MS v hokeji – Švýcarsko vs Slovensko, preview a tip na výsledek


Ve čtvrtek 18.5. od 19:20, hned po skončení dalšího zápasu Čechů na MS v hokeji 2023 můžete sledovat souboj Švýcarska a Slovenska. Byť se může zdát, že jsou Švýcaři favoritem, nemusí být výsledek zápasu vůbec zaručen. Švýcarsko je sice na špici tabulky, ale zatím proti němu stáli pouze slabí oponenti. Naproti tomu Slovensko se muselo postavit relativně silným týmům. Švýcarsko zatím válcovalo oponenty, Slovince rozdrtilo 7:0, Norsko 3:0 a Kazachstán 5:0. Oproti tomu Slováci podlehli Čechům 2:3 a teprve na samostatné nájezdy i Kanadě 1:2. Vítězství si připsali proti Lotyšsku. Otázkou tedy je, zda si budou Švýcaři vést stejně dobře proti náročnějšímu týmu. Může se proto vyplatit sázka na jiný aspekt zápasu, například na počet gólů.

MS v hokeji – Švýcarsko vs Slovensko, preview a tip na výsledek

  • Švýcaři ukázali na mistrovství zatím velmi dobrou formu, chystají se zapojit i další hráče z NHL.
  • Slováci zatím jako jediní dokázali získat na Kanadě bod, zápas proti Česku byl už méně povedený. Zatím si připsali také vítězství proti Lotyšsku.
  • Kurz na prosté vítězství Švýcarska je 1.56, na Slováky pak 5.18. Kurzy ale nemusí úplně odpovídat realitě, mnoho sázkařů je označuje za chybu bookmakerů.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet gólů v zápase více než 4.5 1.54 1.45

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švýcarsko vs Slovensko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 18. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švýcarsko vs Slovensko?

Sedmý hrací den a čtvrtý zápas na MS pro Švýcarsko i Slovensko. Oba týmy budou 18.5. zakončovat dění na ledě v Rize, předcházet jim bude zápas mezi Čechy a Slovinci. Stejně jako předchozí zápasy, Švýcarsko vs Slovensko můžete shlédnout na České televizi ve čtvrtek 18. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Švýcarsko vs Slovensko 18. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Švýcarsko je prozatím na špici tabulky

Švýcarsko je prozatím na špici tabulky, připsalo si tři velmi výrazná vítězství. Proti Slovinsku 7:0, s Nory 3:0 a v neposlední řadě s Kazachstánem 5:0. Všichni tito soupeři ale patří mezi outsidery MS v hokeji skupiny B. Mnoho fanoušků a sázkařů tak čeká, jaký výkon předvedou Švýcaři proti silnějším týmům. Trenér Patrick Fischer si to uvědomuje také, a proto nasazuje do sestavy proti Slovensku nově příchozí hráče z NHL. Jedním z nich je Nico Hischier, který vedl švýcarský tým na loňském MS v hokeji jako kapitán. Připsal si také 11 gólů a 12 asistencí na posledních třech šampionátech. Mezi další hráče z NHL patří Janis Moser z Arizony nebo třeba Malgin z Colorada.

Švýcarsko je prozatím na špici tabulky

Zdroj: nj.com

Slováci zatím jako jediní získali proti Kanadě bod

Dle mnoha fanoušků jsou Slováci podceňovaní, na mistrovství zatím nehráli tak špatně. Připsali si vítězství nad Lotyšskem 2:1, zároveň vzdorovali Kanadě tak účinně, že zápas musel dojít až na samostatné nájezdy. Prohráli proti ČR 2:3, i když zase dokázali porazit výše zmíněné Lotyšsko, na kterém si Češi vylámali zuby. Slováci se zatím vyznačovali celkem agresivní hrou, budou muset ale ukázat, že jim MS v hokeji pavouk tentokrát neunikne. Zápas proti Švýcarsku by mohl být dobrou příležitostí k posunu v tabulce i totálním fiaskem.

Slováci zatím jako jediní získali proti Kanadě bod

Zdroj: iihf

Kurzy Švýcarsko vs Slovensko

Bookmakeři mají u tohoto zápasu jasno, přestože někteří sázkaři vidí v kurzech chybu. Na Tipsportu je na prosté vítězství Švýcarska vypsán kurz 1.56, Betano pak uvádí kurz 1.31, podobná je situace i u Fortuny s kurzem 1.56. Vítězství Slovenska ohodnotily sázkové kanceláře různě, v Tipsportu kurzem 5.18, na Betanu pak 3.6. Jak už bylo uvedeno výše, rozdíl mezi týmy nemusí být nutně tak vysoký, pokud tedy věříte Slovákům, můžete využít nabízený kurz. Také kurz na prosté vítězství Švýcarska je relativně zajímavý.

Tip redakce: POČET GÓLŮ V ZÁPASE VÍCE NEŽ 4.5

Oba týmy budou hrát velmi dobrý hokej a rozhodně budou vyrovnanější, než by se podle kurzů mohlo zdát. Kterým směrem se tak vítězství přikloní není jasné. Oba soupeři ale ukázali, že mají gólový apetit, který si budou chtít zopakovat. Proto sázíme na to, že v zápase padne více než 4.5 gólů s kurzem 1.54.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet gólů v zápase více než 4.5 1.54 1.45

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport