F1 Velká cena Austrálie – preview a tip na sázení


Kolotoč Formule 1 se přesouvá na další kontinent, na programu je tentokrát F1 Velká cena Austrálie. Týmy Mercedes, Ferrari, Aston Martin a další čeká hon za suverénně vedoucím Red Bullem v čele s Maxem Verstappenem a Sergiem Pérezem. Zda muži na prvních dvou místech tabulky potvrdí svou dominanci i tentokrát, se dozvíme už 2. dubna 2023. Závod na okruhu Albert Park odstartuje v 7:00 našeho času.

F1 Velká cena Austrálie - preview a tip na sázení

TV Tipsport
Tipsport
300Kč za registraci
Fortuna TV
Fortuna
300Kč za registraci
Betano logo
Betano
350Kč zdarma s promo kódem BIGBONUSCZ

  • Oba odjeté závody zatím ovládli jezdci týmu Red Bull, v Bahrajnu zvítězil Max Verstappen, v Saúdské Arábii Sergio Pérez
  • Překvapením jsou zatím skvělé výsledky 41letého Fernanda Alonsa, který je v průběžné tabulce třetí
  • Další závod se odjede v Austrálii 2. dubna 2023 od 7:00
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Lance Stroll skončí do 6. místa 1.75 1.68

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Udalost: F1 Velká cena Austrálie
  • Čas: 2.4. 7:00

Kdo je favoritem Velké ceny Austrálie

Pokud se podíváme na dosavadní výsledky po dvou odjetých závodech, není zrovna pochyb o tom, kdo je favoritem Velké ceny Austrálie. Jsou jimi bezpochyby jezdci stáje Red Bull, tedy Max Verstappen a Sergio Pérez. Oba zatím mají po jednom vítězství a po jednom druhém místě. Lewis Hamilton po závodě v Bahrajnu uvedl, že rychlejší vůz, než má v této sezóně Red Bull, neviděl. Jen málokdo by si tak vsadil na jezdce jiného týmu, a to nejen v tomto závodě. Oba jsou jistě horkými adepty na to, kdo vyhraje F1 v sezóně celkově. Překvapení se ale ve sportu nedá vyloučit nikdy. Největší favorité F1 Velké ceny Austrálie 2023:

Jezdec Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Max Verstappen 1.35 1.37
Sergio Pérez 5.00 5.25
Fernando Alonso 9.00 10.00
Charles Leclerc 17.00 15.00
Lewis Hamilton 22.00 22.00

F1 Velká cena Austrálie zajímavosti

Pojďme se podívat na některé F1 Velká cena Austrálie zajímavosti. Okruh Albert Park Circuit se nachází poblíž Melbourne, závodí se zde pravidelně od roku 1996. A F1 program 2023 tak závod nevynechal ani tentokrát. V plánu závodu je 58 kol, z nichž každé měří 5,278 km. Jedná se o městský okruh, ale trať zde patří k těm rychlejším a zároveň jednodušším. Jezdci zde dosahují dobrých časů, průměrná rychlost je 225 km/h, a mají tak Albert Park v oblibě. Nejúspěšnější jezdci Velké ceny Austrálie:

F1 Velká cena Austrálie zajímavosti

Jezdec Počet výher na WC Austrálie
Michael Schumacher 4
Jenson Button 3
Sebastian Vettel 3
David Coulthard 2
Lewis Hamilton 2
Kimi Räikkönen 2

Zajímavé kurzové příležitosti na Velkú cenu Austrálie F1

Vedle tipů na samotného vítěze jsou tu i jiné zajímavé kurzové příležitosti na Velkou cenu Austrálie F1. Pokud máte rádi “tutovky”, možná se vám zalíbí F1 kurzy na to, že Max Verstappen (1.15) nebo Sergio Pérez (1.33) skončí v první trojce. Nabízela by se i sázka na to, že vítěz bude jezdcem stáje Red Bull, ovšem v kurzu 1.10 tuto příležitost skoro nemá cenu sázet. Že ale stáj získá double (1. a 2. místo v závodě), už vypadá z hlediska kurzu lépe, má hodnotu 1.84. Pokud věříte, že Max Verstappen zajede nejrychlejší kolo závodu, můžete zkusit štěstí za 2.10.

Zajímavé kurzové příležitosti na Velkú cenu Austrálie F1

Náš tip na vítěze VC Austrálie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Max Verstappen 1.35 1.37

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: Lance Stroll skončí do 6. místa

Sázky na F1 jsou ošemetné, zvlášť v počátku sezóny. Nám se tentokrát líbí sázka na to, že Lance Stroll neskončí hůře než 6. Proč? Za prvé má letos Aston Martin skvělé auto, což dokazuje především Lancův týmový parťák Fernando Alonso. Za druhé už letos má Stroll dvě šestá místa ve sbírce. V kurzu 1.75 u Tipsportu tak podle nás tato sázka stojí za úvahu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Lance Stroll skončí do 6. místa 1.75 1.68

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie