MS v hokeji – Dánsko vs Německo, preview a tip na výsledek


Ve čtvrtek 18.5. od 19:20 můžete na ledě v Tampere sledovat zajímavý zápas mezi Dánskem a Německem. Pro oba týmy je tento zápas na MS v hokeji 2023 velmi důležitý. Dánsko zatím drží druhé místo v žebříčku, ale doposud čelilo spíše outsiderům, se kterými je získat body relativně snadné. Dánové porazili Maďarsko 3:1, Francii v prodloužení 4:3 a v neposlední řadě Rakousko 6:2. Je ale třeba aby dánský výběr porazil i silnější soupeře. Naopak Německo zatím čelilo těm nejsilnějším protivníkům a nevedlo si vůbec špatně. Se Švédskem prohráli pouze 0:1, s loňskými šampiony Finy zase 3:4. Proti USA potom 2:3. Ve všech případech hráli Němci dobrý defenzivní hokej, a nebáli se vytvářet si gólové příležitosti. Opět ale potřebují získat vítězství nad snazšími soupeři.

MS v hokeji – Dánsko vs Německo, preview a tip na výsledek

  • Dánové zatím na MS v hokeji porazili všechny soupeře, šlo ale o slabší týmy.
  • Němci se nenechali zahanbit v zápasech s mnohem silnějšími týmy, mají proto šanci na postup.
  • Kurz na prosté vítězství Německa je 1.74, na Dány pak 4.11. Kurzy mohou být ale přepálené u obou týmů, jak zaznívá ze strany mnoha sázkařů.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Německa 1.74 1.42

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Dánsko vs Německo
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 18. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Česko vs Slovinsko?

Sedmý den zápasů skupin a čtvrté utkání na MS pro Dánsko i Německo. Oba týmy budou 18.5. zakončovat dění na ledě v Tampere, předcházet jim bude zápas mezi Maďarskem a Švédskem. Stejně jako předchozí zápasy, Dánsko vs Německo můžete sledovat na České televizi ve čtvrtek 18. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Dánsko vs Německo 18. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Tento zápas bude pro Dánsko klíčový

Dánové zatím na mistrovství vyhráli každý zápas. Nad Maďarskem 3:1, nad Rakouskem dokonce 6:2. S Francií se trochu zapotili, ale přesto nakonec vyhráli v prodloužení 4:3. Teď je ale třeba, aby začali porážet i silnější soupeře, mají-li v rámci MS v hokeji skupiny A obsadit postupovou příčku. I v zápase proti Německu budou Dánové sázet na vyšší počet hráčů ze zahraničních lig. Hlavním esem jejich týmu je rozhodně Nikolaj Ehlers, který se velmi aktivně podílel na všech vítězstvích. Otázka je, zda budou jeho schopnosti v kombinaci se zbytkem týmu na Německo stačit.

Tento zápas bude pro Dánsko klíčový

Zdroj: iihf

Němci nehráli proti náročným soupeřům vůbec špatně

Německo má za sebou na turnaji zápasy s největšími favority a nevedlo si vůbec špatně. Proti Švédsku udrželi Němci čisté konto téměř celý zápas, nakonec podlehli o jednu branku. Proti Finsku sehráli vyrovnaný zápas, nakonec prohráli 3:4. A v posledním zápase proti brutálně rozjetému týmu USA opět skvěle bránili i skórovali, výsledkem je těsná prohra 2:3. Teď ale Němci potřebují začít vyhrávat, aby jim MS v hokeji pavouk neunikl třeba o pár bodů. Všechny předchozí zápasy sehráli Němci bez hlavní hvězdy svého týmu, Leona Draisaitla. A tak tomu bude i nadále, přestože Edmonton už ze souboje o Stanley Cup vypadl. Draisaitl si musí po náročné sezoně v NHL odpočinout a do Tampere tak nedorazí. I tak ale mají Němci nad dánským týmem jasnou výhodu.května.

Němci nehráli proti náročný soupeřům vůbec špatně

Zdroj: iihf

Kurzy Dánsko vs Německo

Sázkové kanceláře mají u tohoto zápasu jasno. Na Tipsportu je na prosté vítězství Německa vypsán kurz 1.74, Betano pak uvádí kurz 1.42, u Fortuny se setkáme s kurzem 1.73. Vítězství Dánska ohodnotili bookmakeři jednotlivých kanceláří rozdílně, v Tipsportu kurzem 4.11, na Betanu pak 2.95. Jak vyplývá z rozdílu mezi kurzy u různých kanceláří, výsledek není rozhodně zaručený. Pokud tedy věříte spíše Dánsku, můžete na něj vsadit se zajímavým kurzem. Dobrou zprávou je, že kurz na Německo je velmi zajímavý, přestože jde o pravděpodobného vítěze. Není tedy nutné vylepšovat kurz u tiketu jinými příležitostmi.

Tip redakce: Vítězství Německa

Oba týmy budou hrát velmi dobrý hokej, ale Němci mají přece jenom vyšší úroveň. Dánové jim zápas nedají zadarmo, ale Němci by si je měli pohlídat. S kurzem 1.74 se vyplatí vsadit na vítězství Německa.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Německa 1.74 1.42

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport