Keita vs Tichota – Oktagon 42 preview a tip na zápas


V sobotu 29.4.2023 od 18:00 začíná Oktagon 42, tentokrát se turnaj vydává na Slovensko. Jedním z nejzajímavějších zápasů pro české fanoušky MMA bude jistě souboj o titul prozatímního šampiona pérové váhy mezi legendou Oktagonu Losenem Keitou a nadějným členem domácí MMA scény, Jakubem Tichotou. V této analýze se blíže podíváme na formu obou zápasníků, vypsané kurzy a přidáme i odhad výsledku zápasu a způsobu ukončení.

Keita vs Tichota – Oktagon 42 preview a tip na zápas

  • Keita se měl původně utkat o titul šampiona v pérové váze s Gruzíncem Matem Sanikidzem. Ten se ale těsně před zápasem zranil.
  • Výzvu na zápas proti Keitovi tak přijal Jakub Tichota, který se připravoval na své účinkování na květnovém Oktagonu 43. Na zápas proti Keitovi se ale dle vlastních slov již delší dobu chystal.
  • Sázkové kanceláře favorizují Keitu, na jeho vítězství je kurz 1.20, zatímco na Tichotu 4.04. Zajímavější je ovšem kurz na způsob vítězství Keity, v případě KO, TKO nebo diskvalifikace je to 1.45. A právě tato ukončení Keitovi nejvíce vyhovují.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vítězství Keity na KO, TKO nebo diskvalifikaci 1.45 1.50

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Keita vs Tichota
  • Soutěž: Oktagon 42
  • Čas zápasu: 29. 4. po 18:00
  • Kde sledovat: Tipsport TV, Oktagon PPV
Oktagon Live stream přenos zdarma

Kde sledovat zápas Keita vs Tichota

Zápas Keita vs Tichota můžete sledovat hned několika způsoby. Můžete si samozřejmě koupit lístky na samotný turnajový večer, který se bude konat bratislavském zimním stadionu Ondřeje Nepely. Další možností je pak Oktagon MMA 42 livestream, pokud preferujete sledování z pohodlí vašeho domova. Oktagon 42 můžete sledovat zdarma přes Tipsport TV, pokud máte založený účet u této sázkové kanceláře. Bez něj si můžete zaplatit Oktagon TV za 10.99€.

Kde sledovat zápas Keita vs Tichota Datum a čas Začít sledovat
TV Tipsport 29.4.2023 po 18:00 Sledovat zde
Oktagon TV za 10.99€ 29.4.2023 po 18:00 Sledovat zde

Keita chce další opasek šampiona

Losene Keita je fanouškům MMA v Čechách rozhodně známý. Belgický “Black Panther” má výbornou bilanci 10 výher a žádné prohry. V Oktagonu má za sebou už 5 vítězných zápasů. Hned po výhře prvního opasku šampiona v minulém roce Keita oznámil, že u jednoho rozhodně zůstat nehodlá. Ihned se začal připravovat i na zisk titulu šampiona pérové váhy. V zápase s Barkem si pak jasně řekl o šanci získat titul šampiona proti gruzínskému borci Matemu Sanikidzemu. Jeho soupeř se ale na poslední chvíli zranil a Oktagon tak musel najít náhradu.

Keita chce další opasek šampiona

Zdroj: thescrap

Výzvu nakonec přijal Jakub Tichota, což je pro Keitu výrazná výhoda. Byly to právě záznamy zápasu Tichoty a Sanikidzeho, u kterých se připravoval na gruzínského bojovníka. Má tedy dobře navnímaný i Tichotův styl boje. Největší zbraní Keity je jeho metodický způsob boje v postoji. Na zemi je také dobrý, ale nepatří rozhodně mezi zápasníky, kteří by ukončovali souboje na submisi. Jeho stylem je postupně udolat soupeře tvrdými údery, a zároveň udržet zápas v postoji. Keitu rozhodně není snadné udržet na zemi, i když zem je rozhodně jeho nejslabším místem.

Tichota měl Keitu v hledáčku už dlouho

Jakub Chimp Tichota patří mezi vycházející hvězdy českého MMA, stal se například vítězem African Open IMMAF-WMMAA. Ve 22 letech má bilanci 5 vítězství a 1 prohry na body právě s gruzínským bojovníkem Matem Sanikidzem. Původně se chystal pouze na Oktagon 43 v Praze, ale na poslední chvíli vzal i souboj o titul prozatímního šampiona pérové váhy s Keitou. Přestože z pohledu sázkových kanceláří i samotných sázkařů patří mezi outsidery, sám Tichota si na Keitu věří. Na zápas s ním se těšil už dlouho a sám ho pomyslně plánoval, v Bratislavě si hodlá jít pro vítězství a dle vlastních slov zbořit Matrix.

Tichota měl Keitu v hledáčku už dlouho

Zdroj: Youtube organizace Oktagon

Jeho výhodou proti belgickému soupeři je rozhodně výborná práce na zemi a dobrá výdrž. I v postoji ale rozhodně není marný, obecně je Tichota velmi všestranným fighterem. Jeho strategií do tohoto zápasu bude ale právě rychlý takedown a následná submise Keity, v té vidí největší šanci na úspěch.

Keita vs Tichota kurzy

Kurzy na zápas jsou vypsány jasně. Na vítězství Keity je kurz 1.20, na Tichotu pak 4.04. Sázkaři na Tipsportu vidí zápas naprosto jednoznačně, na Keitu jich vsadilo 93 %. Dohromady bylo zatím u Tipsportu na zápas vsazeno přes 350.000 Kč. Tipsport a další sázkové kanceláře samozřejmě vypsaly pro celý Oktagon 42 kurzy i na jiné příležitosti. V rámci tohoto zápasu je výhodnější vsadit na způsob ukončení. Pokud věříte Keitovi, velmi zajímavý je kurz na ukončení zápasu skrz KO, TKO nebo diskvalifikaci. Tyto způsoby ukončení Keita preferuje a kurz je zde 1.45. V případě, že fandíte spíše Tichotovi, vyplatí se rozhodně sázka na ukončení zápasu skrz submisi, vzhledem k tomu, jak dobrý je Tichota zemař. Kurz pro tuto příležitost je 6.00.

Tip redakce: VÍTĚZSTVÍ KEITY NA KO, TKO nebo diskvalifikací

Oba soupeři rozhodně vstupují do zápasu se skvělou formou. Keita se chystal na zápas o titul se Sanikidzem, Tichota pak přichází rovnou z kempu na Oktagon 43. Zápas tedy bude skvělá podívaná. Přestože je Tichota velmi všestranný bojovník, a skvělý zemař, na Keitu to pravděpodobně nebude stačit. Pokud se Tichotovi nepodaří dostat Keitu na zem nejlépe v prvním kole, jeho šance na vítězství rapidně klesají. Přestože Keita je showman a extrovert, který si každý zápas užívá, umí do něj vstoupit také velmi seriózně. A to je právě tento případ. Je tedy pravděpodobné, že jeho metodický styl v postoji nakonec Tichotu udolá.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vítězství Keity na KO, TKO nebo diskvalifikací 1.45 1.50

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, tipsport, fortuna, oktagonmma