MS v hokeji U20 – Česko vs Švédsko preview a tip na výsledek


Už na posledním juniorském mistrovství světa v hokeji hrál český výběr solidně. Dostal se do semifinále, čímž prolomil letité prokletí. Jestliže v roce 2022 bylo 4. místo bráno jako pěkný úspěch, letos by se “brambora“ rovnala zklamání. Výběr Radima Rulíka totiž působí dojmem, že chce medaili, a to nějakou hodně cennou. Do semifinále se dostal po devastaci Švýcarů 9:1. V cestě do finále čekají Švédové. Hraje se 4. 1. 2022 od 20:30. Nejdříve probereme profily obou týmů, pak představíme Česko vs Švédsko kurzy.

MS v hokeji U20 – Česko vs Švédsko preview a tip na výsledek

  • Češi hrají v podobném složení jako na minulém MS U20, září hlavně Kulich či Jiříček
  • Švédové se do semifinále dostali díky šťastnému finiši zápasu proti Finsku
  • Na vítězství Čechů i Švédů jsou na Tipsportu i na Fortuně vyrovnané kurzy
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko 2.40 2.40

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Švédsko
  • Soutěž: MS v hokeji U20
  • Čas zápasu: 4. 1. od 20:30
  • Kde sledovat: ČT 4 Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Česko vs Švédsko

Hokej, to se rovná Česká televize. Přímý přenos zdarma každého mistrovství, seniorského i juniorského, najde divák na stanici ČT4 Sport. Minimálně prot zápasy Čechů to tak platí. Také zápas Česko vs Švédsko bude na ČT4 Sport, a to již ve středu 4. 1. 2023 od 20:30. Live stream zdarma ale bude k dispozici i na TV Tipsport. Na Tipsportu, na Chance i na Fortuně lze uzavírat sázky live.

Současná česká reprezentace má podobné složení jako na minulém MS

Současná česká reprezentace má přitom podobné složení jako ta, která na minulém MS vybojovala 4. místo. Celkem 15 členů party, která hrála v srpnu v Edmontonu, aktuálně září v Halifaxu a Monctonu. A to včetně největších hvězd – Davida Jiříčka, Jiřího Kulicha, Matyáše Šapovaliva, Stanislava Svozila a dalších. Skoro stejný tým i se stejným trenérem, ale jiné výsledky. Na srpnovém turnaji se 4. místo zrodilo poté, co se Čechům podařil v podstatě jen 1 zápas – čtvrtfinále proti USA. Na aktuálním MS juniorů ale Češi excelují úplně v každém utkání.

Současná česká reprezentace má podobné složení jako na minulém MS

Zdroj: kristianstadsbladet

Hráči vyspěli

Důvodů může být celá řada. Hráči vyspěli, začali více hrát v nižších soutěžích v Kanadě a USA – a vstřebali zámořský hokej. Trenér Rulík na to zareagoval a nechal své svěřence více hrát to, co se v Kanadě a USA naučili. Asi nejdůležitější ale je fenomén dobré party. Na Češích je vidět, že je mezi nimi výborná chemie a že táhnou za jeden provaz. V seniorské kategorii už faktor kamarádství tolik nefunguje, ale u juniorů to může být stěžejní jev. Když je dobrá parta, všichni její členové si více věří. Větší sebevědomí pak umožňuje provést to, co třeba udělal Marcel Marcel v oslabení proti Švýcarům. Divák se kochá. A rodí se nádherné výsledky.

Švédové jsou dosud jediným týmem, který na turnaji Čechy porazil

Švédové jsou dosud jediným týmem, který na turnaji Čechy porazil. Stalo se tak nicméně až v prodloužení. A na konečné pořadí ve skupině neměl tento výsledek žádný vliv. Češi i tak skončili první a Švédi až třetí. Kdyby Češi byli vyhráli 20:0, bylo by pořadí v tabulce úplně stejné. Švédové i přes skalpel Rulíkových svěřenců nemají nijak oslnivé výsledky. Na šampionátu vstřelili zatím 17 branek – to je v proovnání s Čechy jen polovina. Kanaďané je seřezali 5:1. A do semifinále se dostali díky šťastnému finiši duelu s Finskem.

Švédové jsou dosud jediným týmem, který na turnaji Čechy porazil

Zdroj: hockeynews

Výběr Suomi ještě 5 minut před koncem vedl 2:1

Výběr Suomi ještě 5 minut před koncem vedl 2:1. Nejlepší hráč Tre Kronor na turnaji, obránce Ludvig Jansson pak sice vyrovnal, Finové ale vzápětí dostali možnost přesilové hry. Útočili ze všech sil – jenže pak přišla ztráta a rychlý brejk Švédů. A kapitán Victor Stjernborg brankáře Lampinena překonal. Na ukazateli skóre svítil výsledek 3:2 a do konce zápasu zbývalo už jen 65 vteřin. Příliš málo času s výsledkem něco udělat. Švédové tak jsou v semifinále a naráží zde na staré známé.

Česko vs Švédsko kurzy

Česko a Švédsko jsou tradiční hokejové země počítané mezi velkou hokejovou šestku. V zápasech těchto mocností může uspět kdokoli. Na juniorské úrovni v posledních letech nicméně Češi poslední dobou pokulhávají za ostatními. Jistou stagnaci ale zaznamenává i švédský hokej. Každopádně, sázkové kanceláře v semifinálovém duelu těchto zemí favorita nenachází. Tipsport dává na Čechy kurz 2.40, na Švédy pak 2.45. Fortuna dokonce pro oba týmy vypisuje shodný kurz 2.40.

Tip redakce: vyhraje Česko

Na začátku turnaje jsme byli k výkonům českého týmu skeptičtí. Teď jsme ale přesvědčeni, že Rulíkovi svěřenci mají na finále. Z jejich hry je patrné sebevědomí a nadšení. Češi navíc působí jako skvělá parta. To se o Švédech tak moc říci nedá. Tre kronor sice vyhráli zápas ve skupině, ale bylo to dost šťastné vítězství. Štěstí přálo Švédům i proti Finům ve čtvrtfinále. Na štěstěnu se ale skandinávský celek věčně spoléhat nemůže. Teď jsou Češi natolik rozjetí, že podle nás Švédy porazí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko 2.40 2.40

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, iihf, tipsport, fortuna