MS v hokeji – Lotyšsko vs Norsko, preview a tip na výsledek


Ve středu 17.5. od 15:20 můžete sledovat souboj mezi týmy Lotyšska a Norska. Oba nepatří na MS v hokeji 2023 mezi favority, ale vyšší úroveň má rozhodně výběr Lotyšska, proto je i jasným kandidátem na vítězství v tomto zápasu. Pro oba týmy to bude na mistrovství čtvrtý zápas, ale zatímco Lotyšsko dokonce porazilo Čechy 4:3, Norsko si může připsat pouze těsné vítězství nad Slovinskem 1:0. Zbylé zápasy oba týmy prohrály. Lotyšsko podlehlo Slovákům 1:2, od Kanady dostalo brutálních 0:6. Norsko podlehlo Kazachstánu na samostatné nájezdy 3:4, dále pak Švýcarsku 0:3.

MS v hokeji – Lotyšsko vs Norsko, preview a tip na výsledek

  • Lotyšsko je po vítězství nad ČR namotivováno, navíc mělo den na odpočinek.
  • Norsko toho zatím moc nepředvedlo, povedl se pouze zápas proti slabému Slovinsku, i Kazachstán byl nad síly Norů.
  • Kurz na vítězství Lotyšska je 1.59, na vítězství Norů pak vysokých 4.74.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Lotyšska 1.59 1.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Lotyšsko vs Norsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 17. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Lotyšsko vs Norsko?

Šestý hrací den a čtvrtý zápas na MS pro Lotyšsko i Norsko. Oba týmy budou v tento den otevírat dění na ledě v Rize, následovat po nich bude zápas mezi Kanadou a Kazachstánem. Jako v případě dalších zápasů, Lotyšsko vs Norsko můžete shlédnout na České televizi ve středu 17. 5. od 15:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Lotyšsko vs Norsko 17. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Lotyšsko se na MS v hokeji rozjelo

Lotyšsko by poprvé v turnaji mohlo získat všechny tři body. I v zápase proti ČR bylo vidět, že Lotyši jsou opravdu aktivní a jdou si pro gólové šance, k vítězství došlo ale až v prodloužení. Proti relativně pasivnímu soupeři, jako je Norsko, by to mělo fungovat. Lotyšsko má obecně v rámci MS v hokeji skupiny B dobré výsledky. Lépe řečeno, dobré na obvyklou úroveň lotyšského výběru. Proti Kanadě prohráli výrazně, 0:6. Proti Slovensku se už drželi lépe a dosáhli na výsledek 1:2, který byl až téměř do konce nejistý. A zápas proti ČR už byl zmiňován.

Lotyšsko se na MS v hokeji rozjelo

Zdroj: iihf

Norsko má problém s aktivitou v zápasech

Norsko se rozhodlo před mistrovstvím omladit složení týmu, a v zápase proti Kazachstánu to i vypadalo na první úspěch. V poslední třetině ale Norsko usnulo a Kazachstánu se ještě podařilo zápas otočit. Norsko přestalo hrát aktivní hokej a místo vytváření šancí na góly pouze reagovalo na soupeře. A to samé platilo i pro druhý zápas se Švýcarskem, zde už Norové neskórovali vůbec. Vítězství nad Slovinskem není moc hodnotné. Oba týmy jsou na nízké úrovni, a i tak se Norsku podařilo urvat pouze jeden gól. MS v hokeji pavouk je pro ně téměř určitě úplně mimo.

Norsko má problém s aktivitou v zápasech

Zdroj: iihf

Kurzy Lotyšsko vs Norsko

Bookmakeři dali jasně najevo, že favoritem v tomto zápasu je Lotyšsko. Na Tipsportu ohodnotili šance na jejich prosté vítězství kurzem 1.59, u Betana je pak kurz ještě nižší, konkrétně 1.38. Také u Fortuny je kurz podobný, na vítězství Lotyšů je vypsáno 1.67. Na vítězství Kazachstánu jsou šance mnohem menší, například na Tipsportu je vypsán kurz 4.74. Většina sázkařů také zvolila Lotyšsko. I v tomto zápase se může hodit sázka s handicapem, pokud opravdu věříte Lotyšsku. Například negativní handicap pro Lotyše o velikosti 1.5 má kurz 2.04. Pokud nevíte, jak použít asijský handicap na MS v hokeji, připravili jsme pro vás tento článek.

Tip redakce: VYHRAJE LOTYŠSKO

Lotyšsko má rozhodně mnohem vyšší šanci na výhru než Norsko. Přestože i outsider může překvapit, Norsku chybí dostatečný počet akcí v zápasech, a proto mohou pouze kvalitně bránit rozjetým Lotyšům. Otázka tak nestojí, jestli Lotyšsko vyhraje, ale o kolik. Pokud tedy chcete ještě výhodnější možnou sázku, vsaďte si na zápas s pozitivním či negativním handicapem. Dobrá volba může být také sázka na počet gólů v celém zápase vyšší než 4. Na tuto příležitost je kurz 1.39 a může tak sloužit jako doplněk na váš tiket.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Lotyšska 1.59 1.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport