MS v hokeji U20 2023 – program, kurzy a živý přenos

MS v hokeji U20 2023 se koná jen 5 měsíců po posledním šampionátu. Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2022 bylo odehráno v srpnu 2022, Češi tehdy skončili ve čtvrtfinále a zlato brala Kanada. Další šampionát už začne v klasickém termínu, tedy brzy po Vánocích. . Tentokrát šampionát hostí města Halifax a Moncton. Na turnaji MS v hokeji U20 2023 opět nebudou chybět ani čeští a slovenští hokejisté. Tento článek nejdříve představí profil českého týmu, poté MS v hokeji U20 program a nakonec budou okomentovány MS v hokeji u20 kurzy.

               

Live Streamy Živě

shield badgeTestované přenosy 21. září
tv tipsport zive prenosy
TV Tipsport + 300Kč za registraci
 • MS v hokeji U20 2023 začne již na Štěpána, 26. 12. 2022
 • Na turnaji se představí i čeští hokejisté v čele s obránci Svozilem a Jiříčkem
 • Favoritem jsou Kanaďané, bookmakeři na ně vypsali nízké MS v hokeji kurzy

Vyberte si sekci MS v hokeji U20

 • Program MS v hokeji U20 2023
 • MS v hokeji U20 2023 kurzy
 • Kde sledovat Mistrovství světa v hokeji do 20 let
 • Mistrovství světa v hokeji do 20 let 2023 skupiny
 • Soupiska a nominace Českého týmu U20
 • Často kladené otázky
 • Kdy hraje Česká reprezentace U20

  Kdy hraje repre Čas Utkání
  úterý 27. prosince 00:30 Česko - Kanada
  středa 28. prosince 00:30 Rakousko - Česko
  čtvrtek 29. prosince 19:30 Česko - Švédsko
  sobota 31. prosince 19:30 Česko - Německo
  MS v hokeji u20 kdy hraje Česká reprezentace U20

  Program MS v hokeji U20 2023

  47. oficiální mistrovství světa juniorů v ledním hokeji začne v pondělí 26. prosince 2022 a skončí ve čtvrtek 5. ledna 2023. Na programu je 28 zápasů. 10 týmů je rozřazeno do dvou skupin po pěti týmech, kde každé mužstvo sehraje 4 zápasy systémem každý s každým. Do čtvrtfinále postoupí nejlepší 4 mužstva z každé skupiny. Play-off začíná od 2. ledna 2023. Turnaj se hraje znovu v Kanadě, stejně jako minulý šampionát, jenž se uskutečnil v srpnu 2022. Důvodem, proč kolébka hokeje hostí dva šampionáty za sebou, je rozhodnutí IIHF. To původně organizátorství MS U20 2023 přisoudilo Rusku. Ale kvůli invazi na Ukrajinu byl Omsku a Novosibirsku turnaj odebrán.

  Program MS v hokeji U20 2023

  MS v hokeji U20 2023 kurzy

  MS v hokeji U20 2023 kurzy nechybí v nabídce žádné z hlavních sázkových kanceláří. Sázet lze na jednotlivé zápasy. Ovšem, také kdo vyhraje MS U20. Existují ale také další sázky. Tipsport například nabízí možnost vsadit si na vítěze skupiny. Že ve skupině B vyhraje USA, na to je vypsán kurz 1.67. Kanada v "české" skupině je podstatně větším favoritem. Kurz je 1.20. Na Švédy bookmakeři vypsali 5.30 a pokud zvítězí Češi, vynásobí se vsazená částka šťastným výhercům 17x. Ještě více sázkových příležitostí představuje Fortuna. Tipéři si mohou vsadit, zdali alespoň 1 utkání po 60 minutách skončí 0:0. Kurz je 8.14. Zajímavá je také příležitost, zdali padne alespoň v 1 utkání více než 15 branek - kurz je 6.00. Na to, že některý brankář vstřelí gól, je vypsán kurz 50.00. Fanoušci pamatují, jak se o něco takového pokoušel kdysi Petr Mrázek.

  MS v hokeji U20 2023 kurzy

  Kde sledovat Mistrovství světa v hokeji do 20 let

  MS v hokeji U20 2023 do všech detailů probíráme v samostatném článku. Tento text bude zaměřen čistě na porovnání šancí hlavních favoritů. Pokud chcete sledovat dění na kluzištích a sami se přesvědčit, v jaké formě TOP týmy do Monctonu a Halifaxu přijedu, pak si pusťte přímý přenos živě. Zápasy do vysílání zařazuje stanice ČT4 Sport, alespoň tedy vystoupení českého týmu. To ale není jediná alternativa. Live stream zdarma má v nabídce také TV Tipsport.

  Mistrovství světa v hokeji do 20 let 2023 skupiny

  Mistrovství světa v hokeji do 20 let 2023 skupiny jsou opět 2, každá po pěti týmech. Jako posledně i tentokrát absentují Rusové a Bělorusové. Tyto reprezentace byly kvůli agresi ruského vojska na Ukrajině vyloučeny z mezinárodních turnajů. Štěstí pro mužstva ze Slovenska a Rakouska, která díky tomu nesestoupila z elitní skupiny i přes to, že na posledním MS juniorů do 20 let skončila na posledních místech. Rakušané se dostali do MS v hokeji U20 2023 skupiny společně s výběrem České republiky. Dalšími soupeři svěřenců Radima Rulíka jsou Němci, Kanaďané a Švédové.

  Mistrovství světa v hokeji do 20 let 2023 skupiny

  Skupina A
  Německo
  Švédsko
  Česko
  Kanada
  Rakousko
  Skupina B
  Finsko
  Lotyšsko
  USA
  Švýcarsko
  Slovensko

  Soupiska a nominace Českého týmu U20

  Jméno hráče Klub
  Daniel Král - brankář Bílí Tygři Liberec
  Daniel Král - brankář Bílí Tygři Liberec
  Oliver Šatný - brankář Cape Breton Eagles (QMJHL)
  Tomáš Suchánek - brankář Tri-City Americans (WHL)
  David Špaček - obránce Shebrooke Phoenix (QMJHL)
  Marek Alscher - obránce Portland Winterhawks (WHL)
  Jiří Ticháček - obránce HC Rytíři Kladno
  David Jiříček - obránce Cleveland Monsters (AHL)
  Aleš Čech - obránce Kärpät Oulu (Finská 1. liga)
  David Moravec - obránce Halifax Mooseheads (QMJHL)
  Tomáš Hamara - obránce Kitchener Rangers (OHL)
  Stanislav Svozil - obránce Regina Ptas (WHL)
  Adam Měchura - útočník Tri-City Americans (WHL)
  Jakub Branenec - útočník Charlottetown Islanders (QMJHL)
  Lukáš Pajer - útočník Mountfield HK
  Jakub Kos - útočník Ilves (Finská 1. liga)
  Marcel Marcel - útočník Gaineau Olympiques (QMJHL)
  Petr Hauser - útočník HC Sparta Praha
  Jaroslav Chmelař - útočník Providence College (USHL)
  Matouše Menšík - útočník HC Olomouc
  Robin Sapoušek - útočník HC Energie Karlovy Vary
  Matyáš Šapovaliv - útočník Saginaw Spirit (OHL)
  Jiří Kulich - útočník Rochester Americans (AHL)
  Martin Ryšavý - útočník Moose Jaw Warriors (WHL)
  Gabriel Szturc - útočník Kelowna Rockets (WHL)
  Eduard Šalé - útočník HC Kometa Brno
  Soupiska a nominace Českého týmu U20

  Často kladené otázky

  Kdo jsou největší hvězdy MS juniorů v ledním hokeji 2023?

  Kanaďané budou sázet na 17letého Connora Bedarda, muže, který bude hlavní osobností příštího draftu NHL. Je to mladík, v jehož osobě získá nejslabší tým letošní sezóny NHL doslova poklad. V NHL už působí další hráči Shane Wright nebo Brandt Clarke, další hvězdy. U Švédů budou skauti sledovat působení trojice Jonathan Lekkerimäki, Liam Öhgren a Noah Östlund. Slovákům sice chybí hvězdný Juraj Slafkovský, ale hrát bude alespoň Šimon Nemec. Češi moc zvučných jmen nemají, těmi nejlepšími by mohl být David Jiříček, Stanislav Svozil nebo Matyáš Šapovaliv.

  Kdy naposledy vyhráli čeští hráči MS U20 v hokeji?

  Na zlato už český hokej čeká dlouho. Povedlo se naposledy v roce 2001. Poslední medaili vybojovali čeští mladíci v roce 2005, byl to bronz.

  Proč se hraje MS U20 v hokeji znovu v Kanadě?

  Kanadská města Halifax a Moncton nahrazují Novosibirsk a Omsk, kde se měl šampionát odehrán působně. Rusku bylo organizací IIHF odebráno pořadatelství, ruští hokejisté se navíc nesmějí turnaje ani zúčastnit.

  Kdy MS juniorů začíná a kdy končí?

  Turnaj začne 26. Prosince a skončí 5. ledna.

  Kde je možné akci sledovat?

  MS juniorů do 20 let vysílá Česká televize a také sázková kancelář Tipsport v rámci svého live online stream zdarma pro své klienty.

  MS v hokeji U20 2023 se koná jen 5 měsíců po posledním šampionátu. Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2022 bylo odehráno v srpnu 2022, Češi tehdy skončili ve čtvrtfinále a zlato brala Kanada. Další šampionát už začne v klasickém termínu, tedy brzy po Vánocích. Turnaj začne 26. 12. 2022 a skončí 5. 1. 2023 Pořadatel je stejný jako u minulého šampionátu, takže zase Kanada. Tentokrát šampionát hostí města Halifax a Moncton. Na turnaji MS v hokeji U20 2023 opět nebudou chybět ani čeští a slovenští hokejisté. Tento článek nejdříve představí profil českého týmu, poté MS v hokeji U20 program a nakonec budou okomentovány MS v hokeji u20 kurzy.

  Mohlo by Vás zajímat

  TV Tipsport

  TV Tipsport je praktická funkce, kterou tato sázková kancelář uživatelům nabízí zdarma. V tomto článku vám prozradíme, jak je možné začít TV Tipsport využívat a…

  Fortuna TV

  Pro hráče, kteří chtějí sledovat přímé přenosy zápasů, je ideálním řešením právě Fortuna TV. V tomto článku se na funkci TV Fortuna zaměříme podrobně. Dozvíte…

  Live sázky

  Live sázky a live sázení se ve světě sportovních sázek těší čím dál větší oblibě. Na rozdíl od těch klasických sázek umožňují sázení v průběhu…

  Handicap sázení

  Nejdříve si pojďme vysvětlit co jsou sázky s handicapem. Handicap sázení je druh sázky, kdy některému z týmů nebo hráči je sázkovou kanceláří přidělen před…