoprávní televize ignorovala finále. Nic takového se ale neděje. Česko vs Kanada přímý přenos zdarma bude vysílán na stanici ČT4 Sport. Utkání začne vlivem časového posunu až 6. 1, 2023 od 00:30, takže zápas živě budou sledovat jen noční sovy. K dispozici je také live stream zdarma na TV Tipsport.

Češi naposledy získali na mistrovství světa juniorů zlato v roce 2001

Když Češi naposledy získali na mistrovství světa juniorů zlato v roce 2001, nikdo ze současného výběru nebyl ještě na světě. V reprezentaci pod vedením již zesnulého trenéra Jaroslava Holíka tehdy hráli například Rostislav Klesla, Václav Nedorost, Martin Erat nebo Radim Vrbata. Jediný, kdo stále ještě sbírá starty v profesionálním hokeji, je Tomáš Plekanec. Všichni ostatní ukončili kariéru. V Halifaxu ale na jejich odkaz může navázat nová generace.

Češi naposledy získali na mistrovství světa juniorů zlato v roce 2001

Zdroj: hockeynews

Proti Švédům v hororovém semifinále vyhráli

Proti Švédům v semifinále vyhráli, což jsme tipovali i v naší analýze. Náš tiket ale nebyl vítězný, protože si vítěznou trefu schovali čeští mladíci až do prodloužení. Jako by se Tomáš Suchánek a spol. rozhodli, že českému divákovi přinesou kompletní škálu hokejových emocí. Po pocitu blaženého uspokojení z drtivé výhry nad Švýcarskem 9:1 přišlo hororové semifinále. Švédy poslal do vedení Ludvig Jansson, který už ve skupině překonal Tomáše Suchánka 2x. Následně se modrožlutí začali koncentrovat na obranu. Houževnaté kontrolování pásma před brankářem Lindbomem slavilo úspěch, ale jen do poslední minuty. Po vytrvalém tlaku Češi přece jen švédského gólmana překonali, konkrétně bek David Jiříček.

Prodloužení mělo taktický charakter

Šlo se do prodloužení, které mělo taktický charakter. Více navrch měl přece jen skandinávský tým. Tomáš Suchánek lapil nejméně 3 jasné góly. Jeho protějšek neměl na druhé straně moc práce, ale když na něj minutu před koncem nastaveného času jel Kulich, neměl žádnou šanci. Rodák z Kadaně předvedl pěkný blafák a Češi jsou ve finále.

Také Kanada si na mistrovství světa juniorů vyzkoušela hru v prodloužení

Také Kanada si na mistrovství světa juniorů vyzkoušela hru v prodloužení. Stihla to ale už ve čtvrtfinále, kde jí problémy způsobil mladý tým Slováků. Kdyby býval tým v modrém vyhrál, mohli Češi v semifinále vyzvat Slováky a ne Švédy. Nakonec to ale svěřencům Ivana Feneše nevyšlo, protože zafungoval faktor Bedard. Trápící se javorové listy spasil parádou v čase 65:17. Byl to už jeho třetí bod v zápasu. Úžasné bodové představení? Možná, ale pro Bedarda jsou 3 kanadské body na tomto turnaji podprůměr.

Také Kanada si na mistrovství světa juniorů vyzkoušela hru v prodloužení

Zdroj: tvasports

Bedardovi je teprve 17 let

Nevysokému mladíkovi je teprve 17 let, takže by ještě 2 šampionáty U20 stihl. Je ale nepravděpodobné, že pojede na další šampionát v Göteborgu. V tu dobu už bude jistě válet v nejslavnější hokejové lize světa. Svého slavného krajana Connora McDavida připomíná nejen svým křestním jménem. Bude to ikona podobného formátu, jíž se bude klanět celá NHL. McDavid také vyhrál s mladým kanadským výběrem turnaj U20, také doma v Kanadě a také se už tehdy těšil statusu hvězdy. Jenže rodák z Richmond Hill tehdy své reprezentaci přispěl jen 10 body za 5 gólů a 5 asistencí. Connor Bedard má 23 bodů, 9 gólů a 14 asistencí. Více než polovina branek Kanady jde přes Bedarda. To je síla, kterou je těžké zkrotit.

Česko vs Kanada kurzy

I když Češi Kanadu již porazili, bookmakeři jsou k opakování tohoto úspěchu skeptičtí. Na Tipsportu vypisují kurz na výhru Čechů 5.45, na Fortuně dokonce 5.60. A tipéři rovněž věří více Kanadě. Na vítězství javorových listů u Tipsportu sází 64 % hráčů, ti všichni využili kurz kolem 1.45. Tentýž kurz na výhru Kanady má ve své nabídce i Fortuna. Ale našlo se 30 % sázejících, kteří věří výhře Čechů, což je u tak vysokého kurzu nestandardní. Dá se ale využít i jiná sázková příležitost. Třeba na to, že padne více než 5.5 gólů. Kurz je 1.44. Že naopak bude gólů méně, na to je kurz 2.81. Lze vsadit i na další branku Connora Bedarda – kurz je 1.60.

Tip redakce: Connor Bedard dá gól

Zkusíme vsadit na stejnou taktiku, s níž jsme slavili úspěch ve skupině. Tehdy jsme v týdenním sázkařském checku psali, že výhra Kanady je skoro jistá, ale raději využijeme tipu na gól pro Connora Bedarda, který byl ohodnocen mnohem vyšším kurzem. Nakonec Bedard branku dal, ale Kanada prohrála 2:5. To byl šok, ale nám to tiket neohrozilo. Nyní to tedy dáme na Bedarda podruhé. Tento mladík působí, jako by byl z jiné planety – 9 gólů a 16 asistencí na MS u20 juniorů, to je úchvatný počin. Nedokáže jej zastavit žádná obrana, nepovedlo se to před týdnem ani té české. Tajně ale věříme, že i když Bedard branku vstřelí, zlato získá Rulíkův výběr.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Connor Bedard dá gól 1.60 1.65

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, iihf, tipsport, fortuna