MS v hokeji – Dánsko vs Švédsko, preview a tip na výsledek


Na ledě v Tampere se 22.5. od 15:20 odehraje zápas Dánska a Švédska. Pro oba týmy je tento souboj na MS v hokeji 2023 důležitý z jiného důvodu. Švédové hrají o první místo v tabulce, zatím jsou na druhé pozici s 14 body za týmem USA. Švédové si zatím poradili se všemi soupeři, jediný bod ztratili v zápas u s Finskem, který skončil až nájezdy. Do zápasu s Dánskem vstupují jako jasní favorité, jdou si sem pro tři body, které jim snad pomohou překonat Američany v tabulce. Naopak Dánsko hraje o postup do čtvrtfinále, vítězství Německa nad Maďarskem dostalo Dány mimo postupovou pozici. V tomto zápase se tak musí snažit uhrát alespoň jeden bod, aby měli na postup alespoň malou šanci. I to by byl ale malý zázrak, budou stát proti týmu s nejlepší obranou na turnaji.

MS v hokeji – Dánsko vs Švédsko, preview a tip na výsledek

  • Tým Švédska nastupuje do zápasu jako jasný favorit, hodlá si odvézt další 3 body.
  • Dánové moc šancí nemají, ale potřebovali by alespoň jeden bod.
  • Kurz na prosté vítězství Švédska je 1.27, na Dánsko potom 9.76. Tiket na vítězství Švédska je vhodné doplnit o další příležitost v zápase.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švédska s handicapem – 2.5 1.97 1.95

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Dánsko vs Švédsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 22. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Dánsko vs Švédsko?

Jedenáctý hrací den a šestý zápas na turnaji pro Dánsko i Švédsko. Oba týmy budou 22.5. otevírat program na ledě v Tampere, od 19:20 bude následovat zápas mezi Rakouskem a Maďarskem. Podobně jako u předchozích utkání, Dánsko vs Švédsko můžete shlédnout živě na České televizi v pondělí 22. 5. od 15:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Dánsko vs Švédsko 22. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Dánsko potřebuje alespoň bod

Dánové mají v rámci MS v hokeji skupiny A jeden velký problém, který se jmenuje Německo. To právě Dánsko vyřadilo z posledního postupového místa do čtvrtfinále, Němci mají celkem 9 bodů, Dánové pouze 8. A zatímco Německo má ještě dobrou příležitost pojistit si postup v zápase se slabší Francií, na Dánsko čekají dva nejtěžší týmy ve skupině. V zápasu proti Švédsku má Dánsko pouze malou šanci, bude se snažit uhrát alespoň jeden bod, aby dohnalo Německo. I to bude těžký úkol, švédský tým na nejlepší obranu na turnaji a skvělý útok. Dánský tým také není špatně postavený, bude tedy záležet na tom, jak dobře do zápasu nastoupí.

Dánsko potřebuje alespoň bod

Zdroj: iihf

Švédové bojují o první postupové místo

Švédové zatím porazili každého z pěti oponentů, drobně zaváhali pouze v případě Finska, kde se rozhodovalo až na samostatné nájezdy. Díky tomu jsou zatím na druhém místě za týmem USA, na Američany ztrácí jeden bod. MS v hokeji pavouk jim tak rozhodně neunikne, naopak se snaží o postup z prvního místa. V zápase s Dánskem si tedy jdou pro jasné 3 body, poslední utkání ve skupině je pak čeká právě proti Američanům. Švédský tým je opravdu velmi dobře poskládán a vypadá to, že má po několika letech zase šanci na medaili. Naznačuje to i výborné skóre inkasovaných gólů, v pěti zápasech pouze dva.

Švédové bojují o první postupové místo

Zdroj: mtvuutiset

Kurzy Dánsko vs Švédsko

Sázkové kanceláře se na tento zápas dívají jasně. Na vítězství Švédska je u Tipsportu vypsán kurz 1.27, u Betana pak 1.29. Také Fortuna vypsala podobný kurz, konkrétně 1.26. Na vítězství Dánska je pak u Tipsportu kurz 9.76, u Betana potom velmi podobných 9.90. Sázkaři u Tipsportu sází exkluzivně na Švédsko, na Švédy je podáno téměř 100 % tiketů. Kvůli nízkému kurzu je třeba sázku něčím vylepšit, například handicapem. Nevíte, jak takový handicap u sázení funguje? Připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Tip redakce: VÍTĚZSTVÍ ŠVÉDSKA S HANDICAPEM -2.5

Švédové si jdou do zápasu pro jasné vítězství, otázka je pouze pro jak velké. Oba týmy mají dobrou obranu, i Američané proti Dánsku nastříleli pouze tři góly. Švédové si budou chtít pohlídat alespoň takový rozdíl, takže sázíme na Švédsko s handicapem -2.5. Na tuto příležitost je kurz u Tipsportu 1.97.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švédska s handicapem – 2.5 1.97 1.95

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia