Magard vs Lopez – Oktagon 41 preview a tip na zápas


V sobotu 15.4.2023 od 18:00 začíná v Liberci Oktagon 41. Hlavním zápasem večera bude střet dánského Žraloka a držitele titulu mistra bantamové váhy Jonase Magarda a jeho amerického vyzyvatele, prozatímního šampiona Gustavo Lopeze. Jak tento už teď vyhrocený zápas dopadne? Na to se podíváme v tomto článku, spolu s vypsanými kurzy a zajímavými příležitostmi na sázky.

Magard vs Lopez – Oktagon 41 preview a tip na zápas

  • Jonas Magard se vrací v rekordním čase po zlomenině čelisti ze závěru minulého roku. Tvrdí o sobě, že je v nejlepší formě svého života a Lopeze už předem zasypal trashtalkem.
  • Gustavo Lopez do souboje vstupuje jako prozatímní šampion, tento titul vybojoval z pozice náhradníka na Oktagonu 38 v O2 Areně. Do Liberce přijíždí sesadit Magarda z trůnu bantamové váhy.
  • Sázkové kanceláře naznačují spíše vítězství Lopeze. Kurz na jeho vítězství je 1.55, na Magarda pak 2.29. Oba soupeři jsou relativně vyrovnaní, ale Lopez má přece jenom lepší práci na zemi. Zápas by tedy mohl ukončit skrz submisi.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vítězství Lopeze skrz submisi 2.80 2.70

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Magard vs Lopez
  • Soutěž: Oktagon 41
  • Čas zápasu: 15. 4. od 22:30
  • Kde sledovat: Tipsport TV, Oktagon PPV

Kde sledovat zápas Magard vs Lopez

Souboj o titul šampiona bantamové váhy můžete sledovat několika způsoby. Samozřejmě je možnost dorazit přímo do liberecké Home Credit arény, kde se Oktagon 41 odehrává. Lístky jsou stále k prodeji. Je zde také možnost sledovat turnaj online jako Oktagon MMA 41 livestream. Dobrou možností je Tipsport TV, na které můžete celou akci sledovat po založení účtu zdarma. Případně si můžete zaplatit PPV stream přímo na webu Oktagonu.

Kde sledovat zápas Magard vs Lopez Datum a čas Začít sledovat
TV Tipsport 15.4.2023 po 22:00 Sledovat zde
Oktagon TV za 10.99€ 15.4.2023 po 22:00 Sledovat zde

Návrat šampiona po zranění a brutální trashtalk

Dánský Žralok měl titul šampiona bantamové váhy obhajovat i v závěru loňského roku, ale při sparingu si velmi nepříjemně zlomil čelist pouhých pár dní před celým turnajem. Z odvetného zápasu s Filipem Mackem tak sešlo. A byl to právě Gustavo Lopez, který ho v zápase s Mackem na Oktagonu 38 nahradil. Magard se ale v rekordním čase nejenom vyléčil, ale podle vlastních slov před zápasem i dostal do nejlepší životní formy. A na tiskové konferenci před turnajem projevil i další ze svých talentů, pro který je u diváků velmi oblíbený. Brutální trashtalk, díky kterému je někdy nazýván dánský Conor McGregor. Jeho protivník Lopez se ale nenechal vyvést z míry, a tak Magard ještě přitvrdil na sociálních sítích.

Návrat šampiona po zranění a brutální trashtalk

Zdroj: Youtube organizace Oktagon

Magard přijíždí do Liberce dobře připraven. Je to všestranný bojovník, který dobře zvládá souboje v postoji i na zemi. Jeho profesionální bilance je 13 výher a 5 proher, do klece se vrací po relativně delší době, poslední MMA zápas měl před rokem a půl. Zápas se prý bude snažit ukončit už v prvním kole, ale trénuje i pro případ, že ho čeká delší utkání.

Gustavo Lopez – smrtící vyzyvatel z UFC

Gustavo Lopez rozhodně zůstal v paměti českých fanoušků z Oktagonu 38, kdy už v prvním kole ukončil na gilotinu velmi dobrého zemaře Filipa Macka. Právě v tomto zápase si získal titul prozatímního šampiona, který hodlá na tomto turnaji potvrdit a sesadit tak Magarda z pomyslného trůnu. Lopez se dlouhodobě zapojuje i do organizace UFC, do které by se chtěl po tomto zápasu vrátit.

Gustavo Lopez – smrtící vyzyvatel z UFC

Zdroj: Youtube organizace Oktagon

Na souboj s Magardem se připravuje s absolutní světovou špičkou, mohli jsme ho vidět například s šampionem Aljamainem Sterlingem. I Lopez je všestranným bojovníkem, není radno si s ním zahrávat ani v postoji ani na zemi. Právě na zemi je ale opravdu špičkový, narozdíl od Magarda neprohrál na zemi žádný zápas. Nadcházející souboj bude relativně vyrovnaný, ale pokud se Lopezovi podaří Magarda dostat na zem, pravděpodobně ho nakonec udolá.

Magard vs Lopez kurzy

Kurzy na tento souboj nejsou tak jednoznačné, jako na jiné zápasy večera. I to prozrazuje, že soupeři mají k sobě schopnostmi velmi blízko. Přesto je ale favoritem Lopez, na jeho vítězství je kurz 1.55. Na vítězství jeho dánského soupeře je pak vypsán kurz 2.29. Sázkaři na Tipsportu věří více Lopezovi, vsadilo si jich na něj 74 %. Dohromady byly na zápas podány tikety za téměř 600.000 Kč, zájem je tedy enormní. Tipsport jako obvykle vypsal pro Oktagon kurzy i na jiné příležitosti. V tomto zápase může být zajímavá sázka na ukončení zápasu. Pokud věříte Lopezovi, vyplatí se vsadit na jeho vítězství skrz submisi. Pokud vidíte zápas jako vyrovnaný, sázka na ukončení přes bodové rozhodnutí má nyní kurz 2.10.

Tip redakce: Vítězství Lopeze a ukončení zápasu na submisi

Oba soupeři jsou relativně vyrovnaní zkušenostmi, stylem boje i formou. Lopez má ale přece jenom lepší silový wrestling a obecně práci na zemi, a proto by mohl po úspěšném takedownu dojít k vítězství přes submisi. Magard se této možnosti bude snažit zabránit a udržet zápas nahoře, ale je také možné, že souboj na zemi přijme. Přece jenom i on je na zemi velmi dobrým bojovníkem. Na Lopeze by to ale tentokrát nemuselo stačit.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vítězství Lopeze a ukončení zápasu na submisi 2.80 2.70

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, tipsport, fortuna, oktagonmma