MS v hokeji – Finsko vs Francie, preview a tip na výsledek


Ve středu 17.5. od 19:20 začíná v Tampere zápas domácích Finů proti výběru Francie. O výsledku tohoto zápasu na MS v hokeji 2023 pochybuje málokdo, rozdíl v kvalitě týmů je obrovský. Paradoxně mají ale zatím podobné výsledky dosavadních zápasů. Rozdíl je ale samozřejmě v náročnosti protivníků, kterým oba týmy doposud čelily. Finsko podlehlo USA 1:4, podobně pak i 1:2 Švédsku, v tomto případě ale rozhodly až samostatné nájezdy. S Německem si Finové poradili 4:3. Francouzi oproti tomu porazili pouze slabší Rakousko v prodloužení 2:1. Naproti tomu Dánsku podlehli v prodloužení 3:4 a nejčerstvěji také Maďarsku 2:3 opět v prodloužení. Kurz na prosté vítězství Finska je velmi nízký, bud třeba sázku obohatit o handicap či jinou příležitost.

MS v hokeji – Finsko vs Francie, preview a tip na výsledek

  • Finsku se zatím na MS příliš nedaří, ale úroveň jejich týmu je od toho francouzského na hony vzdálená.
  • Francie si neporadila ani se slabšími soupeři, jako jsou Maďaři. Také Rakousko jí dalo zabrat.
  • Kurz na prosté vítězství Finska je 1.07, na tiket je proto třeba vybrat například handicap.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Finska s handicapem -2.5 1.38 1.36

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Finsko vs Francie
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 17. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Dánsko vs Rakousko?

Šestý hrací den a čtvrtý zápas na MS pro Francii i domácí Finsko. Oba týmy budou v tento den zakončovat dění na ledě v Tampere, předcházet jim bude zápas mezi USA a Rakouskem. Také zápas Finsko vs Francie můžete shlédnout na České televizi ve středu 17. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Dánsko vs Rakousko 17. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Finsko nerozehrálo MS podle svých představ

Vzhledem k tomu, že hrají v domácím prostředí a přivezli si nejvíce hráčů z NHL, nepředvedli Finové tak skvělý výkon. Porážka s USA zabolela, vítězství nad Německem bylo také až příliš těsné. A v neposlední řadě porážka od Švédska na samostatné nájezdy 1:2. Hlavní střelci jako Kakko, Rantanen či Laine toho zatím moc neukázali, první zápasy nesli na bedrech hráči zvyklí na evropská kluziště. S Francouzi si Finové samozřejmě poradí, rozdíl v obou týmech je obrovský. Ale v rámci MS v hokeji skupiny A mají zatím oba týmy stejně bodů, což je pro Finy takový malý či větší budíček. Přestože mají za sebou zápasy s většinou náročných týmů.

Finsko nerozehrálo MS podle svých představ

Zdroj: iihf

Kvalita Francie kolísá zápas od zápasu

Francie se na MS v hokeji trápí mnohem více, než by bylo nutné. Papírově slabé Rakousko porazila až v prodloužení, a Maďarsku dokonce podlehla 2:3 v prodloužení. Nad Dánskem asi nikdo výhru nečekal, v tomto utkání hrál výběr Francie dobře. Opět se rozhodlo až v prodloužení, tentokrát ve prospěch Dánů. Francouzští hráči jsou výborní především ve sbírání trestných minut, jenom v prvních dvou zápasech jich získali brutálních 60. Vítězství nad obhájci titulu Finy asi čekat nelze, byť mají oba týmy ve skupině stejně bodů. Francii čekají samí těžší soupeři a MS v hokeji pavouk ji pravděpodobně unikne.

Kvalita Francie kolísá zápas od zápasu

Zdroj: iihf

Kurzy Finsko vs Francie

Sázkové kanceláře mají v tomto zápase jasno. Kurz na prosté vítězství Finska je na Tipsportu pouze 1.07. Také na Betanu vypsali podobný kurz, 1.04. U Fortuny pak 1.07. Francie nemá na vítězství či remízu téměř žádnou šanci, například na Tipsportu je na vítězství Francouzů kurz 32.00. Právě v tomto zápase se může hodit sázka s handicapem, která umí proměnit vítězství Finska v zajímavě ohodnocenou příležitost. Pokud nevíte, jak použít asijský handicap na MS v hokeji, připravili jsme pro vás tento článek.

Tip redakce: Vítězství Finska s handicapem -2.5

Finsko bude zápasu dominovat, Francouzi se mohou pouze bránit a doufat v nahodilé prostřelení finské obrany. Sázka s handicapem je zde takřka povinností, případně se může vyplatit vsadit na celkový počet branek v zápase či skórující finské hráče. Například na vítězství Finska s handicapem -2.5 je kurz 1.38. Pokud věříte Finům ještě více, může být kurz mnohem zajímavější.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Finska s handicapem -2.5 1.38 1.36

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport